Dunya Kupasi eleme maci:Macaristan-Turkiye 16 Ekim TSI 21:30

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Dunya Kupasi eleme maci: Turkiye - Romanya 0-1

Post by Cengiz Akgun »

Tokat Baris wrote:Oyuna giren oyuncular Mevlüt, Emre Colak ve Nuri. Selcuk nerede???
Skatlanmis dedik ya birader.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yuksel Gunal

Post by Yuksel Gunal »

Tokat Baris wrote:Oyuna giren oyuncular Mevlüt, Emre Colak ve Nuri. Selcuk nerede???
Sakatmis, tribunde otururken gordum.

Son dakikada Nuri yakin mesafeden kafayi kotu vurdu.

Eziyet oldu bu maci seyretmek.
Yuksel Gunal

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Selcuk cagrildi mi bilmiyorum. Aciktadir o, oynatmaz. Adamin dedigi dedik kestigi kestik...GS'i neden geri cevirdigini simdi cok iyi anliyorum. Oynattigi oyuncular 3 asagi 5 yukari belli...oynatmak istedigi oyun ne tam olarak anlamadim, pas alisverisine puan vermiyorlar malesef.

...ve mac bitti. Romanya futbol dersi verdi adeta...dersi alana tabii.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Milli takimi seyrederken bir ara GS'i seyrediyorum zannettim :roll:

Bu isin sadece FT ile veya Avci ile falan alakasi yok --- tamamen kafa yapisi ile alakali. Sporcu olmanin anlamini unutmus adamlari iki macta calim attilar diye milyonlarca dolara bogan insanlar bu isi bu hale getirdi. Teknik direktor ne dese bos. Aranizda Selcuk, Ali, Veli oynasa kazanirdik falan gibi dusuncelerde olan varsa diyecegim "uyan kardesim" olur.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Su oyuncu bu oyuncu fark etmez. Genel oyuncu kalitemiz cok dusuk. Her sey Arda'nin ayagina bakiyor. Emre futbolu birakmis Avci'nin farkinda degil. Yaninada Nuri ve Selcuk oturmasina ragmen Emre'yi 90 dak sahada tutuyor. Ikinci yari Nuri'yi lutfen soktu. Atlaticonun son yedegi Liverpool'un direk oyuncusuna tercih ediliyor. Turkiye'nin en iyi on stopperi :roll: Mehmet Topal top kaptirma yarisinda.

Durumu idare edenler Hasan Ali, Gokhan, Arda gerisi tek kelime ile dokuldu.

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

Cengiz Akgun wrote:
Skatlanmis dedik ya birader.
Maca ikinci yarida bakabildim. Foruma da bakamadim. Kusura bakmayin.

Yalniz Selcuk'u görmeyince yine Avci egosuna yenik mi düstü diye sordum kendime. Acaba sakatlanmis mi yoksa "sakatlanmis" mi? Akla söyle bir senaryo da geliyor: Avci ilk onbiri aciklayinca, Selcuk yine yok. Selcuk isyan ediyor. Sonra "sakatlandi" aciklamasi geliyor ve Selcuk tribünde oturuyor.

Sanirim sunu da artik cok net görüyoruz. Avci bu isi yapamayacak. Ikinci yari bir gol poziyonu dahi yok. Takim silik ve daginik oynuyor. Sanki bir motivasyon ve taktik eksikligi varmis gibi bir görüntü vardi. Bu da Avci'nin isini kötü yaptigini gösterir.

Tek begendigim oyuncu Arda idi. Canla basla mücadele etti, inisyatif aldi, ne yazik ki kimse ona eslik etmedi.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Mert Tokman wrote:Milli takimi seyrederken bir ara GS'i seyrediyorum zannettim :roll:

Bu isin sadece FT ile veya Avci ile falan alakasi yok --- tamamen kafa yapisi ile alakali. Sporcu olmanin anlamini unutmus adamlari iki macta calim attilar diye milyonlarca dolara bogan insanlar bu isi bu hale getirdi. Teknik direktor ne dese bos. Aranizda Selcuk, Ali, Veli oynasa kazanirdik falan gibi dusuncelerde olan varsa diyecegim "uyan kardesim" olur.
Mert kimse uyanmaz merak etme. Hala su anneler ligine utanmadan super lig diyorlar. Bok olmadan kokan kafa yapisi iste. Senelerdir bu is boyle. Turkiye'nin bana gore Avrupa'da spor musabakalarina katilmamasi lazim. Yoksa sittin sene katilamazlar ne Avrupa ne Dunya sampiyonalarina. Herkesin kabul etmesi lazim iste ne kafa ne cografya olarak Avrupa'ya ait olmayan (diskoda gobek atan Istanbul gencligi de buna dahil) bir ulke ancak Katar, BAE, Misir falan ile ayni grupta olmali. Butun takim oyunlari ve spor dallari icin minimum zeka gerekiyor. Hala o gelsin bu gitsin bu TD falan deniyor bu essekleri ne Lippi ne Mourinho adam eder. Yahu kimler geldi kimler gecti Hiddink'in bile en parlak zamaninda kariyeri bitti bu ulkede iki kez. Sonucta futbolcular sokakta karsilastiginiz, daha kendi dilini konusmaktan aciz kor cahil insanlarin ufak bir numunesi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su gotu boklu Aleks icin yapilanlari gormediniz mi? Basbakan bile gecirmeye gitmis. Verdigi hediyeler filan sanki herif Fb'ye SL kazandirdi. Turkiyeden ozel ucak tutmus taa Brezilyaya tasinmak icin. Sen boyle milyonlarca avroyu ellerine pesin ver ondan sonra oynasinlar diye bekle. Tepene sicarlar boyle. Herifler tek kurus vergi vermiyorlar be. Daha ha la Arda O Su Bu diye beyinsizce tribunden anir. Cok iyi yapiyorlar. Hic ayiplamiyorum. Mustehaktir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Su Alex ne adammis gercekten, sanki bir mok yapti, sanki FB bir basari kazandi, kazandirdi. Görduklerime inanamiyorum....adamin heykeli bile dikildi :-D

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Milli takimin, aslinda Turk futbolunun ve futbolcusunun, genel durumu Stancu'nun ilk adiyla ozetlenebilir: BOGDAN!

Mert dogru soylemis milli takimi izlerken GS'i izlermis gibi oldum ben de bir an. Milli takim en azindan Estonya ve Andorra gibi takimlarla da oynadi ve oynayacak da avrupada gol atmayi belki unutmaz. Ben hala daha Sampiyonlar liginde sifir cekecegimize inaniyorum, sadece puan olarak degil gol de atamayacagiz!

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Mac seyrederken kulaklarima mehter marsi sesleri geldi. Kimin aklina geldiyse mehter marsi calmak Allah akil versin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

10. yil marsi da caldilar. Bizimkiler costu tabii :-)

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Marşları çalan Eskişehirspor bandosuydu.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

http://spor.haberturk.com/futbol/haber/ ... elik-desik

Spekülasyon dolu bir haber, ama benim gözlemlerimle uyusuyor. Yukarida belirttigim gibi Selcuk "sakatlanmis".

Milli takimda büyük bir bölünme var. Yerliler vs gurbetciler, Avci vs Selcuk ve kimbilir kac tane cephe daha.

Emre'nin futbolculuguna birsey diyemeyiz bence. Adam oynuyor. Yalniz insan olarak kalitesi sifir. Takim ici huzuru bozuyor. Bunu Macaristan macindaki gol sevincinde Hamit'e bagirarak cok bariz bir sekilde tekrar gösterdi. Iyi bir TD yandasligi birakip Emre'yi kesmesi lazim, ya da bastan hic milli takima cagirmamasi lazimdi.

Avci'nin takim üzerinde bir hakimiyeti yok, otoritesi yokmus gibi gözüküyor. Konusmalari, davranislari cok yumusak. Bu takim ici bölünmüslügüne bir Fatih Terim izin verirmiydi? Böyle birsey mümküm olur muydu? Milli takimda bir bakisiyla "kodummu oturturum" diyebilen bir TD olmasi lazim. Türk futbolcusu ne yazik ki ancak bu dilden anlar.

Avci'nin gelmesine aslinda sevinmistim. Genc, cagdas, milli takimi yenileyebilecek kapasitede oldugunu düsünmüstüm. Ancak su an itibariyle büyük bir hayal kirikligi. Ne otoritesi var, ne yeterli motivasyon saglayabiliyor, ne de elle tutulur bir taktik anlayisi ortaya koydu.

Yerine kim gelebilir tartismasina baslamak lazim.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Dunya Kupasi eleme maci:Macaristan-Turkiye 16 Ekim TSI 2

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk ve Burak takima donmusler. Bence hayirli olmus. Avci da isine baksin. Ama kotu bir sonuc durumunda istifa edecegi soyleniyor. Serefsiz rezil herifler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply