Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Mehmet Gurdal Cetin

Re: Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

http://www.youtube.com/watch?v=aYMotBqrvX4

Olaylarin basladigi 31 Mayis gecesi ayni siralarda CNNTURK Penguen belgeseli yayinlamisti.

Bu da kendilerine kapak oldu :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Turkiye'de ki olaylarin Turk+Amerikan analizi.

Amerikalilar arkadaslar olaylari sorunca bu linki email ediyorum.

http://nationalinterest.org/commentary/ ... 549?page=2

Mehmet Gurdal Cetin

Haberturk ne omurgasiz bir gazete olmus yahu..

Bugunku internet basligi ve haberi

KORKU HALA KOL "GEZI" YOR

Gezi Parkı'nda yol genişletme çalışmalarıyla başlayan ve giderek kitleselleşen ve İstanbul sokaklarını savaş alanına çeviren gerilim, ekonominin kalbini de vurdu.
Borsa İstanbul, güne yüzde 5.30 değer kaybıyla 81 bin 570 puandan başladı.
Bir süredir zaten düzeltme trendinde olan borsada düşüşü hızlandıran sebep olaraksa uzmanlar, Gezi Parkı olayları nedeniyle artan toplumsal gerilimi ve bu gerilimi fırsat bilen kâr satışlarını gerekçe gösteriyor.

PEKI BU GERILIMI FIRSAT BILEN KAR SATISLARINI KIM YAPIYOR ACIKLASANIZA O ZAMAN !!!!!!!!!!!!

AYNI ABILERIN 24 MAYISTAKI FINANS ANALIZI ISE SOYLE

http://www.haberturk.com/yazarlar/abdur ... eltmesi-mi
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Dun gece hazreti Erdogan Tunus seferinden doner donmez havaalaninda nutuklar atti (sabaha karsi TS 3:00). Dedikleri artik klasiklesmis biz yapariz, biz yikariz, biz asariz kapsamindaydi. Karsiliyan ahali once bir Allahi Ekber naralari atdiar. Gezi gosterileri sirasinda penguanler hakkinda filim gosteren NTV govde gosterisinin bir anini kacirmadi. NTV sunuculari govde gosterisine gelen halkin elinde Turk bayraklari, Erdogan ve Mustafa Kemal'in portreleri oldugunu defalarca tekrarladi. TV goruntulaerinde bayrak vardi, Erdoganin resimleri vardi, bir tane Mustafa Kemal (Ataturk demediler) portresini goremedim.

Kapadim TVyi gazeteleri okumaya basladim. Aha, Pennsylvania'li hocanin olaylar uzerine yorumu hem HUrriyet'de hemde Milliyet'de uzunca yer almis. Adamcagazin ne dedigini anlamak mumkun degil yada benim Turkcem yetersiz. Anlamak istiyen anlamis yazilarin yorumlarina hocanin ne kadar buyuk bir varlik oldugunu falan yazmislar. Bende bir seyler ekleyecektim ama sansure takilir diye vaz gectim.

Olaylarin geneline bakinca bence bu is bitmis. Son on gunde baslayan toplum reaksiyonu bence uyanis degil son nefes.

Neyse donelim transferlere...

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Dün akşam metrobüste azgın bir köpek sürüsü başörtülü bir bayana hakaret etti, itip kaktı, ayağına bastı. Bunlar ve bunlara destek veren diğer köpeklere lanet olsun!

Bir polisi şehit etti hainler. Vatansızlar, ruhunu şeytana satmış köpekler! Hepsine lanet olsun!

Ankarayı yakıp yıktı köpek sürüsü, yaşanmaz hale getirdiler şehri. İnsanlar sokağa çıkmaya korkuyor.
Bunları yapan, bunlara destek veren tüm köpeklere lanet olsun!

Ama hakiki köpeklere lafım yok!

Mehmet Gurdal Cetin

Ismail Gezer wrote:Dün akşam metrobüste azgın bir köpek sürüsü başörtülü bir bayana hakaret etti, itip kaktı, ayağına bastı. Bunlar ve bunlara destek veren diğer köpeklere lanet olsun!

Bir polisi şehit etti hainler. Vatansızlar, ruhunu şeytana satmış köpekler! Hepsine lanet olsun!

Ankarayı yakıp yıktı köpek sürüsü, yaşanmaz hale getirdiler şehri. İnsanlar sokağa çıkmaya korkuyor.
Bunları yapan, bunlara destek veren tüm köpeklere lanet olsun!

Ama hakiki köpeklere lafım yok!
Burda kimse kimseye hakaret etmedi, edemez, ettirmezler.

Sende etme,

Sumkurecegin yer burasi degil...

Olenlere Allah'tan rahmet rahmet dilerim.

Hatay'da olen cocuk dovulerek oldurulmus.
Baskomiserimiz'in duserek oldugunu mesai arkadaslari soyluyor.

Ne sekilde olursa olsun iki can , anneleri agladi dun.

Tahrik etme insanlari ...
TRUST GALATASARAY
MGC

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Neredeyse her ay öcalanla görüşmeye giden Sırrı Süreyya Önder’i, Polisi ve diğer siyasetçileri saymazsak, kura çekiminde oluşan gruplar şu şekilde sıralanabilir:

1) Samimiyetle Gezi Parkına dokunulmasını istemeyenler,
2) Gezi Parkıyla falan işi olmayan “mesele 2 ağaç meselesi değil hala anlamadınmı arkadaş” diyerek, her seçimi kaybetmekten sinir krizleri geçirir hale gelmiş, ordu’dan yargıdan ümidi kesmiş, ekonomik kriz ümidi suya düşmüş müzmin AKP düşmanları,
3) Yıllarca muhafazakar müslümanların yaşam tarzına müdahalede sakınca görmeyen, onlara hayatı zindan eden ama şimdi yaşam tarzına dokunulduğunu iddia edenler
4) Fırsat bu fırsat deyip ortalığı yakıp yıkan radikal it sürüsü
5) “Tayyib’i Yedirtmeyeceğiz” diyerek olaylardan ders çıkarmaya pek niyetli görünmeyen şakşakçılar ve,
6) Olan biteni sessizce takip eden çoğunluk.

Adana’da 10 yaşındaki çocuğu köprüden aşağı atan köpeğin hangi gruba mensup olduğunu bilemiyorum. Ama insan olmadığından eminim.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Aferin çok doğru düşünmüşsün.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Saygi duyuyorum, samimi olduklarina inaniyorum.

http://zaman.com.tr/spor_iste-ultraslan ... 98737.html

Dogrusunu söylemek gerekirse, taraftar gruplarin bu ise bulasmasi benim midemi bulandiriyordu, gecmise bir bakarsak ne demek istedigimi anlarsiniz. Bu insanlarin cevrecilik damari tuttuguna inaniyormusunuz gercekten?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Saygi duyuyorum, samimi olduklarina inaniyorum.

Dogrusunu söylemek gerekirse, taraftar gruplarin bu ise bulasmasi benim midemi bulandiriyordu, gecmise bir bakarsak ne demek istedigimi anlarsiniz. Bu insanlarin cevrecilik damari tuttuguna inaniyormusunuz gercekten?
Inanmak guc. Daha bir ay once yan yana gelip bir mac seyredemeyecek adamlar birden bire can ciger oldular. Elbette olay istedigimiz bir durum. Sikayet etmiyorum. Boyle olmasi lazimdi. Ama bunu ortak bir dusmana karsi olup, o is hal olursa yine birbirlerini bogazlayacak hale gelmeleri gecmise bakilinca akla gelen sey oluyor. Keske hakikaten capulculuktan vazgecip insanca yasamayi dustur edinseler, su koru koruna tarafliliktan kurtulsalar, dogruya dogru egriye egri demek icin bir seyin taraftari olmak gerekmedigini ogrenseler bugune kadar onlari gudenlere bu firsati vermemos olacaklarinin farkina varirlardi. Simdi vardilar diyenlere ben de henuz vakit erken diyerek suphe ile bakiyorum.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Imamliktan yetisirsen aritmetik olayinda cuvallarsin. Aslinda daha ilk duydugumda yazacaktim ama hani ofkeden sinirden dili surctu dedim. Sonra Vatandaki Mustafa Mutlu iki uc bolme islemi ile bunu ikinci defa tekrarladiginda alay etti kosesinde. Ama uyanmiyor ve utanmadan yalan ustune yalan soyluyor. Milyarin ne oldugundan haberi yok. Dunde soyledi yine. Bakiniz biz iktidarligimiz suresinde 2.5 milyar agac diktik dedi. Bugun Hurriyetde Cengiz Semercioglu oha diyerek olamayacagini gostermis. Adam hadi Erdoganin belediye baskanligini da sayalim ve onun iktidarini onbes sene diyelim demis. Bu durumda bile 2.5 milyar agac hergun kar kis yagmur camur demeden dikilmeye kalksa saatte 38 bin agac dikmek gerekir. Bunu nerede hangi fidanla kac kisi ile diktirdi bu adam diye hesap yapmis. Yahu bu kadar danismani ve bakani var. Aman beyim ufak atinda civcivler de yesin demekten korkuyorlar mi yoksa bu imam bozmalari hic hayatlarinda carpma bolme yapmamislar mi demeye getirmis.

Bir de Dolmabahcedeki caminin muezini ve imami camiye siginanlar ilk gun ayakkabilarini cikardilar ikinci gun buna vakitleri olmadi. Camide asla icki filan icilmedi dedigi ve videolarda icerde yarali insanlar tedavi edildigi acikca goruldugu halde hala camide bira ile kafayi cektiler yalani ortada. Insanlari birbirine kirdirtacaklar. Bu acikca belli artik.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Gurdal Cetin

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Saygi duyuyorum, samimi olduklarina inaniyorum.

Inanmak guc. Daha bir ay once yan yana gelip bir mac seyredemeyecek adamlar birden bire can ciger oldular. Elbette olay istedigimiz bir durum. Sikayet etmiyorum. Boyle olmasi lazimdi. Ama bunu ortak bir dusmana karsi olup, o is hal olursa yine birbirlerini bogazlayacak hale gelmeleri gecmise bakilinca akla gelen sey oluyor. Keske hakikaten capulculuktan vazgecip insanca yasamayi dustur edinseler, su koru koruna tarafliliktan kurtulsalar, dogruya dogru egriye egri demek icin bir seyin taraftari olmak gerekmedigini ogrenseler bugune kadar onlari gudenlere bu firsati vermemos olacaklarinin farkina varirlardi. Simdi vardilar diyenlere ben de henuz vakit erken diyerek suphe ile bakiyorum.
Ben de ULTRASLAN olarak katilim yapilmamasini dogru bulanlardanim. Munferit olarak isteyen herkes oraya gitti zaten.

Ancak tribun baska bir istir. Pembe tablolar cizenler ilk BJK - Galatasaray yada FB- Galatasaray macinda anasina kufru yiyince uyanacaklardir.

What Bill Shankly disliked about football - 'The end of the season.' :)

Hadi len baslasaniza....
TRUST GALATASARAY
MGC

Post Reply