ŞAMPİYON GALATASARAY 2011-2012

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Salih Bora

ŞAMPİYON GALATASARAY 2011-2012

Post by Salih Bora »

Şampiyoooooooooooooooooooooooooooonnnnnn...
Alnımızın akıyla kazandık. Play-off'taki kötü performansı saymazsak, 34 haftayı baz alırsak şampiyonluğu hakettik.
Hayırlı uğurlu olsun. Kutlu olsun.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: ŞAMPİYON GALATASARAY 2011-2012

Post by Hasan Tezcan »

Sampiyonluk kutlamasini yuzlerine gözlerine bulastirmazlar insallah...hic hos olaylar olmuyor su an. Seyirci sahaya girmis bulunmakta, sevgi gösterisi ama dozajini ayarlamak lazim. Kontrol her an elden cikabilir.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu sampiyonlugun mimari bana gore Unal Aysal'dir. Unu ve basarisi Turkiye sinirlarinin disina cikmasi hic bosuna degilmis. Adam tereyagindan kil ceker gibi futboldan anlamam demesine ragmen klup baskanligini kusursuzca yapti.

Dun Hasan'im elestiriyordu cam yarmasinin yanina oturulur mu diye. Adam duygulari ile degil akli ile hareket ediyor. Boyle bir sey yapmasa kupa stadyumda verilecek tuzagini nasil aciklayacakti ki. Ayiya gerektiginde dayi demesini bileceksin. Bugun bir tasla kac kus (ha ha ortada ne kartali kaldi ne kanaryasi) vuruldugunu gordunuz.

58. madde agirdir luzum yoktur diyen hayvanaatin sampiyonun kupasini verememekteki acizligini gorduk. Tuzel kisilik ceza goremez sahsi cezalar verilmelidir diyenler morarip taa Trabzondan o kupa orada verilecek diye emir vermek zorunda kaldi. Hani TFF ozerkti? UEFA olaylari ve hanzolari gordu.

Bu kadar lafi soyledim ama sunu soylemeden gecemeyecegim. Olayin tersi olsa GS klubunun taraftariyim diye gecinenenler ayni ayiligin alasini yaparlardi. Onun icin kimsenin kimseden farki filan yok. Buna da adim gibi eminim. Ayni bokun soyu bunlar. GS'in su an ovunecegi tek insan ise Unal Aysal'dir. Gerisi hikaye. Bunlar asla aynisini yapmazdi diyebilecegin bir adam hala goremiyorum GS icinde de. Pundunu buldular mi su yakin gecmiste orada oturanlar ayni boku yerlerdi. Dua edilecek tek nokta su son 3-4 senedir yerlerde surunuyorduk ta buna luzum gormediler. Simdi bu rezilligin gercek cezasi cekilmedigi muddetce bundan ders alacak olanlari da pek sanmiyorum. Bir kismini UEFA verecektir insallah.

Allah su oyunun bu hale donusmesinde katkisi olan her hayvanin bir degil bin bur turlu belasini versin. O Metris'de oturanlarinda, bu ise masa olup oh be kurtulduk diyenlerin de en azindan uc dort sene gun yuzune hasret kalmalari en buyuk arzum. Beter olsunlar. Sahaya sike yansimamis mis? Bak sen. Onca telefon kayidina verilen savunma da bu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Zafer Yazici

Post by Zafer Yazici »

18 kez şampiyon olmuş Galatasaray.Bence en anlamlısı bu sene olunan şampiyonluktur.
TFF nun kupayı Kadıköy^de vereceğiz şaklinde yaklaşımı aslında Demirören'in istatistiklere bakıp nasıl olsa Galatasaray Kadıköy'den çıkamaz Fenerbahçe bunları yener düşüncesinde olmasından kaynaklanıyor ve bütün hafta medyada bu tarzda yaklaşım gösterdi.Ama Demirören şu gerçeği atlamış
"istatistik mini etek gibidir çok şey gösterir ama asıl görülmesi gerekeni göster,
Demirören mini eteğin sadece kiloda kadar olan kısmını gördü gerisini göremedi maalesef.
Medya özellikle görsel medyada herkes şok oldu bence Galatasaray berabdere kalıp şampiyon olunca.Yüzlerinden düşen bambaşka bir tavır vardı sevinemediler sevinmediler Galatasaray'ın şampiyonluğuna.Buda bana şunu gösterdi ki aslında gerçek şu Türkiye'de Galatasaray bir tarafa diğerleri bir tarafa.
Bir hafta önce Trabzon'da yapılanlar için söylemediğim yapmadığım eleştiri kalmadı Fenerbahçe'yi de tebrik etmiştim aslında o cehennemden çıktığı için ama gördüm ki Kadıköy'ün de Avni Aker stadından bir farkı yok sadece renkleri değişik o kadar.
Ünal Aysal başkanımı tebrik ediyorum.Sağ duyulu taviz vermeyen bir yönetim gösterdi.
Futbolcularımızı kutluyorum 40 maçlık bir sezonu gayet iyi tamamladılar.
Fatih Terim'i kutluyorum.Beğensekde beğenmesekte şu ana kadar Galatasaray'ın başına gelen en başarılı teknik adam (5 lig ve 1 UEFA kupası şampiyonluğu).

Son söz Fenerbahçe'li taraftarlara her gördükleri yerde 6-0 esprisi yaparak dalga geçiyorladı ya bu sonm maçta kendi sahalarında kaybedilen şampiyonluğu ve yaşanan rezillikleri ömür boyu unutnayacaklar
KAPAK olsun..
(Kaç kapak oldu sene ben unuttum ama bir daha olsun)

ŞAMPİYON GALATASARAY.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Isin bence en aci tarafi bu. Egitimli ayi yetistiriyor bu okul ve kultur duzeni.
Şampiyonluğun belirlendiği derbi maçı öncesi ve sonrasında Galatasaray ve Fenerbahçeli holiganların çıkardığı olaylar sırasında gözaltına alınan 47 kişinin arasında doktor, öğretmen, mühendis ve şirket yöneticisi de bulunuyor. Tarihi derbinin İstanbul'a faturası ise 1 milyon 366 bin 500 TL.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Isin bence en aci tarafi bu. Egitimli ayi yetistiriyor bu okul ve kultur duzeni.
Şampiyonluğun belirlendiği derbi maçı öncesi ve sonrasında Galatasaray ve Fenerbahçeli holiganların çıkardığı olaylar sırasında gözaltına alınan 47 kişinin arasında doktor, öğretmen, mühendis ve şirket yöneticisi de bulunuyor. Tarihi derbinin İstanbul'a faturası ise 1 milyon 366 bin 500 TL.
GS'li hooligans neredeymis, aralarina mi sizmislar ;-) Bu hikayeyi daha önce de duyduk...ama GS da ceza alirsa sasirmam. Turk futbolunun en agir cezasini yiyen GS bu ara, hatirlatmak isterim. Bir bahane uretip yirtarlar veya GS'i da bu bokun icine sokup ceza almasini saglayacaklar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Isin bence en aci tarafi bu. Egitimli ayi yetistiriyor bu okul ve kultur duzeni.
GS'li hooligans neredeymis, aralarina mi sizmislar ;-) Bu hikayeyi daha önce de duyduk...ama GS da ceza alirsa sasirmam. Turk futbolunun en agir cezasini yiyen GS bu ara, hatirlatmak isterim. Bir bahane uretip yirtarlar veya GS'i da bu bokun icine sokup ceza almasini saglayacaklar.
Galatasaray'i isin icine katan Hurriyet'deki masa basinda yazan deve. Eli gitmemis ve boyle bir genelleme yapmak zorunda kalmis. Ama bu degil ki bizimkilerin arasinda bunlar yok. Sen de biliyorsun ki bizimkilerin arasinda boyleleri ayni oranda var. Bugun onlar yarin bizimkiler obur gun BJK'lilar daha sonrada TS'lular. Fark etmiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Fark ediyor Cengiz abi, Arena'da mac yapmak ile Kadiköy'de mac yapmak arasinda buyuk fark var. Orada ceyran eden olaylar var, hep oluyor, ama olaylara orantisiz cezalar verildigi icin genelleme hakki buluyor capulcular (FB her seferinde yirtiyor). Taraftarlar arasinda da fark var, gecmise bakarsak bu acik ve net ortada...baskan bunun özetini cok iyi yapmis, bilmem okudun mu. Taraftarlar farkli sartlandirilmis, GS'lilarin ve FB'lilerin aimleri farkli. Genelleme yapiyoruz ama haksizlik oluyor bu acidan.

Buyur Cengiz abi, dedikleri cuk gibi oturuyor...gerektigi gibi söylemis. Uzun yillar söylenmesi gereken ama söylemeye korktuklari sözcukler...ama fazla uzatmamasi gerekir, laf yerine ulasmistir. Bende biktim cikan olaylardan, Kadiköy sendromu alinan maglubiyetler degil orada yenilen dayaktir.
''Ben hiç bir zaman, taraftarlar arasında bir 'kalite farkından' söz etmedim. Böyle bir niyetim hiç bir zaman olamaz. Kendi taraftarıma olan saygım kadar, diğer kulüplerin taraftarlarına da saygım var. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarına böyle bir şeyin olmadığını tekrar belirtmek istiyorum. 'Fenerbahçe taraftarıyla, Galatasaray taraftarlarının standardı farklı' dedim. Ne ahlaktan ne kaliteden bahsettim. Bu benim izlenimim. Yanlış da olabilir. Fenerbahçe taraftarı 12. adam psikolojisiyle, sahaya direkt müdahale etmeyi kendisinde hak olarak görüyor. Galatasaray taraftarı ise sahasını korumayı görev biliyor. Bunun ahlakla ilgisi yok. Bu bir politika meselesi. Bir disiplin meselesi. Onlar öyle düşünmüşler, bizimkiler böyle düşünüyorlar. Bu sebepten benim saham 1 kez bile kapatılmadı. Kulübüm zarar görmedi. Para kaybına uğramadım. Bunun için de kendi taraftarıma son derece müteşekkirim. Onlar bu politikayı izlediler. Bu standardı tutturdular. Fenerbahçe taraftarı başka bir standardı uyguladı. Dün akşam gördüğümüz maç sonrası örnekleri, aslında ne demek istediğimi çok açık şekilde izah ediyor.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yonetim kurulumuzu,teknik ekibimizi,futbolcularimizi ve emegi gecen herkesi kazanilan sampiyonluktan dolayi tebrik ederim.Hem manevi hem de maddi onemi var bu sampiyonlugun.
SL'ne katilabilirsek(ceza almazsak), cok memnun olacagim.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan 2009'da idi galiba. GS ASY'de FB'ye 2-0 yenildikten sonra GS taraftari kendi takimina kizip (FB'li seyirci alinmamisti. Ve FB futbolcularda tribunleri tetikleyecek hicbir sey yapmamislardi) ortaligi cehenneme cevirdi. Yani evvelsi gun Saracoglun'da yasananlar yasandi. Bunun uzerine 5 mac ceza alindi ve lig bittigi icin bu cezayi ertesi yil cektik. Ayilik ve stadta teror konusunda ayni hareket ve reaksiyon. Evet TFF GS 5 mac ceza verdi bu TFF FB boyle bir ceza veremeyecek. Ama bu ayiligin uzerini ortmez ki? Kalite konusunda GS'li taraftarin FB'den daha kaliteli olmadigi ortada.

Sen simdi kabul etmeyeceksin ama ben yine de soylemis olayim. Eger son mac Saracoglunda degil de Arena'da olsa idi FB o kupayi Aysal'a ragmen alamazdi. Ya da en azindan ayni sekilde alirdi. Buna hayir diyorsan sana yaniliyorsun diyorum. O kadar soyledigim. Bu konuda hicbir fark yok. TFF nasil bir karar alirmis benim icin hic de onemli degil. Cunku bu hayasizlardan durustce bir tutum beklemiyorum. Ha Aysal bu Nihat Mihat gibi konusur muydu dersen belki konusmazdi. Ama ona da cok baski yaparlar ve taraftarlarimizi rencide etme diyeceklerdi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Biliyorum Cengiz abi, hatta birkac kez bunu hatirlatmak istedim sizlere, tarihi ceza, bezeri görulmemis ceza diye. Hooliganism her kesimde var, bunu kimse inkar etmiyor zaten. Benim dile getirmek istedigim bu tur olaylarin nasil ve agirlikli olarak nerelerde patlak verdigi. GS taraftarini daha az fanatik göruyorum, Unal Aysal baskanin tanimlamasi bana dogru geldi. FB yönetimi ve onun uzantisi taraftari bir baska Cengiz abi. En son sike iddiasi olayi bunu net bir sekilde ortaya koydu. Adamlar bu olaydan cok iyi siyrilmasini bildi, birlik beraberlik palavra, kul köle misali el ele verip bu isin icinden minimum ceza ile cikmasini bildiler kulup olarak...

2009 olayi bir istisnadir, ve bu kara leke ile ömur boyu yasamak zorunda kalacagiz. Taraftarlara kupe olsun.

Son olarak Cengiz abi, GS özelestiri yapmasini biliyor, hemde bazen cok yikici oluyor. Taraftar daha bilincli ve hur iradeye sahip...GS taraftari arasinda bu orati daha yuksek. Sike olayinda ne olurdu bizim camiada asagi yukari tahmin edebilirsin...genelleme yapmaya bu yuzden karsi cikiyorum. Böyle genelleme olmaz, haksizlik olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal'a biraz fazla kredi verdim galiba. Anladigim kadari ile soyunma odasinda kupa verilip alinma isine once evet demis gibi. Sonra Terim karsi cikinca tornistan etmis. Gerci Nihat mal bulmus magribi gibi ustune atlamis "klubu sen mi yoksa Terim mi yonetiyor" diye ama Tayiip fena fircaliyor statda olanlar icin. Hele karanlikta kupa verilme isine bayagi icerlemis. Artik TV studyosu dolasip Hasan'in dedigi gibi cene yaristirmayi biraksin. Hakli iken haksiz duruma gelecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply