Süper Final 5. hafta: GS-BJK 2-2 (Melo,Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply

Bu hafta şampiyonluk gelir mi?

Evet, pazar günü 20:45'te şampiyonluğumuzu ilan ederiz.
7
70%
Hayır, dananın kuyruğu Kadıköy'de kopar.
3
30%

Total votes: 10

Salih Bora

Süper Final 5. hafta: GS-BJK 2-2 (Melo,Selcuk)

Post by Salih Bora »

Daha iki gün önce "Elveda şampiyonluk" demiştim.
Beşiktaş sağolsun, sözümü seve seve yutuyorum şimdi.
Bu hafta şampiyonluğumuzu ilan etme şansımız var. Nasıl olacak?
TS, FB'yi yenecek... Biz de Beşiktaş'a yenilmeyeceğiz... Beraberlik bile yetiyor.
Veya TS, FB'den 1 puan koparacak. Bizimkiler Beşiktaş'ı yenecek.
Ama doğrusunu söylemek gerekirse tüm bu senaryoların elimde patlaması da pekala mümkün.
Bizim takım özellikle iç saha maçlarında, kapanan rakiplere karşı kabızlaşıyor. Kilidi açacak organizasyonu beceremiyor. Fatih Terim'in kanatsız orta saha takıntısı ve çift forvet başlama alışkanlığı bizim için büyük handikap.
Ben olsam maça Riera ve Sabri ile başlarım. Bu oyuncular çok matah adamlar olduğu için değil. Ama yeter ki takım biraz kenarları kullansın, hep göbekten delmek adına oyunu ortaya sıkıştırmasın.
Ve mutlaka H.Balta denen çapsızın hücumlara daha cesur biçimde katkı vermesi gerek... Bunu sağda Eboue yapıyor, solda ise bizim eleman nadiren orta saha çizgisini geçiyor.
Ayrıca Emre, Engin, Necati, Baros gibi adamlarla maça başlamak büyük hata olur.
Aslında bunları yazıyorum ama Terim'in yine aynı taktikle, aynı oyuncularla, aynı dizilişle çıkaracağına adım gibi eminim. Nasrettin Hoca gibi göle maya çalacak. Ya tutarsa, diye...
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Süper Final 5. hafta: GS-BJK (6 Mayıs, 19:00)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Ben sana skoru soyleyeyim Salihcim,

Minumum 7- 8 bira olur
Eger oncesinde dernek yada koprunun alti yada pasaj varsa
Bu 10-11 olur... :D

Ama soyleyecegimiz sey hep ayni olur....
FULL BLAST :D

Giden her sevgilinin ardından
hep biz olduk el sallayan
haykırsak duyarlar mı sesimizi?
hangi sevdadan galip çıktık ki?

Yürüyoruz sessiz ve kederli
nevizade geceleri
inletiyoruz hep çıkışında
istiklal caddesini…

Boşuna çekilmedi bunca çile
içiyoruz gündüz gece
haykırdık ama duymadı hiç kimse
peşindeyiz heryerde…

Zaten aşklar hep yalan dolan
sonu hep acı hüsran
bize her sevdadan geriye kalan
sadece Galatasaray

Cimbombomum cimbombomum
canım feda olsun sana
hiçbir şeye değişilmez
senin sevgin bu dünyada…
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tasli saldiriymis...Ivic'e yapilan saldiri gibi olmasin. Hepsi otobusten cikarken sakiz cigniyor son derece rahat hareket ediyorlardi, ihtimal vermiyorum acikcasi...

http://www.sporx.com/futbol/superlig/su ... Q278948SXQ

Selcuk sikayet ediyor.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/fe ... Q278858SXQ

GS'in TD ve yardimcisina saha icinde saldirdilar lafi mi oldu?

Macin gidisatina göre buna benzer haberlere hazirlikli olun. Cengiz abi gezevelikten bahsetmisken...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

http://m.facebook.com/photo.php?fbid=10 ... 9823456321

Trafik kitlenmis durumda umrarim yetisiriz :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FT kanimca harakiri yapti, oyuncu degisiklikleriyle...Sabri tam bir felaket, hazir degil.

Neticede FB nin galibiyeti bu maci SS e tasidi. Asil destan orada yazilsin artik, butun sezonun stresini uzerimizden atmis oluruz :-)

Not: Takim böyle oynarsa gol yemeye mahkum. Semih, Ujfalusi'de ciddi bir dusus hissediyorum, ilk hamlelerde guven vermiyorlar. Takim olarak defans anlayisi biraz daginik "nasil olsa..." yer yapmis. Hatam varsa duzeltin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Türkiye'de futbol iflas etti.
3 Temmuz'dan beri yaşananlar... Şikenin fiilen serbest bırakılması, Federasyon'un ve kulüplerin suçu örtbas etmek için elbirliğiyle çalışmaları, play-off saçmalığının icat edilmesi...
Bugün Trabzon'da yaşananlar, adalet isteyen yığınların ilkel reaksiyonudur. İstedikleri şey doğru, isteme şekilleri yanlış.
Ben F.Bahçeli futbolcuları da tebrik etmek gerektiğini düşünüyorum. Bugün Cehennem gibi bir atmosferde çok takım sinip pısacakken, olabildiğince soğukkanlı ve aklı başında oynadılar. Seyircileri tahrik de etmediler. Üstüne üstlük Zokora ve Colman başta olmak üzere Trabzonlu oyuncuların dayağını yediler.
Buna rağmen galibiyetle sahadan çıkmayı başardılar.

Bizim maçı maalesef seyredemedim. Kritik maç TS-FB maçı olduğu için televizyonumda o maç açıktı.
Ama Terim'in her zamanki gibi ders almadığını tahmin edebiliyorum.
İzleyenler yanlışım varsa belirtsin. Önceki iki maçtaki tablo aynen tekrarlanmadı mı?
Hale bakın: Şampiyonluğa oynayan bir takım kendi sahasındaki 3 maçı da kazanamıyor.
Futbolcular belki de son enerjilerini tükettiler.
Şimdi son hafta kelimenin gerçek anlamıyla bir Final oynanacak.
Rezil kepaze Lig'in rezil kepaze finali.
Moral üstünlüğünü ele geçiren F.Bahçe evsahibi olmanın da avantajıyla maçı kazanır diye tahmin ediyorum.
AYRILMAZ İKİLİ

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Play-off süreci boyunca G.Saray'ın hücum performansını şöyle bir değerlendirelim.
1. hafta BJK maçı... Ofsayttan gelen bir gol, uzaktan şutla gelen ikinci gol. Onun dışında pozisyon yok.
2. hafta FB maçı... İlk 60 dakika kabız bir oyun. Girilen birkaç pozisyonda Necati'nin geleneksel cenabetliği. Ardından Selçuk'un frikik (duran top) golü. Maçın momentumu ondan sonra bize geçti ve yenik duruma düşene kadar 4 net pozisyona girdik. Topu kaleye sokacak yetenekli futbolcumuz yoktu.
3.hafta TS deplasman maçı... İki duran toptan iki gol, ondan sonra zaten rölantiye giren bir oyun, havlu atan bir rakip.
4. hafta TS maçı... Sıfır gol pozisyonu ile biterken uzatmalarda Necati'nin göğsüyle indirip dağlara taşlara röveşata vurduğu bir pozisyon.
5. Hafta BJK maçı... İzlemedim ama yine duran toptan ve rakibin ikramı ile gelen goller.

Özetle, felaket bir ofansif kısırlık. Forvetlerimizin formsuzluğu.
Orta sahada bütün yükün Melo ve Selçuk'un omuzlarına binmesi. Emre ve Engin'in her maç kötü oynaması.
Defansta kritik hatalar yapmaya başlayan Semih-Ujfalusi ikilisi.
Kalede ise ne yazık ki gelen topları içeri almaya başlayan bir Muslera... Bu kaleci GS'a gelmiş en iyi kalecilerden biri. Bu tartışılmaz. Lig'in normal safhasında yaptıklarıyla bunu gösterdi.
Lakin play-off'ta ben kurtarış yaptığını hatırlamıyorum. Beri tarafta Volkan her maça asgari 2 kurtarış sıkıştırarak takımını ligde tutuyor.
Bir de Fatih Terim faktörü... Zaten hatalarını her hafta yazıyoruz. Ve her maçın sonrasında ders almamakta direten bir hoca.
AYRILMAZ İKİLİ

Mehmet Gurdal Cetin

Eski mudavimlerden Alpay Dedeoglu ile beraber mactaydik.

Hic uzatmaya gerek yok. FT yaptigi degisikliklerle maci katletti.

Takimin IQ seviyesini TD ve kendi gibi olan Sabri'si dusuruyor.

Cok yazik. Gerci bu macin FB kazandigi icin puan tablosuna bir etkisi yoktu. Yine galibiyet yada beraberlik lazim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Aydin Köseoglu

Post by Aydin Köseoglu »

Cumartesi akşamı yine 'istenmiyen görüntülere' hazırlıklı
olalım. Maç sonucu ne olursa olsun, felaket kopacağından
adım kadar eminim. Fener galip gelirse (ki % 90 öyle olacak)
bizim taraftar gidip TFF binasına ve sağ sola saldırıp hıncını alacaktır.
Biz beraberlik alır hatta galip bile gelirsek ( ki % 5 ihtimal bile vermiyorum)
Kadiköyü yakarlar, bizim futbolcularımıza da güzel bir dayak atarlar.
O stadda kupa mupa kaldırtmazlar adama.
3 temmuzda başlayan filimin 'süper' finaline hepimiz tanık olacağız
Şampiyonluğu son haftaya kadar inatla ve ısrarla
(her ne kadar bal aksa da) kovalayan ve tam zamanında istediği
sonuçları elde eden, büyük maçlara daha iyi konsantre olan FB
futbol takımını da tebrik etmek gerekir. Sen istediğin kadar iyi oyna,top
çevir, rakibini kendi sahasına hapis et, amatörce gol kaçırma yarışına
girersen sana tokadı yapıştırırlar. Not hatice, still netice importante...

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Hasan Tezcan wrote:... Semih, Ujfalusi'de ciddi bir dusus hissediyorum, ilk hamlelerde guven vermiyorlar. Takim olarak defans anlayisi biraz daginik "nasil olsa..." yer yapmis. ....
Sezonun son birkac macindan itibaren defansta bir degisiklige gidildi ve ilk toplari Semih yerine Ujfalusi karsilamaya basladi. O zamandan beri Semih'in son adam olarak bazi durumlarda ayakta kalamamasindan ve bazen de gec kalmasindan dogan bazi sikintilar yasaniyor ama bu sikintilara da gelecek senelerdeki oyun duzenimizin oturmasi icin katlanmamiz gerektigini dusunuyorum.
Salih Bora wrote:...Forvetlerimizin formsuzluğu
Bunun daha çok yorgunluk oldugunu dusunuyorum, ve digerlerinden daha onemli olan da Elmander'in yorgunlugu. Hem ABD'li kondisyonerlerin yuklemesiyle alakali fiziksel yorgunluk, hem de rezil federasyonun rezil sisteminde normal sezondaki 9 puanlik farkin adim adim erimesinden dogan psikolojik yorgunluk.
Salih Bora wrote: ... (Muslera'nın) play-off'ta ben kurtarış yaptığını hatırlamıyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=yf8LaraPkxA adresindeki Trabzon maçı özetinde 1:20 ve 2:40'ta çok kritik kurtarışlar var. Diger maclarda da vardir muhtemelen.

Bugunku macta Terim'in locada olmasinin da etkisi oldugunu dusunuyorum ve Kadikoy'de bu cok daha buyuk bir dezavantaj yaratacak gibi gozukuyor, umarim bu etkiyi azaltacak onlemler alinir. Cunku ne yazikki bazi FB yoneticileri ve bazi oyuncular (Volkan, Caner, Emre, Baroni vs.) her zamanki gibi gerginlikten cikar ummak isteyecekler. Aslantepe'de rahatca oyunlarini oynadilar, bir sekilde yenmesini bildiler ve sonunda da mac sonunda ziplaya ziplaya kutlamalarini yapip gittiler. Unal Aysal'in bahsettigi "Kültür farkı" yüzünden bu ortami orada goremeyecegiz ama bu kültür farki da Galataaray'ı Galatasaray yapan etken ve bunun yuzunden haftaya sampiyonluk gitse bile varsin gitsin. Her seye ragmen Galatasaray'in oradan galibiyetle ayrilacagina inaniyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Süper Final 5. hafta: GS-BJK 2-2 (Melo,Selcuk)

Post by Cengiz Akgun »

Ben FB nin sampiyonlugunu simdiden kutlayayim. Gelecek cumartesini bu salaklar icin harcayacak degilim. Lanet olsun. Evet gelecek hafta bir destan yazilacak ama yazan taraf bu sampiyonlugu soke soke alanlar olocak. Bu kadar davar gordum ama Trabzonda olanlar bambaska. Utanmadan kupa filan istiyorlar avantadan. FB onunde esege cevird Bugun. Ne yazik ki gelecek hafta ayni tarife bizim hiyarlara uygulanacak ve bizimkiler bile bile bunu sineye yine cekecekler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Re: Süper Final 5. hafta: GS-BJK 2-2 (Melo,Selcuk)

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:Ben FB nin sampiyonlugunu simdiden kutlayayim.
Ortam ne kadar gergin olursa adamlar o kadar iyi performans gosteriyor :? Buyuk bir avantaj --- bir sekilde uyutmak lazim bunlari...

Post Reply