2013 SL Kupasi:Schalke Galatasaray 2-3 (Hamit,Burak,Umut)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: 2013 SL Kupasi: Galatasaray Schalke 1-1 (Burak)

Post by Mert Tokman »

Macin bant yayini simdi bitti --- skoru gormemek icin foruma girmemistim.

Macta bas aktor sahanin icler acisi durumu oldu. Ev sahibi avantajini aldi goturdu. Avantaji orta sahada fizik olarak daha ustun taraf olan Schalke'ye verdi. Sahanin bu durumunun sorumlusunu bir dakika daha klupte tutmamalari lazim.

Burak ve Umut transferleri ne kadar faydali olduysa Hamit, Amrabat ve Dany transferlerinde bir o derece kazik yenmis... Acaba mac eksikligi, uyum gibi surecleri atlattiklarinda faydali olurlar mi diye bekledim karar vermek icin ama artik hicbirinden umidim kalmadi. Bunlara toplam 17-18 milyon euro para verdiler yazin --- o yuzden Drogba ve Sneijder bedava bunlarin yaninda.

Selcuk'u birileri izlemeye geldi galiba hic bu kadar kosarken gormemistim.

Riera bugun en iyi oyunlarindan birini oynadi ama kanatta cok desteksiz kaldi. Iki kanatta oyle.

Mactan once 0-0 veya galibiyet istiyordum ama sahanin bu halinden sonra 1-1e cok uzulmedim. Rovansta umit var.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hamit ve Amrabat hakikaten buyuk kazik. Dany ise sapsal. Bu tranferlerde bas oyuncu ise hamsi beyinli Albayrak. Sabri'nin kaleyi tutan sutu girse yine kahramandi. Yazik oldu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Amrabat'a,(zamaninda)Carrusca'ya,Dany'e milyonlarca euro veriyorsun,ama genc takimlar icin alinacak bir fitness aletinin parasini problem yapiyorsun.Yepyeni stat yapiyorsun,ama cimleri ustunde birak mac yapmayi yurumesi bile problem.Macin skoruna tepki vermek icin yazmiyorum;bu gercekleri gormek lazim sadece.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Shalkenin kanatlarda bu kadar etkili olmasinin tek sebebi Riera'ya (Sabri) baglamak biraz haksizlik olur. Onlarin onlerinde oynayanlarin ne kadar yardimci oldugunada bakmak gerek. Adamlar iki uc kisi ile kanatlardan bindirirken bu ikili tek basinami mucadele edecek. Ozellikle Rieranin onunde oynayan Sneijder oyunun defansif yonunu hic oynamamasi tum yuku adamin ustune yikti. Basi kesik tavuklar gibi kosturan orta sahada organize hareket etmeyince buyuk bosluklar olustu. Schalke, liglerinde sorun yasayabilir ama adamlarin fandimental futbol yapilari acikca gorulmekteydi. Takim cok kostu fakat hic etkili degildi. Bunun sebebi Turk futbolunun eksikligi, sistemsizlik. Hamit, daha once defasta denenmis ve yetersizligi gorulmustu. Bu mactada hep ileride kaldi, defansa yardimi kisitliydi tipki Sneider gibi. Bu takim ligde sampiyon olabilir ama sadece Drogba alindi diye ciddi basari beklemek gercekleri zorlar.

Sahanin bozuklugu icin laf bulamiyorum. Adam golden sonra dizlerinin uzerinde kaymaya basladiginda tum cimler onunla kalkip geliyordu. Milyonlarca para harcanip stad yapiliyor ama adam gibi bir cim sistemi konamiyor. Koca ligimizde ayagi duzgun bir stad yok gibi. Hepsi ayni sorunlarla bogusmakta.

Henuz her sey bitmis degil ama bu futbol anlayisimizla bu turu gecsekte nereye kadar gideriz orasi muamma.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Betona alismis ayilara cimleme isini yaptiramazsiniz. Gelip Amerikada bu isi yapan Meksika koylulerinin yaninda staj yapacaklar. Benim bahceyi tanzim edip her hafta cimenimi kesen Hoze'yi yollayayim. Drenaj da yapar. Bir cimin hakkindan gelemedi ayioglu ayilar. Sizin sampiyonluk lig neyinize. Bir de kalkmis bu yaratiklardan stadin ustunu kapamasini bekliyorsunuz. O cati kafaniza iner mazallah. Birakin acik kalsin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sabah sabah guldurdun beni Cengiz abi, Allah razi olsun :-)

Ali Durust ne yapalim katlanacagiz demis. Milyonluk adamlarin sakatlanirsa nasil verim alacaksin peki? Dun oyuncular buz pateni kayarmis gibi kaydilar. Bence buz pateni kaymayi ögrensinler ki saha sartlarina yabanci kalmasinlar. Ayrica ne kadar cim var o da tartisilir, sanki kum gibiydi, camur mubarek. Mac öncesi suladilar diye...bu ne kadar dogru mac arifesinde o da tartisilir. Biz en iyisi Jose'yi cagiralim. Scott Piri var o da gelsin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Galatasaray bu turu geçecek. Bunlara deplasmanda en az 2 gol atabiliriz. Şaka yapmıyorum. İyi bir sahada biz de iyi oynayacağız hiç şüphesiz. Şurası kesin ki, Weslej Sneijder gibi bir futbolcuyu getirip onu şöyle bir sahada oynamak zorunda bırakmanın hiç affedilir yanı yok. Evet, İstanbul’da son 2 gündür yağmur yağıyor doğru ama sular seller de gitmedi. Bunlar hesap edilmeliydi. Şampiyonlar ligi çeyrek finali için sahaya çıkıyorsun nihayetinde. Ve dün gece takımın ev sahibi olduğu düşünülürse, sebepler her ne olursa olsun inanılmaz mahkûm oynadık, tel tel döküldük. Bu denli ezilmek olmamalıydı. Takımın tel tel döküldüğünü görüp de teknik direktörün de hiçbir şey yapamaması ibretlik bir acizlik görüntüsüydü. İzleyen büyük çoğunluğun kahrolduğuna eminim.

Dün gecenin Galatasaray adına tek artısı çok iyi kontratak denemeleriydi. Gol, henüz bocalama evresine girmeden tam zamanında geldi aslında, ilk yarının en kritik anı Hamit'in direkten dönen şutu oldu. Gol olsa, 2-0 geriye düşen Schalke 1-0 iken olduğu gibi saldırmayı kesecekti mutlaka. (Dikkat ettiyseniz zaten 1-1 biten ilk yarı sonunda ikinci devre aynı şiddetle saldırmadılar çünkü istedikleri en az bir goldü ve istediklerini almışlardı) Ama tabii onların da kaçırdığı inanılmaz goller var, sonuçta futbol bu. Olaya tek yanlı bakmamak lazım. Bunu da bir kenarda tutuyorum.

Dany yeterlilik bakımından bence Galatasaray’ın yeni Mapezası. Hatırlarsanız bizde bir sene oynadıktan sonra bir sürü Anadolu takımı dolaşmıştı. Vasatın da altında bir oyuncu. Amrabat kısmına pek katılmıyorum. İzlediğim kadarıyla sürekli olarak dikine, rakibin üstüne oynuyor ve bence eleştiri sıralamasında olsa olsa altta bir yerde yer alır. Kimse kusura bakmasın, belki çok iyi niyetli biri olabilir ama aldığı ücret, transfer hikâyesi falan da düşünüldüğünde Hamit’e 50 kere tercih ederim bu Amrabat’ı bir futbolcu olarak. Bu sene sürekli maçlara bakmaya çalıştım ve Hamitte en ufak bir farklılık göremiyorum. Her maç aynı. Dediğim gibi Galatasaray’a gelişi, maliyeti falan düşünüldüğünde aldığının 10/1’i karşılık verip fayda sağlayamamıştır bu takıma. Sabri de çok fazla ti’ye alındı ama bütün bunları gördükten sonra ben ancak helal olsun derim.

Dün ikinci yarının bilhassa sonlarına doğru sırf bir gol daha bulabilmek ve maçı kazanmış olabilmek adına yapılan şuursuz saldırıyı da yadırgadığımı ifade etmeliyim. 2-1 istenirken yenecek bir golle basitçe 1-2'in olabileceği ve turun mucizelere kalacağı kimsenin aklından geçmemiş demek ki. Türk ve Avrupa futbolundaki mantalite farkının açığa çıktı andır bence. 1-1, maçın sonunda bütün şartlar, oyun ve yaşananlar düşünüldüğünde Galatasaray açısından kesinlikle kötü bir netice değil ve tur şansı hala çok yüksek. Drogba, Sneijder, Eboue, Selçuk, Burak, Riera, Muslera vs bunların hepsi kanıtlayacak hiçbir şeyi kalmamış üst düzey oyuncular. Atacakları bir pas, yapacakları bir hareket bir maçın kaderini tayin edebilir. Avrupa şampiyonluğundan sonra, bugüne kadar Galatasaray futbol takımında bu kadar çok fazla sayıda üst düzey oyuncu bir araya gelmedi. Gereksiz aceleciliğin hiç lüzumu yoktu. Sonrasını bilemem ama bu turu geçemezsek gerçekten çok yazık olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kaan guzel yorumlamis. En can alici nokta da sahadan sikayet edenin ve mazaret beyan edenin Keller olmasi gerekirken Terim'in olmasi. Adamlar dunku sahada bile sanki hep boyle sahalarda oynarcasina oyunu paslar ve kanatlarla daha kontrollu oynayadilar. Ulan ayaga uc pas yapamiyorsun ve topu kaptiriyorsun. Bundant sonra atacagin gol sansa kaliyor. Ya hata yapacaklar ya da atacagin sut direk yerine iceri girecek. Dun burada maci anlatanlar mac sonunda Schalke'nin bu maci rahat bir sekilde gecirip galibiyeti kaciran taraf oldugunu soylediler. Sahanin kotulugunu de gorduler ama bu nedense ev sahinini daha fazla etkiledi dediler. Futbolu takim halinde oynayamayan her zaman kaybedecek.

Dun Barcelona da oyuna gole kadar hukmetti. Italyanlar Messi'ye adim attirmadilar. Kayboldu gitti. Golu attiktan sonra da oyunun kontrolunu ele alip sonlara dogru ikinci golu de attip turu yariladilar. Barcelona hic de kolay olmayan en az uc farkli bir galibiyet alamazsa buraya kadar diyecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Yav arkadaslar Schalke baska sahada mi oynadi ? Boyle sahada kosan mucadele eden takim istedigini elde eder. Schalke'nin orta sahayi nasil gectigini kanat oyuncularini gormediniz mi?

Galatasaray'in ortasina kosan mucadele eden baskiyi koyan oyuncu lazim. Kanadina topu ezmeyen hizla iceri disari kat eden ORTA yapabilen adamlar lazim. Defansina bir adet ilk hamle stoperi ve bir tane geriye hizla kosabilen atlet stoper lazim.

Evet ikinci mactan bende umitliyim ama Drogba ,Sneijder,Selcuk var diye baska bir sey degil...
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mehmet Gurdal Cetin wrote: Evet ikinci mactan bende umitliyim ama Drogba ,Sneijder,Selcuk var diye baska.....
Bu listeye bir de Burak'i eklemen lazim. Haksizlik etme.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Haklisin eklemem lazimdi. Unutmusum. Yeni Hakan Sukur'umuz :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Benim için skordan daha tatsız olan, adamların bizi ilk yarı resmen sürklase etmeleri ve ellerini kollarını sallaya sallaya dünya kadar pozisyona girmeleriydi. Lakin bunun temel nedeni ne sahanın bozuk oluşu ne de (oyuncu bazında) bireyse hatalardı. Asıl neden, ŞL son 16'sının çift forvetle oynayan tek takımı olarak rakibimiz karşısında orta sahada bir kişi eksik oynamamızdı. Birisi Terim hazretlerine söylesin artık (henüz ne basından ne de başka bir mecradan yürekli bir zat çıkmadı) çok forvetle oynadığında gol şansın artmıyor, bilakis böyle üst düzey maçlarda takımının orta sahasından eksilttiğin için takımını oyundan düşürüyorsun. Hatlar aksadığı için, oyuncuların daha çok hataya zorlanıyor. Hal böyle olunca oyuncuların kötü performansı skorun sorumlusu gibi ortaya çıkıyor (Bkz. Ambrabat, Hamit, Sneijder vs. vs.). Hızını alamayan imparator son şapkadan tavşan çıkarma numarasıyla, ya herro ya merro a.q. hamlesiyle Umut'u da oyuna alarak intahara kalkışsa da Allahtan süre yetmedi ve bir gol daha yemedik.
Allahını seven söylesin artık hocaya, yok böyle bir sistem! İlla Burak'tan vazgeçmem diyorsan ya sol ya da sağ açık oynat. Bırak allah aşkına bu çift forvet inadını!

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Sneijder bir ara sol kanattan iceri katedip cok gordugumuz gollerinden birini atmaya calisti, sutu atarken destek ayagi oyle bir kaydi ki feci bir sekilde yere dustu, ben kaburgalari falan kirilacak sandim.

Cimler minimum 8 hafta beklemesi gerekiyormus ki 7 cm olan kokler 15 santim olsun. Yani is aceleye getirilmis, tabii beklemek demek BJK macini Olimpiyat stadinda falan oynamak demekti ama simdi bir mac daha beklemeyelim diye cok daha kotu oldu. Gunessizlikten de bu asamada cok uzama olmuyormus isiklari artirmayi dusunuyorlarmis! Cok merak ediyorum, biz beklemeyip erken oynayacagiz onun icin maximum ne kadar suni isik lazim diye bir hesap yapilmamis mi? Dediklerine gore sahayi Ingiliz ve Hollandali uzmanlar kurmus, bizim universitelerden de profesorler inceleyip rapor vermisler. Yani Ingiltere'de nerdeyse hic gunes yok hep yagmur var, bu adamalar bu isi nasil hesaplayamadi anlamis degilim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Sizin serefsizler kac gundur hop otutup hop kalkiyorlardi Schalke Drogbaya itiraz etti diye. Drogba oynayamasa GS hukmen yenik dusse gotleri soguyacakti. Ama UEFA bugun hadi Jordan demis Schalke'ye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bir gun bizim de basimiza gelecek sey bu. Aslinda FB'yi kendi taraftari mi yakti yoksa baskasi mi yakti belli degil. O mesalelei kicina sokup atesleme lazim bu hergelelerin.

http://skorer.milliyet.com.tr/uefa-dan- ... efault.htm
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply