SL Group Maci: Braga-Galatasaray 1-2 Gol:Burak, Aydin

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL Group Maci: Braga-Galatasaray 5 Aralik TSI 21:45

Post by Cengiz Akgun »

Lucescu iyi idi hostu ama disciplinsiz adam oldugu icin hem GS hem de BJK'den kovuldu.

http://skorer.milliyet.com.tr/sergen-bi ... efault.htm

Sergen bu lafi Terim'e soylese o biskivuleri gotunden dokucegini bilir.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

G.Saray'ın ilk 11'i (milliyet'den)

Galatasaray: Muslera, Eboue, Semih, Dany, Riera, Hamit, Selçuk, Melo, Emre, Elmander, Burak

Vurdugunuz gol olsun
Gazaniz mubarek olsun

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

Dakika 18, bizimkiler gol yemek icin yalvariyor. Braga üst üste 3 pozisyon yakaladi. Bizimkilerden tik yok daha. Akillari öbür macta anlasilan. Orda ki duruma göre hareket edecekler sanki. Yani gidisat hayra alamet degil... :roll:

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

Dk. 32 ...veeeeee golü yedik.

Gol atmak icin hicbirsey yapmiyorsun, gol yemek icin de yalvariyorsun. Eh al iste. Istedigin oldu :evil:

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL Group Maci: Braga-Galatasaray 1-0

Post by Cengiz Akgun »

Kelaynak dun basin toplantisinda siz daha iyi takimsiniz size uc puan yakismiyor dedi. Biz arada mali goturmeye bakiyosunuz. Insallah MU sayesinde bunu yapacagiz. Fazla atmayin da ayip olmasin diye agladi. Siz hala gol filan bekliyorsunuz bu sabalaktan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dany ve Hamit bugun formunda, elinden geleni yaptilar...FT senin basini yiyecekler, lutfen care...sonra ne monuna 2 forvet, oyuna baksana??? Orta sahayi guclendirmek varken. Neyse tur Man U. nun olasi galibiyetinden geciyor...sonra ne mokuna tur atlayacaklar, atlamasinlar acikcasi. Ezikler.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Tokat Baris

Post by Tokat Baris »

Cluj atmis. Biz de attik. Bakalim seneye nerde oynuyoruz. Aslinda Europe League daha iyi. Bir iki tur atlama olasiligi daha yüksek.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS 2-1 yendi v tur atladi, Hamit siz takim bir baska, Aydin 2-1 golu atan oyuncu, Hamit'in yerind oynadi ve hareketlilik getirdi...zatEn Hamit den daha iyi olmak o kadar zor is degildi bu mac.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL Group Maci: Braga-Galatasaray 1-2 Gol:Burak, Aydin

Post by Cengiz Akgun »

Evet kuyrugum bacaklarimin arasinda Fatih Terim ve GS takimindan ayni zamanda kotu gunde de onlari destekleyen arkadaslardan ozur dilerim. Bu guzel oldu. MU bizi yatiracakti az daha. Gobeklerini kendileri kestiler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Cengiz,

Ilk yari seni hakli cikarmisti. Melo topu iskalayip golu ikram edince spor bar hesabimi odeyip devre arasinda eve dogru yola ciktim. Evde mutlu haberi anca alabildim.
Last edited by Mehmet Marsan on Thu Dec 06, 2012 2:06 am, edited 1 time in total.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Maçı Star vermediği için izleyemedim ama başka programa da bakamadım. İkide bir GS TV'den skora baktım. Sonunda GS TV'yi açtım ve orada çakılı kaldım.
Özetlerden izlediğim kadarıyla Braga da çok pozisyon bulmuş.
Braga'nın iddiasız çıkması bizim avantajımız oldu. Bu tür maçlarda iddiasız takım öne geçse bile oyunun temposuna yüklenmez, kendini parçalamaz. Kazara gol yerse de maçı bırakır.
Önemli olan turu atlamak... Doğrusu böyle bir başarı beklemiyordum, hele ki ilk 3 maçta alınan 1 puandan sonra.
Hep şunu deriz: Yabancı takımlar geliyorlar, akıllı oynuyorlar, bir tane atıp gidiyorlar, biz kendimizi parçalıyoruz, sahadan mağlup ayrılıyoruz.
Grubun son 3 maçı bizim açımızdan tam tersi oldu. Biz "Avrupalı" olduk, yakaladığımız pozisyonları gole çevirdik.
Böyle devam etmesi gerekir... Umarım Fatih hoca Şampiyonlar Ligi'nin gerçeklerini görür, ikinci tur maçlarında Rus ruleti oynamaz.

Maç sırasında benim aklıma 14 yıl önce Bilbao'da oynayıp, Fatih Akyel'in hatasıyla Guerrero'nun gol attığı ve bu yüzden elendiğimiz maç geldi.
O zamanlar gruplardan tek takım çıkabiliyordu. Bir de en iyi ikinciler... Grup ikincisi olup elenmiştik.
Cluj, Manchester deplasmanında öne geçti, bizimkiler o sırada mağlup. "Eyvah" dedim, "Bilbao trajedisinin beş beteri başımıza geliyor. İkinci tur avcumuza konmuşken kaçırıyoruz".
Müthiş kafa vuruşları yapmaya başlayan Burak kaderimizi değiştiren adam oldu.

Bu arada maddi kazancımız da insanı sevindiriyor.
Gelsin transferler...
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Marsan wrote:Cengiz,

Ilk yari seni hakli cikarmisti.
Malasef korkuyoruz ve kendimize guvenimiz yok. Ne olursa olsun. Herhalde korkunun ecele faydasi yok dediler. Maci gormedim. Fox'daki esekler Aydin'in golunu gosterdi. Simdi de MU'nun macini veriyorlar. Otis oldu Chelsea'ye 6-1 aldilar ama Juventus Shahtari gagalayinca gidemediler ikinci tura.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Hamburg'a gece girdim. Lapa lapa kar yagiyor. Odaya cikip internete girdigimde mac yeni bitmisti. Aferin bizimkilere. Cok iyi sonuc MANU ya ragmen iyi sonuc. SAF kudurmus bugun.

Gerci mac 1-0 ken kacirdilari pozisyonlar var ama FT bali bu boru mu :)

Soyle bir rakipler zinciri var :)

Barcelona, Juventus, Bayern Münih, Paris Saint Germain, Schalke 04, Malaga, Borussia Dortmund

MANU ile ayni grupta oldugumuz icin onlar cikamiyor.

Valla Alman ciksin isterim, en azindan tribunde 50/50 oynariz. Aman Ispanyol cikmasin, 3 Almandan birinin cikma olasiligi cok yuksek. 7 de 3

2.bitirenlere bakin siz

Galatasaray, Celtic, Shakhtar Donetsk, Valencia, Real Madrid, Milan, Porto, Arsenal

Barcelona-AC MIlan
Juventus - Porto
PSG - Real Madrid
Malaga - Arsenal
Schalke 04 - Galatasaray
Bayern Munich - Shaktar Donetsk
Manchester United - Valencia
Borussia Dortmund - Celtic

benim kuram olsun
TRUST GALATASARAY
MGC

Can Ergun

Post by Can Ergun »

İlk yari 40 lara kadar sutumuz yok, en basta dokulen Selcuk....
Bir tane ileri dogru adam gibi pasi yok,aliyor donuyor, geri veriyor,yana veriyor,aliyor,geri veriyor.Bu hastalik takimin cogunda var malesef. Birbirine yakin,hizli, ileri dogru oynama yok nerdeyse. Bireysel sacmaliklar da cabasi.

Bu gibi durumlarda Engin veya Yekta' nin girmesini beklerdim ama hoca Selcugu kazaniyor...

Burdan ciktiktan sonra şansimiz oldukca az bu oyun ile, bir sol bek , bir pivot santrafor fena olmaz devre arasinda

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Macin ilk yarisini spor barda ikinci yarisini bantdan seyrettim. Uzun seneler Amerika’da DFH denen uydu servisinin kazigini yedikten sonra bu sene digiturk’den internet uzerinden maclari seyredebiliyorum. CL, premier lig maclarini canli vermiyorlar. Neyse maca donelim.

Macdan sonraki geyik muhabetlerinde FT nasil 4-5 kere taktik degistirdiginden ovgu ile bahsettiler. Biz taktik degistirirken adamlar nasilsa topu bir iceri itemiyorlardi diyemediler. Istanbulda bize 2 gol atan Eder resmen ezildi, Elazigspor’da kadroya giremez, sagolsun ikramdan dogan bir cok pozisyonu oldurdu. Takimin dokulenlerinden Melo ne yapti etti adamlara golu attirdi. Mac boyu yaptigimiz ikramlari daglara taslara attan Braga maca cok asildi, hatta geriye dusunce sinirlendiler ama kalite eksikligi isi bitirmelerine engel oldu. Emin olun Braga’nin Antep’den fazlasi yok. Ilk yari yanliz kalan Riera’yi rezil ederken, ikinci yari Nurittin girince kademe yapmaya takildilar, telaslandilar ve korktuklari baslarina geldi. Iki golde soldan yapilan ortalarla geldi.

Bence sahanin yildizi Semih’di. Dany (2. yarida), Eboue (hatasida coktu, kaleci ile karsi karsiya ayaklari birbirine dolandi dustu :lol: ), Riera (onurlu bir profesyonel), Emre ve sonradan giren Aydin, Nurittin iyi oynadilar. Burak, Elmader’in ne yapmak istediklerini anlamadim. Bunda orta sahadan hic destek gelmemesininde etkisi var. Selcuk'un uretken olamamasini Melo'nun kotu oyununa bagliyorum. Bulunmaz hint kumasi Hamit sagda tek basina Aydin girene kadar takildi. Muslera eger iddea edildigi gibi dunyada ilk bese giriyorsa o golu yemezdi, hadi sakatligina verelim. Sut guzeldi, tam koseye yerden gitti ama buyuk kaleci o topu cikarirdi, cikaramasa bile yeterli hamleyi yapardi. Maci genelinde rakip ataklar kaleciye fazla is dusmeden saman alevi gibi sondu ama devamli pozisyon ikram ettik.

Post Reply