2012-2013 Turk Takimlarinin Avrupa Kupalari Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2012-2013 Turk Takimlarinin Avrupa Kupalari Maclari

Post by Hasan Tezcan »

TD lerin insan olduklarini unutuyorsunuz, bir cogu egitimsiz. Riykaard nasildi acaba, veya Lucescu dahisi :-)
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

FB'nin maci kazanacagini dusunuyordum ama Benfica'nin bu kadar ezik oynamasi beni sasirtti.
Ve bu mac UEFA Kupasi yari finali'nin ilk ayagiydi.Cok sisirmisler bu Benfica'yi...
FB'yi tebrik ederim.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB dun iyi oynadi, haddini bilerek, cok calistilar, ikili mucadelerde kuvvetliydiler. Rakip takima alan birakmadilar, Benfica'ya kontraatak firsati vermediler.

Deplasmanda farkli bir mac izleyecegiz, sansi gol yemeden oraya gidiyor olmasi. Herkes hakli olarak havaya girmis gözukuyor, insallah basarirlar...mevcut yönetim ile olmasi olayin uzucu tarafi bence. AY ve spor anlayisi bozuk olan insanlara bir koz olacak, muhalefeti susturacak.

FB'ye tekrar basarilar.

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

FB dün gercekten iyi oynadi. Nerdeyse hic gol pozisyonu vermedi, farki kacirdi. Fakat ikinci maca bayagi bir dezavantajla gidecek. Mereiles sakat, Topal cezali, Emre UEFA'da oynayamiyor. Geriye Selcuk Sahin kazmasi kaliyor. Yani FB'nin defansif orta sahasi cökmüs durumda. Üstüne üstlük Webo da cezali durumda. Orada bir gol atmayi basarirsa yirtar, yoksa ibre Benfica'yi gösteriyor.

Aslinda bir baska Türk takiminin da UEFA kupasini almasini isterdim, ama AY'nin baskan Aykut Kocaman'in antrenörü oldugu, resmen $ikeyle sampiyon yapilmis bir kulübün bu basariya ulasmasi sevinmeme bir türlü izin vermiyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tokat Baris wrote:FB dün gercekten iyi oynadi. Nerdeyse hic gol pozisyonu vermedi, farki kacirdi. Fakat ikinci maca bayagi bir dezavantajla gidecek. Mereiles sakat, Topal cezali, Emre UEFA'da oynayamiyor. Geriye Selcuk Sahin kazmasi kaliyor. Yani FB'nin defansif orta sahasi cökmüs durumda. Üstüne üstlük Webo da cezali durumda. Orada bir gol atmayi basarirsa yirtar, yoksa ibre Benfica'yi gösteriyor.

Aslinda bir baska Türk takiminin da UEFA kupasini almasini isterdim, ama AY'nin baskan Aykut Kocaman'in antrenörü oldugu, resmen $ikeyle sampiyon yapilmis bir kulübün bu basariya ulasmasi sevinmeme bir türlü izin vermiyor.
Bos verin AY ve Kokoman'i. Bir Turk takiminin daha boyle bir kupa almasi guzel olur. Ne kadar olsa da bize koyacaktir bunlarin bu kupayi almasi. Hic debelenmeyin. Burasi oyle. Aradaki fark sifirlanacak ne de olsa. Hadi ananizin ligi denemeyecek. Kupan kadar konus diyecekler. Ha super kupa var. Belki o teselli olacaktir. Isleri zor cunku ortada bir de Chelsea var. Ama FB'nin kapi gibi de bir Man City olayi var. Eskiler bilirler. Manchester'da 40 kusur sene once bir Ingliz takimi yenmislerdi. Bu bir Turk takimi icin ilkti. Gerci FB Man. U da yendi 1990'larda. Yani aranan kudret damarlardaki asil kanda mevcuttur. Olmayacak diye hicbir sey olmaz. Fena mi olur Chelsea ya da Banfica'ya gidecegine kupa FB'ye gelir. Dusman mi bu insanlar. Iclerinde birkac suzme cikti diye boyle dusunmemek lazim. GS'da yok mu suzmeler? Sunun surasinda birlik ve beraberlik olmak varken, degil mi ama?

FB dun seyircisi ile (baslangictaki Allah-u Ekber davarligi disinda) dun gercekten iyi bir gununde idi. Benfica,benfica diye Fox'da da olduler olduler dirildiler. Ezbere konusuyorlardi. Yok bu adamlari Avrupa kupalarinda bu sene Ruslarin disinda kimse yenememisde, yok efendim ligde 30 kusur haftadir yenilmiyorlarmisda. Hepsi havada kaldi. FB'nin elinden postu zor kurtardilar. Boyle oynasinlar rahat beraberlik alirlar orada. Webo'yu bilmem. Dun pek bir is yapamadi zaten. Kuyt yeterince onun yerini dodurur. Topal zaten yedekti. Caner nerdeydi bilmiyorum. Cezali olabilir. O kapar Topal'dan ve tukurukcu Lama'nin yerini. Doberman filan dun yelkenleri yere indirmis. Bas bas bagiriyordu sanki vaktiyle kendisi futbol oynarken ya da hakemlik yaparken sam sam akitmis gibi dingil. Pazar gunu Kokoman kasindi kasinmasina ama ustune cok gittiler. Futbolcunun akli dunku macta idi. O gunku buhran kamcilamis. Dun FB bir Turk takimindan gordugum bu sene en iyi performansi ortaya koydu. Boy avantajini cok iyi kullandilar. Benfica ortalarda yoktu. Aykut belli ki dersine calismis. Derli toplu guzel oynatti takimi. Bu kafa ile RM onune ciksa idik durum belki de cok degisikti bugun. Paldir kuldur cikinca olmadi elendik. Bakin Almanlara. Barcelona ve RM kopruden ucmus VW'e dondurduler. Dorder golle.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Benfica, kesinlikle turu geçecek diye düşünüyorum. Çünkü, her anlamda çok daha iyiler. Göreceksiniz.
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Benfica FB macini canli seyredemiyorum. Saat bes de burada bantdan verecek. Fox plus diye bir kanaldan su anda canli veriyorlarmis. Ben de o kanal yok. Fox ise Chelsea. Basel macini veriyor. Devre arasinda FB macinin gollerini verdiler. Dilaver ikinci golu kotu yemis.

Kotu be ucuncu golu yemisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Niye kötü olsun? Keşke yedi sekiz tane yeselerdi de ne kadar rezil bir top oynadıkları ortaya çıksaydı. Buraya kadar doğru dürüst bir rakiple oynamadan gelen, ilk ciddi rakiplerine karşı verdikleri rezil mücadeleyle ezilen büzülen bu takıma karşı mı kötü olsun? Aykut KOCAMAN, hep sonuç üzerine kurulu bir mantaliteyle nereye kadar götürebilirdi? Sürekli bedava penaltılarla maç kazanan, buna rağmen her hafta ona buna laf sokup, polemik yaratmaya çalışan bir zihniyetle en fazla bu kadar olurdu, bu kadarı bile ona fazla..
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Benfica'dan gol haberi var, 3-2 olmuş, fenerliler tura çıkmış :lol: Bu arada maçın hakemi bence rezildi, açık ara, bu kadar üst düzeyde maçlar verilen son dönemlerdeki en kötü hakem. Bizim Realle ilk maçı yöneten Fransız bu. Ki böylesi berbat bir yönetim göstereceğini tahmin ettim maçtan önce. İki taraf için de skandal kararlara imza attı. İpin ucunu Fener'e verdiği penaltıyla kaçırdı aslında. Ardından onun diyeti olarak Benfica'ya verilen alakasız fauller, Benfica'da kendini bariz yere atanlara gösterilmeyen sarı kartlar. Benfica'nın verilmeyen net 1-2 penaltısı, saymakla bitmez. Maçı izlerken bu turu kim kaybederse kaybetsin tek suçlu hakem olarak gösterilecek diye düşündüm, iki taraf açısından da söylüyorum bunu. Akıl alır gibi değil, Cüneyt Çakır eleştiriliyor ama bunun olduğu yerde Cüneyt Çakır bildiğin Collina. UEFA kupası'nın da bence kalitesi düşmüş. Ya da diğer bir deyişle gördüğümüz kadarıyla Şampiyonlar Ligi'nin ivmesi inanılmaz artmış olmalı kalite bakımından. Ne Benfica ne de Fener hak ediyor bu kupayı. Biz en baba zamanında almışız, insan şimdi daha iyi anlıyor, her maçımız finaldi.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Birakin beter olsunlar :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Böyle oynamaktansa 4-0 maglup olup topa sahip olurum. RM macinda birakin ezilmeyi, nasil 3:0 oldu diye dusundum. GS'in islemeyen, sakat defansi biraz daha iyi olsaydi, yani yere basan, tas gibi olmasada ne yaptigini bilen defans oyuncusu olsaydi...o zaman görurdunuz cumbusu siz. FB sahasinda iyi oynadi ama deplasmanda rezil ötesinde bir oyun sergiledi, bunu kimse eksik oyunculara baglamasin. Son dakikalarda top sisirmeleri bile inandirici gelmedi bana...sonra oturmus sanki kendisi yokmus gibi mac yorumu yapiyor, izleyici mubarek. FB altin tepside sunulan bir firsati tepti bana sorarsaniz. Bazi medya mensularina göre 'köy takimi olan bir rakibe elendiler.

Köy takimi dedikleri takim bence bu kupayi alacak, tahta bacaklarin sansi yok :-) Hayretler icindeyim bunca sene yabanci oyuncu, yabanci TD getirdler ama hic ögrenmediler bana sorarsaniz. Futbolun ABC sini biraz biliyor olabilirler ama teknik kapasiteleri kisitli, sonra deger verdikleri, iyi calistiklari seyler artik demode oldu. Bizim Isvec futbolu da öyle...kreativite yok, sistem takimi guya...ama bir yere varamazsin, zevk alamazsin oyundan...

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Fenerbahçe bu seneki avrupa macerasında geçmişe nazaran çok daha iyi bir mücadele ortaya
koydu.Yarı finalde elenmiş olsa bile ülke puanın artmasında önemli katkısı oldu.Artık onlarda
avrupa kupalarında mücadele ederek başarılı sonuçlar almanın verdiği hazzı tattılar.Biz de ilk
olarak çeyrek finaller, avrupanın önemli takımlarına karşı alınan zaferler, tur atlamalar,yarı
finaller derken uefa kupasını kaldırdık.

Dünkü maçta Fenerbahçe bütün oyununu ilk maçta kazanmış olduğu avantajlı skoru korumak
üstüne kurmuştu.Kendi defanslarına çok fazla güvendiler ama her zaman Kadıköy'deki Benfica'yı
karşılarında görmeyecekleri aşikardı.Cardozo'nun bile etkili oyunu yeterli oldu(Bu arada Benfica'nın
kadrosuna katmak için Cardozo'ya ödediği bonservis ücreti bizim Amrabat'a verdiğimiz kadar,biri
30 yaşında verdiği mücadeleye bak diğerinin hali Hasan Şaş'ın son senesi gibi).Ben hakemi herkesin
aksine çok beğendim.Penaltı kararı çok yerinde ve iyi bir gözlem sonucu verildi.Her hakem o
penaltıyı yakalayamayabilirdi.Benfica kalecisinin son dakikalarda zamandan çalmak için yapmış
olduğu sahtekarlığı bile çok iyi yakaladı.Fransız hakem normalde daha fazla sarı kart gösterirken
bu sefer daha ılımlı yaklaştı oyunculara.Bir kaç faulu kaçırmış olabilir ama genelde çok iyi maç
yönetti bana kalırsa, ev sahibi ekibin baskısı altında kalmadı.

Keşke finale kalabilselerdi.Hatta kupayı kazansaydılar da bizde artık bir uefa kupası kazanmış
olmamıza gereğinden fazla önem atfedip kendimizi bir 10 sene daha avutmak durumunda
kalmasaydık.Aykut Kocaman'ın bile bu kupayı alabilecek bir teknik direktör olduğunu görseydik ki
Fatih Terim kendini bu kadar önemli bir teknik adam sanmasaydı.

Uefa ligi şampiyonluğu, önemini, Şampiyonlar ligine sadece o ülkenin şampiyonun katılmasının
kalkmasıyla yani ikinci ve üçüncü olan takımların da katılabilmesiyle, kaybetti.Zaten bu sene de
finale kalan Chelsea ve Benfica bile şampiyonlar liginden elenen iki takım.Biz de şampiyonlar liginden
elenip kupayı kazanmıştık.Hatta avrupanın önemli liglerinde oynayan takımlar uefa kupasını
kazanmaktansa kendi liglerindeki durumlarını daha çok önemsiyorlar.Biz nasıl Türkiye kupasını
kazanmaya burun kıvırıyorsak onlar içinde Uefa kupası öyle.10 senelik istatistiklere bakarak
Şampiyonlar liginde ilk dörde kalan takımlarla,Uefa liginde ilk dörde hangi takımların kaldığına
bir bakmamız bile bize önemli bir fikir verecektir.O yüzden bence bundan sonra rekabetimizi
Şampiyonlar liginde yarı finale hatta finale kimin kalacağı üstüne kurmamız gerekir.

Biz Uefa kupasını aldığımız senelerde bir Türk takımının avrupada bir kupa kazanması ihtimali bile
çok büyük hayal geliyordu.O zamanlar daha yeni büyük transfer ücretleri ödeyip isim yapmış
oyunculara önemli paralar vererek ülkemizde oynatmaya başlamıştık.O zamanki yabancı
rakiplerimizle aramızda, hem gelir olarak hem de transfer ve oyunculara ödenen miktarlar olarak,
dev bir uçurum vardı.Şimdi gelirlerimiz eskiye nazaran çok daha fazla,senelik transfer ve oyunculara
ödediğimiz ücretlere bakarsak avrupanın ilk 18 takımından biriyiz.Hal böyle olunca artık Uefa
kupası aldık diye övünmek yerine şampiyonlar liginde çeyrek finale sıklıkla, yarı final ve finali de
nadir de olsa görebilmeyi kendimize hedef şeçmemiz gerekir artık.Birbirimizi aşşağı çekerek değil
ileri iterek rekabetin Türk futbolunu daha iyi yerlere getirmesine imkan sağlarız.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Turgut guzel yazmis. FB'liler konu GS olunca genellikle sacmaliyorlarsa da ben ayni hataya dusulmesinden yana degilim. FB pek ala yari finale kadar cikti. Onune kimin ciktigi hic onemli degil. Benfica macini bantdan da seyretmedim. 3-1 yenilmelerine uzuldum. Yedikleri iki golu gordum. Hele ikinci gol yenilecek bir gol degildi. Aziz tesadufen demisti. Demek ki tesadufen bile olsa o kupayi kaldirmak o kadar kolay degilmis. Ben bu kupayi almalarinu isterdim. Elalem alacagina FB alsa fena olmazdi. Icinizden aman Allah gostermesin diyen coktur. O yuzden de her konuda oldugu gibi futbolda da iki yakamiz bir araya gelmiyor. Rakip olsa bile icimizden birinin basarisini cekemiyoruz. O yuzden de yazik oluyor. El alem kendi icinden iki takim ile finale kaliyor. Gazetelerde sacmaligi da gordum. FB GS'yin rekorunu kirdi Avrupada bir sezonda en fazla mac oynadi gibi baslik atip zugurt tesellisi bulanlara gotumle guldum. Ne rekor ama. Eli hamur karni ac derler adama. Biraz az oynayip o kupayi kaldirsa idi. Elemeleri sayacaklarina.

Neyse yarin sampiyon olalim da Aykut konussun artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ne konusacakmis? Demisler iste, cacik olmaz.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

FB turu Istanbul'da kaybetti,direkten donen toplar,kacan penalti,vs. Benfica maca iyi konsantre olmus,boyle maclarda cikip en iyi futbolunu oynayamazsan kaybediyorsun.
nefvakfi.org

Post Reply