SL Group Maci: Braga-Galatasaray 1-2 Gol:Burak, Aydin

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: SL Group Maci: Galarasaray-Manchester United

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Burak cikiyour Umut giriyor, Burak cikarken hakeme sorry dedi :D
Kandirmaya yonelik hareketten sari kari gormustu.

Son saniyede bir geri zekalilik yapmazsak bu maci aldik.Puanlar esitlendi.
MANU 12
GALATASARAY 7
CLUJ 7
BRAGA 3 AMK Bizden aldiklari 3 !!!
TRUST GALATASARAY
MGC

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Şampiyonlar ligini aynı puanda bitiren iki takımdan averajı daha iyi olan mı üstte oluyor?
Eskiden sanki önce iki takım arasında yapılan maçlarda alınan skorlara bakılıyordu.Bu sene
bir değişiklik mi yapıldı?

Mehmet Gurdal Cetin

turgut uyar wrote:Şampiyonlar ligini aynı puanda bitiren iki takımdan averajı daha iyi olan mı üstte oluyor?
Eskiden sanki önce iki takım arasında yapılan maçlarda alınan skorlara bakılıyordu.Bu sene
Bilmem BBC de UEFA da boyle vermis...

http://www.bbc.co.uk/sport/football/cha ... ague/table

http://www.uefa.com/uefachampionsleague ... index.html

Avrupa ligi garanti oldu. Manchester Cluju Old Trafford ta yenerse BRAGA bize 30 tane atsa yetmiyor ve grup ikincisi olarak cikariz.

Boktan defansimiz oldugu gercegini degistirir mi ? HAYIR :D

Hep soyluyorum FT cok balli bir adam, ligde lideriz CL de bir ust tur.

Kazanan her zaman haklidir diyelim ve konuyu tatlilikla kapatalim :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

UEFA ligi garantilendi. Ferguson'un bu iyiligini nasil odeyecegiz. Yarin havaalaninda omuzlara almalari lazim. Where SL kalirlarsa buyuk bir cek gelecek. Bu para ile iyi bir transfer yapip Chris ve Melo'yu dehlemeleri lazim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

turgut uyar wrote:Şampiyonlar ligini aynı puanda bitiren iki takımdan averajı daha iyi olan mı üstte oluyor?
Eski kural gecerli. Ayni puanli takimlarin kendi aralarindaki ikili maclara bakiliyor. Eger esitlik varsa gol ortalamasina bakiliyor. Bu da esitse alfabetik sira gecerli. Bunu salladim. Bu durumda ne oluyor bilmiyorum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Kazandığımız Cluj maçından sonra Hürriyet gazetesinde yayınlanan puan cetvelinde Cluj'u
2. sırada göstermişti ondan dolayı şüpheye düşmüştüm.Anlaşılan bir hata yapmışlar.

Umarım bu avantajı son maçta iyi kullanırız yoksa gerçekten yazık olacak böylesi bir gruptan
çıkamazsak. Fatih Terim şampiyonlar ligi kariyerinde ilk defa gruptan çıkmayı başararak bir ilke
imza atmalı artık.

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.youtube.com/watch?v=qb1iziAocIc

Iyiydi hostu kutlu mutlu olsun MANU maci geride kaldi.

Bu arada hersey yalan Sanica Boru Elazigspor gercek.

Adamlar lig sonuncusu

Bakalim gol yemeden maci bitirebilecekmiyiz ?

Kucuk bir istatistik verip geceyi kapatalim.

18. SIRADAKI Sanica Boru Elazigspor'un attigi gol sayisi 8 yedigi gol sayisi 23
1. SIRADAKI Galatasaray'in attigi gol sayisi 27 yedigi gol sayisi 17
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Maci bantdan seyrediyorum. GS rezil bir halde. Bu halde SL devam etseler ne olur etmeseler ne olur? Su Eboue o gotu nerede buyutmus acaba diye her macta dusunmekten ben biktim. Herifin bacaklari isyan ediyor I semeri tasitken. Ulan gozlerinizi kiraya mi verdiydiniz bu herifleri transfer ederken. Elbette kontradan yuzlerce gol yersin boyle hem agir hem de genis vasita defansta olunca.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şuursuz "kaos futbolu", tahminlerimin aksine 3 puanı getirdi.
Biz yine her zamanki Fatih Terim'in alışıldık ŞL mentalitesindeki Galatasaray'ı idik. Maçı izlerken içimden dedim ki: Acaba bizim kadro yapısı şuurlu ve temkinli futbol oynamaya müsait değil mi?
Evet, bütün oyuncularımız insanüstü koştu, çabaladı, didindi. Adeta kendilerini yırttılar.
Bizim bu oyun anlayışımız özellikle 70. dakikadan sonra rakibi de bozdu, giderek oyundan düşmelerini sağladı. Zaten bu maç Ferguson için genç oyunculara uluslararası tecrübe kazandırma maçıydı. Manchester'in gençleri, karşılarında kafası kesik tavuk gibi saha içinde bir oraya bir buraya koşuşan 11 adam gördüler ve maçın sonlarına doğru onlar da bu duruma ayak uydurdular, aynı şeyi yapmaya başladılar.
Aslında Man Utd kadrosu tümüyle tecrübesiz elemanlardan oluşmuyor. Sahaya çıkan oyuncuların çoğu her sene en az 25 maç oynayan futbolcular. İstanbul'a getirilmeyenler ise 55-60 maç oynuyorlar.
Ama bugün öyle anlar oldu ki, bir baktık, Ferguson 18 yaşında King adında bir genci kurtarıcı olarak sokmuş.
Zaten sahaya bizimkiler kadar motive, bizimkiler kadar inanmış çıkmadıkları da bir gerçek.

Oyuncu yapımız galiba zorunlu olarak "kaos futbolu" üretiyor.
Amrabat topu ayağına aldığı zaman coşkulu, egoist bir adam. Topla fuleli hızlanıyor, çalıma giriyor. Lakin takım oyunu denilen şeyden haberi yok. Topsuzken saha içindeki pozisyonunu diğer arkadaşlarının bulunduğu yere göre ayarlamayı bilmiyor. Kafasına göre dolaşıyor.
Hamit kanat oyuncusundan çok ortaya yatkın... Eboue ile aralarında kanat bindirmelerinde uyumsuzluk var.

Maçta şöyle anlar oldu: Selçuk santra çizgisinde topu almış, hurraaaa diye sürerek ilerliyor. Ama atakta doğru dürüst çoğalamıyoruz. Amrabat çizgide kendi kendini tatmin ediyor. Hamit varlığı yokluğu belli değil. Elmander saha içinde kayıp. Burak hep ayağına top bekliyor.
Orta saha oyuncularımız ceza sahasında çoğalmayı bilmiyor. Bir tek düşündükleri, ileri uçtaki elemanlara orta kesmek. Onları da rakip savunma armut toplar gibi kafasıyla topluyor.
Zaten bu gibi pozisyonlarda Burak boş alana kaçmak, yalancı koşu yapmak, verkaç için yardımcı olmak yerine altıpasın içinde mevzileniyor ki gelen topa kafa vurayım. Sana o topu bırakırlar mı?

Bütün bunlara rağmen bir duran top golüyle maçı aldık.
Maçtan sonra televizyonda yorum yapanlar, Riera'nın sol bek performansını çok övdüler. Ben kendisinin defansif yönden, kademelerde başarılı olamadığını, karşısındaki rakibine boş alanlar verdiğini düşünüyorum.
Yine de galibiyetin şerefine bunları bugünlük unutalım... Galibiyet tatlı.
Tur bize çok yaklaştı ama henüz garanti değil.
İçimden bir ses Man Utd'ın Cluj maçını da ciddiyetten uzak oynayacağını ve puan kaybedebileceğini söylüyor. O durumda bizim Braga'da yenilme lüksümüz olmaz.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Hamit manyak bir sut cikardi direkten dondu. Mac yine hizlandi.
Bantdan seyrederken gordum. Ikinci yari gol ilac gibi gelmis ve iyi oynamislar. Riera solda hem bek hem de acik olarak oldukca iyi idi. Artik ora ile cok oynamasin Terim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Macin banttan yayinini buyuk ekranda doya doya seyrettim. Bilgisayarin kucuk ekraninda arada bir donan yayinlarla izlenen maclardan sonra iyi geldi.

Bana gore GS adina macin adami Melo oldu - bu sene ilk defa gecen seneki performansini yakaladi --- biraz yedek kalmak cebine dokununca iyi gelmis.

Bunun yaninda macin kazanilmasindaki en onemli etken rakibe duyulan saygiydi. On kisi birden geri donup takimca defans yapip karsi takima hizli atak yapma firsati vermeyince Dany ve Semih'in acemilikleri siritmiyor. Eger Braga ve Cluj maclarinda da rakibe ayni saygiyi gostermis olsalar bugun turu garantilemis olurduk.

Ferguson'a tesekkur ve takimin agir kalmasi noktalarina katiliyorum. Ozellikle Eboue ve Hamit'li sag kanat ve Burak - Elmander'li ileri uc bayagi agir gozuktu. Dany herhalde takimin en hizli kosucusu ama ilk yarida Welback karsisinda o bile yavas kaldi. Transferlerde takim hizini artirmak gerekiyor - hem kosu hizini hem dar alanda cabuklugu hem de karar verme cabuklugunu gelistirmek sart.

Takimin gozlemledigim bir diger eksikligide uyum. Eboue-Hamit sagda uyumsuz, Riera-Amrabat solda uyumsuz, Burak-Elmander ileride uyumsuzlar. Birbirleri ile yeterince yardimlasmadan, kimin ne zaman nereye kosu yapacagini bilmeden, ne zaman nereye pas atmalari gerektigini bilmeden oynuyorlar. Evet Hamit, Amrabat ve Burak yeni ve oyuncularin birbirine uyumu zaman aliyor - daha cok birlikte oynadikca daha iyi olmalari lazim ama sorun iste orada - ben bir turlu gelisme gormuyorum. FT de kadroyu genis kullanabilmek icin takimi devamli degistiriyor - tabii bu da uyumu geciktiriyor :?:

Neyse hatice bizim kalsin - netice iyi ve herhalde artik ust tura cikarlar - GS a degil daha cok ManU ya guveniyorum ;)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo sahtekarini Ingiliz mac anlaticilari da ovdu. Mert'in dedigi gibi hem para hem de vitrine cikma bayagi etkili olmus. Ben hala Chris ile ikisini Ocakta yollar bu ikisinin yerine adam gibi birini bulurum. Takimda cok yabanci moloz var Eboue gibi. Adam kutuk gibi hizli bir acigin onunde rezil oluyor. Hucumda top teknigi sayesinde pek siritmiyor ama kesinlikle defans yapamiyor cunku ayaklari o gotu tasimiyor. Devrilip yerden kalkamiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL Group Maci: Braga-Galatasaray 5 Aralik TSI 21:45

Post by Cengiz Akgun »

Kelaynakla takim olarak bu sene zibidileri oynayanlarin Braga 'dan. en azindan iki yiyecekleri bir gercek. Dua edinde. MU isi ciddiye alsin. Neresinden baksaniz ortada bir milyon avro var. Fergie seyircisi onunde kaybetmek istemeyeceginden MU guvenmek gerekiyor. Eger is bizim ayilara kalacaksa cok zor ikinci tura kalmak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dua etmenin bir anlami yok, kumar oynarken dua etmek gibi...sonuc ne olursa olsun GS'in lehine olacak :-)

Not: GS bu sene yaptigi transfer ile isi zora soktu. Kafa yapisi bu isi daha da zora sokuyor. Hamit saplantisi butun takimin basini yiyecek. Emre oyundan dustu, Melo öyle, Selcuk saskin bakkal vesayre...harmoni kalmadi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Birinin seyi uc bucuk atiyor. En guzel sonuc bizi ikinci tura cikaracak sonucmus. Hasan birak duayi bir aglamadigi kalmis Braga'lilara.

http://www.galatasaray.org/futbol/sampi ... /15283.php
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply