2014-2015 TRANSFER CALISMALARI

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: 2012-2013 TRANSFER CALISMALARI

Post by Cengiz Akgun »

Ben de Amarabat'da odenen bonservisi cok ama cok buldumdu ve soyledim burada. Ben vermezdim o parayi. Bu yine yumurta topuklunun marifeti oldu. Bir yerden sponsor dedikleri destikciyi de bulunca yaptilar. Dun bir yerlerde Sota Hurmanin adama 150 bin avroya imza attirdigini. GS ilgilendigi haberleri cikinca adamin maasini 450 bin avroya cikardiklarini ve en son kalirsan maasini 1.25M yapacagiz soznunun verildigini ama Amarabat'in GS istedigini soyledigi bir soylesiyi bir yerlerde okudum. Hurma'nin boynuzu kulagi bizim hiyarlardan uzun degil. Herif bedavaya getirdigi adamdan 8.5M avro kazandi.

Amarabat en azindan genc ve ac. Melo gibi kasarli ve tok degil. Ona bir yatirim gozu ile bakti herhalde Aysal.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo'dan haber yok mu? Moskova ile anlasmis mi?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"5 milyonu veren Melo'yu alır" maddesini Moskova kabul etmeyince görüşmeler tıkanmış. Galatasaray bizim üzerimizden hülle mi yapmak istiyor demişler, ortalık kızışmış.
Cengiz Akgun wrote:Melo'dan haber yok mu? Moskova ile anlasmis mi?

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

SABAH'ın haberine göre Melo imzayı atmış kaynağı da TAKVİM gazetesi :D

Ama aynı haberi başka yerde görmedim.

"Galatasaray'da mutlu son... Sarı-Kırmızılılar, bir türlü anlaşma sağlayamadığı Sambacı Melo'nun transferinde en sonunda mutlu sona ulaştı.

TERİM DE RAHATLADI
Melo'nun menajeri Sarı- Kırmızılı takımın verdiği yıllık ücreti kabul ederek Cimbom'a gönül veren taraftarları da sevindirmiş oldu. Melo'nun 3+2 yıllık sözleşmeye imza attığı ve resmen Aslan olduğu bildirildi. Pitbull lakaplı futbolcu Galatasaray'dan yıllık 4.2 milyon Euro kazanacak. Transfer mutlu sonla biterken, Sarı-Kırmızılı yöneticilerin resmi açıklamayı pazartesi günü yapacağı öğrenildi. Özellikle Fatih Terim'in Melo'nun kalmasına çok sevindiği bildirildi"

Bu haber doğruysa ve bu fiyat indirimli haliyse, önceki hali neydi acaba :D

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Amarabat kardesimizi Fas'in oynadigi 2 macda 15-20 dakika surelerle seyrettim. Kanat oyuncusu olmasina ragmen tek forvet gorevi verilmisti. Fas cok guvensiz bir takim, hic maceraya girmeden butun oyuncular top rakibe gectigi anda topun onune geciyorlardi. Bazen Amarabat bile geri gelip defansa yardim etti.

Gol atma planlari yerden kisa, seri paslarla pozisyona girebilmeden ibaret. Dun Amarabat'a yapisik oyniyan Japon stopper bu muhtesem takdigi bozdu. Amarabat bos alana depar atmakdan ziyade rakibin ustune giden bir oyun stilli var. Ilerde yanliz kaldigi icin stoperi gecse bile rakip kademeye girince ya topu kaybeti ya geri saga sola geriye vermek zorunda kaldi. Bence ilerde tek basina oyniyabilecek bir oyuncu degil. Rakibe onde basarak oynarsak kanatlarda cok is yapar, kalabalik kisa mesafalerin oyuncusu. Hasan Sas'a benzerlikleri var.

Fas'in son maci Ispanya ile. Ispanyollar 3. maclarinda yenilmemek icin bastirip Fas'i yenerlerse Amarabat kardesimizi haftaya Florya'da goruruz.

Ispanya-Honduras macinin cogunu seyrettim. Futbolun adaleti yok derler ya bu macda adalet vardi demek gerekir. Bos kaleye iki karistan atamazsan hakemin en ufak hatasina adami bir dovmedigin kalirsa maci kazanmak zor.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:http://www.youtube.com/watch?v=-Qe65KASlVU

What is this :D
Leandro Damiao Olimpiyatlarda ilk grup maclarinda 3 macta 4 gol atmis...
Ne diyim, Umut Bulut, Burak Yilmaz ,Baros , ucune verilen parayi bu adama verseler hadi ustune 10 M verdigini dusun ben abartmis olayim..

Dunya capinda bir yildizin olacakti :D
Neyse bu isler bize cok uzak.

Nasil olsa sahaya yansimayacak...

http://en.wikipedia.org/wiki/Leandro_Dami%C3%A3o
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Sanirim bu Melo'nun transferini hizlandiracak :D
Herifler MELO'ya bu resmi tweet atmis, gercekten cok degisik bir milletiz.

http://twitpic.com/ad8mt3

AMK bu ulkede her gune bir mucadele ile basliyoruz.
Her sabah uyaninca ve her aksam yatinca ALLAHIM SANA COK SUKUR diyorum inanin buna.

Sabah uyanamama sansi % 10 sa
Aksam eve sag salim donmeme sansi % 90

Dun Sinop'ta yolda normalce seyreden bir otomobilin ustune is makinasi dusmus 2 si cocuk 7 kisi hayatini kaybetmis. :shock: Daha fenasi olenlerin isimlerini karistirmislar...

Bizde cikmis transfer haberi yaziyoruz, ne tezatlarla dolu bir ulke Yarabbim...
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

FB Juventus'tan sag acik KRASIC 'i almis. 7 Milyon EURO ve 2.3 M yillik ucret 4 yillik imzalamislar. Mac basi ucreti ile beraber 17-18 M Euroya geliyor.

Fena bir adam degil.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.promoesportbcn.com/?s=noticias

Bu sanirim Melo'nun menejerlik sirketinin resmi sitesi.
3 August 2012

Felipe Melo would like to express his delight at having agreed a permanent deal with Galatasaray to stay at the club, pending an agreement between GS and Juventus.

"I am delighted that we have finally agreed a permanent deal. I hope that the two clubs reach an agreement soon as Im really eager to start training on Saturday to prepare for the derby against Fenerbahçe", states Melo.

It all depends on wether Galatasaray President, Ünai Aysal, and Vice-President, Ali Dürust, reach an agreement with Juventus. "Playing in the Galatasaray shirt is now in the hands of Galatasaray and Juventus management team", the player asserts.

Promoesport Bcn
www.promoesportbcn.com
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Melo ile anlasmisiz da bizim yoneticiler Juve fiyat yukselttigi icin anlasamadan Istanbul'a geri donmusler.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bence Juventus'un diretmesi iyi bir olay. Melo bu sezonda kiralik oynasin. Zaten GS yabanciya verdigi bonservis parasini satarken (daha dogru hadi defol git derken) asla cikaramiyor. Yenilen kaziklari yazmaya luzum var mi? 7-8M avro cepte kalsin. Kiralik ne istiyorlarsa (gecen seneden fazla isteyecek halleri yok ya) versinler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Juventus'un diretmesi menejerin talebiyle fiyat arttırmasından diyorlar. Kiralamak içinde 3 milyon istemişler Hürriyete göre.

Bana artık gına geldi. Kendisi ayrı bir dert, menejeri ayrı bir dert, takımı ayrı bir dert. BU transfer olmazsa bunun sorumlusu GS değildir artık benim gözümde.

Bence başka bir alternatifin peşinde koşmanın vakti geldi.

Kardeşinede takım bulunacakmış! Yok devenin nalı!

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:Bence Juventus'un diretmesi iyi bir olay. Melo bu sezonda kiralik oynasin. Zaten GS yabanciya verdigi bonservis parasini satarken (daha dogru hadi defol git derken) asla cikaramiyor. Yenilen kaziklari yazmaya luzum var mi? 7-8M avro cepte kalsin. Kiralik ne istiyorlarsa (gecen seneden fazla isteyecek halleri yok ya) versinler.
Cok dogru diyorsun Cengiz abi de saniyorum tekrardan kiralama su anda opsiyonlarin biri degil. Ismail'in de dedigi gibi bu isi Juve ve Melo'nun menajeri yokusa suruyor. Uzaktan takip ederken bile insan farkina varabiliyor bazi seylerin. Juve ile anlasmisken Melo ile anlasma olmuyor, Melo ile anlasinca da Juve fiyat yukseltiyor. Saniyorum menajer ucreti 3.2 mil'den 1.2'ye dusuruldu bu kez de o 2 milyonluk fark Juve'nin 6'dan 8'e cikmasiyla Juve ve menajerler arasinda paylasilacakti. Bizimkiler kokuyu aldi cekildi. Artik gercekten diger alternatiflere baksinlar, tabii varsa.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

"Takımla birlikte İzmir'e gelen Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, gazetecilere yaptığı açıklamada, İtalyan ekibi Lazio ile İzmirli sporseverlerin desteğiyle keyifli bir karşılaşma oynayıp, Süper Kupa maçına en iyi şekilde hazırlanmak istediklerini söyledi.
Dürüst, Melo transfere ilişkin bir soruya da, ''Melo ile ilgili karşı teklifimizi yaptık. Son gelişmelerden sonra artık kiralık düşünüyoruz. Bunu değerlendireceğiz'' yanıtını verdi."

SABAH

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hah iste boyle kiralik hem de gecen sene fiyatina. Gerisini Melos dusunsun. Pezevengi de dusunur. Varsa baska isteyeni ikisi de hic dusunmesinler bile. Karsilarinds kelek yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply