23. Hafta:Galatasaray Orduspor 4-2 (Snijder,Burak(2),Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Selcuk Samli

Re: 23. Hafta: Galatasaray Orduspor 25.2.P'tesi TSI:20.00

Post by Selcuk Samli »

Salih'in bahsettigi yerden degajlari Taffarel kullanirdi,Muslera ondan kapmaya calisiyor herhalde.Herkes Taffarel degil ki ayagina o derece hakim olabilsin,Muslera icin riskli hareketler bunlar.Hic unutmuyorum Murat Biricik'le Taffarel'in ilk geldigi sezon bir antremani izlemege gitmistik.Taffarel antreman macinda forvet oynayip 4 gol atmisti.Ayagina fazlasiyla hakimdi yani.
Konsantrasyon
Concentration

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bu Hamit, Amrabat, Dany, Hakan Balta ve Taratore ile bu kadar. Daha fazlasini beklemek hayalcilik olur. Mac hakkinda bir sey yazmayacagim cunku kaos futbolu dedigimiz seyin icinde 4 guzel golu lekelemek istemiyorum. Drogbanin sagdan girip kalecinin kurtardigi topun girmesini cok isterdim.

Eskisehir macinda Dany cezali, herhalde Hamit oynamaz, son iki haftadir cikarken isliklaniyor. Semih donmezse isimiz zor. Gokhan Zan Hakan Balta muhtesem ikilisi stoper :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Muslera'nin degajinda destek ayagi kayiyor ve o tarafa dogru degisen egilim bu sanssiz gole sebebiyet veriyor. Ikinci gol de yine zeminden, mudahale etmek isterken Dany patinajcilara tas cikarircasina kayip rakip oyuncuyu dusuruyor aslinda faul de verilebilirdi, sonrasi malum. Sneijder attigi golun aynisini Schalke macinda da denemisti ama ayagi kaydigi icin vuramayip dusmustu.

Diger arkadaslar da belirtti, cok degil bir mac burda oynamasak belki de sahayi bir ay dinlendirip cimi koklendiririz. Cim aydinlatmak icin 12 adet lamba seti gerekliymis biz 6 tane almisiz, gelen haftaya 3 tane daha gelecek, yani yine 3 eksik. 100 bin Euro tanesi imis, 3 tane daha alsak cok mu bu maliyeti yuksek takima? Deplasmanda oynamak icin can atar olduk, ev sahibi avantaji kabusa donusmeye basladi.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:ben olsam Eboue'yi stopere cekerdim macin sonlarina dogru...ne yani Dani guven mi veriyordu o dakikalarda...
Buna 100% katiliyorum. Eboue stoper bolgesi icin bu kadro icinde dusunulmesi gereken ilk isim. Hamit sagbeke cekilebilir - sonucta Real Madrid'de sure aldiginda oynatildigi yer yine sagbek olmustu. Bunlar tabii kadro icindeki kisa vadeli Dany el bombasindan kurtulma cozumleri.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Mert Tokman wrote:
Hasan Tezcan wrote:ben olsam Eboue'yi stopere cekerdim macin sonlarina dogru...ne yani Dani guven mi veriyordu o dakikalarda...
Buna 100% katiliyorum. Eboue stoper bolgesi icin bu kadro icinde dusunulmesi gereken ilk isim. Hamit sagbeke cekilebilir - sonucta Real Madrid'de sure aldiginda oynatildigi yer yine sagbek olmustu. Bunlar tabii kadro icindeki kisa vadeli Dany el bombasindan kurtulma cozumleri.
Dani gelen maca cezali yerine bakalim kim oynayacak. Ben bir de sol kanat icin Hakan sol bek onunde Riera sol orta seklinde bir kadro gormek istiyorum, yani gecen maca ciktigimiz kadroda Amrabat yerine Riera oynarsa o kanat defansif anlamda guclenir, ofansi da fena olmaz diye dusunuyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

4-4-2 oynatsin. Soldan saga Balta Semih Eboue Reis / Riera Snijder Selcuk Hamit / Burak ve Drogba. O da oyle oynatiyor diyeceksiniz belki ama degil. 3-5-2 oynatiyor. Bazen Amarabatla 3-4-3 oluyor. Alan savunmasi yaptirmadigindan Geri dortlu uce dusup ileri cikip top kaptirinca golu yiyor. Bu ileri cikmalar haliyle kanattan cikip top sisirenler. O isi adsm gibi yapabilseler sorun yok. Ama Reis ve Balta santrayi gecip acildilar mi geri donemiyorlar. Yaptiklari orta yerini bulmaz ya da topu pas verecem diye kaptirdilar mi (yuzde doksani oyle) gol geliyorum diyor. Eboue desen kutuk. Kademeye filan girdigini ben seyrettigim maclarda gormedim. Hizli bir acigin onunde maden oluyor. Bakiniz Ilhan Parlak. Belini kiriyordu be. Bundan nssil kesici olacaksa artik. Olsa olsa kor makas olur. Danny saatli bomba ise Semih ne? Bulent Korkmaz duran top atisinda bile pozisyon almayi bilmiyor dedi. Schalke de iki forvet birbirine girmeseydi o korner goldu. Bir hata yetiyor. Birini Danny yapti ve gol oldu ama ondan once Semih yapti ve neyse ki gol olmadi.

Sonra dedigim gibi gol lazim diye geriyi bosaltinca ayagi duzgun dikine hizli kontraya cikandan golu yiyip oturuyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi, Eboue kutuk dedin, adamin ters bir hareketini gördun mu bu gune kadar, direkt veya indirekt gole sebep veren, ben görmedim sahsen? Genelde dogru ne ise onu yapiyor, risk almiyor, sonra ileriye cikislari var, zamanlamasini iyi yaptigi. Ben o sahadayken sakinim. Keske her bek defansta onun gibi oynasa...Ujfalusi'de de bu özellik vardi, Pope ona keza...zor olani kolay gösterebilen.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi, Eboue kutuk dedin, adamin ters bir hareketini gördun mu bu gune kadar, direkt veya indirekt gole sebep veren, ben görmedim sahsen? Genelde dogru ne ise onu yapiyor, risk almiyor, sonra ileriye cikislari var, zamanlamasini iyi yaptigi. Ben o sahadayken sakinim. Keske her bek defansta onun gibi oynasa...Ujfalusi'de de bu özellik vardi, Pope ona keza...zor olani kolay gösterebilen.
Ayagi duzgun ve futbolun esaslarini biliyor. Ama bir defans oyuncusu kivrakligi ve esnekligi yok. Gormuyor musun cam gibi devrilip ayaga kalkamiyor. Birilerinin gelip cekip kaldirmasi lazim cunku adamin beli bukulmuyor. Bir Popescu zerafeti ve cabuklugu var mi adamda? Yok. Niye aldin peki cunku son dakika transferi. Yani batan geminin mali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cengiz Akgun wrote:Aykut bu pazartesi olayini sorun yapmis. Onlar da biz de Istanbulda Avrupa maci yaptik. Biz persembe oynamamiza ragmen pazar AMA onlar carsamba oynadiklari halde pazartesi oynuyorlar. Demek ki biz istemesini bilmiyoruz deyince Durust Aykut muhatabim degil bip biptir demis.
Aykut gozumden dusmeye bssladi. Bugun Turkiye kupa maci varmis. Ne bok yemege biz pazar oynadik boku yemis bilmem. Ulan TFF muneccim mi esek herif senin grubu garantiliyecegini bilecek. Bugun 1461 Trabzon Saracoglunda uc tane gecirmis. Orada nasil yendiklerini de biliyoruz ite kaka. Serseri midir nedir uc gunde iki maca cikmaya razi imis kelek. Hincal iyi ki biplemis bunu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply