23. Hafta:Galatasaray Orduspor 4-2 (Snijder,Burak(2),Selcuk)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

23. Hafta:Galatasaray Orduspor 4-2 (Snijder,Burak(2),Selcuk)

Post by Cengiz Akgun »

Son 12 Mac. 7'si icerde. Hadi bakalim. Onumuze bakalim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 23. Hafta: Galatasaray Orduspor 25.2.P'tesi TSI:20.00

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Pazartesi gecesi futbolu.
1-0 olsun bizim olsun da Hamit, Amrabat, Dany zirve
Yapmasin :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aykut bu pazartesi olayini sorun yapmis. Onlar da biz de Istanbulda Avrupa maci yaptik. Biz persembe oynamamiza ragmen pazar AMA onlar carsamba oynadiklari halde pazartesi oynuyorlar. Demek ki biz istemesini bilmiyoruz deyince Durust Aykut muhatabim degil bip biptir demis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:Aykut bu pazartesi olayini sorun yapmis. Onlar da biz de Istanbulda Avrupa maci yaptik. Biz persembe oynamamiza ragmen pazar AMA onlar carsamba oynadiklari halde pazartesi oynuyorlar. Demek ki biz istemesini bilmiyoruz deyince Durust Aykut muhatabim degil bip biptir demis.

:D

Iyi demis, bunlara hep ayar vermek lazim.

Hersey bos, biz maci alip devam edecegiz.

Ben kupayi kadikoy'de istiyorum. Orada garantileyelim :D
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kadroyu gördukten sonra umutsuzluga kapildim, 1 devre bosa gider. Amrabat, Hamit ikilisi topu car cur edip durur, kaptirir vesayre. 4-3-3 ama o kadar dengesiz ki...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Mehmet Gurdal Cetin

İlk gol tam bir komedi, adamin gotune topu nasil nisanladi hala anlamis degilim.yana oyna taca at amk... Penalti pozisyonuna inanasim gelmiyor.

Hakem hadi birinciyi vermedi geri zekali BALTA topu filenin sultanlari gibi kucakladi gitti.

Vallahi cok yazik !!
Bu adamlar ligin 15incisi be...
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dengesiz dedim ama bu kadarini beklemezdim...ilk yari sona erdi 0:2...bence hak ediyorlar, Orduspor daha akilli oynuyor, GS hic oynamiyor. 4-3-3 yumurtlamis ama takim ileri gidemiyor, orta saha yok adeta. Defans desen allahlik, Muslera'nin attigi ilk gol affedilir gibi degil. Sonra bu takim duran top kullanmayi unutmus, Hamit'in kisa kullanisiyla heba ediliyor adeta, ilk devre 3-4 adet saydim. Selcuk gömulu oynuyor, oyuna katkisi yok ama ne yapsin. Ileri uca adam akilli top gelmiyor, deli dolu Amrabat'a kalmis. Sneijder saskin...iyi bir baslangic yapmadi. Hakemler bence iyi, umarim FB : Kasimpasa macinda oldugu gibi buzulmezler. Son sözum Hakan Balta'ya...kardesem sen bu halinle kendini ilkonbire layik göruyormusun, yoksa para icin mi sadece sahadasin...yönetime "yaziklar olsun size" demek geliyor icimden...siz takimi bu hale getirdiniz, gerekeni yapmadiniz, gecen sene yapmadiginiz gibi. Forvet doldurun FT istedi deyin, yutmazlar.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Futbol bireylerle oynanmiyor - GS takim goruntusu vermiyor. Sneijder ve Drogba'dan sonra GS'da pas alisverisi geri adim atti. Daha hizli oynamaya calisan ama bunu pas yuzdesinin dusmesi ile beceremeyen ve yanlis paslarla rakibe kaptirilan toplarda defansin dengesiz yakalanmasi ile cok pozisyon veren bir GS ortaya cikti. Gecen sezonun sampiyon olmus takimindan sahada bir tek Muslera, Eboue, Balta ve Selcuk var. Gerisi yeni veya duzenli forma bulamayan oyuncular. Her sene ilk onbire 7-8 yeni oyuncu entegre etmeye calisirsan olacagi bu. Transfere doyamiyoruz.

Yenilen gollerde de talihsizlik var tabii orasi ayri. 40 yilda bir olabilecek veya hakemin bir yanlis gorusu ile yenmis goller ama bu takima gol atamayi birak pozisyona girmekte zorlanirsan ne fark eder. Sismis balon bugun patladi gibi geliyor bana.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Ilk yarida acilan delik yuzunden hava kaybeden balon - FT ve taraftar havayi verince sisti yine :D

Bugun gazi alan takim yine kurtardi pacayi ama balon patlamaya her an hazir.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FT ne yuzle hakemi atip tutacak cok merak ediyorum. Kendin ettin kendin buldun FT.

Hakemleri tekrar tebrik etmek istiyorum, maca damgasini vurmadan dört dörtluk mac yönettiler. Bunu butun kalbimle söyluyorum. Tribune gönderilip, kötu örnek teskil edenler utansin. Liderler guya, olmaz olsun böyle liderlik. Ayrica Hamit ciktiktan sonra takimin 10 dakika icinde 3 gol bulmasi, paslasmaya baslamasi sizce tesaduf mu?

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Hasan Tezcan wrote:FT ne yuzle hakemi atip tutacak cok merak ediyorum. Kendin ettin kendin buldun FT.

Hakemleri tekrar tebrik etmek istiyorum, maca damgasini vurmadan dört dörtluk mac yönettiler. Bunu butun kalbimle söyluyorum. Tribune gönderilip, kötu örnek teskil edenler utansin. Liderler guya, olmaz olsun böyle liderlik. Ayrica Hamit ciktiktan sonra takimin 10 dakika icinde 3 gol bulmasi, paslasmaya baslamasi sizce tesaduf mu?
Tesaduf degil Hasan - Amrabat ve Hamit gercekten orta sahada takimi baltalayan oyuncular - ustune birde Sneijder'in hem fizik kondusyon hem de uyum eksiklikleri eklenince orta saha ile ileri uc arasinda kopukluk olusuyor. Selcuk iki kisilik oynuyor bazen ama yetmiyor cunku oburlerinin acigini kapamak icin 3-4 kisilik oynamasi lazim. Emre Colak'a ayaginda top tutuyor diye kiziyor Terim ama bu Amrabat ve Hamit gibilerden 3 kat yararli cocuk.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Takimi her acidan baltalayan oyuncu Hamit. Cocuk bazi seyleri halen kavrayamadi, toplar ayaginda eriyor adeta, sac bas yolduruyor. Takim onun yuzunden top ceviremiyor, duran top kullanamiyor...ve cok agir be kardesim, ayagindan top cikana kadar rakip yer tutuyor. Bunun disinda gercek mevkisi neresi daha belli degil...zaten bu haliyle hicbir yerde oynayamaz. FT'in bir saplantisi bu, sezon sonuna kadar devam eder.

Defans ligi nasil bitirecek bilmiyorum, icler acisi bir hal icinde...FT kör mubarek, cözum uretecegine sorun yaratiyor malesef. Eboue'yi cikardi mesela, neden...ben olsam Eboue'yi stopere cekerdim macin sonlarina dogru...ne yani Dani guven mi veriyordu o dakikalarda...kac mactir kötu oyununa ragmen mukafatlandiriliyor adeta. GS Schalke'ye elenirse buyuk ihtimal onun pas hatasi ile yedigi gol neticesinden elenmis olacak...bu mac bile ona benzer riskli hareketlere kalkisti. Bu adam akillanmaz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yuzu yok ki ciksin...göruntulere bir baksin hele :-(

http://live.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q316897SXQ

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Son söyleyeceğimi ilk söyleyeyim: Gerekirse bu stadı 3-4 haftalığına terkedelim, adam gibi bir saha zemini yapalım.
Hayatımda böyle rezil saha görmedim.
Zeminin bütün bölgeleri delik deşik. Öbek öbek kalkmış. Çukurlar, tümsekler var... Top oynamak mümkün değil.

Gelelim maça... H.Balta'nın sol bek, G.Zan'ın stoper başlaması gerektiğini düşünüyordum birkaç haftadır.
Hoca doğru bir karar vermiş ve bu adamları 11'e almış.
Gerçi bana göre Dany'nin kesilmesi gerekirdi ama galiba Semih sakat.
Riera'nın yedek bırakılması doğru karardı. Hakan Balta amatörce bir penaltıya sebebiyet vermesine rağmen defansif anlamda fazla hata yapmadı. Ofansta ise hiç yoktu.

Bu maçı bize iyi ve bilinçli futbol değil, coşkulu kaos futbolu kazandırdı.
Oyuncular kendilerini yırtarcasına topu tepiklediler, koştular, atladılar, zıpladılar... Rakip savunmanın dayanamayacağı belliydi.
Amrabat ve Hamit gibi top ezme makinelerine rağmen, 2-0 yenik düşmemize rağmen bu skorun gelmesi başarıdır.
Sneijder, tam bir Sneijder golü attı. Drogba çok diri; her hava topuna atlıyor, arkadaşlarına indiriyor, vücudunu koyuyor. Ona diğerlerinin uyum sağlaması lazım.

Birinci yediğimiz gol kesinlikle talihsizlik değil, kalecinin laubaliliği.
Degajla yer seviyesinde pas vermeye kalkmak ancak laubalilikle açıklanabilir. Umarım hatasından ders almıştır.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sansal Buyuka'yi tebrik etmek lazim, adam GS maci hakemi ile FB maci hakemini kiyaslandirarak "bizim hakemler cok yol aldi" demesi vardi görmeliydiniz.

Tumer'in program esnasinda Emre avukatligina soyunmasi cabasi bu ara.

Eziksiniz, her halinizden belli. O kufurler, hareketler ekrana yansimadi, öyle degil mi :-D

Post Reply