2013 SL Kupasi:Galatasaray Real Madrid 3-2

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mert Tokman

Re: 2013 SL Kupasi: Real Madrid Galatasaray 2-0

Post by Mert Tokman »

Birakin lutfen... Oyle olsaydi, boyle olsaydi... Su adam kotu oynadi, vesaire... Real maci yuruye yuruye kazandi... Adamlar kendilerini fazla sikmadilar bile... Biraz daha kendilerini sikarak oynasalar 5-6 rahat olurdu... GS takiminin en tecrubelisi bile bu takimda 2 sezondan az oynuyor - toplama bir takim, cogu ya 30unu asmis yada merdiven dayamis, basta defansif anlayisi ve organizasyonu oturtamayan bir TD ve defansif temelleri cok zayif bir defans dortlusu ile bu takimin buraya gelmesi bile mucizeydi.

Mactan evvel dedigim gibi Sergio Ramos kazmasi sayesinde bir gol atariz diye umit ediyordum. Nitekim ilk yarida ve ikinci yarida yorulana kadar Drogba dagitti kendisini. Ilk yarida Drogba'nin arkasi kaleye donukken donusleri sirasinda Ramos'un beli kirildi :-) bir pozisyonda ceza sahasinin bize gore sol kenarinda arkadan gures/judo karisimi bir hareketle Drogba'yi dusurdu - hareket ceza sahasi icinde baslamisti - yurekli bir hakem penalti verirdi... Bizimki devam dedi... Ucuncu golden evvel yine Ramos'un Drogba'ya karsi kaldirdigi taban, bizim Cuneyt Cakir'in ManU macinda gosterdigi kirmizi kartin cok benzeri hatta daha beteri - faulu bizim aleyhimize verdi sonrasinda gol geldi. En sonunda Burak'in bilegine basip 100% penaltida yapti ama Burak biraz fazla artistik atlayinca hakem denize daldi diye sari karti Burak'a verdi. Biraz daha sahsiyetli bir hakemle bir penalti kazanip 3-1 ile donebilirdik. En azindan Istanbul'da ki macin daha zevkli bir hal almasina yardimci olurdu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Drogba nasil frikik atar bilmem ama su ana kadar bir penalti olmak uzere uc dort frikik atsinda kazmalik yapti. Birinin bu Takimin penalticisi ve frikikcisi oldugunu hatirlatmasi lazim. Bu kelaynak olmali ama olmuyorsa takimin kaptani Selcuk ona bunu hatirlatmali.
Hakem hatali matali boyle gol yemeyeceksin. Frikikte adamin arkasinda olmuyacaksin. Bu kadar.

Bugun Eboue takimin yatiran bir numarali adamdi. Danny ile Semih onun hatalarini kapayamadilar. Drogba'yi doksan dakika macta tutmanin hicbir anlami yoktu. Bugun iki fildisili GS'in icine etti. Snijder hic oynamamali idi. Hamit de yenen obur kazik. Ayaginda top iki uc kisinin arasindan gecicek sanki salak. RM sanki mahalle takimi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Cengiz Akgun wrote:Drogba nasil frikik atar bilmem ama su ana kadar bir penalti olmak uzere uc dort frikik atsinda kazmalik yapti. Birinin INS bu Taliban penalticisi ve frikikcisi oldugunu hatirlatmasi lazim. Bu kelaynak olmali ama olmuyorsa takimin kaptani Selcuk ona bunu hatirlatmali.
Hakem hatali matali boyle gol yemeyeceksin. Frikikte adamin arkasinda olmuyacaksin. Bu kadar.

Bugun Eboue takimin yatiran bir numarali adamdi. Danny ile Semih onun hatalarini kapayamadilar. Drogba'yi doksan dakika macta tutmanin hicbir anlami yoktu. Bugun iki fildisili GS'in icine etti. Snijder hic oynamamali idi. Hamit de yenen obur kazik. Ayaginda top iki uc kisinin arasindan gecicek sanki salak. RM sanki mahalle takimi.
Simdi ozetleri tekrar izledim. Aksam canli seyrederken bazi seyler kacabiliyor.

Oncelikle Taliban penalticisi super olmus :D

RM dun aksam gol yiyebilirdi. Dolayisi ile Barcelona cikmadigi icin sevinmekte hakliymisim. Barcelona mahalledeki topun sahibi cocuk gibi topa sahip oluyor ve vermiyor. CL ve La Liga topa sahip olma ortalamasi %68-70 lerde bir takim. Real Madrid oyle degil sagolsun paylasiyor.

Ama onemli nokta su. RM , Barca gibi takimlar, eger o maci kazanmak icin farzediyorum 2 gole mi ihtiyaci var, cikip atabiliyor. Bunun icin kadrolari,donanimli TD leri var. Yani dun aksam mac 2-1. 3-1, 3-2 yada gollu herhangi bir skor bile olsaydi, RM Istanbul'da turu gecmek icin gerekli skoru yine de bulurdu diye dusunuyorum.

Frikik konusunda benimde endiselerim var. Selcuk bu isi gercekten iyi yapiyor. Ama her seferinde topun basina Drogba'nin gecmesi ve kacirmasi yada duvara mihlamasi Drogba icin de kotu. Selcuk profesyonel bir futbolcu olabilir ama sonucunda bir Turk oyuncu. Etkilenmesi de normal. Yarin adamin amcaoglu kardesi anasi cikip o gavur senin iki uc kat parani aliyor madem oyle birak o vursun gorsunler bakalim diyebilir.

Tribunde bunu dusunen cok adam var. Sneijder ve Drogba yuksek maliyetleri yuzunden su an cok goze batmasalar da bu kisir oyun ileride takimi ve tribunu etkileyebilir.

Mesela Sneijder dun sahada hic yoktu. Kayboldu gitti. Bir sutunu bir de yan pasini hatirliyorum.

Takim aslinda ceza sahasi icinde pek etkili olamadi. Neredeyse tum pozisyonlar dis sutlar.

Defansif anlamda problemler cozulmedikce orta saha ileriye istenilen katkiyi saglayamaz. Bu seviyede futbola daha hazir degilmisiz.

Bize CL de ilk 11 de Eboue, Dany, Riera, Amrabat, Hamit'in bir tik ustunde kalitede oyuncular lazim. Bu da takimin yarisi yapiyor.

Takimda seneye bizde olamayacak 7-8 futbolcu var, ama bunlarin yerlerine adam almak icin is isten gecmeden su an calismalar yapmak lazim.
TRUST GALATASARAY
MGC

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

The end. Böylesi bir vedayı beklemiyordum açıkçası. Vaktinden önce oldu. Takımın potansiyelini düşündüğümüzde, en azından çift ayaklı bir mücadelede tur şansı ikinci maça kalabilmeliydi, rakip Real Madrid olmasına rağmen. Bence bu iş neticelendi. İkinci bir Neucheatel olur mu? İmkânsıza yakın. Peki neden?

Didier Drogba ile başlamak lazım. Bunu bilhassa yazdım. Kesinlikle ayrı bir parantezde değerlendirilmeyi hak ediyor. İnsanlar çok kızdılar kaçırdığı goller nedeniyle ama bu oyuncu ayakta alkışlanmalı. Kendisi ile yapılan bir iki röportaj’a denk geldim birkaç gün önce. Satır aralarında çok şeyler gizli aslında. Galatasaray’ın taktiksel dizilişi hakkında net ipuçları var. Normalde gazete okumam, ancak yapacak hiçbir işim olmadığında, çoğu kez de yemek yerken öylesine göz gezdiririm. Yanılmıyorsam Sabah gazetesindeki röportajda şöyle diyor özetle (Bunu hangi maç olduğunu hatırlamıyorum ama bir maç sonu daha söylemişti canlı yayında):

‘’Galatasaray’a geldiğimden bu yana sıkı çalışıyorum ancak Chelsea’deki son sezonumdaki formumdan uzak olduğum bir gerçek. Daha çok Burak için çalışıyorum, onu gol yollarında beslemek öncelikli hedefim çünkü o çok yetenekli bir futbolcu. ‘’ Biz bunun böyle olduğunu Schalke maçlarında, oynadığı lig maçlarında ve son olarak dünkü maçta yeterince tecrübe ettik zaten. Burak şu ana dek inanılmaz bir form grafiği çizdi, bunda da kimsenin şüphesi yok. Onu da ekstra kutlamak gerek. Ancak bence dünkü maçın ikinci yarısında sahada varlığı ile yokluğu belli değilken yapılması gereken hamle şuydu; Onu oyundan alıp Drogba'yı tek forvete çekmek. Arkalarından onu Selçuk, Sneijder, Hamit, Melo gibi isimlerle besleyerek pozisyona sokmak. Bunun aksine, her top kendisine atılan ve aldığı toplarda Burak’ı hedeflemek için var gücüyle çabalayan, fizik gücü de yeterince iyi olmayan 35 yaşındaki Drogba bir süre sonra aşırı yoruldu, atılan toplardaki hâkimiyet sorunları da baş gösterince eleştiri oklarının hedefi oldu. Kimse kusura bakmasın ama taç çizgisi yakınlarında top alan bir Didier Drogba görüntüsü bana son derece gülünç geliyor. (Fenerbahçe’nin seneler evvel striker dediğimiz Nicolas Anelka’ya yaptığı şeyin birebir aynısı) Kısaca, Fatih Terim Burak Yılmaz’ı şartlar ne olursa olsun oyunda tutma davranışıyla, Cengiz Abi’nin sık kullandığı deyimle bence şapkadan tavşan çıkarmaya çalıştı, yazık etti. Elbette bu, şüphesiz bir antrenör tercihidir ve bir takımın iç dinamiklerini de en iyi, bütün zamanını oyuncularla geçiren o antrenör bilir. Saygı duymak gerek ancak bence maçın en önemli kırılma noktalarından biriydi. Zira önümüzde çok şeylere gebe olabilecek ikinci bir 45 dakika daha vardı.

Bunun dışında dikkati çeken bence en önemli şey, Galatasaray’ın hücuma kalkarken yaptığı top kayıpları neticesinde sürekli olarak ortaya çıkan geriye hızlı dönememe sorunu ve hücum hattı-savunma arası kopukluk hatta yokluk. Schalke maçlarında ve dün bu çok bariz göze çarptı. Atak yapılmaya çalışılırken kaptırılan her topta bir veya maximum iki pas sonrası olmayan orta sahamız geçiliyor ve direk savunma hattımız ile rakip hücumcuları karşı karşıya kalıyor. Bu geriye dönememe kondisyon sorunlarına delalet gibi. Hani caps olsa da gösterebilsem keşke fotoğrafları, kendi savunması önünde kaptığı topu orta yuvarlağa aktaran rakip defans oyuncuları ve bu topları alan rakip hücumcuları orta yuvarlak yayını elini kolunu sallayarak geçiyor, önlerinde bırakın pres yapmayı, durabilecek tek bir oyuncumuz yok ve savunmamız bunlarla karşı karşıya. :!:

İnsana en çok koyansa bu defa çok mahkum oynamamamıza rağmen şu Real Madrid’e, o kaleciye tek gol atamadan dönüyor olmak. 3-0 olana dek en azından bir gol bulabilseydik, bu işin çehresi çok değişirdi. Ve ben şuna inanıyorum ki Galatasaray ikinci yarıya çıkarken kesinlikle gol bulmayı öncelikli olarak düşünmüyordu, aksine 2-0’ı muhafaza etme gayesiyle oyuna başladılar. Bu, oynanan oyundan anlaşıldı. Hücuma gittiğimiz/gitmeye çalıştığımız anlarda dahi top olan oyuncularımızın sırtları Real kalesine dönük, paslarıysa daha ziyade garanti olan geriye doğru. Bu kadar korkulacak bir Madrid ile oynadığımızı düşünmüyorum. Maçın ismi biraz ağır gelmiş anlaşılan.

Sneijder yine beklentilerin çok altında kaldı. Dediğim gibi Amrabat hücum zenginliği geliştirebilecek bir oyuncuydu. Eboue’nin pozisyonu, hakemin kimi zaman verdiği son derece tuhaf kararlar bir yana, bu turu yenildiğimiz için değil, gol atamadığımız için kaybediyoruz. Bu Real’in kupayı alamayacağına dair de bahse girerim. Her şeye rağmen teşekkürler Galatasaray.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Telefonun oto duzeltmesi icin kolay bir yol bulamadim. Neyse artik idare edin komik kelimeleri. Eseoglu esekler takim lafindan Talaban'i nasil urettiler acaba?

Bu arada Selcuk soylemiyorsa Kelaynak ikisinide 20'ser penalti ve 20 ser ayni yerden (en az kaleye 30m) frikik attirir. Kazanan yeni frikik ve penltici olur. Bu kadar basit.

Cengiz
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Bu sene buraya kadarmis.Topla oynama yuzdelerine,atilan korner sayisina, ve orta sahadaki oyuncularimizin(Selcuk ve Melo) kostugu mesafeye,verilmeyen penaltilara(UEFA daha iyi bir hakem bulamamis mi???) bakilinca insan bu skora uzuluyor hakikaten.

Yabanci oyuncularimizin durumunun iyice degerlendirilmesi gerekiyor bence.Aklima oncelikle gelenler, Dany,Ujfalusi,Elmander,Amrabat,ve Eboue. Melo'nun kalmasi dusunuluyorsa sezon basina kampina kesinlikle katilmali.Yerli oyunculardan Umut'un bonservisinin alinmasi gerekir ve Hakan Balta da(cok begenmesem de solak oldugu icin)kalmali diye dusunuyorum.Bir yerli oyuncu transfer etmem gerekse paraya kiyar kesinlikle Alper'i transfer ederdim.

Simdi konsantre olup Turkiye liginde sampiyon olmak gerekiyor.
nefvakfi.org

Mehmet Gurdal Cetin

Re: 2013 SL Kupasi:Galatasaray Real Madrid 9.Nisan TSI:21.45

Rovans maci geldi catti.

Unal Basgan ayari vemis :D

https://twitter.com/UnalBasgan/status/3 ... 15/photo/1

Sakasi bir yana, nasil ne sekilde oynayacagimiz hakkinda tek bir fikrim yok.

Cumartesi aksami yasananlardan sonra takim hem fiziksel hem sinirsel olarak cok efor sarfetti.

1-0 olsun bizim oldun en iyi taktik gibi gozukuyor.
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

BJKTV Real Madrid antremanini canli veriyor :D

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Atki bayrak acma tamam da Televizyonundan canli vermek bomba olmus :lol:
TRUST GALATASARAY
MGC

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

If we lose 2-0 or 3-1 tomorrow, even though we will progress, I won't return home a happy man. I want my team to win. demiş Jose Mourinho UEFA'nın resmi sitesine. Bu arkadaşın suratına this is Gala not Levante diye haykırmak isterdim doğrusu. Yarın elensek de en az 2 farklı yenerek evlerine göndermeliyiz bu elemanları. Şu kazmalara üstelik gol atamadan elenirsek çıldırmamak işten değil. Bayern veya Dortmund, ikisi de normal şartlarda bunları eler. Bir de kupayı falan alırlarsa kafamı duvarlara vurucam. Ahh Hagi ahh, sen olsaydın 2 tane çakar bunlara haddini hududunu bildirirdin. Sneijder'den hiç ümit yok, iyice belli etti kendini. 35'lik Drogba'yı iyi seyrediyordur herhalde, zira kendisinin yaşı genç, alınacak dersler de çok. Bari kazanarak elenelim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kaan ben umidimi bu sezonluk kestim ondan, önumuzde ki sezon is yapar diyorum, yapmali...aslinda fena oyuncu degil, birkac pas, free kick atsin yeter...Hagi öyle baslamadi mi, ama sonra cabuk adapte oldu.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Terim'in kariyerinde unlu bir takimi yenmisligi var mi ortada tam takimla onunune cikmis ve turu risk edecek sekilde iddia var iken. GS RM iki kere yendiyse Lucescu ile yendi. Yapmayin biraderler. RM'i nasil yeneceksin MIY onunde dagilmis olan bu defansinla. Yenecem diye cikarsa bu dangalak dokuz tane yer. Ezilmesinler yeter diyeceginiz yerde iki farkli galibiyet bekliyorsunuz. Daha neler artik.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

turgut uyar

Post by turgut uyar »

Ben de Madrid'te yemediğimiz 5 golü, Real Madrid'i yenmeye çalışacağız derken yemeyelim
diyenlerdenim.Galip yada mağlup olmamızın çok önemi yok benim için iyi futbol oynayalım yeter.

Mehmet Gurdal Cetin

Aklimi yiyecegim. Nasil bir milletiz nasil bir is cozemiyorum . Taraftarlar FT maskesi felan takacaklarmis. Ya bu takimin en olmadik zamanlarda neyi basarabildigini biliyorum oradaydim zaten. Ama koru korune FT'ye bu tapinma isleri nedir? Ya biz AY , Alex maskelerine bu adamlara gulmedik mi ? Nedir bu sacma sapan isler ?

Bir mesaj mi vermek isiyorsun yaparsin ispanyolca sikeciler ile ilgili bir sey yada bir baska protesto, butun dunya seyredecek, neymis FT'ye destekmis.

Ofke kontrolunu bilmeyen bir adam, yardimcilari ona keza...

Sen defansini kurgulama sacma sapan kaotik bir bicimde saldir saldir, insanlar beyni ile dusunememeye baslamislar.

Necheautel maci ile kiyaslamislar. Xamax kimdi ya hangi ulkenin takimi idi. O takimin kadrosundan bir tane adam hatirladiginiz adam varmi ? Bize hasbel kader biraz da hakem yardimi ile 3 gol atmis averaj alti o yillarda futbolunu dahi bilmedigimiz bir isvicre takimi..

Sen 2010 lu yillarin RM ile neyi kiyasliyorsun ?

Once bir kicini saglama al, ilk mac 2-0 bile olsa amenna, 3 tane yedin arkadas , inanc umut baska sey realite farkli sey. Inancin tam olacak ayagin yere saglam basacak geride ikili mucadelelerde ayakta kalacaksin.Sonra hizli kanat oyuncularin defanstan cikip orta sahaya ve hucuma destek verecek.

Yaa surayi okuyan gencler var, onlarin yuzu suyu hurmetine agzimi bozmuyorum.

Maskeymis neyin maskesi,
Yuzunu gizlemek icin maske takarsin.

Umarim yuzumuzu gizleyecek hallere dusmeyiz.
TRUST GALATASARAY
MGC

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Xmax maci sirasinda askerlik icin Turkiye de idim. Orada 3-0 yenilip geldiler. Neden hatirlamiyorum Denizli de cezali idi maci tribunden izledi. Ne hikmetse o zaman tek tabanca olan TRT maci naklen vermedi. Maci radyodan dinleyip bantdan seyretmistik. Az daha 5-0'lik galibiyet elimizden alinacakti. Bozuk para atarak bir iki Isvicreliyi yaralamislardi. Sener Erzik ve Derwal kurtarmisti. Boyle ayi bu herifler. Maske de takar doner bicagi da ceker. Galiba O gazla Monacoyu da eleyip son dorde kaldilardi. Hagi'li Bukres hop demisti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS - RM maci oncesi eve geldim, GS TV’ye baktim. Florya ve Ciragan Sarayi' dan canli yayin vardi. Kadrolari acikladilar. Daha sonra studyodaki bayan spikerlerden biri elinde kameraya Fatih Terim’in maskesini gosterdi :shock: :shock: :shock: …. "Bu aksam stadimizda bu maskeler ile destek verecegiz" diyor.

Boyle bir “ proce" GIRGIR’da dahi cizelemedi. Cunku mizah degil, deli sacmasi! Bir zirtapozun isi oldugu belli. Hadi biri kuyuya tasi atti, kirk akilliya da gerek yok. Sokaktan bir GS’liyi cevir ve sor! Bakalim ne reaksiyon verecek. Boyle sacmalik olmaz, olamaz! GS'da boyle bir fikrin hayat bulmasi akillara durgunluk veriyor.

Ben maclari takip etmiyorum, son lig macindaki olaylar uzerine soyle bir baktim. Rezalet otesi. TFF, MHK, kurullara kimsenin guveni yok. Hasan’nin yazdigi yorumu okudum. Bu kadar net ve guzel dile getirilir. FT bir dizi karaktersizin ekmegine yag surdu, bu kadar. FT’in verdigi tepkiyi mazur gorme durumu soz konusu degil.

Forumdan bir Allah’in kulu lutfen bir iki satir paylassin. Bu maske takma olayi nasil gundeme geldi, nasil gelisti, kim organize ediyor? Taraftar gruplarindan biri mi boyle deli sacmasi bir sey onerdi? Insan ne yazacagini bilemiyor.

Mehmet Gurdal Cetin wrote:Aklimi yiyecegim. Nasil bir milletiz nasil bir is cozemiyorum . Taraftarlar FT maskesi felan takacaklarmis. Ya bu takimin en olmadik zamanlarda neyi basarabildigini biliyorum oradaydim zaten. Ama koru korune FT'ye bu tapinma isleri nedir? Ya biz AY , Alex maskelerine bu adamlara gulmedik mi ? Nedir bu sacma sapan isler ?

Bir mesaj mi vermek isiyorsun yaparsin ispanyolca sikeciler ile ilgili bir sey yada bir baska protesto, butun dunya seyredecek, neymis FT'ye destekmis.

Ofke kontrolunu bilmeyen bir adam, yardimcilari ona keza...

Sen defansini kurgulama sacma sapan kaotik bir bicimde saldir saldir, insanlar beyni ile dusunememeye baslamislar.

Necheautel maci ile kiyaslamislar. Xamax kimdi ya hangi ulkenin takimi idi. O takimin kadrosundan bir tane adam hatirladiginiz adam varmi ? Bize hasbel kader biraz da hakem yardimi ile 3 gol atmis averaj alti o yillarda futbolunu dahi bilmedigimiz bir isvicre takimi..

Sen 2010 lu yillarin RM ile neyi kiyasliyorsun ?

Once bir kicini saglama al, ilk mac 2-0 bile olsa amenna, 3 tane yedin arkadas , inanc umut baska sey realite farkli sey. Inancin tam olacak ayagin yere saglam basacak geride ikili mucadelelerde ayakta kalacaksin.Sonra hizli kanat oyuncularin defanstan cikip orta sahaya ve hucuma destek verecek.

Yaa surayi okuyan gencler var, onlarin yuzu suyu hurmetine agzimi bozmuyorum.

Maskeymis neyin maskesi,
Yuzunu gizlemek icin maske takarsin.

Umarim yuzumuzu gizleyecek hallere dusmeyiz.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply