Ne Drogba imis arkadas :)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Ne Drogba imis arkadas :)

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

1 yili opsiyonlu 2,5 senelik imzayi atmis anlasilan . Cok ilginc bi takim olduk :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Salih Bora

Re: Ne Drogba imis arkadas :)

Post by Salih Bora »

Bu marka transferler bir yandan beni mutlu ediyor, bir yandan da içimde bir soru işareti doğmasına sebep oluyor.
Drogba ve Sneijder dünya markası... İkisi de öyle ununu elemiş eleğini asmış oyuncular değil. Çok yakın zamana kadar üstdüzey futbol oynayan isimler.
Ama bir yandan da şunu düşünüyorum: Çok acil ihtiyacımız olan kanatlara, sol beke filan oyuncu alsak daha iyi olmaz mıydı?
Hamit rezalet, sol bekte devşirme Riera'ya mahkum kaldık.
Drogba transferinin bir sorunlu yanı da kadrodaki mevcut forvetleri nereye koyacağımız.
Umut, Burak, Elmander... Bunlar hep yüksek profilli isimler. Elmander geçen sene bize şampiyonluğu kazandıranların başında geliyor. Burak deseniz, öyle veya böyle, Şampiyonlar Ligi'nin bu sene en çok gol atan adamı. Umut ligde 11 gol atmış.
Bunları bir kalemde silmek, aynı anda hepsini kulübeye mahkum etmek zor.
Aslında Umut ve Burak'ın ceza sahası içi çakılı oyunculuğundan ben de sıkılıyordum ama inşallah Drogba yaraya ilaç gibi gelir.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Copluk olmaya aday....FT'in bu iste parmagi olduguna inanmak istemiyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Elmander'in sakatlik dolayisi ile verimsizligi ve Umut'un kiralik olmasi dusunulurse Drogba´nin transfer isine neden bu kadar kafa yordugunuzu anlamadim. Akilli olarak yasindan dolayi kontrati da kisa. Ha defansta sikinti varken forvet hovardaliginin sirasi mi diyenlere kelaynak attigimdan az yersem sorun yok diyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Hasancigim 35 yas isini sen bi gec :D

Abi 7 ay once CL kupasini kaldirdi hemde onun attigi golle, bu bir.Adam sadece 7 ay daha yaslandi :)

Yillik 10 M Euroya Cin'e gitti, Chelsea'nin hali ortada geri zekali 50 Milyon Pound (POUND) luk TORRES ile yerlere dustuler. Asagidaki haberdeki yorumlari okursan hem Chelsea hem de diger taraftarlarin dedigi tek bir sey var.

Top class player diyor herkes.

R. Abromovich bir son saniye hareketi yapip adami geri istedi. Parasiyla alamadi... Adam Chelsea'ye geri donmedi. Neden ? Demba BA ve TORRES beyinsizinin arkasinda kalmak istemedi cunku o bir yildiz gercekten dunya yildizi.

Simdi ikinci konuya gelelim.

Cindeki performansina bak, 35 yasindaki adamin. 11 mac oynadi 8 gol atti, 2 assist yapti. Aha sana 20 mac oynayan Burak Yilmaz aha Drogba hangisini istersin ?

Galatasaray sportif basarida kazanamadigi populerligi 2 transferde dunyanin beynine kazinarak yapildi.

http://www.dailymail.co.uk/sport/footba ... tract.html

Bu adamin kotusu bile kucuk cocuklara bir ornek teskil eder.

Bu takima artik Avrupa'dan genc yetenekli futbolcuda getirebilirsin, cunku bu adamlar gelirse herkes gelir, sen ticaretten finansmandan ve basaridan soz et.

Daha herseyin basindayiz. Basarisiz olursan batarsin dogru. Ama boyle bir cikis gerekiyordu. Bu atlamayi yapmak zorundasin en azindan yapmaya calismak zorundasin.

Seneye DIGITURK ile masaya oturdugunda adama dur bakalim diyeceksin, kac tane sponsor eklenecek, kombine satisin iki kati olacak. Urun satislarin tavan yapacak.

Taraftar kitlen buyuyecek, bak saka yapmiyorum bu iki oyuncu senin klubune en az 1 Milyon taraftar katar.

Taraftar kartlari ve diger organizasyonlari saymiyorum.

Sonuc olarak coplukse copluk, ben geri donusumcuyum, dunyanin en luks coplugu benim olsun isterim :D

Hic kafani takma, arkana yaslan ve keyif almaya calis.

Hele hele olmaz ya bir tane de stoper alirlarsa Allah'tan istegim bir tek Alex MORGAN kaliyor :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Elmander'in sakatlik dolayisi ile verimsizligi ve Umut'un kiralik olmasi dusunulurse Drogba´nin transfer isine neden bu kadar kafa yordugunuzu anlamadim. Akilli olarak yasindan dolayi kontrati da kisa. Ha defansta sikinti varken forvet hovardaliginin sirasi mi diyenlere kelaynak attigimdan az yersem sorun yok diyor.
Nerede cokluk orada bokluk diyorum.

Adam sezon sonuna kadar (en kötu ihtimal subatin sonlarina dogru döner) 2.5m euro, bir daha ki sezon icin 4m euro...son sene 2.5m euro......garanti para!! eh masallah. Sonra ne istir...bu takim her mac gol yiyor, defans bir alem, cesitli nedenlerden öturu eksik (yanlis transfer politikasi diyebiliriz sportif ve maddi acidan bakarsak), sag-, sol- ve stoper eksik bunlar forvet arayisinda. Önce sorunlu olan bölgeleri, yamalanmis mevkileri hallet sonra bonus, cilek, kiraz, armut ne karin agrisi ise onu al.

Son sözum Hamit hakkinda...Mehmet methetmissin cocugu, adam takim icinde takim gibi, dun macin son anlarinda dogru söylemissin BJK : Hamit macini izledik. Hamit ne zaman kivamina girer bilmiyorum ama artik gec sanki.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

Hahahaha Hasanim her sey cok guzel olacak ...

http://www.youtube.com/watch?v=QTjU-pCv_tA

Bu da FB li ve BJK li kardeslerimize gelsin...

DROGBA bu yaaa
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Once abinin mesaji

http://www.didierdrogba.com/en/article.asp?info_id=6130

Sonra yasli 35 yasinda SSK emeklisi diyenlere BU SEZON 11 macta forma giydigi sirada attigi goller

http://www.youtube.com/watch?v=9PHDZqvEnME

ve son olarak 40 kusur ulkede ayni anda birinci haber olan Galatasaray'i tebrik ediyorum.
TRUST GALATASARAY
MGC

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Bu İngiltere'de kulüp alan arap şeyhleri,Abromovich'ler çok salak insanlarmış.Onlarda bizdeki gibi
bir şekilde kulüp başkanı olup banka kredisi ile şöhretli oyuncuları alsalardı ya.Hem beş kuruş
ceplerinden çıkmadığı gibi bir de "efsane" başkan olup herkesin takdirini kazanırlardı.Sonra birikecek
borçları ödemek için kim gelirse o uğraşsın dursun.Bizde nasıl olsa kimse başkan olan kişiyi asıl
değerlendirilmesi gereken mali yönden kulüp için ne gibi kaynaklar yarattığına bakmıyor.Bizde
başkan olan kişi sanki kulübün genel menejeri sanılıp ona göre değerlendiriliyor.Taraftarından
kulüp üyelerine kadar kimse şuursuzca harcanan paraların hesabını sormuyor nasılsa

Yapılan bu aşırı maliyetli ve takımın ihtiyacı olacak mevkilere değilde sadece sansasyonel,taraftarın
gözünü boyuyacak transferlere bu takımın teknik direktörü nasıl onay veriyor anlamak mümkün
değil.Daha senin doğru dürüst geri dörtlün yokken(yarın öbür gün bir de sakatlıklar yaşanırsa bu
mevkilerde) hala daha ofansif oyuncu almak nasıl izah edilir merak ediyorum.Oldu olacak Ronaldinho
yoyu da transfer edip,dünyanın bütün meşhur veteran futbolcularını bünyemize katıp avrupanın
devlerinden biri olduk diye övünelim.

Fatih Terim bu kadar golcüye takımda nasıl yer bulup ve bunları her daim formda tutacak, kimseyi
küstürüp, takımdan soğutmadan o da ayrı bir merak konusu.Umarım söylentiler doğrudur da Burak
için Valencia'dan iyi bir transfer ücreti kazanırız.

Bu sezon bazı futbolculara ödenenecek olan paraların miktarı senelik 5 milyon euro'lara varmışken,
takıma ne gibi bir katkısı olduğu meçhul kimi oyuncuların(Amrabat) transferi için 9,5 milyon euro'lar
verilmişken bu takımdan ne gibi bir başarı bekliyorlar ki harcanan bu paraların bir miktarı geri dönsün.
Hadi diyelim ki şampiyonlar liginde çok başarılı sonuçlar alan bir takım olsak da bence hiç bir
yetenekli genç oyuncu İtalya,İspanya,İngiltere,Almanya,Fransa liginde oynamak varken ilk
tercih olarak Türkiye ligini seçmez.Yani sen çok başarılı bir takım olsan da bunun sana getireceği
mali kazanç hiç bir zaman avrupanın dev takımları gibi olamayacak.İşte önümüzde Ajax,Porto örneği
var,adamlar çok şöhretli transferler yaptıkları için mi şampiyonlar liginde çok başarılı oldular veya
şampiyon olduktan sonra niye dev transferler yapmadılar.Eğer ileride kendi ligimiz Avrupa'da hatırı
sayılır bir yere gelirse o zaman belki böylesi transferler ligimizin daha tanınmasını sağlar.Diğer türlü
borç batağına saplanıp mali kriterleri yerine getiremediğinden Avrupa liglerinden ihraç edilmiş bir
duruma gelmemiz daha olası.

Mehmet Gurdal Cetin

Yazik yaa Ferdi OZBEGEN olmus :(
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Drogba'nin Cin'deki takimi halen bizimle kontrati var bize sormadan hicbiryere gidemez demis, ve resmi sitelerinden yaptiklari aciklama ile de FIFA'ya basvurduklarini aciklamislar. Buyuk ihtimal bu olay bizim basimiza gelen Ribery olayina benzeyecek cunku Drogba'nin ayrilma sebebi 3 aylik maasini alamamasi. Yani bu kosulu kullanarak anlasmasini fesh etmis, tabii Cin'den biktigi icin kacis yolunu boyle bulmus ama Cin'liler de herhalde beles birakmayiz diyecekler. Bakalim ne olacak.

Mehmet Gurdal Cetin

Ribery cikti oynadi :) Drogba da oynar
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Drogba African Cup'ta ilk golunu az once Cezayir'e atti.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Murat Fahrioglu wrote:Drogba African Cup'ta ilk golunu az once Cezayir'e atti.
Atigi gol cok klasdi. Yanliz son dakikalarda 4 metreden gol kacirdi. Eboue sonlara dogru girdi, agir bir darbe aldi, ayilana kadar mac bitti.

Mac sonucu 2-2 bitti, kime yaradi bilemiyecegim.

Mehmet Gurdal Cetin

TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply