STSL 31.Hafta FB-GALATASARAY 2-2 (Elmander-Balta)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

STSL 31.Hafta FB-GALATASARAY 2-2 (Elmander-Balta)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Acmam gerekiyordu niye diye sormayin :)

Parmak hesabinda son nokta.
25 Milyon FB li :) bu gunu bekledi.
Duvara cizik atanlar bu gunu bekledi
Ridvani Selcugu Cengizi Bedrisi bugunu bekledi

Bakalim ne olacak
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Sun Mar 18, 2012 12:09 am, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mert Tokman

Re: STSL 31.Hafta FB-GALATASARAY 17.03.2012 Ctesi 20:00

Post by Mert Tokman »

Elmander'in sakatligi ile ilgili bir rapor verildi mi basina?

Bu mac icin takimin guvenliginden suphem var --- umarim suphelerim yersizdir.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Bu guzel olmus :lol:

Image

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Tam da başlığı açmak için foruma girmiştim. Meğer geç kalmışım. :)
Takım olarak yüzdük yüzdük, kuyruğuna geldik. Ufukta şampiyonluk var.
En iyi kadronun bizde olduğuna hala inanmıyorum, ama Fatih Terim'in yarattığı sinerji her futbolcudanmaksimum verim sağlamayı becerdi ve tam bir "takım" olduk.
Takım olmak meselesi önemli... Geçtiğimiz yıllarda yumuşak ve dirençsiz bir oyuncu topluluğu görüntüsü sergiliyor, maçlarda prese ve mücadeleye dayalı bir oyun oynamıyor, özellikle deplasmanlarda devamlı yumruk yiyen bir boksör gibi toz şeker olup gidiyorduk...
Şimdi ise 11 oyuncunun yürekten oynadığı, savaştığı bir takımız. Bu, başlı başına önemli bir gelişme.

Terim bu sene sanırım bilinçli olarak oyun sistemini değiştirdi, kanatsız oyuna geçti. Kanatlarımızda da normal orta saha oyuncuları var. Fazla kanat akınları yapmıyoruz. Eboue ileri çıkıyor ama Hakan Balta yine ümitsiz vaka.
Orta saha kanatlardan ilerlemeyince, bol paslı oyun ile ortadan rakibi delmeye çalışıyoruz.
Bu oyun tarzı, kapanan rakipleri çözmede sıkıntı yaratıyor. Ben kanatlı oyun sistemini tercih ederim doğrusu.
Ama kadro istikrarını yakaladığımız kesin... Yabancılarda da Riera hariç 12'den vurduk...

Gelelim maça...
Ben yine Fener'i favori görüyorum.
9 puan geride olmanın hırsıyla aç kurtlar gibi saldıracaklar. Bütün kozlarını oynayacaklar. Tribünler ve oyuncularıyla birlikte, "fair" olmayan yollara da saparak bir biçimde 3 puanı koparmayı isteyecekler.
Direnme ihtimalimiz hiç mi yok? Var... Hem de son yıllarda hiç olmadığı kadar var.
Melo'lu, Selçuk'lu, Elmander'li, Engin'li, Eboue'li bir takımın geçmiş yıllara oranla çok daha dirençli ve mücadeleci olacağını söyleyebilirim.
Ama bir yandan da 12 yıldır Kadıköy'de kazanamamanın yol açtığı özgüven eksikliği ortada.
Fatih Hoca önce futbolcuları mental yönden hazırlamalı maça. En önemlisi bu. Bu başarılırsa, zaten rahat durumdaki bir takım olarak rakibe karşı koyabiliriz diye düşünüyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Ben de her türlü pisliği bekliyorum angry birds tarafından. Bunun dışında tüm medya , hakemler, federasyon bu maçı kazanmamızı istemez ve ellerinden geleni yapacaklardır. Ortasahada Emre ve Christian'ın faullerini es geçip bizimkilerin çileden çıkıp kart görmesini sağlayacaklarına eminim. Bu kuşları paramparça etmemizi dilerim

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kusu aslani filan bimem ben. Siz de bosverin derim. GS ne zaman FB macini almak icin sahaya ciksa son 10 kusur senedir husrana ugruyor. Bu hilafsiz boyle. ASY ya da Saracoglu fark etmiyor. Evet sahada tribunde sinir bozucu seyler olabilir de bunu mazaret sayanlar bence iyi dusunmeliler. Sinirine hakim olamayip oyuna gelirsen bu ahmakligin cezasini odemis oluyorsun, Sonrada kendi sahanda vur deyince oldur gibi turlu sacmaliklarla daha da rezil oluyorsun. Artik Saracoglu stadinda nasil oynayacagini ogrenmenin zamani coktan gecti. Ogrenemiyorsan hakemi federasyonu FB'lileri bok at atabildigin kadar. Olan olur torba dolar. Hasan Sas itiraf etti kulaklarimla duydum. "FB maci oncesi bana uyku filan yok olurdu. Bakarim digerleri de ayni durmda kamota dedi adam. Bir kere Ergun'un yanina gittim gecenin ucu filan. Ya ne yapacagiz bilmem adamlari eziyorsun ama vurduklari top orana burana carpip gol oluyorsa yapilacak fazla bir sey olmuyor dedi" dedi adam. Bizim Mondragon neler yapmadi ki. Mumlar yakti buyuler yapti soyunma odasinda, ama hicbiri nafile tesir etmedi yine yenildik yine yenildik dedi. Eee bu kafada maca cikarsan hakem de suclu olur FB'li tribunde.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

3 tane yeriz kac atariz bilmem
Bu yeni aldiklari eleman da gol atar.

Bir baska korktugum Melo-Engin-Selcuk uclusunden birinin atilmasi.

1-0 a razi olurmuyum olurum.

Onumuzde daha cok mac var.

Bunlara karabuyu felan islemez. Ben kendi gozlerimle kac defa 5 lik 6 lik maclardan siyirip kazandiklarini gordum.

Spurs Chelsea yi bi 20 sene felan yenemedi. Saka gibi boyle voodoo olayi oluyor var gercekten...

Kismet diyip onumuze bakicaz. BJK yi Trabzonu yen yine sampiyonsun...
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

Cengiz abi sen geçen maçı izlemedin galiba... Herifleri haşat ettik 3-1 hatırlarsan 5 de olurdu... Geçen seneki kadıköy maçı da 0-0 bitmişti ki, geçen sene GS'ın hali ortada. Yine 10 atcaz etcez diye konuşuyorlardı, elimizden zor kurtuldular.

Angry Birds'ün tek olayı GS maçı, aradamızdaki fark bu, kendilerini GS üzerinden tanımlıyorlar.

Doğru düzgün bir hakem ile bize karşı şansları pek yok, duran top, kıça başa çarpıp gol olmaca, Lugano,Emre,Bilica,Christian gibi pislikten başka işi olmayan adamlara kuralları uygulayan hakemler olursa görürüm o zaman

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Can Ergun wrote:Cengiz abi sen geçen maçı izlemedin galiba... Herifleri haşat ettik 3-1 hatırlarsan 5 de olurdu... Geçen seneki kadıköy maçı da 0-0 bitmişti ki, geçen sene GS'ın hali ortada. Yine 10 atcaz etcez diye konuşuyorlardı, elimizden zor kurtuldular.

Angry Birds'ün tek olayı GS maçı, aradamızdaki fark bu, kendilerini GS üzerinden tanımlıyorlar.

Doğru düzgün bir hakem ile bize karşı şansları pek yok, duran top, kıça başa çarpıp gol olmaca, Lugano,Emre,Bilica,Christian gibi pislikten başka işi olmayan adamlara kuralları uygulayan hakemler olursa görürüm o zaman
Can izledim o maci. Ama su Saracoglunda mac kazanmaktan bahsediyorum. Iyi kotu arada bir ASY havasinda tepeliyorlar. Hagi'nin TD zamaninda 5-1'lik bir kupa eleme maci da var bunlarin arasinda. Guya 6-0'a nazire idi o mac. Bu Terim'in 4 sampiyonluk zamaninda bile bu adamlar frikikten Emre'nin sirtina carpan ya da Ergun'un kicina vuran topla yenip gidiyorlardi bizimkiler ezecegiz paralayacagiz hesaplari yaparken. Bizimkiler sinirlerine hakim olamiyorlar. Elbette korner atmak icin giden Hasan Sas'in kafada patlayan su sisesi olayini ya da yan hakemin dikis atilarak maca cikarilmasi olaylarindaki azginliklar ortada. Ama onlar yapti diye akabinde ASY'de 2-0 yenilip seyircinin koltuklari sokmesinde sacmaliklarda ortada. Doldurusa gelmemek lazim. Saha icinde de disindada (tribunler yani)malum pustluklar yapilacak. Buna hazirlikli olmak gerek bunca deneyimden sonra. Bu mazaretlerin arkasina siginmamak lazim. Onun icin soyledim. Bu arada su zamanlara kadar ugramiyordun. Pek eksik etme burayi ara sira yaz. Maehmet Marsan dedigi gibi ara sira yahu bu insanlari bu kadar mi urkutuyorum demeye basladim artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ozan Kaya

Post by Ozan Kaya »

Bulent Yildirim'in psikolojisi bu maci kaldirabilir mi? Supheliyim. Insallah ipleri elinden kacirmaz.
Sakin olabilirsek Fenerbahce'mizi uzebiliriz. Konsantrasyon cok onemli. Ilk kez iki sonuca da acik bir derbi maci. Yenip gelmemiz bana surpriz olmaz.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 31.Hafta FB-GALATASARAY 2-1 (Elmander)

Post by Cengiz Akgun »

Maci seyretmiyorum. Disardayim. Su anki skora gore her sey Eskimo gibi. Ne bekliyorsunuz ki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

2-2 gecmis olsun
TRUST GALATASARAY
MGC

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

2 talihli vurusla one gectiler... Bizimkiler iyi mucadele edip tirnaklariyla kaziyarak 2-2 yaptilar. Son saniyede Baros un vurusunda talih bize gulse Bay Biyik'a iyi girecekti... Neyse ben beraberlige raziydim bastan. Ama Aykut'a da tesekkur etmek lazim - Stoch ve Alex i cikararak oyunu iyice FB sahasina yikmamiza yardim etti.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Macin son saniyesinde Baros vurdu top ust direkten dondu tekrar vuramadik ve mac bitti. Cok super olacakti ama saglik olsun.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Maça iyi başladık, şok gollerle sarsıldık, daha sonra 25. dakikadan itibaren kontrolü elimize aldık, ikinci yarıda yani maçın sonlarına doğru hızımız düşse de her an beraberlik golünü atacağımız belliydi.
Son 10 küsür yılda bu kadar özgüvenli bir Galatasaray'ı Kadıköy'de görmedim ben.
Yumuşak oynayan, duygusal, sinik, gergin adamlarla kadro kurmak ne büyük hataymış... Geçtiğimiz yılların GS kadrolarını kastediyorum.
Düşünsenize şu maçta Hasan Şaş, Ayhan, Sabri, Lincoln, Elano, Hakan Şükür, Arda fina oynasa... Fener'den tekmeleri yedikçe, tribünden küfürleri duydukça kendi içlerine kapanır, toz şeker olur giderlerdi.
Ya şimdi?
Melo gibi bir sinir ustası... Rakibinin üstüne üstüne oynuyor. Kendisine ne yapılsa bana mısın demiyor. Asla pısmıyor, sinmiyor.
Eboue, Ujfalusi, Elmander... Hepsi... Tek tek saymaya gerek yok.

Aslında öyle harikulade bir oyun oynamadık.
Yenen gollerde atanların vuruş becerisi kadar, orta sahamızın FB kontrataklarda geri dönmemesi ve savunmaya fazla yük binmesinin etkisi var.
Özellikle Melo zaman zaman Alex'e "yalancı markaj" yapıyor.
Fener'in hücumcuları Stoch-Sow-Alex blok halinde orta sahamızın gerisine geçiyor.
Hoca bunu dikkate almalı.

2-0'dan sonra çoğu kimse G.Saray'ın ipleri eline almasını ve maçı tek kaleye çevirmesini beklemezdi. Kadro ve hoca farkı burada kendini belli ediyor işte.
Bizim oyuncular hep sabırlı oynadı, ayağa pas yaptı. Kanatlardan ziyade ortadan gelen, verkaçlarla ve arkaya top atmalarla rakip defansı düşürmeye çalışan bir hücum yapımız var.
Fener'i kendi sahasına hapsettik. Golü bulduk. Pozisyonlar bulduk. Necati ve Engin, kaçırdıklarıyla saç baş yoldurdu...
Necati için bir parantez açayım... Bu arkadaş GS'daki ilk döneminde de kritik derbilerde maçın dönüm noktası diyebileceğimiz kritik pozisyonları dağlara taşlara atan bir futbolcuydu. Bu cenabetliği devam ediyor.
Skor 2-1'ken karşı karşıya o pozisyonda kafa vuruşu yapmak (hem de yerden sektirerek) neyin nesiydi?

Maçın ikinci yarısında da aynı görüntümüz devam etti. Sonlara doğru yorulduk.
Elmander, Necati, Engin, Selçuk toplu oyunda vasatı aşamadılar.
Fatih hoca sağ kanada Aydın'ı sokarak dinamizm getireyim dedi. Ama birşeyi unuttu: Fener 7-8 oyuncuyla kendi ceza sahasına kapanmıştı. Kanattan yapılan ortaları Yobo tıkır tıkır karşılıyordu.
Ortadan paslarla delmek istediğimizde ise yine aşırı kapanan FB defansına çarpıp top geri dönüyordu.
Herşeye rağmen zorlaya zorlaya attık golü.
Son anlarda iki takımın orta sahası yorgunluktan bayıldı... Etkili kontrarak fırsatlarında Engin laubalilik etti.
Ve son saniyedeki serbest varuş, malumunuz, Baros bana göre zoru başardı. Ayağının kötü yeriyle vurdu.

Play-off saçmalığı olmasaydı şu anda matematiksel olarak da şampiyonluğu garantilemiştik. Turu atacaktık.
Aydınlar sağolsun, turu bir süreliğine erteliyoruz.
Bugünkü dirençli, savaşçı, eğilip bükülmez, kendi oyununu oynayan Galatasaray play-off'u namağlup bitirir.

Son söz: Federasyon FB'nin sahasını mutlaka kapatmalı. O yabancı cisimleri atanlar da güvenlik güçlerince yakalanarak ceza almalı.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply