STSL 2.Hafta:Besiktas-G.Saray 3-3 (Elmander,Umut,Selcuk(P))

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL 2.Hafta:Besiktas-G.Saray 3-2 (Elmander,Umut)

Post by Hasan Tezcan »

Forveti olmayan takimdan 3 gol ye, yaziklar olsun.

Elmander out, Burak in. Bir mok olacagi yok, BJK 1 gol daha atar o kadar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Melo'yu cikardin, adamlar 2. yari tek kale oynamaya basladi...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Uyduruk penaltidan beraberlik geldi, dogrusu bu arkadaslar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: STSL 2.Hafta:Besiktas-G.Saray 3-3 (Elmander,Umut,Selcuk(

Post by Hasan Tezcan »

Duduk zamani, top ile oynanan zamandan fazla, pes artik. Aydin aptalca bir kart gördu bu ara.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aptalca bir faul, tehlikeli yerden, 7. uzatma dakikasi, anlayin artik.

Oyuncularda bugun konsantre bozuklugu vardi, biraz aptalliklari tuttu...Muslera ve Eboe haric. Macin tek olumlu tarafi GS'in yenilmemis olmasi.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

1. Hakemin uydurdugu penalti sayesinde BJK serefli bir beraberlik almis oldu - serefli ikincilikleri gundeme getiren adama kapak olsun.

2. Hakan Balta takimin en zayif halkasi oldugunu yine kanitladi - yedigimiz 2. Ve 3. goller icin kendisine bir tesekkur karti gonderebilirsiniz. Tabii ota boka milyonlar sacip bu baltanin yerine adam almayanlarida kutlamak lazim.

3. Orta saha tumden kotuydu... Selcuk, Hamit, Melo henuz formsuzlar... Emre Colak gecen hafta aldigi ovgulerle fazla havalanmis - klasik Turk sporcusu - ot olmadan bok olma yolunda. Takimin formda bir Melo'ya ihtiyaci var - bu Selcuk'un da performansini yuksletir.

4. Sonradan giren Amrabat cabaladi ama ben henuz 8 milyonluk kalite gormedim kendisinden - CL de belki daha cok acik bulabilecegi maclarda etkili olabilir.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Benim Ligtvden gordugum kadariyla Besiktasli oyuncu ellerini yana acarak Burak'in arkasindan hamle yapiyor. O numarayi mahalle arasinda yaparlar. Temas varmi, itme varmi, ayaktan takma varmi, icerdemi disardami biilemem. BJKli oyuncunun Burak'i bozmaya hamlesi cok belli. Hakrm yutar yutmaz orasi oyuncunun aldigi risk, bu sefer tutmamis.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Yarali adamlara bir de hakem vurdu ha. Cok uzuldum be yahu. Yarali kartallara. Bizim kel yine umugune kadar kizarmistir. Soyle Adam gibi cikip bir derbi kazanamadi hala. Geo itekleme ve kotekleme ile.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fatih Terim'in inanılmaz hatası sayesinde Beşiktaş'a 3 puanı armağan etmemize ramak kalmışken, hakemlerin icat ettiği bir penaltı ile bir puanı kurtardık.

Burada bir parantez açmak istiyorum.
Yıllarca rakip taraftarlar bizim arkamızdan "90'da penaltı, Arif yere attı..." diye tezahürat ettiler.
Arif bugünlerde televizyona çıkıyor... Üçkağıtçı futbolcu imajından ne kadar rahatsız olduğunu, alt tarafı birkaç maç kendini yere bıraktı diye adının çıktığını söylüyor.
Şimdi kadromuzda Burak diye bir futbolcu var.
Geçtiğimiz yıllarda Baros ve Lincoln'ün numaradan yere atlayışlarını eleştirmiştim.
Bu sene ise emek hırsızlığında onlara rahmet okutan bir Burak'ımız var.
"90'da penaltı, Burak yere attı..." diye rakip tribünlerin çınlamasını istemiyorsa Terim bu ayıba müdahale etmelidir. Burak bu davranışları senelerden beri yapıyor, şimdi aynı şeyi Galatasaray'a taşıdı, kimsenin uyardığı yok.

Gelelim maça... Fatih hoca takımı sabırlı oynatmayı bilmiyor. Maç içinde çok çabuk gaza geliyor. "Oyuna forvet alayım, kazanayım" diye durduk yere Rus ruleti oynuyor. Maçı riske etmemesi gereken anlarda kumar oynuyor.
Fener'e 6-0 yenildiğimiz maçı hatırlıyor musunuz? İlk yarıyı 2 farklı geride bitirmiştik. Hoca maçı çevirmek adına cümbür cemaat hücum ettirdi, gerideki adamlar bile ataklara katıldı. Sonuçta Fener gerideki hangarı değerlendirdi, tarihi fark yaptı.
Örnekleri çoğaltmak mümkün.
Bugün ilk yarıda maç lehimize gelişirken, oyun bizim hakimiyetimizdeyken, rakibi kendi alanından çıkartmazken, sen kalk Melo'yu oyundan al, orta sahayı boşalt, kanada Amrabat gibi defans noksanı bir oyuncuyu sok.
Ondan sonra orta saha hakimiyetini tümüyle kaybettik.
Hoca 3-2'den sonra oyuna habire hücumcu soktu. Orta saha bozulmuşken, ileriye 10 tane forvet doldursan ne yazar?

Defans hakkında söyleyecek çok şey yok zaten...
Birinci golde Melo topu geldiği yere değil, arkaya doğru vurdu, kaleye girdi.
İkinci golde Elmander hatalı pas verdi, top Beşiktaşlılara geçti, rakip hızlı atağa çıktı. Sonra bir biçimde topu kazanmasını bildik. Bu kez de, o sırada ileriden ancak dönmekte olan Semih topu kavrayamayınca, Veli'nin bir hamlesiyle, bomboş bekleyen Holosko topla buluştu.
Üçüncü golde ise Eboue ve Semih rakip oyuncuyu savunmanın arkasına sarkıttı... Balta'nın baltalığını ayrıca yazmaya gerek yok.
Hediye edilmiş gollerle kendi kendimizi bozduk. Üçüncü golden sonra da moralman çöktük... Zaten orta sahayı teslim etmiştik.

Bu arada, nedir bu Hamit'in hali?
AYRILMAZ İKİLİ

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Takima 10 forvet oyuncusu almaya kalkanlar defansi yine unutmaya devam ediyor. Maci kazanmak icin yedigimizden fazlasini atariz, Turkler defans yapmayi bilmiyor mantigi ligde bir yere kadar gider ama CL'de basari bekliyorsan ciddi bir defansin olmali. Elin adamlari sana o kadar sans vermez. Burada bir laf vardir. Ofans mac, defans sampiyonluk kazandirir diye. Bu takimin sol bek ve Semih'in yerine bir adama daha ihtiyaci var. Kaka'ya istenen paraya ihtiyacimiz olan mevkilere 2 futbolcu bal gibi alinir ama nerdee. Macin ikinci yarisi Melo'nun cikmasiyla degisti. FT bu ve simdi o bir turlu yenemedigi gururu yuzunden israrla deniyecektir Melosuz oyuna ve puan kaybetmeye devam edebiliriz. Bunu Popescu ile denemisti. Israrla onu orta sahada denedi ve sonunda yerine getirmek zorunda kalmisti. Kadro olarak kalite farki olan macta oynanan futbola yansimadi bu macta. Uyduruk penalti sayesinde haksiz bir puan kazandik. Pozisyonda bir hamle var GIBI ama dusmesi onceden planlanmis gibi. Hamle olsa bile ceza sahasi disnda idi.
http://s1.directupload.net/images/120826/5okphipx.swf

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Kimse yazmamis penaltidan 5 dakika once Emre'nin kaleye giden topuna bariz bir sekilde Hilbert kolunu uzatip kesiyor top acik dirsegine vurarak kornere cikiyor, hakem zaten korner veriyor ama penalti ve kirmizi kart olmasi lazim.

Takim ilk yarida cok iyi oynadi, hatta Umut ilk dakika icinde bos kaleye gol yapsa fark olurdu. Epey gol kacirdik ve sanssiz bir gol yedik. Melo daha dikkatli olabilirdi ama onun disinda hatasi yok, onunla takim cok daha iyi oynuyor, ikinci golde topu Semih kaptirdi.

Ilk 11 dogru kadro ve cok iyi paslasip gol pozisyonuna girdiler, gol atamadik o baska konu. Besiktas ancak Melo cikinca uzerimize gelmeye basladi. Hamit hala cok kotu. Amrabat da oyle, takima uyumlari daha cok uzun surecege benziyor. Emre tek basina takimi yonetecek halde degil. Elmander cikinca da Besiktas'a defanstan cikarken basamadik, Umut yalniz kaldi. Burak kontra takimi oyuncusu, bos alan bulamazsa oynayamiyor, Amrabat da aslinda oyle. Sirf onlar da oynasin diye oyun kurgusunu bozduk.

Defansa ayri parantez acmak lazim, Ebue haric hepsi siritti her an hata yapabiliyorlar.

Yazik oldu fark yapip alabilecegimiz maci son anda kurtardik. Tek pozitif yon, fazla havalanan bazi oyuncularin ayagi yere basacak artik, teknik kadro da eksikleri gormustur belki son dakika bir sol bek olsun alirlar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Murat Fahrioglu wrote:Kimse yazmamis penaltidan 5 dakika once Emre'nin kaleye giden topuna bariz bir sekilde Hilbert kolunu uzatip kesiyor top acik dirsegine vurarak kornere cikiyor, hakem zaten korner veriyor ama penalti ve kirmizi kart olmasi lazim.
Kirmizi kart agir bir karar olurdu, ama penalti oldugu kesin, vermedi. Kimse tartismiyor, ben tartismiyorum cunku ben öyleyim :-) Neden spor kamuoyunun tartismiyor bilmiyorum, nedenini tahmin edebiliyorum. Gecen sene FB sendromu vardi, bu sene BJK sendromu ile yasayacagiz. Sezon boyunca nasil "alttan" vurduklarini okuyacagiz...gittigi yere kadar. BJK'in genel durumuna bakarak söyluyorum, onlari zor gunler bekliyor. GS maci onlari kandirmasin.

Neticede GS kendi kalesine 3 gol atti, kimse zorlamadan atti ustelik. GS kendine ceki duzen vermesi gerekiyor, buna teknik kadro dahil. Melo'nun sahadan alinisi bence tam fiyasko hamleydi, maci riske soktu. Takimda ki direnci bozdu, orta saha ve defans anlayisi cöktu adeta. Hamit'i sahada tutmasi, ona katlanmasina da anlam veremedim. Pas yuzdesine bir baksin, ben bakmadim ama pek ic acisi olmadigini tahmin edebiliyorum. Oyuncu böyle kazanilmaz, yedek kulubesinden sok daha verim alirsin, yavas yavas.

Burak tiyatrik hareketi disinda olumlu sinyal verdi. Aydin hakem ile ugrasacagina kendini oyuna vermeli. Amrabat, sende korkma artik...do your magic.

Not: Caglar neden denenmiyor, onu da görmek isterdim. Kenarda fit gözukuyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Macin golleri ve ozeti.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Murat Fahrioglu wrote:Kimse yazmamis penaltidan 5 dakika once Emre'nin kaleye giden topuna bariz bir sekilde Hilbert kolunu uzatip kesiyor top acik dirsegine vurarak kornere cikiyor, hakem zaten korner veriyor ama penalti ve kirmizi kart olmasi lazim.
Kirmizi kart agir bir karar olurdu, ama penalti oldugu kesin, vermedi. Kimse tartismiyor, ben tartismiyorum cunku ben öyleyim :-) Neden spor kamuoyunun tartismiyor bilmiyorum, nedenini tahmin edebiliyorum....
Zirvalamadan pozisyonlari irdeleyen Marcus Merk ne demis bu soylediginize? Burak'in artistligini TV'den once ben de yedim ama sahada olsam gorurdum demis. Bu pozisyona ne demis acaba? Bilen var mI peki?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

O pozisyonun dışında Elmander'in ceza sahası içinde düşürüldüğü pozisyon da bariz penaltı.Rakibin
müdahalesi çok az da olsa ceza sahası içinde.Kimsenin bu pozisyondan da bahsettiği yok.

Şampiyonlar liginde sükutu hayale uğramamak için geri dörtlümüzün kaliteli ve birbirine uyumlu
oyunculardan kurulması şart ama eldekilere bakınca bu tanıma duyan doğru dürüst oyuncumuz
yok buna yabancılar da dahil.Durum böyleyken biz hala Kaka'yı alacağız diye uğraşalım.6 forvetle
sahaya çıkarsak herkesi korkuturuz artık!!

Post Reply