2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Nezih Gunal

Re: 2012-2013 Turkiye Superlig Maclari

Post by Nezih Gunal »

Santrasi bile yapılamayan bir golle Beşiktaş Fenerbahçeyi 3-2 yendi. Çok acı bir yenilge.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Nezih Gunal wrote:Santrasi bile yapılamayan bir golle Beşiktaş Fenerbahçeyi 3-2 yendi. Çok acı bir yenilge.
Bence sayilmiyan golde buz gibi goldu. Aykut'un oyuncu degisikleride cok yanlisdi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK. sever boyle son dakika galibiyetlerini. Goruldugu gibi herkezin bir belalisi var. Bizimki FB ve FB'ninki de BJK. Keske 2-2 kalsaymis. GS'a daha da yarayacakmis. Ama Aykut'un son gunlerde burnunun bir surtulmesi gerekiyordu. Cok havalanmisti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FB camiasina buyuk sok, ve bu sok uzerine Zeririya Alp'i istifaya cagirmislar. Zat asagi zat yukari deyip durdular. TFF'ye de guvenmiyorlarmis artik...lafa bak. Ceza alan olacak mi merak ediyorum, zannetmiyorum, hakeme kufur serbest oldugu icin böyle bir ceza beklenmiyor, verirlerse tahkim bozar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Böyle enayi rakiplerimiz olduğu sürece, kaybetmek için elimizden geleni yaptığımız şampiyonluk yine bizde kalır.
FB kazansaydı müthiş bir istim yakalayacaktı. Bence ibre onlardan yana dönerdi.
Bence derbi'nin skoru Galatasaray için olabilecek en iyi skor.
Bu yarışta bizim rakibimiz FB'dir... Şimdi aradaki puan farkı 1 daha artarak, 7'ye çıktı.
6 puan ile 7 puan arasındaki fark küçük gözükebilir, ancak 1 maçlık bir avantaj demek bu.
6 puanlık fark iki maçta eriyebilir, 7 puan ise 3 maçta kapanır.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS'in isi zor, takim degil en önemlisi.

Dun ufukta ekonomik sorunlar var dedikodusu cikti, dedikodudan öte buyuk bir ihtimal. Bizim baskan gene basin toplantisi duzenlemis, sonra o basin toplantisinda söylenen bazi sözlere aciklik getirmek icin bir aciklama yapmis. Gulermisin aglarmisin. Fatih Altayli gibi bir insani karsisina almis. Karsisinda onur meselesi yapmis bir rakibin var, aman dikkat baskan :-)

Önumuzde ki gunlerde sampiyonluktan daha cok bu konusulacak. Su Inan Kirac kim bilmiyorum, ama ismi sikca aniliyor, ve sanki her olayin arkasinda o var gibi bir durum var.

Muhaliflerin mevcut yönetim hakkinda söyledikleri endise verici. Taraftar bazinda bakarsak, haftalar öncesi Gencler macinin biletlerini smsler ile pazarlanmaya calisilmasi gibi garip hareketler. GSTV calisanlarin maaslarinin verilmemesi gibi haberler var. Gecmiste basket subesinin hali. Umarim korktugum basimiza gelmez, ama bu gune kadar atilmis bir adim yok. Borcu indirdik diyorlar ama ödemesi nerede diye soranlar var. Mali kongre cok cetin gececek.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Baska konular da var sanirim. Ultraslan olusumu deplasmandaki Schalke macinin biletlerinin kendilerine verilmediginden bahsediyor. Bagiran taraftar biziz karides sandwich musterilerine veriyorsunuz gibi cikislar var internette. Parasi ile aliyorlarsa sorun yok bence.

Borsa konusunda bir karisiklik var. Yasal ama etik degil sohbeti heryeri sarmis. Galatasaray bunu yaparsa emsal teskil eder ve FB 1 milyar TL para kazanir dedikodulari var. Borsaya endeksli diger kluplerin onu acilir deniyor.

Bir de fisilti gazetesi Aysal'in hisse topladigini yaziyor ne kadar dogru soyleyenlerin gunahi boynuna.

Ben onu bunu bilmem hep ayni seyi soyluyorum. Adam cikti ve dedi ki "ben futboldan anlamam ama anlayanlarla calisirim" yaptigi is legal oldugu surece yaptigi seylerle ilgilenmiyorum. Adam basarili bir is adami ve karsiz is yapmaz. Zarar ettiren ile de calismaz.Zaten basarisizlikta giderim diye yuz kere soyledi. Galatasaray'i para basan bir muessese haline getiriyorlar. Hic bir sey bilmeseniz stadin su haline bakip 3 sene onceki halimizle kiyaslayabilirsiniz.

3 sene arka arkaya CL e gidelim bu isin altindan cok ciddi olarak kalkar ve Avrupa'da finansal ve sportif basarida iyi yerlere gelir.

Onumuzdeki 2 hafta iceride Genclerbirligi ve deplasmanda Kayseri maclari var. Arada deplasmanda Schalke maci var. Galatasaray'in onumuzdeki 3-5 senesine yon verecek maclar bunlar.

Rakiplerimizden BJK Trabzon'a deplasmana gidiyor (muhtemelen kazanir) ve akabinde iceride Kasimpasa ile oynuyor.

FB ise iceride resmen 2-3-4.siralari hayati ilgilendiren Bursaspor macina cikiyor. Bu maci FB nin alacagini dusunmekle beraber, Bursaspor'un 2 kader haftasindan biri olarak one cikiyor. Bursanin bir sonraki hafta rakibi iceride Trabzonspor. FB sonraki hafta deplasmanda en zor macina cikacak. 37 puanli Antalyaspor. Antalya bu hafta deplasmanda Sivas ile oynuyor, kazanabilirse direk CL potasina giriyor.

Hersey 3 ihtimalli ama arap saci gibi olan durum bir anda da degisebilir. 10. ve 17. takimlarin arasi 3 puan. Trabzonspor arka arkaya 2 mac kaybetsin kume dusmemeye oynar. Kupamizi istiyoruz derken kendilerini 1. ligte bulabilirler. Bu yuzden BJK nin isi bu hafta cok zor.

Trabzonun sirasi ile maclari iceride BJK, deplasmanda Bursa ve yine iceri de Antalya :shock:

Saka gibi bir lig, play off kadar heyecanli olmamisti :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Dun hastaydim, tv nin karsisinda yorgan alti butun gun yattip. Izdirabima Kasimpasa-TS maci eklendi. Zuper ligde Ts kadar bu sene kotu bir takim gormedim. Resmen dokuluyorlar. Maci sari kart almadan, sozde 9 oyuncu sinirdaymis, bitirdiler.

Tolunay hocaya tavsiyem geriye yaslanarak oynasinlar. Puan alabileceklerinden degil tarihi bir sonucla takimin tamamen cokmesini onlemek icin. Yoksa cosku ile oyniyan Besiktas'dan puan almalarina ne yaparsa yapsin imkani yok.

Defansif yonu kuvvetli olan 7 oyuncu onlerinde Adrean ve dun oyniyan topu bos kaleye itmekden aciz olan ama is ahlaki oldugu belli olan santraforu koysun. Alanzhnio, Coleman, Altintop gibi zibidileri trubune yollasin.

Mehmet Gurdal Cetin

Gecmis olsun :)
Ama gercekten kotu bir mac secmissin..

Trabzon ligin goz zevkini bozan takimlardan. Aslinda tek tek baksan belki bir sey olacak ta, takim olarak cok kotuler.

BJK nin 0-3 gibi bir skorla kazanmasini ve Trabzon seyircisinin futbolculari karadenize surmesini ongoruyorum :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

BJK'nin balon inmis yine. Kasimpasa Sota ile beraber Inonude fena gagalamis. FB'yi yenmeleri simdi ise yaradi iste. Bugun Kelaynak kelaynaklik yapmaz ise, puan farki acilir yine. Bedavaci Sadri calinan kupamizi isteriz derken ikinci ligde kupa arayacak. Senol Gunes'in bir kabahati olmadigini hepimiz biliyorduk zaten.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Gaziantep Eskisehir'I 2-0, Sivasspor Orduspor'u 3-2 yendi. Sivas TD'si Riza Calimbay istifa etti. Mac 1-2 giderken istifasini istemisler.

Ligin sondan 3su ile 10.siradaki takim arasindaki puan farki sadece 3..

Bir takim 2 hafta ustuste puan kaybetsin batakliga duser.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Calimbay 2-1 yenikken istifa sozlerine alinmis. Bu arada yarismamiz icin Hasanla konusurken girdigimiz gol degerlerinde program olarak bir kontrol yapmasini onermistim. Bir girisimde 2 yazacagima 23 yazmisim. Mert haber verdi idi. Hasan'da bana iki haneye izin vermeyebilirim demisti. Dun Bayern Hamburg'a 9 tane sallamis. Mac 9-2 bitmis. futbol degil eltopu oynamislar. Turkiye liginde gecmiste 10 ve uzeri goller duyulmustu. Adana Demirspor filan BJK'tan yemisti. Alman liginde bugunlerde 9 gol atilmasini yadirgadim. Hamburg gevgire donmus. Bayern'den nerede ise sampiynlugunu ilan ediyormus. Herifler 72 puanla en yakin rakiplerinden 20 puan ondelermis. Alman ligine ayip etmisler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Orduspor ve Sanica Boru Elazig kazanirsa dip iyice karisiyor. IBB-DC Karabuk 2-2 kaldi :)

Can havli hadi be :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Akhisar Belediye Trabzonspor'u Gekas'in golu ile 1-0 yendi. Trabzon'_ resmen atese attilar. Orduspor az sonra fb ile karsilasacak. Ordu'nun ustunde altinda saginda solunda her kes puan kaybetti.

Bu aksam kazanirlarsa ligde kalirlar. Dun twitterda ve internette AY'nin Nedim Turkmen'i (Orduspor Baskani) aracilar vasitasi ile tehdit ettirdigi Orduspor'un kume dusurulmesi icin her seyi yaptigi ve Ordu'ya baskanina ragmen aracilarla 500.000 Euro gonderdigi haberleri vardi.

https://mobile.twitter.com/aslanlar_ua/ ... 56/photo/1 gibi....
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Fb de Salih Ucan 2 guzel gol atip fb'yi kurtardi resmen.Ordu'dan cacik olmazmis kume dusmesi cok normalmis. Haftaya Trabzon-Ordu derbisi var :)

Son 5 takim son haftaya kadar dusmemek icin mucadele edecek bunlardan birisi Trabzon bunu hatirlatayim.

Mersin dun itibari ile bana gore dustu. Akhisar Trabzonu yenip lige tutunma yolunda aci gercegi sadece 1 hafta geciktirdi.

Yilmaz Vural'in Sanica Borusu dusmez.
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply