2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Hasan Tezcan »

Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Muslera gidici galiba.

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/ ... am-istiyor
Aman gitsin canim. Bulunmadik bir hint kumasi degil. Deli Dilaver gibileri iki Mustera eder. Bunlar kontrat bitmeden kontrat uzatma cilveleri.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence bir firsat, kalmasini istiyorlar ise simdiden maasini artirip uzun sureci olan bir mukavele imzalayabilirler. Imzalatip satabilirler de...sadece gec kalmasinlar, simdi zamani bence. Aksi taktirde ha öyle ha böyle cekip gider, kimse fadasini görmez. Bu isi beceremediklerini bildigim icin inancimi yitirdim, insallah yanilirim :-) Uzun lafin kisasi, Muslera'dan iyi para kazanacaklarina inaniyorlar ise mukavelesini uzatsinlar...bence piyasasi var, iyi para kazanabilirler.

Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Cengiz Akgun wrote:

Aman gitsin canim. Bulunmadik bir hint kumasi degil. Deli Dilaver gibileri iki Mustera eder. Bunlar kontrat bitmeden kontrat uzatma cilveleri.
Gitmesin, bence Muslera az bulunur Hint kumasi. Son yillarda kalecilerden cektiklerimizi ne kadar cabuk unuttuk? Bence Simovic'den bu yana gelen en iyi kaleci. Manchester macinda penalti sirasinda gecen sene Guney Amerika kupasinda kurtardigi penaltilar gozumun onune geldi ve kurtarabilir dedim kendi kendime, bana o kadar guven veriyor.

Haber zaten yalan. Okurken bakalim ne zaman yalanlanacak dedim kendi kendime. (Forumdaki Serefsiz Turk basini basligi.)
Yuksel Gunal

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Yuksel Gunal wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Gitmesin, bence Muslera az bulunur Hint kumasi. Son yillarda kalecilerden cektiklerimizi ne kadar cabuk unuttuk? Bence Simovic'den bu yana gelen en iyi kaleci. Manchester macinda penalti sirasinda gecen sene Guney Amerika kupasinda kurtardigi penaltilar gozumun onune geldi ve kurtarabilir dedim kendi kendime, bana o kadar guven veriyor.

Haber zaten yalan. Okurken bakalim ne zaman yalanlanacak dedim kendi kendime. (Forumdaki Serefsiz Turk basini basligi.)
Bu haber zaten resmi sitede yalanlandi. Simdi transfer sezonu bitti diye yazacak sey bulamayan basin masabasi uydurma haberlerine gecti. Semih'i ManU istemis, Muslera'yi da sormuslar falan filan. ManU transfer nasil yapilir biliyor oyle bizim basinin sandigi gibi mac arasi mac sonrasi sorarak bu isler olmaz.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Transfer döneminde çilek, frambuaz, böğürtlen peşinde koştuk ama insanın aklına gelmiyor değil: Bu takımın ihtiyacı çilek miydi, yoksa orta saha ve kenar beklere gerekli takviyeleri yapmak mıydı?
Yönetim'i eleştirmiyorum. Çünkü Fatih Terim'in olduğu yerde takımın oyun stratejisini ve bu doğrultuda yapılması gereken transferleri Terim belirler.
Bu transferler bazen Terim'in öncelikli tercihi olan oyuncular olmaz... 2003 yazında Bratu-Petre-Tamas üçlüsünün Terim'in birinci tercihi olduğunu hiç zannetmiyorum. Maddi imkansızlıklar sebebiyle Hoca göle maya çalmıştı, tutmadı.
Ama bu sene durum öyle değil. Ekonomik açıdan o günün Galatasaray'ı ile bugünün Galatasaray'ı mukayese edilemez.

Transferler yapılırken birtakım kaygılarımı dile getirdiğimi hatırlıyorum.
Biraz popülizme kaçtık (bkz. Burak ve Amrabat transferleri)... Bir de Hoca'nın "ben onları küllerinden yaratırım" diyen egosu ışığında alınan oyuncular var. Mesela Umut...

Öte yandan geçen sene kazanılan şampiyonluğun parıltısına kapılıp, kadroya gerçekçi yaklaşmak yerine hamasi yaklaştık.
Engin, Emre, Aydın, H.Balta gibi oyuncular Galatasaray için ideal adamlar mı? İsimler çoğaltılabilir...
Takım 500 pas yapınca pek çok izleyici "Bravo doğrusu, Barcelona gibi takımız" diyordur. Skibbe döneminden itibaren "Barça gibi 500 paslı oynamak" hayalinin bizim gibi mütevazı futbol ülkeleri nezdinde hiçbir gerçekçiliği olmadığı bütün netliğiyle ortada.
Oyuncular hareketli değil sabit oynuyorsa... Kanatlar etkili kullanılamıyorsa... Pas trafiği yavaşsa... Yan paslara strateji gereği değil ancak çaresizlikten başvuruluyorsa... Orta sahanın oyun zekası ve top tekniği üstdüzey değilse...
Barça gibi oynama hedefi sadece zarar verir.

Önce Hoca bu kafayı değiştirmeli, özeleştiri yapmalı. Çabuk kaleye giden, oyunun her anında toplu veya topsuz oyunda hareketli oynayan, kanatları iyi kullanan, ama gerektiğinde topun kontrolünü soğukkanlılıkla sağlayabilen bir takım olmalıyız.
Kadro da buna göre biçimlendirilmeli. Transferler buna göre yapılmalı.

Hiçbir şey için geç değil. Takımın başında kredisi yüksek bir teknik adam bulunuyor. Bu değişimi Fatih Terim gerçekleştirebilir. Kimse de itiraz etmez.
Yeter ki Hoca istesin...
AYRILMAZ İKİLİ

Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Madem artik Barcelona'dan asagisi kiyaslama yapmak icin kesmiyor, Barca'nin stili hakkinda guzel bir -eski- yazi. Varsa taniyan, TDmize de yollayiversin. (Biliyorum Buse Terim, caktirmadan arada bizi takip ediyorsun):

http://www.spiegel.de/international/eur ... 79989.html
Yuksel Gunal

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Ballack futbolu biraktigini aciklamis, halbuki ara transferde orta sahaya takviye olarak dusunuyorduk :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Ballack futbolu biraktigini aciklamis, halbuki ara transferde orta sahaya takviye olarak dusunuyorduk :D
Yazik olmus. Ne guzel emekli sandigina birkac milyon ekleyecekti. Alman kafasi iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu aksam gordum cok guldum..

JENNIFER LOPEZ Galatasaray'da !!!!! Hatunu once tanimadim kafam pek mesgul Sedat Dogan'in yaninda dev gibi kalan kim lan bu hatun derken hatirladim Voleybolcu degil ulen bizim JLO imis, websitesi boyle vermis haberi :D

Bu arada Sedat DOGAN da herhalde 1.40 felan olmali...

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/15095.php

Alttaki de Sedat Dogan, bizim ARIBOGAN ve David GILL (MANUNUN Biseyi iste) :D

http://cdn.galatasaray.org/images/galer ... 94245a.jpg
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Lopez GS'i nasil ve nereden biliyormus acaba? Istanbul'dan ev almis. Maclara gidecekmis.

Sedat "bebe ruhi" Dogan kimdir? GS'da ne is yapar? David Gill ise ManU'nun CEO'su.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Sedat Dogan idare kurulu uyesi olup, Izzetin Doganin ogludur. Izzetin Dogan eski Cem Vakfi baskani ve Galatasaray Universitesi Hukuk Fakultesi ogretim gorevlisidir.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Sedat Dogan idare kurulu uyesi olup, Izzetin Doganin ogludur. Izzetin Dogan eski Cem Vakfi baskani ve Galatasaray Universitesi Hukuk Fakultesi ogretim gorevlisidir.
Evet oyle imis. Hic bakmamistim yonetim kurulunda kimler var diye. GS lisesi muduresi bile var. Dilimi isiriyorum agir sozler etmemek icin. Dolusmuslar uye diye. O yuzden kluplerin burnu boktan kurtulmuyor. Biri erkek cikmis istifa etmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

:lol: Hikayeye bakin...

Fotomactan... "Rubin Kazan'da forma giyen Gökhan Töre'nin Galatasaray'la prensipte anlaşma sağladığı iddia edildi. İddialara göre Kazan'ın hocası Gökhan Töre'yi ilk 11'de oynatmak için oyuncunun menajerinden rüşvet istedi. Bunu reddeten Gökhan'ın sonradan Rus mafyasıyla başı derde girdi ve bu konuda Tataristan Cumhurbaşkanı'na bir mektup yazdı. Oyuncunun zor durumda olduğunu öğrenen Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim'den onay alıp Töre ile görüştü. Gökhan'ın devre arasında sarıkırmızılı formayı giyeceği öne sürüldü."

Post Reply