2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2013-2014 TRANSFER CALISMALARI

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

AMK amk :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Drogba'nin sozlesmesini 1 yil uzatacaklar mis :D

Gitti Unal Basgan'in milyonlari, ama olsun yaaa , Drogba Pazar gol atarsa olacaklari dusunemiyorum :D

Cok buyuk terbiyesizlik geliyor :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Alper Potuk'u dun izledim, yontulmamis elmas gibi. Mac icinde kaybolup gidebiliyor ama fuleli derler ya, top ile suratli. Ofansif yani, defansif yanina nazaran daha agir basiyor. Ben bu transferi OK:lerim, 6-7 milyon kesin eder :-D

FB girdigi savastan cekilmise benziyor (ortaligi kizdiralim biraz :-D )

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/f ... Q327234SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Galatasaray John Terry ile pazarlık masasına oturdu
Uğur ÖNVER
10 Mayıs 2013

e-posta

G.Saray yıldız oyuncu ile pazarlık masasına oturdu
Galatasaray, İngiliz savunmacının menajeriyle pazarlık masasına oturdu. Chelsea’ye verilmek üzere 8 milyon pound bonservis, oyuncuya da 150 bin pound da haftalık ücret önerildi.

19. kez şampiyonluğu kucaklayan ve yeni sezonda şampiyonlar ligi’nde en az yarı final hedefleyen Galatasaray, transfer çalışmalarına erken başladı, stoper için dev bir ismin peşine düşüldü. Chelsea ile ipleri koparacak olan kaptan John Terry şu an sarı kırmızılıların kıskacında. Başkan Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun’un geçen ay Londra’da lüks bir restaurantta John Terry’nin menajeri Aaron Lincoln ile bir araya geldi. Chelsea’nin bonservis bedeli olarak 10 milyon pound istediği oyuncunun menajeri bu işi 8 milyon pound karşılığında bitireceğini söyledi. Yıldız savunmacının haftalık 150 bin pound istediği de Tulun’a bildirildi.

Durum Aysal’a iletildi. Başkan, Terry için belirlenen şartları kabul etti. Top artık İngiliz oyuncunun menajerinde. Chelsea ile masaya oturup Abramovich ikna edilecek.

ALTERNATİFİ KOLO TOURE

Zenit’in gündeminde olan Terry için Drogba’nın da devrede olduğu öğrenildi. Hatta İngiliz oyuncunun eski takım arkadaşını aradığı ve İstanbul hakkında bilgi aldığı da konuşuluyor. Ancak bu transferin önünde bir engel var. O da Mourinho. Tecrübeli hoca Chelsea’ye gelirse Terry için de son sözü o söyleyecek. Ujfalusi’nin sözleşmesini feshedecek ve yabancı kontenjanı açacak olan Galatasaray’da Terry’nin alternatifi ise Kolo Toure. Manchester City forması giyen Fildişi Sahilli yıldız için de aracı olanlar Drogba ve Eboue...

Yalan olmasini umit ediyorum, 35 yasindaki adama 8 milyon Pound bonservis verilmez.
Ayrica, Terry'nin performansi bayagi dustu, eski halinden eser yok.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yalan olmasi buyuk ihtimal, adam sabikali. Emre gibi irkci hareketi var...ayrica kasap ve tahta bacaklarin simgesi adeta.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Hasan Tezcan wrote:Yalan olmasi buyuk ihtimal, adam sabikali. Emre gibi irkci hareketi var...ayrica kasap ve tahta bacaklarin simgesi adeta.
http://www.guardian.co.uk/football/2013 ... alatasaray

Sana hic yalan sey soyledim mi Hasanim :)

Ama ingiltere'deki adamin "gelmez " dedi, guveniim kendisine hic yanilmadi :)

Asil buyuk bomba DANY, birileri istemis abiyi.

ALLAHIM SANA GELIYORUM :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Bu arada Kamerunluyu bence aldilar...

Stoper ve defansif orta sahaya adam alacaklar. Ben ayni zamanda HIGUAIN icin Unal AYSAL'in ciddi sekilde ugrastigini dusunuyorum. Ama tamamen Burak YILMAZ'a bagli. Belli ki satmayi dusunuyorlar.

Bence de Burak ve Muslera bir sezon daha kalmali.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

At kuyruklu evladimiz geri gelmis deniyor :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Yine hic dogru olmayan hareketler yapiyorlar. Aysal 'da cikip evet oyle bir seyle ilgileniyoruz demis. Hadi sen futboldan anlamiyorsun tamam yaninda "ANLAYAN" profesyoneller seni uyarmiyor mu ???

Ne isi var Q7 nin Galatasaray'da, nerde oynatacaksin adami ? Hamit'in yerine mi ?

Bu Alper Potuk, Q7 isi olursa saka gibi olacak... Necati isi 3 gun icinde belli olur. Mahkemeye vermis Eskisehirspor'u. alacagini odemezlerse serbest kaliyor.

Dany, Riera , Ufa , Elmander , Culio, Amrabat bence hemen gitmeli (Bana gore Eboue de gitmeli ya neyse simdi zamani degil konusmanin, sampiyonluk kutlanacak) 6 tane yabanci kontenjanin bosalir. Iclerinden bir tek Elmander'i 1-2 milyon Euro'ya Amrabat'i da (belki ) 3-4 milyon Euro'ya satarsan satarsin.

Bir Colin Kazim soylentisi var ki akillara zarar, satmadik mi biz bu adami, yoksa kiralik mi yollamistik...

Bu takimi CL de bir ust turda gormek istiyorsak KOSAN 3 TANE adam almaliyiz. Stoper ve sol-sag beklerden bahsetmiyorum.

Son gunu moralinizi bozmak istemem ama aslinda takimin gerisi komple degismeli. Orta sahadan da belki 2 kisi...

3-4 transfer bu takima yetmez. Buyuk isim olmak ta zorunda degiller, kosan , topa sert giren hizli adamlar olsun yeter.

Emre, Engin, Aydin, Sabri, Yigit , Caglar hep gitmesi gereken adamlar. FT den dolayi bir Sabri kalir normalde. Yekta'yi unutmusum, Melo'nun yedegi olarak kalmali.

Bak bunlari ayik kafa ile yaziyorum daha aksama var :D
Last edited by Mehmet Gurdal Cetin on Sat May 18, 2013 5:44 pm, edited 1 time in total.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Galatasaray'in elinde kalmasi gereken yabancilar :

Muslera, Melo, Drogba,Sneijder bu 4 u haricinde herkesi gondermeleri lazim.Bu adamlari zaten satmak istesen yarin sabah iyi paraya satabilirsin. Yasi ilerlemis Drogba'yi bile ingiltere'de italya'da isteyecek bir suru klup var, en kotu katar'a satarsin.

Bir stoper, bir sag bek, bir sol bek , bir sol kanat adami 4 yabanci transfer edeceksin.

Burak-Umut kalacak. Gerekirse Melo ve Umut'u yine kiralik oynatsinlar.

Ben Dany ve Amrabat gibi futbol zekasi olmayan adamlari bu takimda istemiyorum. Melo'nun da futbol zekasi yuksek degil ama mucadele ve kosmasi ile bu acigi kapatiyor. Riera icin son saniyeye kadar ikilem de kaldim Allah var. Ama sen adami yerinde hic kullanmadin. Orada kullanmayacaksan o zaman oynatma gonder.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Stadtan haber geldi, Malouda mactaymis, sabah birileri de anlasildi dediydi :) Soyleyenlerin yalancisiyim...
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Dany ALVES bize gelir mi ? Yoksa daha fazla paraya Paris yada Monaco'ya mi gider ? Yas 30, Katar ve Brezilya'dan once tek bir transferi daha var..

Ne dersiniz ?
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Alves son 2 senedir miras yiyor, adam resmen bitik. Eboue'yi tercih ederim.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Yabanci kontenjani son durumu bir daha hatirlayalim:

tr.eurosport.com'dan:

Yabancılara yeni düzenleme
tarafından 13/06/2012 20:51'de yayınlandı 13/06/2012 20:51'de güncellendi
Türkiye Futbol Federasyonu'nun yaptığı açıklama ile Süper Lig'deki yabancı kontenjanı belli oldu.
TFF'nin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklama "2012-2013 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Liginde bulunan kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile istedikleri sayıda yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine, ancak sahada müsabakaya devam eden kadroda aynı anda en fazla 6 yabancı uyruklu futbolcu bulundurulması koşulu ile 8 yabancı uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazılabilmesine,

2013-2014 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Liginde bulunan kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile en fazla 10 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine ve 6 yabancı uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazılabilmesine,

2014-2015 Futbol Sezonunda Spor Toto Süper Liginde bulunan kulüplerin transfer ve tescil dönemleri içerisinde olmak kaydı ile en fazla 8 yabancı futbolcu ile sözleşme imzalayabilmelerine ve 5 yabancı uyruklu futbolcunun müsabaka isim listesine yazılabilmesine,

Uluslararası transferlerde FIFA Kurallarının uygulanmasına,
Bakanlar Kurulu Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına geçen yabancı uyruklu futbolcuların, vatandaşlığa kabul için yapmış oldukları ilk müracaat tarihinden itibaren ancak beş yıl sonra Türk sıfatı ile oynayabilmelerine, sezonun bir yarısının içerisinde beş yıllık süresi dolanların, o yarının başındaki transfer ve tescil döneminin başından itibaren Türk statüsünde sayılmasına,

5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunu'nun 42. Maddesinin 1. Fıkrası uyarınca Türk vatandaşlığını kazananların, Türk vatandaşlığını kazanma tarihinden itibaren Türk sıfatı ile oynayabilmelerine" şeklinde oldu.

Mehmet Gurdal Cetin

Alper Potuk icin Eskisehir ile 5,5 Milyon Euro + Culio ve Yigit Gokoglan karsiliginda anlasmislar.

Bu Yigit tek basina 5 milyon gibi bir paraya alinmisti diye hatirliyorum.

Cok yazik.

Bu ikisine verilen para ve Melo icin verilmeyen para...
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply