Ne Sneijder mis arkadas !!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Ne Sneijder mis arkadas !!

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Eleman en sonunda evet demis.

Artik basari tamami ile Sinan KALPAKCIOGLU'na yazilir artik :) Alpay DEDEOGLU okuyorsa buralari baslamistir saydirmaya :)

Ulan ne is be, o kadar millet birbirine girdi, dun baskan ve FT bir opustu sarildi, Nisantasi'nda yemek yediler kadeh kaldirdilar hersey duzeldi. Eleman geliyor, haftaya BJK macinda seyirciye de takdim ederler bi de BJK ye caktilar mi hersey yine tozpembe mutlu mesud olur :D

Ulan defansa adam almadik diyorum Aloooooooooooooooo kime diyorum :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Ne Sneijder mis arkadas !!

Post by Hasan Tezcan »

Daha önce de dedim gene diyorum affiniza siginarak....sicayim Sneijderine. Gelmeden gicik olmaya basladim kensine, onun transferine önayak olan sahislara.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Bende gıcık kapanlardanım. Takımın sorunları hakkında hiçbir çalışma yapılmıyor. Tek bir adamı transfer etmeye çalışmaktan başka birşey yapmıyor yönetim. GS şampiyon olamazsa bu şınayder vakası bunun sebeplerinden biri olacak.

Senelerce sürün, küme düşecek hale düş, sonra seni şampiyon yapan adamın arkasından iş çevir. Bizans entrikalarına ayırdıkları profesyonel zamanı klubün menfaati için değerlendirseler keşke...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Bende gıcık kapanlardanım. Takımın sorunları hakkında hiçbir çalışma yapılmıyor. Tek bir adamı transfer etmeye çalışmaktan başka birşey yapmıyor yönetim. GS şampiyon olamazsa bu şınayder vakası bunun sebeplerinden biri olacak.

Senelerce sürün, küme düşecek hale düş, sonra seni şampiyon yapan adamın arkasından iş çevir. Bizans entrikalarına ayırdıkları profesyonel zamanı klubün menfaati için değerlendirseler keşke...
Ne yapmislar yahu arkasindan is cevirecek? Yeni TD mi ariyorlar? Degilse FT kimdir ki arkasindan is cevrilmeyecek haspanin. Yonetim transferi biz yapariz sen ne lazimsa bildir biz butcemize gore alabilecegimizin en iyisini aliriz demesi arkasindan is cevirmek mi olmus?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

En önemlisi karsilikli saygi Cengiz abi, insani sevmeyebilirsin ama saygi göstermeye mecbursun. FT altini oyanlarin var oldugunu FT'in kendisi ve medya dile getirdi...dogruluk payi var olduguna inaniyorum..."ne yaptilar"a cevap bulmak zor bu durumlarda.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:En önemlisi karsilikli saygi Cengiz abi, insani sevmeyebilirsin ama saygi göstermeye mecbursun. FT altini oyanlarin var oldugunu FT'in kendisi ve medya dile getirdi...dogruluk payi var olduguna inaniyorum..."ne yaptilar"a cevap bulmak zor bu durumlarda.
Insan saygiyi yaptiklarindan dolayi kazanir. Takim bu halde iken saygi maygi istemesin. Turkiyede liginde sampiyon olsa ne yazar olmasa ne yazar. Iste hepsi sapir sapir dokuluyor. Iki hafta sonra gorecegiz saygiyi ve de sevgiyi. Hincal Uluc ile deli Bilgin'in yazdiklarina bakip alti oyuluyor lafini onem vermem icin kendisine yapilan ne gibi bir haksizlik var onu bir aciklamasi lazim. Degilse ben susuyorum deyip eline kagidi alip okumasin. Susacaksa adam gibi sussun konusacaksa da adam gibi konussun. Boyle karnindan konusmasin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Fatih Terim nefretin daha ağır basıyor galiba Cengiz abi.

Adamlar Tigana'nın peşinde koşuyor, transferde kendi reklamlarını yapmanın peşinde. Ama tabi, terimin yanınıda tulun sana daha az itici geliyor olabilir.

Rahatsızlığı varsa çeksin gitsin diyorsun, adnan öztürk ve bülent tulun gibilerinde seninle aynı fikirde olduğundan eminim. Adam olsalar, Terimin basın toplantısında ettiği laflardan sonra kendileri kovarlardı.

Ondan sonra sonucu önceden belli fener maçları oynamaya, ligi beşinci altıncı yedinci bitirmeye devam edersiniz.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Borsaya bildirmişler. Bu kadar tatavaya değecekmi bakalım?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Tigana'yi filan kimler uydurup yaziyor ve sizlerde okuyup inaniyorsunuz. Tigana BJK'a geldi.sam sam sakitti. Hakikaten Terim icin korkulu ruya. Bulent Tulun adamimdir. Ribery olayindan sonra GS icin buyuk bir sans oldugunu soyledim.

Rahatsizim ve yoruldum diye vaz vazlayan adama hem de Kasimpasa yenilgisinden sonra Allah askina dur gitme mi demem lazimdi? Hani hem kel hem de fodul derler ya o hesap. Turkiye de GS'in verdigi bu imkanlarla Terim'in yaptigini yapacak adam var. Iste takimin hali. Gecen sene o karambolde de sampiyon yaptiysa ki az daha gidiyordu gumburtuye ne buyuk bir basari elde etmis bozdursun bozdursun harcasin. Adam gibi iki senedir bir defans sistemi kuramamis hala car car konusup saga sola laf atiyor.

Ha bir de sevmedigim insanlar elbette var. Terim de bunlardan biri. Basari olunca kendinin basarisizlikta suc baskasinin. Ama nefret konusunda asla olcusuz biri olmadigimi soyleyeyim. Hele ayagina tas takilsa FB den bilecek olanlarin banim Terim'den nefret ettigimi sanmalari ilginc. Istedigim gibi futbol oynatip Avrupa takimi yapsin Terrim iligimi yesin. Ama boyle Kasimpasa onunde madara olup 1461 TS yenilip Turkiye. Kupasindan elenip boyle elinde kagit altimi oyuyorlar diye camura yattiginda agzima geleni soylerim gecmisine gelecegine bakmadan. Bugun TD olarak Tutkiyede en fazla parayi alip boyle gariban ezilen ayaklarina yatmak var mi be?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Zafer Yazici

Post by Zafer Yazici »

Bu camia ne TD ler gördü arkadaşım.İngilizi, İskocu, Holladalısından Belçikalısına Romenine falan filan.İçlerinde bir Lucescu elindeki dar imkanlarla bir şeyler yaptı bir de Feldkamp ilk geldiği sene.Onun dışında olanlar ise har vurup harman savurdu zaten.Türkiye'de ilginç bir olay var.Avrupa ülkeleri ve ligleri gibi değil.Türkiye'de başarının ölçütü ligi birinci bitirmektir.Onun dışında olanlar yalandır hikayedir.Avrupa'da adamın cv sine kariyerine bakarlar aldığı federasyon kupaları, lig ikincilikleri üçüncülükleri filan başarı hanesine yazılır değer görür (Görmese Arsen Wenger bu kadar uzun üsre Arsenalin başında kalmazdı) ama Türkiye'de bu sökmez illaki 1 olacaksın (Yoksa gider Del Bosque gibi İspanya Milli Takımını çalıştırırsın). Onun dışı yalandır.Bu nedenle bir ünlü TD uzun vadeli kalamaz gider (Lucescu istisnadır, kovulmaktan beter oldu başarılı olduğu halde).
Gelelim Fatih Terim olayına bu adam sevilir sevilmez ayrı meseledir.Ama Türkiye kriterlerinde medyada ve seyirci gözünde biz ne kadar kabul etmesekte Hagi'nin büyük payı var desekte ; bu adamın GEÇMİŞTE 4 LİG ŞAMPİYONLUĞU VE BİR UEFA KUPASI şampiyonluğu var.Birde geçen sene öyle veya böyle hem de Kadıköy'de şampiyon yaptımı takımı işlem tamamdır.Galatasaray seyircisinin büyük kısmı Galatasaray Liseli değil.Çoğunluk halktan.Halkın profili ve değer yargıları farklı senin gibi benim gibi düşünmüyor.Onun gözünde kulübün büyük borcu varmış batıyormuş önemli değil ki.Fatih Terim onlar gözünde illah.Olay bu.
Şu an Türkiye' de CV bazında bakıldığında kağıt üzerinde ondan iyisi yok.

1 uefa kupası şampiyonluğu (Halen kulüp takımlarından bu başarıya ulaşmış yok)
5 lig şampiyonluğu (Olan Türk TD hatırlamıyorum)
Avrupa Şampiyonasında yarı final (Milli Takımla)
uzayıp gider.
Ha katkı payı nedir bilemem değerlendiremem.Ama Türkiye gerçeklerine göre bu adam bu; kel mel fodul modul.

Gelelim Galatasaray'a.Takım ısrarla sol bek diye bağırıyor ama komple defansla ilgi sıkıntılarımız var umarım schalke maçında folluğa dönmez muslera herkes Braga değil.Sneijder transferi tamam.Bu oyuncu ile ilgili düşüncem şudur. 28 yaşında kalitesi ve kariyeri tartışılmaz bir oyuncu.Ligin ikinci yarısı pek verimli olmayabilir ama gelecek sezon için ben işin açıkçası çok umutluyum.Bizim takım kötümü oynuyor? evet oynuyor ama ötekiler farklı mı değil bence.Şike olayları yaşananlar zaten ligimizi sarsmıştı.Şimdi hiç olmazsa iyi oyuncular kariyerli oyuncular gelsin gözümüz gönlümüz şenlensin ki maç seyretmek için nedenimiz olsun.İyi futbolcular nazlı olur hele geleceği ülke mayası orient (Şarklı) olan bir ülke ise daha da nazlı olur.Sneijder bu açıdan naz yapmıştır bence makbulumuz.Ölüsü oynar Türkiye liginde.

Saygılarımla

P.S: Galatasaray'ın bir Avrupa markası olmasına zemin hazırlayan büyük TD Jupp Derwall istisnadır.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sali gelecek dendi, bugun geldi, yarin calismalara katilip, hafta sonu BJKyi halledecekmis.

Badem gozluden beri kimseyi boyle beklemedik.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FT onu BJK macinda yedek cikartir ambiansi görsun diye, duruma göre oynatir...ama zor, cunku buyuk ihtimal hazir degil. Scott Piri'ye danismakta yarar var...öte yandan takimin halini gördukten sonra ona da guven kalmadi, veya fazla yuklendi mi ne (bu sözum Melo icin gecerli degil, cunku kilolu gördum kendisini). Icim kan agliyor böyle bir hafta da puanlari kaptirdilar diye.

GS bu oyunu ile sampiyonlugu haketmiyor, rakipler bizde haketmiyoruz diyor...sportmenlik o bicim desenize :-D

Sneijder gelmis ama ne yazar takim takim olmadiktan sonra. Ahengi bozulmus, kosu yapan, sorumluluk alan yok, ne edeyim ben Sneijder'i. Sahada sahsi oynayan, hic oynamayan, gecistirenlere yaziklar olsun diyorum bir taraftar olarak. Zannetmesinler ki farkinda degiliz, Melo'nun oyuncu degisikliginde isliklandigini hatirlatmak isterim. Milli takimi unut sen, seneye Brezilya yolu görunuyor ve emeklilik...cok yazik halbuki istediginde cok verimli olabiliyor. Emre hakkinda da bir kac söz söyleme hakkimi sakliyorum, daha cok genc diye ama surada 1-2 senesi var sonra cok gec. Dedim ya icim kan agliyor, 1461 ve en son Kasimpasa maclari beni bitirdi.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Sneijder'i bilmem ama diger oyuncularda ozellikle ilk etapta bir performans artisi olacak. Bakin biz de variz gibilerden bir de yeni gelen bu Diva'ya kendilerini gostermek acisindan. Hani bak biz de bos degiliz sen kimlerle oynadin ama biz de iyiyiz gibilerden....

Eski formunun yarisini yakalasa bize yarar. Ama en azindan bir sol bek de almazsak defansta sorun yasamaya devam edecegiz, hatta bir de libero lazim ama o olmayacak gibi duruyor. Basinda cikan sol beki alirlarsa iyi olur, bekleyip gorecegiz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Fahrioglu wrote:Sneijder'i bilmem ama diger oyuncularda ozellikle ilk etapta bir performans artisi olacak. Bakin biz de variz gibilerden bir de yeni gelen bu Diva'ya kendilerini gostermek acisindan. Hani bak biz de bos degiliz sen kimlerle oynadin ama biz de iyiyiz gibilerden....
...
Simdi takimda en cok para alan (Jiji'den sonra) Hamit ile Selcuk. Hamit'de yavas yavas kendine elbette soracak. Guya Riera'min yerine adam bakiyorlarmis. Bu arada Baros'un taksimetre durdugu yerde isliyor. Hamit de duzelirse iyi isler ortaya cikabilir. Riera'nin yerine bir Perulu icin Florentina da bir Peru'lu ile gorusuluyormus deniliyor. Su aralar haberlerin cogu palavra. Ama Kasimpasa'ya gidip 18 macta 6 gol atan Ozer Hurmaci'nin milli takima cagrilacagi soylentisi var. Kalli omu istemisti. Son anda direkten donup FB'ye kaptirmislardi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Youtube'da sneijder'in attigi gollere bakarken yengenin kisa filimleri cikti. Yenge bizim memlekette cok populer olmaya aday. Kisa bir arastirma yapmanizi tavsiye ederim.

Post Reply