2013 SL Kupasi:Schalke Galatasaray 2-3 (Hamit,Burak,Umut)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: 2013 SL Kupasi:Schalke Galatasaray 2-2 (Hamit,Burak)

Post by Salih Bora »

Deplasmanda elde edilen zafere ve kazanılan çeyrek final biletine seviniyorum. Önemli bir başarıdır.
Fatih Terim, Avrupa'da şeytanın bacağını kırmış oldu. Yaptığı katkılar kadar ciddi hataları da var, ama eğrisi doğrusuna denk gelince çeyrek finale çıktık.
Aslında bu takımın ŞL'de bu seviyeye yükselmesi, çok ekstrem bir olay değil. Buna potansiyelimiz vardı ve yaptık.

İkinci yarı tam bir kabustu... Biraz medyanın gazına mı gelindi nedir, herkes Galatasaray'dan bu rakibi elini kolunu sallaya sallaya elemesini bekliyordu. Halbui Schalke gerçekten kaliteli bir takım. Ligde bulundukları yerden ayrı söylüyorum, gerçekten kaliteli, organize, hızlı, şuurlu top oynayan bir rakip.
Muhteşem tempo yapabiliyorlar, topu inanılmaz bir hızla pas yaparak oradan oraya çeviriyorlar.
Devre arasında benim beklentim şuydu: Schalke paldır küldür üstümüze gelir, geride boşluklar bulur, etkili kontratağa çıkıp 3. golü bulur ve işi bitiririz.
Tam tersini yaşadık... Adamlar Barcelona futbolu oynamaya başladılar.
Hem kanatlarda hem göbekte çok rahat top çevirdiler, koştular, ikinci topları kazandılar.
Bizim hem ileri uç oyuncularımız hem orta saha oyuncularımız fazla katkı vermedi... Top tutamadık ayağımızda.
Fatih Terim'in yapması gereken, 55. dakikada müdahale edip Sneijder'i çıkarıp, Hakan Balta'yı oyuna sokmaktı.
Daha sonra da Burak veya Drogba'dan birini kenara alıp (ikinci yarı ikisi de yoruldu), Sabri'yi monte etmek.
Bunları yapsaydı, belki fazla defansif bir anlayışa bürünmüş olurduk... Ama yine de farklı olmadı ki.
Son 30 dakika "Çanakkale geçilmez" mentalitesiyle oynadık.

Negatif yanları yazdık, pozitifleri de yazalım... Bir kere Muslera'nın hem kritik dakikalarda çok hayati kurtarışlar yapıp, hem de 3. golde Selçuk'a eliyle servis yapması onun ne kadar büyük bir kaleci olduğunu gösteriyor.
Defansımız duran topların çoğunda rakibe kafa vurdurdu. Gökhan Zan girdikten sonra defansif direncimiz arttı... Bu adam ligin geri kalanında kesinlikle banko 11'de olmalı.
Hamit, Selçuk, Drogba, Eboue ilk yarı iyi işler yaptılar.
Hamit de sonunda şanssızlığını kırdı.
AYRILMAZ İKİLİ

Burak Ayyildiz

Re: 2013 SL Kupasi:Schalke Galatasaray 2-3 (Hamit,Burak,Umut

Post by Burak Ayyildiz »

Herkesin emeğine sağlık amma...
Son 40 dk iki pas yapamazken, adamlar dalga dalga gelip yürek yağı eritirken niye iki santraforu da oyunda tutarsın hocam? Oyuncu değişiklikleri evlere şenlik, adam girdi golünü de attı ama ayağımızda top tutamazken Ambrabatla Umut'un oyuna girmesine aklım ermiyor.
Ben bu takımın buradan daha da ileriye gidebilecek potansiyelinin olduğuna inanıyorum lakin azcık aklı selim sayın hocam! Hırsınla değil aklınla hareket et, her zaman şans yanımızda olmaz...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:Herkesin emeğine sağlık amma...
Son 40 dk iki pas yapamazken, adamlar dalga dalga gelip yürek yağı eritirken niye iki santraforu da oyunda tutarsın hocam? Oyuncu değişiklikleri evlere şenlik, adam girdi golünü de attı ama ayağımızda top tutamazken Ambrabatla Umut'un oyuna girmesine aklım ermiyor.
Ben bu takımın buradan daha da ileriye gidebilecek potansiyelinin olduğuna inanıyorum lakin azcık aklı selim sayın hocam! Hırsınla değil aklınla hareket et, her zaman şans yanımızda olmaz...
Konusmayim diyorum ama herif nsani cildirtiyor. Bugun macin sonuna dogru bir randevum vardi. Baktim ilk yari Allah yuzumuze guldu bari macin sonunu alayim biraz gec kalayim dedim. Burada maci anlatanlar Drogba sakatlandi ikinci yari Terim cikarir ve zaten luzum da yok Almanlarin iki tnede atmasi lazim bile dediler. Baktim ikinci yari Drogba sahada hadi belki bir 10 dakika filan diyecek dedim ama ne gezer. Bizim beyinsiz gol geliyorum diyorken bile orali olmadi birader. Bu ne bicim teknik direktorluktur anlamis olan beri gelsin. Ulan ulufe mi dagitiyorsun. Adam oynayamiyor artik 2-1 ondesin. Sahada bir kisi eksik gibisin. Eh Muslera da masallahi var yiyeceksin iste derken yedi ve TV'yi kapatip randevume gittim. Icim icimi yedi Randevudan sonra korka korka actim cep telefonumu. Masallah bugun kimse bir sey yazmadi burda. Herhalde benim lingo lingo siselere sinirlendiniz. Olsun! Canima degsin. UEFA sitesini actip 2-3 yaziyor ve Umut 90+5 de atmis. Cocuk gibi sevindim be.

GS pas filan yapamadigi icin kurgulu bir hucumu yok. Sahada eksik gibiler yahu. Top bir turlu ileri gitmiyor. Kendi ceza sahasinin onunde oynaniyor. Rastgale derinlemesine bir pas eger adamlardan sekerse ne ala. Ya da boyle Hamit'in yaptigi gibi Amerikada Hail Mary dedikleri yaradana siginip sallayarak vuruyorsan kaleye, sen defans yapamazsin. O zaman boyle yaslandim mi geriye adami itin kicina sokarlar Avrupada. Ulan hic degilse bunu ogren be mubarek. Bu devirde boyle futbol mu oynanir be. Hadi yine imparator diye Yesilkoy'de sirtiniza alin. Bu Burak'a bir cevap degil. Onun soylediklerinin daha agiri. O hala hocam filan diyor saygisindan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Re: 2013 SL Kupasi:Schalke Galatasaray 2-2 (Hamit,Burak)

Post by Nezih Gunal »

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Allah'I'm sana sukurler olsun :)
Yoruma gerek yok sadece bu geceyi yasayin.
Almanya'dayim ve cok mutluyum.

Burdaki milyonlari yine sevindirdin, bu yeter, bu gece analize gerek yok.

Maalesef seni dinleyen yok Mehmet
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Maci canli seyredemedim -- Fox Sports'dan banttan yayini DVR'a kaydetmistim; heyecan olsun diyede hicbir yere girmedim eve gelince taze taze seyredeyim diye... Eve geldim TV yi actim, kaydettigim yayini baslattim... cart diye onume bizim macin sonucu cikti :D

Tabii bir yandan sevindim bir yandan da soylendim banttan yayinlayacaginiz macin sonucunu ne diye gosterirsiniz diye... Neyse oturdum seyrettim artik --- daha yeni bitti... Simdi yan gozle de Barca macinin tekrarina bakiyorum... Messi cosmus yine...

Ilk yari bizimkiler fena degildi --- ilk golu yedikten sonra biraz bocaladilar ama Hamit'in golu ile yine kendilerine geldiler. Hamit adina oldukca sevindim --- bugun golunde verdigi moralle en cok o calisti. Ikinci yarida geriye yaslanacagimiz belli idi... Bu yaslanma isini bir turlu beceremiyor bizim takim nedense... Cok,kolay calim yiyorlar --- bugun Melo, Riera, Eboue ve Semih bu konuda basi cektiler... Semih demisken galiba beyin sarsintisi (concussion?) gecirdi... 1-2 hafta dinlenmesi gerekir. Schalke cok cok iyi bir takimdi - sonuc muthis.

Hersey bir yana bu takimin CL de son sekize kalmasi bir mucize. Bugunun ilk onbirini bir dusunun... Muslera, Eboue, Semih, Riera, Melo, Selcuk --- kadronun 6/11i bir bucuk sezondur takimda; Hamit, Dany ve Burak --- 3/11i yarim sezondur takimda; diger ikisi - Drogba ve Sneijder - takima katilali bir ay oldu ve ustelik ikiside fizik kondusyon olarak eksik geldiler. Bu kadar yeni, birbirleri ile henuz futbol acisindan kaynasmamis, pas hatalari ile bunu sahada cok acik belli eden bir takimin hakikaten buralara gelmesi mucize. Bazi seyler FT ye ragmen oluyor, bazisi Fatih'in bali ile oluyor, bazisi da Fatih'in gazi ile. Ama bir dusunun su durumda ki bir takim son sekize kaldi ve GSin kasasina bir 15-20 milyon euro daha girecek.

Bundan sonra ne olacagi cok da onemli degil. Benim icimden Dortmund geciyor --- Almanya'da bizimkiler evinde gibi oynuyor --- bakarsin bir mucize daha olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bayern 'in elemesi ile son sekizde Alman takimi kalmadi. 3-1'lik avantaji kullanamamislar. Arsenal 2-0 yenmis.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bayern tur atladi Cengiz abi, deplasmanda 3-1 yenmislerdi. Ayrica Dortmund var sanirim. Bu aksam Malaga da tur atladi, Porto'yu eleyip.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bayern tur atladi Cengiz abi, deplasmanda 3-1 yenmislerdi. Ayrica Dortmund var sanirim. Bu aksam Malaga da tur atladi, Porto'yu eleyip.
Hasanim golleri toplarsan 3-3 ediyor o zaman deplasmanda gol atan kazaniyor. Arsenal Munich'de attigi bir gol yuzunden turu gecmis. Evet Dortmund ' u unutmusum..
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Hasan haklı.Bayern tur atlıdan.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Bayern tur atladi Cengiz abi, deplasmanda 3-1 yenmislerdi. Ayrica Dortmund var sanirim. Bu aksam Malaga da tur atladi, Porto'yu eleyip.
Hasanim golleri toplarsan 3-3 ediyor o zaman deplasmanda gol atan kazaniyor. Arsenal Munich'de attigi bir gol yuzunden turu gecmis. Evet Dortmund ' u unutmusum..
Bayern deplasmanda 3 gol atti, Arsenal deplasmanda 2 gol atti, bu sebeple BM turu gecti.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Beni sasirtan ilk macin Almanyada oldugunu sanmam olmus. Ingilterede uc gol atanlar kendi evinde iki gol yemis. Ilginc!
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Kuralar yarın çekiliyor. UEFA resmi sitesine çeyrek finale kalan takımların şimdiye dek birbiriyle oynadıkları maçları gösteren bir istatistik koymuşlar. Malaga bu seviye daha önce yükselemediği için Avrupa kaydı temiz ama diğer olası 7 rakibimizden Bayern Münih hariç hepsini en az bir kez yenmişiz. Hatta PSG ve Real Madrid'i ikişer kez yenmişiz. Bence gurur duyulacak bir tablo!

European head-to-heads
v Real Madrid W2 D0 L1 F5 A6
v Juventus W1 D2 L1 F6 A5
v Barcelona W1 D2 L5 F6 A14
v Dortmund W1 D1 L2 F3 A5
v PSG W2 D0 L2 F5 A8
v Bayern W0 D1 L1 F1 A7
v Málaga N/A

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Kura cekildi

GS-RM

"Adanali" - "Special One" cekismesi cok eglenceli olabilir

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Boyumuzun olcusu neymis belli olacak artik. Sergio Ramos kazmasina guveniyorum :wink:

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Son sekizde hangi takim cikarsa ciksin zor olacakti.Bazi takimlar daha guclu tabii ki, Real Madrid gibi.
Real'in cikmasina uzulmedim,Mert'in dedigi gibi gercek gucumuzu,eksiklerimizi bir daha gorme firsatimiz olacak.Ozellikle Riera'nin bu maclara cok iyi hazirlanacagini dusunuyorum.Turkiye'de olsaydim Madrid'e kesin giderdim.Ispanyollari ve Ispanya'yi cok severim,o guzel sehri bu maksatla gormek isterdim acikcasi.Iki cok buyuk kulup; ceyrek finale yakisti acikcasi.
nefvakfi.org

Post Reply