ŞAMPİYON GALATASARAY 2012-2013

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

ŞAMPİYON GALATASARAY 2012-2013

Post by Salih Bora »

Bu başarıda en büyük pay Ünal Aysal'ındır. Vizyon sahibi bir yönetim zihniyetinin neler başarabileceğini göstermiştir.
Sonra Fatih Terim'in hakkını vermek lazım... Öyle ya da böyle, enkaz devraldı, takım yarattı.
Ve futbolcular... Muslera'sıyla, Burak'ıyla, Drogba'sıyla, kulübeden gelip formayı alıp aslanlar gibi oynayan Gökhan Zan'ıyla...

Camiamıza hayırlı olsun 19. şampiyonluğumuz.
Seneye inşallah 4. yıldızı da formamıza takacağız.
AYRILMAZ İKİLİ

Efe Tuncel

Re: ŞAMPİYON GALATASARAY 2012-2013

Post by Efe Tuncel »

Ben de aksine Unal Aysal'a ragmen sampiyon oldugumuzu dusunuyorum. Daha sonra sebeplerini siralarim.
Bence bu sampiyonluk icin tesekkur edilmesi gereken 1 numarali adam acik ara farkla Fatih Terim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FT bunu hep yapiyor, 2. senesi, devami gelir...ve daha nice basarilar. Takintilari var ama olsun, diyelim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Re re re ra ra ra Galatasaray Galatasaray sampiyon. Emegi gecenlerin elleri dert gormesin. Tesekkur ederiz.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

19. sampiyonluk kutlu olsun.Emegi gecen herkese tesekkurler.Ozellikle Abdurrahim Albayrak'in son 2 sampiyonlukta buyuk katkisi oldugunu dusunuyorum.Futbolcularin ona karsi olan sevgisini daha once gordugum icin,onun oldugu yerde basari da olur diyorum.
nefvakfi.org

Yigit Kavurmacioglu

Post by Yigit Kavurmacioglu »

Futbol Superlig Sampiyonlugunuzu tebrik ederim.

Saglicakla.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Ünal Aysal 2'de 2

Fatih Terim 8'de 6

Abdurrahim Albayrak 3'de 3 yaptı

Geçen sene takım oyunuyla gelen şampiyonluk, bu sene bireysel performansların ön plana çıkmasıyla geldi.

İnşallah bir kez daha Galatasaray camiası şampiyonluğu ziyan etmez. Bu sefer doğru düzgün kutlama yapmayı ve devamını getirmeyi başarır, dahili çekişmelerle klubün geleceğini karartmazlar.

ŞİMDİ HEDEF KADIKÖY

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'Dogru' konusmayabilir, tahsilsiz olabilir, ama yigidin hakkini yigide ver. FT ile birlikteligi olan bir GS'i her zaman tercih ederim. Bu futbol ekolu ile alakali bir durum. Turk ekolun kurucusu kendisi bana sorarsaniz, UEFA kupasi, dunya 3.lugu getiren ekol...basari sayilar ile oluyor diyenlere ise cevabim sayilar ile aldigi basarilar olacak.

Bu sene icin elestirim, Dani, Hamit takintisi ve Gökhan Zan'a yeterince sans vermemesi....ve aldigi cezalar olacak, son derece gereksiz ve yakisik almiyor.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Efe Tuncel wrote:Ben de aksine Unal Aysal'a ragmen sampiyon oldugumuzu dusunuyorum. Daha sonra sebeplerini siralarim.
Bence bu sampiyonluk icin tesekkur edilmesi gereken 1 numarali adam acik ara farkla Fatih Terim.
Sebepleri yaz da , biz de bilelim Unal Aysal'in ne yaptiklarini.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:
Efe Tuncel wrote:Ben de aksine Unal Aysal'a ragmen sampiyon oldugumuzu dusunuyorum. Daha sonra sebeplerini siralarim.
Sebepleri yaz da , biz de bilelim Unal Aysal'in ne yaptiklarini.
Ozhan Canaydin gibi klubu dingonun ahirina cevirip tutanin elinde kalmasina musade etmedi. Kabahati bu. Bir de yine cizmeden yukari cikmaya yeltenene eleman dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Unal Aysal ne demedi ki, hep konustu.

- Cilek dedi, armut getirdi.
- Melo transferinde gecikti.
- Amrabat transferinde gecikti.
- Herkes solbek, stoper alinir helhalde derken, 2 forvet aldi, sonra FT'e hallet bu isi dedi.
- AY'a davtiye yolladi. Suratina tukurmus, ve halen ileri geri abuk sabuk konusan adami sen nasil muhatap alirsin. Yönetimin sezon basinda muhatap almiyorum dedigi halde.
- Turk futbolunu gözumde harcadi, senelerini caldi...bana göre. Back bone gösteren tek insan Adnan Özturk, herseyi oldugu gibi yorumladi.

Bana göre durum böyle.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Neyse, keyfinize bakin :)

http://sampiyonondokuz.tumblr.com/
TRUST GALATASARAY
MGC

Kemal Bakircioglu

Post by Kemal Bakircioglu »

Hasan Tezcan wrote:Unal Aysal ne demedi ki, hep konustu.

Sampiyon olduktan sonra muhabeti uzatmak olmak ama gorunce dayanamadim.

- Cilek dedi, armut getirdi.
Snejder, Drogba Turkiye'nin simdiye kadar gordugu belki en dogru degil ama en ses getiren transferleri, takimi pozitif etkiledi. Avrupa arenasinda bir hava getirdi.

- Melo transferinde gecikti.
O zaman icinde satin almak yerine, kiralamak dogru karardi. Risk aldilar. Melo'nun formsuz oldugu donemde eger CL 'den elenseydik hak verirdim.

- Amrabat transferinde gecikti.
Ne icin gecikti. Transfer oldugu zaman Fas ile milli takimdaydi.

- Herkes solbek, stoper alinir helhalde derken, 2 forvet aldi, sonra FT'e hallet bu isi dedi.
Eger Umut, Burak ve Elmander'e kalsaydik, sampiyon olabilecegimizi sanmiyorum. Snejder yavan kaldi ama Drogba'nin etkisi buyuk oldu. Seneye bulurlar defansa bir oyuncu.

- AY'a davtiye yolladi. Suratina tukurmus, ve halen ileri geri abuk sabuk konusan adami sen nasil muhatap alirsin. Yönetimin sezon basinda muhatap almiyorum dedigi halde.
Fairplay hareketi gosterdi. Kimin okuz, kimin demokratik oldugu pekistirmis oldu.

- Turk futbolunu gözumde harcadi, senelerini caldi...bana göre. Back bone gösteren tek insan Adnan Özturk, herseyi oldugu gibi yorumladi.
Seneleri calacak bir durum yok. Sadece iki senedir baskan. Sike davasinda Ali Durust'u pasife ederek, Adnan Ozturk'u one cikararak durusunu gosterdi. Amac pisliklere bulastirmadan Galatasaray'in menfaatlarini korumak.
Bana göre durum böyle.
Kemal Bakircioglu

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ayrica...

- Personelin ve sporcularin maaslarinin ödenmemesi var, kendisine göre 'yanlis anlamadan' kaynaklanmis mis.

- Ic hesaplasmalar. Disardan baktigimizdan bazi insanlarin daha cok kaaleye alinmasi gibi. En son Abdurrahman Albayrak olayinda sezdigim bu, hor görmeler bilmem ne. Kalip bu, begenirsin begenmezsin senin bilecegin is, ama saygini takin.

Sike surecinin 'feyyir pilav veya demikrasi' ile bir alakasi yok, hazmetme olayi, adamlarda iyi mide varmis, belki bu ortamdan hoslaniyorlardir veya gecmiste bizzat icinde olmuslardir (ne bileyim insan dusunmuyor degil, bu sesissizlik neden diye). Seni bu pisligin icine göstere göstere atmak istediler, delil aradilar, savcilara kendilerine göre tuyo verdiler, nutuk attilar kongrede...peki senin tavrin ne oldu. Sampiyonluk benligini mi degistirdi ne. Ne yapabilirdik demeyin, yaptiklarina bakin...savunulacak bir tarafi yok.

Gecikme olayina gelince, hazirlik dönemine yetismediler demek istedim. Melo ancak son maclara dogru kendine gelebildi, Amrabat ise halen kayiplarda.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Melo yaramaz karaktersizin biri. Kicini gomecek yer ariyor. Amarabat ise kabilyetsizin teki. Ikisi de hata idi. Parayi sokaga attilar. Bunda Aysal'in kabahati yok. Alin diyenin yakasina yapisacaksiniz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply