Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Efe Tuncel

Re: Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Post by Efe Tuncel »

%50 oy adim diye insanlara zulum yapmak da neyin nesidir.
Oldu o zaman bir dahaki secimde %80 oy alirsa sokak baslarina gune baslarken diye dayak takimi da koysun.

Ayni polis, yeri geldiginde Pkk mitinglerinde, bakan ogullarinin onunde sut dokmus kediye donmesini de iyi beceriyordu.
Su an bence kesinlikle acimasizca boyle hareket edin diye bir yonlendirme var.

Hasan bir de yerine kimi koyalim demene ise kesinlikle katilmiyorum.
Erdogan'dan baska basbakanlik yapabilecek birisi yok mu?
Abdullah Gul, Ali Babacan gibi Ak partiden bile sayabilecegim bir dolu insan var.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Benim referansim gecmis hukumetler ve icraatlari. Kadro isi bu, kadrosunu kuran yönetir. Guven tazeleyecek mi bunu zaman gösterecek, ama bu gidisle gene hukumet olacaklar benden söylemesi, cunku alternatif yok. Muhalefet bir alem, herkes cikar pesinde. Goygoyculuk o bicim.

Neyse bakalim ne olacak, insallah can kaybi yasanmaz, ama gidisat iyi degil...ne ugruna tam olarak icime sindiremedim acikcasi, cunku hak böyle aranmaz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Manzara çok kötü!

Başbakanın burnunun sürtülmesi lazım, haddini bilmesi lazım! İnşalh en azından yerel seçimlerde aklını başına getirecek bir oy oranıyla karşılaşır.

Polisin adam olması lazım, kendi insanına adam gibi davranması lazım! Bu olayların patlamasında çok büyük katkıları oldu, inşallah yaptıkları yanlarına kar kalmaz.

Gezi Parkı protestoları en doğal insan hakkıdır. Gayet medeni ve barışcıl bir protestoyu insanlık dramına çevirenlerden en azından birkaç ağababasının görevden alınması gerekirdi.

Olaylar bu çerçevede kalsaydı, vicdan sahibi herkes desteğini de verirdi.

Ancak,

Dükkanları yağmalayanlar, otobüsleri arabaları yakanlar, kornasına basmayanlara saldıranlar, yaralı taşıyan ambulansa taş atanlar, orduyu göreve çağıranlar, twitterde facebookta kutsal(!) davası uğruna görev bilinci içinde yalanlar uydurup insanları galeyana getirmeye çalışanlar, 28 şubat günlerindeki ışık kapatma eylemini tencere tava gürültüsüne devşirenler yine Tayyip Erdoğan'ın değirmenine su taşımaktan başka birşey yapmıyorlar.

Taşıyorlar, çünkü 1 yıl sonra seçim döneminde bu olaylar safları sıklaştırmanın bahanesi olacak! İnsanlar sırf ideolojileine göre oy verirse, o seçimin sonucu az çok belli, bunu herkes biliyor! Bu olaylar ideolojik kamplaşmayı arttırmaktan başka bir işe de yaramayacak.

Manzara kötü ama dahada kötüleşebilir. Gerçi bundan medet umanlarda vardır ama yapmayın, bu memleket batmaya başlarsa ucu okyanus ötesine kadar dokunur! En azından içiniz sızlar.

Olaylar yakında kürtlere/muhafazakarlara saldırma yönüne evrilebilir, yada tam tersi olabilir. Başka başka şeyler olabilir. Çok daha kötü şeyler olabilir, KAN AKABİLİR KAN!

Bu olaylara sebep olanlara yazıklar olsun, bunlardan menfaat umanlarada lanet olsun!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ortada eli duzgun bir muhalafet olsaydi zaten bu hale dusulmezdi. Acizlik zavallik yuz karaligi. Zaten isyan eden halk bunlarin bu olayi firsat bilip sahiplenmesini istemiyor. Ama olayin tadinin kactigi da bir gercek. Evine gidip sandikta goursecegiz demek gerek.

Su park isi bana burada is yerinde bir arkadasin anlattigi benzer olayi hatirlatti. Sag duyu sahibi bu isi cocuklugunda ogrenenlerin zaferi boyle olur. Arkadas cocuk sayilirdik demisti. Kasabanin kenarinda bir beyzbol sahasi vardi. Okuldan cikinca orada yaz kis beyzbol oynardik. Birgun baktik belediye insaata girisecek burada ve hemen sorduk sorusturduk ki otopark yapacaklarmis dedi. Liseye gidiyoruz 1980'lerin sonu 1990'larin baslari idi diye de eklemisti. Gittik Belediye baskanina bizi gorunce biyik altindan guldu Buraya otopark yapacagiz carsida araba konacak yer kalmadi deyince surasi burasi diye yer gosterik ama orali bile olmadi. O zaman bak sana yemin ediyorum bir daha secilemezsin elimizden bu beyzbol sahasini alirsan dedim. Hic istifini bozmadi. O zaman lisedeydik dedim ya. Komputer klubu vardi. Kasim ayi gelmeden gece gunduz calistim. Bunun rakibini bulduk seni destekliyecegiz dedik. O da guldu halimize. Belediye baslani 20 kusur senedir secilip duruyormus. Butun lisedekiler bastirdigimiz destekleme ilanlari ile ev ev dolastik. Herkezden rakibi icin oy istedik. Secim gunun ertesi gunu seninki hic beklemedigi bir yenilgi aldi. Beni gorunce neredeyse ustume yuruyecekti. Bizim beyzbol sahasi otopark oldu ama ona da belediye baskanligi hayal oldu. Yeni belediye baskani cocuklara baska bir bos arsa gosteri oraya beyzbol sahasi yapti. Bizde artik universiteli olmustuk. Iste o zaman analadim demokrasi ve secimin ne oldugunu. Madem begenmiyorsun begendigini bulup sececeksin ya da kendin aday olacaksin diye gevrek gevrek gulmustu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ismail Gezer wrote:Manzara çok kötü!
......
Ancak,

Dükkanları yağmalayanlar, otobüsleri arabaları yakanlar, kornasına basmayanlara saldıranlar, yaralı taşıyan ambulansa taş atanlar, orduyu göreve çağıranlar, twitterde facebookta kutsal(!) davası uğruna görev bilinci içinde yalanlar uydurup insanları galeyana getirmeye çalışanlar, 28 şubat günlerindeki ışık kapatma eylemini tencere tava gürültüsüne devşirenler yine Tayyip Erdoğan'ın değirmenine su taşımaktan başka birşey yapmıyorlar.

Taşıyorlar, çünkü 1 yıl sonra seçim döneminde bu olaylar safları sıklaştırmanın bahanesi olacak! İnsanlar sırf ideolojileine göre oy verirse, o seçimin sonucu az çok belli, bunu herkes biliyor! Bu olaylar ideolojik kamplaşmayı arttırmaktan başka bir işe de yaramayacak.
....

Iclerinde bu alcaklar var. Yalniz bunlarin arasinda olayi hakli cikarmak icin provakatorlerde var. Hani evde tutuyoruz diyor ki kulluyen yalan. Salmis kendi sivillerini. Ben kac tane video gordum. Polisin yaninda onunla birlikte insanlari doven eli sopalilar var. Cami tasi indiren polisler var. Kameralari kapatmislar ve basin sindirilmis. Elbette bunlari gorup olaydan firsat cikaran masum rolune yatanlar da var. Iste en buyuk tehlike bu. O yuzden artik herkesin evine cekilip sokagi size birakmayacagiz sacmaligina son vermesi lazim. Ama kafa buna basmiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hak!?? Hak nasil aranacak ya? bilmem kac seneden kac seneye bekle sonra secim ardindan TV basinda uyu bu arada alttaki su olayllar yasansin:
- Yuzlerce basin mensubu, akademisyen, ordu mensubu bes senedir icerde hem de hukum giymeden. Birinizin yakini boyle perisan olsun da ondan sonra boyle sakin sakin konusun. Bir kismi vefat etti. Insanin onuruna yapilacak en agir iskence boyle yavas yavas oldurmek. Hilmioglu'nun basina gelenler kac kisi biliyor? Transfer haberleri ve kadro kurmaktan vakit kaldiysa. Birinizin ykininin basina gelsin goreyim car car otebilecek mi kimse, sandiktan sandiga diye
-Bu ustte yasananlar olurken domuzbagi ile insanlari olduren guruh bir gecelik meclis karari ile disarda. 40bin kisinin olumunden sorumlu kisi Mandela olmus.
-Gene bunlar olurken Deniz Feneri'inden temiz insanlarin paralarini ic edenler haklarinda hukum oldugu halde serbest kaldilar. Bunlar hakkinda dava acan savcilar icin dava acildi
-Cocuklarizin gelecegi ile ilgili en onemli sinavlarda defalarca hile yapildi sorular malum guruhun eline gecti. Hakkini arayan liselileri takunyalifuhrer tehdit etti aynen simdiki gosetricileri ettigi gibi-
-Yakinlari cocuklari bu yasta devlet olanaklari ve babalarinin mevkileri sayesinde voliyi vurdular
-Butun bu usttekilerle yetinmeyen zat insanlara kac cocuk yapacagi, ne yiyecegi, ne icecegi konusunda hemen her konuda talimat verdi. Bu ulke tarihinin en sevilen isimlerine kin kusup ayyas dedi.
-Satilmadik talan edilmedik arazi birakmadilar. hepimiz dogaya aitiz. Doga insanlara en buyuk ic huzuru veren unsurlardan biri. Sirf rant ugruna deresini, gollerini, agaclarini, denizlerini bitirdiler.
-Ukleyi savasin esigine getirdiler. Reyhanli'nin Uludere'nin hesabini vermediler. Vermek zorundalar. Bu ulkenin vatandasinin tek bir canindan sike sike sorumlular.
-Kalktilar bu ulkenin azimsanamayacak bir kesimini temsil eden Alevileri kendilerine asimile etmege kalkip, bu kitlenin hassasiyeti ile alay edip Yavuz'un adini, yuzbinlerce agacin kesimi ile yapilacak kopruye verecekler
- Daha nice ornek var bardagi tasiran. Yetti be. Biraz insan olan, biraz insanlik onuru olan isyan eder.

Ondan sonra secimden secime hak ara, 4-5 yillik arada ailecek TV basinda uyukla buna da demokrasi densin. Demokrasi tarihini bilmeyen Fransa'ya baksin, nasil hak soke soke sokaklarda alinirmis.

Bu adam ya halkina ve isteklerine, hatta 0.0001'lik azinligin taleplerine bile saygi gosterecek, geri adim atacak, ozur dileyecek, hapislerdeki haksizliklar icin dugmeye basacak, bu doga kiyimina dur deyecek, yakin sulalesinin kazandiklarinin hesabini verecek, insanlarin yasam bicimine saygi duyacak ve tum ustte yapilanlarin hesabini verecek, ya da bu tepkiler daha da artacak.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Muhalefette duzgun adam kalmamasinin sebebi iktidarin taraf yada bertaraf tutumu.
Karsisinda kimsenin direnme sansi yok, kimse isini gucunu hayatini cope atmak istemiyor.
Biraz duzgun birisi cikiyor, ciktigina cikacagina pisman edilip paketleniyor.

Bir de isin su yonu var; dunyanin demokrasi ile yonetilen hangi ulkesinde 2 secimden fazla baskan olarak kalinabiliyor?
Erdogan tam 11 yildir bu ulkeyi yonetiyor, hedefi 2023e kadar kalmak. Bu kadar uzun sure kalan adam kendi gitmek istemedigi surece hic bir secimde kaybedip gitmez. Ayni Aziz Yildirim'in durumu, bir babadan ogula gecirmedikleri kaldi.
Bu kadar sene basta kalan adam diktatore evrilmezse garip olur zaten.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Zaten son dönemi, kendisi acikladi, yerine kim gecer bilmiyorum, adaylar var. En buyuk özelligi bu, etrafinda adam tutmasi, 'sag kol' uretmesi. Alisilagelmis lider profili disinda bir özellik, pozitif anlamda söyluyorum.

Son zamanlar biraz megalomanligi tuttu, özelestiri yapmasi gerekirken ustune ustune gitti bazi olaylarin, neticede bu olay patlak verdi, ve egosu cok buyuk. Bence kendine biraz daha mesafeli olmasi gerekiyor. Cumhurbaskani ile agiz dalasina girme durumuna geldi...durup dusunmesi gerekiyor. Herkesin kötu gunu olabilir, son olaylar kendisi acisindan olumlu gecmiyor...bol bol Monty Python izlemesini tavisiye ediyorum, ciddiyim. Adamlar ilac gibi, herkesi yerine oturtmasini biliyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Zaten son dönemi, kendisi acikladi, yerine kim gecer bilmiyorum, adaylar var. En buyuk özelligi bu, etrafinda adam tutmasi, 'sag kol' uretmesi. Alisilagelmis lider profili disinda bir özellik, pozitif anlamda söyluyorum.
.......
Yapma Hasan. Sen bu kadar saf olamazsin. Baskanlik filan diye cevirdigi Dolap ile PKK mesrulastirip Ocalan'i bile salmaya bile razi. Olmazsa da Putin gibi bir kukla bulup kendi Cumhurbaskanliginda guururken perde arkasindan oynatacak. Sonra geri gelecek ama Ozal Akbulut'u koymustu kuklasi olarak yerine ve koca ANAP yerle bir oldugu icin cekinceleri var. O yuzden baskanlik diye sikriyor. O senin dedigin batida gorulen liderlik. Ben hizmetimi verdim bayragi benden sonrasina devrediyorum olayi. Bizde liderlik sicirtincaya kadar. Cunku mazallah iktidar karsiya gecerde hesaplari bir incelerse duman Oluruz sonra korkusu ve icgudusu agir basiyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hasan yukarda yazdiklarimi bir oku lutfen. Ne kotu gunu iyi gunu. Ssitematik yapilan seyler bunlar. Sen Silivri'de oynanan rezaleti izliyormusun? Bu davanin savcisiyim diyen kisi kendisi. Sen Hilmioglu'nun yakini oglu olsan ne tepki verirdin. Deniz Feneri ve diger davalari duydun mu? Yakinlari ve cocuklarina devlet olanaklari ile sagladiklari? Insanlar niye tepkili saniyorsun niye patlamak uzereler saniyorsun. Gorus senin gorusun elbet istedegin kadar dediklerini savun ama yazik ya bu kadar normal nasil anlatiyorsun? Sevgili baban vefat ettiginde sesinin tonunu hatirliyorum, kendimin basina gelmis gibi bir duygu hissettim o ses tonunda, ayni koca Cengiz abinin annesi vefat ettigindeki ses tonu gibi, muhtemelen ben de o hale dusecegim. Ya peki Hilmioglu ve nicesinin akibeti? Bugun Dunyanin en iyi 2. karaciger nakli bolumunu acnis olan Hilmioglu 5 senedir tutuksuz iicerde. Kanserden olumu bekliyor. Bir oglu bu surecte trafik kazasinda oldu. Cenazesinde adamcagiza ailesi ile bir gun gecirmesine izin vermediler. Karisi ve diger olglu bitmis vaziyetteler. Sizler burda 'Aziz boyle dedi, cildirdim' derken onlar kendi toplumlarinin hic olmazsa o toplumun sozum ona okumus insaninin kendilerine yasatanlara cildirmasini bekliyorlardi belki. Boyle nice insan var olmek uzereler, yasli basli, haklarina delil yok, tanik getirme talepleri bile reddediliyior, agir hasta, cocuklari perisan ve en acisi tutuksuz yargilanip curuyorlar.Daha ne diyeyim. Bir kendinin basina geldigini dusun. En sevdiklerinin basina geldigini dusun. Iyi insan baskasinin kosulunu anlayan insandir sonucta. Hic cevap verme de bir neler olmus o davada uzun uzun oku. Kendisi bu donemi yasatiyor ulkeye. Bu donemin aktoru. Korkarim cogu kisi icin bunlarin hic onemi yok. Borsa indi cikti, benim cebime ne verdi, iki karayolu yapildi hizmet vermis, gerisi beni ilgilendirmez hangi transferler yapildi ona bakarim diyenler hala cogunluk. Ama bu gidise isyan eden cogunluk, onurlu cogunluk ayaklandi. Ilk defa kendi toplumumda dayanisma ruhu olan, merhamet duygusu olan insanlari gorduk ve cok seviniyorum. Futbolla, borsa ile yasayan, dunya sIkIcIsi, konusmasi son derece monton ve baydirici kesim ise futbolla uyumaga devam etsinler. Hilmioglu ve daha nicesi, igdis edilmis degerler, goller denizleri biten dogdugumuz yerler kimin umurunda degil mi. Otel yap, karayolu yap, alis veris merkezi yap "hizmet" olsun. Bak piril piril bir genc polis siddetinden oldu, 5 gundur 'yapmayin evde astim hastasi var sokaga atmayin diyen diyen evlerin icine inadina donup gaz bmbasi atacak kadar kendinden gecmis, kendi halkina degil adeta dusuman ordusuna saldiran kolluk kuvvetlerini iki emirle tutabilirdi yapmiyor hatta emniyet icinden bir yazar RTE'nin emir verdigini yaklasini vurun dedigini yaziyor. Boyle yuzlerce icraati var. Ne iyi gunu kotu gunu. O zaman 2. dunya savasindaki Adolf'un de iyi gunu kotu gunu vardi diyelim. O da Wagner dinliyordu ne ise yaradi. Hasta insanlar bunlar, merhametsiz hasta. Ama isin uzucu olan yani insanlarin borsa ve karayolu hizmeti ile ilgilenmeleri. O zaman o 2. dunya savasinin delisi de cok iyi hizmet etmis, Alman agir sanayini kurdu mu diyelim? Sen kendi ulkenin insanina en agir haksizliklari reva gor sonra hizmet etti.
Amacim sana nasil dusunecegini telkin etmek degil elbet ama lutfen bir dusun yazdiklarimi.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yazik ya su piril piril cocuk gitti. Takunyalifuhrerin kolluk gucleri gurur duysunlar, bu cocugun ailesi ne halde kimin umurunda.

http://www.odatv.com/n.php?n=sadece-dev ... 0406131200

Aman efendim hic merak etmeyim, 2 gunde hersey "normale" doner, gazeteler futbol ve transfer yazmaga baslar, borsa duzelir, hararetli harateli transfer konusulmaga baslanir dunya sIkIcisi ve TV basinda pinekleyerek hayat geciren beyefendiler tarafindan.

Eray Tunç

Post by Eray Tunç »

Kusura bakmayin, bu basligi gormeden Kultur, Sanat, Yasam basligina yazmisim. O basliktaki yazimi buraya kopyaliyorum.

Doymak bilmeyen rant hirsi ve dogaya saygisizlik, ve insanlarin AVM'lerde veya kafelerde para odemek zorunda kalmadan nefes alabilecegi sayili alanlardan birine ruhsatsiz sekilde girilerek agaclarin sokulmeye baslanmasi insanlara "Yeter artik" dedirtti. Gundemde Reyhanli'da istihbarat zaafi, Suriye politikasindaki yanlisliklar gibi cozulmesi gereken sorunlar olmasi gerekirken, "milli icki ayran", "metroda opusulmez", "iceceksen evinde ic", "2 ayyas", "bu sigarayi birakacaksin" gibi yasam tarzina mudahale eden, kendini gittikce aile babasi, insanlari da gittikce aptal cocuk yerine koyan siyasi yaklasima dur denildi. Insanlar haber alma ozgurluklerinin ellerinden alinmasina karsi kitlesel tepki vermeye basladilar. Medya patronlarinin bankalarindaki kredi hesaplari iptal ettiriliyor. Medya kurumlarinin, iktidarla olan iliskilerini ve halka karsi sorumluluklarini yeniden gozden gecirmeleri saglaniyor.

Agaclari koruma amaciyla Taksim Gezi Parki'nda baslayan pasif, bariscil hareket Turkiye'ye ve Dunyaya yayilarak buyudu ve kisisel haklarla, demokrasiyle, adaletle, laiklikle, cumhuriyetle ilgili bir sivil direnise donustu.
Futbolun 2 senedir icinde yuzdugu sike camurunda hala debelendigi, siyasal iktidarin digiturk'e el koydugu, futbolu yonetenlerin tirmandirdigi nefret ortaminin insan hayatina mal oldugu, muz sallayanlara basin aciklamasi yaptirildigi rezil bir donemde FB'lisi, GS'lisi, BJK'lisi birlik oldular.
Artik her yer Taksim, her yer direnis.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hasan Tezcan wrote:Zaten son dönemi, kendisi acikladi, yerine kim gecer bilmiyorum, adaylar var. En buyuk özelligi bu, etrafinda adam tutmasi, 'sag kol' uretmesi. Alisilagelmis lider profili disinda bir özellik, pozitif anlamda söyluyorum.
Bu son donemim, ondan sonra koseye cekiliyorum diye bir aciklama duydugumu hic hatirlamiyorum.
Yeni anayasa ile baskanlik sistemi gelsin, 2 donem de baskanlik yaparak 8 yil daha kalayim derdinde oldugunu gormemek icin ise kor olmak lazim.
2 donemden sonra kenara cekilse, butun dunya ayakta alkislardi. 15 sene, +8 yil da baskanlik sistemi ile 23 yil ediyor. Kruscev bu kadar kalmadi, el insaf.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sanirim tuzuklerinde var, bir degisiklik yapmamislar ise tabii. Bakalim önumuzde ki seneler ne olacak.

Kerem seni cok iyi anliyorum, ama kir dök ile degil akil ile bu isler hallolur demek istiyorum. Kadrolarini kurarsin, guven tazelersin. Sorun AKP degil, gercek muhalefetin olmayisi...muhalefet kadrolari ile hazir degil, CHP kendisi ile celiski icinde, MHP kabugundan cikamadi bir turlu, BDP'yi gercekten samimi bulmuyorum. Adam olamadilar bir turlu malesef.

Odaklanmamiz gereken olay bu, ve daha cok demokrasi, daha cok özgurluk, daha zeki ve bilincli bir TR, toplum.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

CARSI grubu iki TOMA'yi ele gecirdikten sonra olan telsiz konusmalari var altta. Okurken gozumden yaslar indi gulmekten. :lol: Bir de araci zaptedip ebatlarini boyutlarini verip ilan vermisler satisa cikarttik diye. Hakikaten alem bunlar.
Bir gece evvel de Inonu stadindaki kepceyi kapip TOMA'lari kovalamislar.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TOMA Telsiz konuşması) AMİR: “Toma 7, barikatı aç, çok içeriye girme” / TOMA-7: “anlaşıldı!” / AMİR: “Gel şimdi geriye, su sıkarak!” / TOMA-7: “anlaşıldı!” / AMİR: “Toma 9 sende aynı anda su sık!” / TOMA-9: “zZZzzZz” / AMİR: “Toma 9 duyuyor musun?” / TOMA-9: “Ben Vedat Dinliyorum!” / AMİR: “Vedat kim yaa?” / TOMA-9: “Açık tribünden ya, davulcu..” / AMİR: “Toma 7 geri çekil çabuk..!!” / TOMA-7: “SİYAAAH..!” / TOMA-9: "BEYAAAZZ..!!!” ...//... ...//... Polis: "2 dakika içinde dağılın yoksa müdahale edeceğiz!" / Çarşı: "Sizin 20 saniyeniz var!" ...//... ...//...

Burda da kayip TOMA'nin ilani
http://www.ensonhaber.com/carsidan-sati ... 06-05.html

Post Reply