Super final finali: G.Saray 3 : 2 F.Bahce (Umut(2),Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Super final finali: G.Saray 3 : 2 F.Bahce (Umut(2),Selcuk)

Post by Hasan Tezcan »

[quote][/quote]Mac devam ediyor.

Gol dk.19 Umut.

Dk.24
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Super final finali: G.Saray 1 : 0 F.Bahce (Gol: Umut)

Post by Cengiz Akgun »

Maci internet uzerinden veren guvenilir bir yer var mi
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

ATV canli yayin^^

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Umut ilk yari sahanin adami bana sorarsaniz. Golu atti diye söylemiyorum. Hamit silik bir göruntu sergiliyor.

Not: Hayvan surusu (GS "taraftari") gol sonrasi sahaya mesale atti...para cezasi, saha kapatma cezasi yolda sanki.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Super final finali: G.Saray 1 : 1 F.Bahce (Gol: Umut)

Post by Cengiz Akgun »

Yahu ben seyretmeye baslayinca golu yediler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Uzatmada duran top, fririk 2 kez kullanildi, gol Alex, sanirim Elmander'in sirtina carpip girdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aleks bir de sari gormus o frikikte.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Super final finali: G.Saray 2 : 1 F.Bahce (Umut(2)))

Post by Cengiz Akgun »

Bu Engin filan yaramaz adamlar. Ulan maci alicak durumdasiniz be hayvan. Her zaman bu FB onunde bu rezillik. Ama bas okuz onu Amrabat varken sahaya suren. By arada taraftarim diye macin icine eden ayilarida unutmadim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Super final finali: G.Saray 2 : 2 F.Bahce (Umut(2)))

Post by Hasan Tezcan »

Engin'in yaramazligi o kirmizi karti görmesi ama GS icin cok faydali bir oyuncu, takima kalite katiyor.

Umut, Amrabat takima bir seyler katacaklar gibi, ayni seyi bu mac sonrasi Hamit hakkinda söylemek guc. Dany/Semih ikilisi guven veriyor mu, zor gözukuyor, umarim yanilirim. Semih'in yanina Semih'ten daha tecrubeli, rutbeli adam gerek.

Super kupa GS'in bu ara...

Macin adami Umut...ama sahada kufur etmeyi biraksin. AMK demesini ona yakistiramadim dogrusu :-(

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Super final finali: G.Saray 3 : 2 F.Bahce (Umut(2),Selcu

Post by Cengiz Akgun »

Engin agzi ile kus tutsa nafile. Hamit hakikaten hayal kirikligi. Elde patlayacak gibi. Halbuki bir milli mactan sonra disiplinden filan bahsediyordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hazirlik maclarini izlemedim ama bu mactan sonra gordugum pozitif yonler:

* Takim fizik olarak sezona hazir, rakibe tam saha pres var rakip ceza alanindan prese basliyoruz ve bunu butun mac surdurebiliyoruz, bu pres yuzunden en az 3 pozisyon cikti

* Iyi paslasiyoruz, panik yapmadan oynayabiliyoruz bazen hatalar oluyor ama daha sezonun basi normaldir

* Alternatif cok, oyuncular bunun bilincinde ve daha dikkatli oynuyorlar, oyun disiplinini bozmuyorlar

Negatif yonler:

* Hamit cok kotu, run gibi geziniyor, pek bir katkisini gormedim. Hic sorumluluk da almiyor, acikcasi ben onu hic bu kadar kotu gormedim. Futbolu unutmus gibi, milli takimda oynadigi oyunun dortte birini oynamadi. Fizik olarak gelmis ama ruh olarak daha burda degil.

* Engin teknik bir oyuncu ama pimi cekilmis bomba gibi her an patlayabilir, ilk yari sarik kart gordu hem de yedigimiz golden sonra muzipce topu ona veren Kuyt'a topu firlattigi icin, yani ben olsam ikinci yariya onu cikarip Amrabat ile baslardim. Kirmizi kartan sonra hakemi itti herhalde en az 5 mac ceza alir.

* Dany faydali bir oyuncu ben daha once de begeniyordum ama stresli maclarda yeterli olmayabilir. SL maclarinda Ufa da yeterli olmayabilir ve Semih de daha cok genc yani bu konuda bir sorun yasayabiliriz.

Tabii takimi bir de Melo, Ufa ve Burak'in da oynayacagi bir macta da gorup oyle degerlendirmek lazim.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Takim olarak Fenerden daha derli toplu ve lige daha hazir goruntu verdi. Takimin soluna (defans) neden alternatif olarak biri alinmad bilinmez. Takimin en sancili yeri defans. Gobekte sorun var gibi. Ben ikisininde CL'de yeterli olacaklari konusunda suphelerim var. Bunca zaman forvet araniyor ama defansa bakan yok. Semihte danny de sadece iiih derim. Engin,, takim icin iyi alternatif ama adam her an kart gorebilir. Melonun yerinde oynayabilecek baskasida yok gibi. melo dondugunde kulubeye gider gibi. Ambarat kanatta oynayabilir ama Engin gibi gobekte oynayamaz. Halil icin konusmak erken ama Selcuk varken duran toplar ona verilmez. Nerede oynuyacak oda muamma.

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba.

Mac hakkinda bir kac sey de ben söyleyeyim. GS maci hakkiyla kazandi. Özellikle ilk yarida ezici bir üstünlügü vardi, yalniz gol pozisyonlarini her zaman ki gibi cok cömertce harcadi. FB ise dogru dürüst pozisyona giremeyip yine garip bilardo golleriyle maci ceviriyordu. Hatta son dakikalarda Topuz'un ortasi yine GS oyuncusundan sekip üst direkte patladi.

Engin gerizekalilikta Sabri ile yarisan bir oyuncu. Futbolcu olarak cok fazla gereksiz dripling yapan, pas hatasi yüzdesi yüksek, atakta iken cildirtan pas tercihleri beni bu oyuncudan tamamen soguttu. Bugün hakeme yaptigi hareket de cabasi. Avrupa'da o hareketi yapsa sanirim sezonun ilk devresini kapamisti. Türkiye'de tahminen 3-4 hafta oynamaz, ki bu da üstte belirttigim nedenlerden ve FT'in onu israrla oynatmasindan dolayi GS'in aleyhine olur.

Hamit'e gelince, onu Bundesliga'dan iyi tanirim. Bayern'deyken bayagi bir oynuyordu, fakat son sezonunda ilk onbirde zor yer buluyordu. Real'e gitmesi beni cok sasirtmisti, sanirim kendisi de sasirmistir. GS'dan aldigi parayi dünyanin hic bir kulübünden alamaz. Ama tabi Real'den oyuncu alindiginda bizde akan sular durur, o yüksek ücreti elbette hakeder, cünkü Real'den geliyor. Bu zihniyete hastayim ya :D O paranin karsiligini veremez, cünkü vasat bir oyuncu. Ikizinin Trabzon'a gitmesiyle baslayan cöküsünü simdi kendisinde izleyecegiz gibi geliyor bana. Umarim yaniliyorumdur ama hantalligiyla, oyunu yavaslatan geripas sevgisiyle takimin prese dayali hizli hücüm futboluna ayak uydurumaz gibi geliyor bana.

Amrabat da hayatta o kadar bonservis parasi etmez. Avrupa'dan hangi takim Amrabat icin 8 milyon Euro verir acaba? Bir de o kadar Kayserispor tarafindan asagilandiktan sonra onu bu paraya almalari GS'a yakismadi. "Vermezsen verme" diyeceksin, bak oyuncu nasil Kayseri'nin elinde patliyor. Verim alamayacagini anladiktan sonra tipis tipis ayagina kadar gelirlerdi ve bonservisini de tekrar pazarlama olanagin olurdu.

Danny icin bir sey söylemek erken. Fena degil gibi gözüküyor ama Ujfalusi kadar güven vermiyor henüz.
Umut bugün iyiydi. Burak'in gecen sene TS'da yaptigini o bugün yapti. Umarim böyle devam eder.

Selcuk tam bir istikrar abidesi. GS'da oyun zekasiyla ve sahadaki durusuyla su an en cok begendigim futbolcu. Gollerin pasini verdi, üstüne bir de penalti atti. Melo'nun gelmesiyle daha da rahatlayacak.

Bu arada Melo'nun bonservisiyle alinmamasi tam isabet oldu. Hic olmazsa Melo transferinde sagmalik inek olmadiklarini hatirladiklari icin yönetimi takdir ettim. Bu tip oyuncularda kira yöntemi en güvenilir yöntemdir. Yan gelip yatma riski cok ama cok yüksek. Ha bunu simdi de yapar, ama sadece bir sene yapar, ondan sonra da kendine kulüp bulamaz.

Hakem Cüneyt Cakir maci cok iyi yönetti. Fener'in ikinci golünde top Baroni'nin eline carpiyor fakat kasitli degil, kendine avantaj saglamiyor. Avrupa'da da bu tür pozisyonlar genellikle devam ettirilir. Umut'un penalti pozisyonunda hakem bir süre kararsiz kaldi, belki tam olarak göremedi, ancak cizgi hakemin uyarmasiyla bir kac saniye gecikmeyle penaltiyi verdi. Vermeyebilirdi de, zira orda o anda penalti vermek yürek ister. O an cizgi hakemin uyarisina itibar etmesi bence takdir edilecek bir olay.
Sanirim UEFA da ona bosuna önemli maclarda görev vermiyor.

Bir sözüm de mesale konusuna. Hic mi stad girisinde kontrol yapilmaz, nedir anlamadim gitti. Mac iki kere 5-6 dakika kadar durdu. Tam rezalet. Federasyon umarim seneye futbol izleme kültürü sifir olan bir yöreye vermez süper kupa macini.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Esim ve cocugumla 007 Die another day' i seyrettim.
Iyi ki de oyle yapmisim, stressiz mutlu bir hafta sonu oldu.

Yazilanlardan anladigim kadari ile iki takim da daha hazir degil.

Biz biraz daha fazla mucadele etmisiz.

En buyuk zuper kupa RM'e karsi kazanilan kupasir. Sonucta CL sampiyonunu yenmislerdi.

Herkes mutlu ise ben de mutluyum.

Ama bu kupa finali hic oynanmamaliydi, o takimla ayni ligde bile oynamamaliydik.

Ben hala Alex birakinca olacaklari bekliyorum :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Rasim Öztekin'den gunun sözu:

"Söndürün ışıkları.Galatasaray kupa alacak..."

:-D

Post Reply