Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Bugun futbol yok, haberiniz yok mu

Post by Cengiz Akgun »

Kimdir bu hiyaragasi ve hangi sifatla gezi parkindakileri temsil edip RTE ile gorusuyor yahu?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Cengiz Akgun wrote:Kimdir bu hiyaragasi ve hangi sifatla gezi parkindakileri temsil edip RTE ile gorusuyor yahu?
Koskoca Polat Alemdar'i tanimadin mi abi. Kurtlar vadisinden.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”
― Marcus Aurelius, Meditations

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kerem Tezic wrote:
Cengiz Akgun wrote:Kimdir bu hiyaragasi ve hangi sifatla gezi parkindakileri temsil edip RTE ile gorusuyor yahu?
Koskoca Polat Alemdar'i tanimadin mi abi. Kurtlar vadisinden.
NE isim olabilirdi ki Polat Alemdarla. Bir kere bile merak edip seyretmedim. Boyle alakasiz herifleri ve avratlari af edersin bu badem biyiklilar halkin temsilcisi ya da meshur akil kisiler diye onlerine oturtmakla kimi kandiriyorlar. Avrupa parlementosu cakmis Tokadi beyinsizlere (Swoboda mi Skoda mi ne karin agrisi ise simdi ne suratla orda bilmem. Kilicdaroglu gercegi soylediginde adama yapmadigini birakmadi sersem). Boyle boyle ogrenecekler demokrasinin dort yilda bir secim olmadigini. Bugun sok oldum diye dolasanlara da ders olsun. Oy kullanirken oylarini kime verdiklerini. Ben degistim diye oy toplayip bugun asla degismem diye yedisinde neyse yetmisinde de o olacagini itiraf edeni gorduler mi bilmem. Asil beyinsiz aslinda onlar.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Affiniza siginarak bu ciddi olaylari komik bir yonunu paylasiyorum. Bir arkadas Avsar kizinin RTE ile gorusme hazirliklarinin resmini yollamis.

http://www.internethaber.com/hulya-avsa ... -26589.htm

resmi basmayi beceremedim

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

CNN’den BBC’den medet ummak alçaklık mıdır? Yoksa tarifi imkansız bir zavallılık mıdır? Yada sadece vatan hainliği midir?

Ülkesini satanların davasında iyi niyetle yola çıkanlarında artık hainlere, ajanlara, provakatörlere ortam sağlamaktan başka fonksiyonu kalmadı.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

20-30 yas arasindaki bir grup ustun zekali, super egitimli, duyarli, sagduyulu, iyi degerlerle yetimis, sanatsever, barsici genc ana muhalefetin, yarginin, yalaka basinin AP'nin yapamadigini yapti, seyin bir tarafina sokup sokup cikartti minubus muavini kilikli bademleri. Herifler panik halinde, basa cikamiyorlar, gaz bombasi, cop, plastik kursun, sahici kursun, hic biri fayda etmiyor. Kendi kolluk kuvvetlerini molotof attiriyorlar, provoke etmege calisiyorlar, bakin yakip yiktilar demege getiriyorlar ama onu bile fotograflarla, kliplerle desifre ediyor bu genc azinlik sayilabilecek genc kusak, igrenc yalanlarini hergun yuzlerine vuruyorlar. Iste turbanli kizin klibini gordunuz, nasilda yalani yuzlerine vurdu. Rezil oldular, gorusmek icin Polat Alemdar'dan Mahsun Kirmizigul'den, Avsar kizindan medet umup iyice yere gode madara oldular. Hic bir brikimi olmayan Teyyibin olmayan karizma gitti, disleri sokulmus aslana dondu. Akli basinda insanlar goruyor bunu. Sag duyu sahibi okumamis insanlar bile idrak etmmege basladilar. Kilicdaroglu hala aval aval izliyor olan biteni. Muhalefet de korkuyor zira ne guzel kiyak emeklilik, salla basi al maasi muhalefeti varken. Sali gunu 100 kisilik grup toplantilarinda Recep beyin muslugu demeyi muhalefet sanan katip kilikli Kemal de bu direniste tokati yedi, panik halinde simdi o yuzden gosteriler bitsin istiyor, ayni iktidar partisi gibi. Eeen ne kolaydi Sali gunu grup toplantilarinda kendi kendine konusmayi muhalefet say, iktidara gelmek icin en ufak bir caban olmasin, memleketin alti oyulurken, bir orta dogu diktasina donerken ses cikartma, hapiste bosu bosuna 5 senedir yatan iki milletvekilini bile ziyaret etmekten ordan cikartmaktan aciz. Ya diger genclik? Futbol forumlarinda sabah aksam transfer, kadro tartismayi hayat sanan, kendilerine dayatilan erdemsizce hayati benimseyerek cit cikartmadan, gece televizyon basinda uyuklayarak yasamaga alismak. Hayati gundelik islerden ibadet sayip cebini doldurmaktan baska bir amaci olmayan okumayan, sanatla, edebiyatla, felsefeyle hic bir alakasi olmayan, beynini ve ruhunu gelistirmek icin en ufak caba sarfetmeyen modern koleler. Onlara da batti bu piril piril genc kusak. Ne zekalarina, ne entellektuel birikimlerine hic bir zaman erisemeyecekleri o kitlenin direnisi onlara da batti cunku kendi yasadiklari haysiyetsiz koyun gibi hayata ayna tuttu bu kitle. Bitsin diye havlamalari bundan. Taksim'de ortak kutuphane bile kurmuslar, herseyin meta oldugu kapitalist duzende. Bu direnis dunyada tek belki de. Paris komunu bile siyasi temelliydi, bu kulturel direnisi anlamak icin epey caba sarfetmek, yillardir calismamis beyni calistirmak gerekiyor.
“You have power over your mind - not outside events. Realize this, and you will find strength.”

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Görkem Kırgız

Post by Görkem Kırgız »

Hepinize selamlar,

Aradan yıllar geçti lakin beni hatırlayanlarınız mutlaka çıkacaktır diye tahmin ve ümit ediyorum. Hiç de azımsanamayacak bir süre dahilinde aranızda bulunmuş, yazmış, çizmiş, okumuş genç bir kardeşinizim. İçinizde, zamanında kalbini kırdığım abilerim ablalarım olması çok muhtemel, çocukluğun verdiği delişmenlikle sataştıklarım, canını sıktıklarım olmuştu ki ben de (kendimce) kalbi kırık bir biçimde -çok da ses etmeden, özür dilemeden- terketmiştim güzel ortamınızı.

Bu uzun ve -kimine göre de manasız- girişimi, iletmekte geç kalınmış bir özür dileyerek tamamlasam hiç fena olmayacak. Saygısızlık ettiğimi düşünen olduysa, tek tek özür dilerim, hatalarımı seve seve kabul ederim.

Açıkçası bu sitenin varlığını unutma noktasına dahi geldiğim zamanlar olmuştu ki, geçen gün aniden uzun dönem hafızamda çağrıştınız, "bizim abiler ablalar ne düşünüyor acaba mevcut durum hakkında?" diye bir hışımla yorumlarınızı okumaya giriştim.

Sadece okuyacak, yeni bir bilgi kırıntısı ihtimalinin peşinde koşacakken, sevgili İsmail kardeşimizin yazdıklarını okudukça birkaç kelam etme hevesiyle tekrar üye oldum.

Sevgili İsmail(isminin gerçekten İsmail olduğunu varsaymasam da, ne diyeyim işte?), yazdıklarını tekrar tekrar okuyup da tek tek cevap vermek niyetinde değilim. Fakat şunu bilmeni isterim ki, yazdıklarını iki gün önce okudum ve bende bugün bıraktığı tortu, yediğimiz yüzellibin! biber gazından daha acı oldu.

Hakkında anlamakta güçlük çektiğim ve -insanlığımın gereği olarak- sormam gereken bazı şeyler var. Sana, fikirlerine saygı duymak istiyorum mesela. Gel gör ki, yıllar önce nerede bıraktıysam, hala orada görünüyorsun. Bu beni inan çok üzdü. Değişmeyen, yerinde sayan, inatçı karakterlere saygı duymak, benim için ölüm fermanımı izmalamakla eş değer. Ama çabam var güzel kardeşim, bilesin.

Mesela, sahte isimle yazdığın söyleniyor. Kerem abiye inanmayacak değilim ya, sadece iyi niyetten, bir defa daha sorasım var sana. Sahte isimle mi yazmaktasın?

Eğer sahte isimle yazıyorsan da, hay hay. Fakat sana bu noktada bir şey daha sormak isterim: Karakter gelişimi diye bir şey duydun mu hiç? Gerçek karakterin olmasa da, sahte karakterini de ziyadeyisle geliştirmen mümkün, güzel kardeşim.

Taksim Gezi Parkı'na hiç gittin mi? Oradaki insanlarla konuşup, fikir alışverişinde bulundun mu? Anlamaya ve anlatmaya çabaladın mı güzel kardeşim?

Haberin vardır, geçen gün İstanbul Valisi'nin "çocuklarınızın can güvenliği yok, onları oradan alın" çağrısı üzerine bir çok anne geldi direnişe; çocuklarını götürmeye değil, korumaya, kollamaya. Bu davranış biçimi, tencere tava sesi kadar ağrıttı mı başını?

Bak, şöyle bir şey var İsmail; https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 4167_n.jpg
Yıllardan bu yana, -de -da'ları nasıl yazman gerektiğini bir türlü öğrenememiş biri olarak, annelerin gelmesinden sorumlu kişi sen olabilir misin acaba?

Eskileri geçtim, sadece şu onyedi gündür gaz yediğin, polis şiddettine maruz kaldığın ve/veya tanıklık ettiğin oldu mu hiç?

Taksim'i terketmeyi reddeden ben ve benim gibiler, senin için 'öteki'ler miyiz? Acaba senin haklarını da savunmak için orada bulunuyor ve kapılarımızı herkese ardına kadar açık bırakıyor olma ihtimalimiz hiç aklına geliyor mu?

Kalbimi kırdın İsmail. Kalbim kırık gidip, sayende kalbim kırık döndüm şuraya.

Seni tekrar düşünmeye, daha önce yapmadıysan da ilk defa düşünmeye davet ediyorum.

Bugün halimiz İspanyolca şarkı kitabına sıkışmış koca koca R harfleri gibi olabilir lakin yarınlarda herkese sesimizi duyuracağız, duymayanlara, duymak istemeyenlere inat. O gün geldiğinde yazmayanları konuşacağız, konuşmayanları yazacağız ama şüphen olmasın, üç maymunu oynayanlara da insanlık namına ikinci bir şansı vermek de boynumuzun borcu olacak.

Ama en önemlisi ezilmeyeceğiz, bükülmeyeceğiz, kıvırmayacağız. Çünkü en zor günde dahi doğruyu, hakkı, halkı savunmuş olduğumuzun bilinciyle rahat uyuyabileceğiz.

Uykularını kaçırmaya değer mi güzel kardeşim? Vicdanlı biri olduğuna inanıyorum. Eğer o vicdanı başkalarına göstermiyorsan da, bari kendine göster güzel kardeşim.

Yol yakınken dön, bir olmak isteyen, ötekileştirilmek istemeyenlerin yolunu takip et be güzel kardeşim. Biz her yere izimizi bırakmaya çalışıyoruz zaten, hemencecik bulursun.

Son olarak, bu da yazmayanlara, konuşmayanlara gelsin; http://www.youtube.com/watch?v=9RL_hiD2Jbg

Sevgiler,

Görkem.

Ismail Gezer

Post by Ismail Gezer »

Polise reva görülen muameleyi gördükçe, eylemcilerin samimiyetine en ufak bir inancım kalmadı. Bu ülkenin sokaklarında bu kadar başı boş köpek olduğunu görmek acı verici. Taksim meydanında köpek taklidi yapan eylemci hariç...

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Hoş geldin Görkem,

Eline saglık çok güzel yazmışsınız. Anlayanlar anlar, anlamayanlar da havlar.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Hosgeldin Gorkem eline saglik enfes yazmissin ama Nezih abinin dedigi gibi insan olan anlar yazdigini ancak. Benim de futboldan kopmama ragmen burda yazmamin nedeni son derece sag duyulu insanlarin olmasi ve oyle veya boyle pek cok kisiyle arkadas olmak. Evet belki bizler azinligiz ama bilincsiz insanlarin bilincini harekete gecirmek icin yapilacak en guzel eylem yapiliyor dostca ve dayanisma icinde. Herkesin anlamasini beklemeyelim, bir kac kisi anlasa kardir ki bugun esnaftan taksi soforlerine pek cok kisi destek veriyor. Digerleri kendilerini yazdilari, soyledikleri ile rezil ediyorlar zaten.

Ulkenin basbakani bugun cikmis Reyhanli'da 53 sunni vatandasimiz sehit oldu demis. Resmen her tur mezhep catismasini, kutuplasmayi korukluyor. Kin saciyor etrafa.Inanmayan baksin 53 Sunni diyor korkunc ya http://www.focushaber.com/videogaleri/e ... di-v-43636 Etrafinda baska hickimse yok boyle saldirgan olan ve kin kusan. Bir de demis ki 'az once Bulent Ersoy'un da dedigi gibi secimle gelen secimle gider demis. Referansi da muthis.
Last edited by Kenan Atak on Sat Jun 15, 2013 5:27 am, edited 2 times in total.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Televizyonu her açışımda sevimsiz suratıyla onu görüyorum her defasında. Çünkü Eurosport izlemediğimde açtığım her kanalda o var ne yazık ki. Ama hayat öylesine engin ve geniş, dünya öylesine iç açıcı şeylerle de dolu ki... Yaşama bağlayan tek şey de bu yanlar zaten bir kişiyi. Büyük hoca Ünsal Oskay'ın dediği gibi siyasilerin, magazinlerin, basının yarattığı şeyleri beğenmiyorsa kişi, kendisine kitaplardan, Sartre'dan, dünya müziklerinden bambaşka bir yaşam da yaratabiliyor çünkü bu onun elinde. Uzatmayalım, Manu Chao taaa Barcelona'dan müzisyen arkadaşlarıyla Türkiye'ye ve direnişçilere selamlarını gönderen bir video yayınladı. İçim ışıldadı, insanın yalnız olmadığını bilmesi, üstelik kilometrelerce uzaktan sana uzak gibi görünen bu muhteşem adamdan selam gelmesi yüreğe su serpti adeta. Ve şu an lokal saatle sabahın 6'sına geliyor. Taksim'den henüz döndüm. Alman piyanist Davide Martello son birkaç gündür Taksim'de anıtın önünde piyanosuyla konser veriyor. Onu da dinlemek maksadıyla uğradım bugün. Dünyaca ünlü piyano sanatçımız Gülsin Onay'ın da geleceğini öğrenmiştim, onu da böyle sıradışı bir atmosferde bir kez daha hayranlıkla izledim. (Daha önce Akbank Sanatta izleyip mest olmuştum) İnanılmaz şeyler oluyor aslında, gezi parkındaki dayanışmayı bilhassa yurt dışındakilerin görebilmesini dilerdim. Yanlış anlaşılmasın, zaten takip ediyorsunuzdur ama oraya gidip onları görmenin verdiği duygu tarif edilemez bir şey. Çadırlardan yapılmış Revirde kapıda beyaz önlükleriyle bekleyen doktorlar, büyük ihtimal henüz mezun olmuş, yüzlerinden anlaşılan pratisyenler, diğer tarafta evinde yaptığı keki, böreği çöreği getirip yemekhane denen yere veren anneler, teyzeler, daha ötede halay çeken gençler... Ya hala çıkıp şu siyasetçi bozuntularının-hangisi olursa olsun- nutuklarına kulak vererek yaşayanlara, ahkam kesenlere acınır mı, kızılır mı, küfür mü edilir seçemiyorum, bilemiyorum. O kadar karışık ki kafam inanın. Yaşamak lazım, hissetmek lazım.

Dünkü konserden:
http://www.youtube.com/watch?v=hPxnh5R7Oxc

Kenan Atak

Post by Kenan Atak »

Yahu ben bu Polat Alemdar ve Avsar kizi konusmasina takildim. Turkiye o kadar geri zekali bir yer ki, o kadar sehir planlamacisi, mimar, muhendis var, bunlarla konusmuyor basbakan da bu konusma ozurlu Polat Alemdar ile ve Avsar kizi ile konusuyor, ondan sonra Bulent Ersoy'a atif yapiyor. Hakikaten boyle bir acizi 11 sene ulkenin basinda tutan ve secen insanlari dusundukce kitap okuma oraninin Uganda kadar olmasi beni sasirtmiyor. Ha konu park olayi degil, baskilara karsi direnis derseniz haklisiniz ama o zaman gene bu Polat Alemdar'in isi ne? Bu Teyyibin danismani falan kim merak ediyorum. Rezil rusva oldular!

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Gidenler donse Gorkem gibi eskisi gibi karilip karisilsa belki Ismail de bu ofkeyi birakir. Ismini kullanirken buradaki kavga gurultude atilmis oldugu icin sahte isimle tekrar katildim demisti bana. Adi Mustafa olmus Ismail olmus fark etmez. Ne yazdigi kim oldugundan daha onemli. Kalp kirmak cok kolay. Kalp kazanmak asil onemli olan. Atmak susturmak yerine neden boyle kendi dusuncesinde olmayana dusman oldugunu anlamak lazim. Karsi dusuneni sevmesini Bekleyemeyiz. Cunku cogumuz da boyleyiz. Kafaca uyusmayan hali ile sevilemiyor. Devamli bu isi firsat bilip siddete basvuranlarin sadece tek tarafli olmadigini soyluyor. Bir resim bir video gosteremedi ama bu bir yalan diyemiyorum. Polise de tas atan var. Turbanliya da saldiran olmustur. Bunu burada onaylayan cikmadigi halde buradan kopek diye kime mesaj verdigininide cikaramadik. Bazilariniz ustunuze alinmaya basladi herhalde bana diyor diye. Baksaniza bana dedi diye Gotten cikip geri gelmis. Ismail artik su kopek isini boslasansa da burada en azindan kavga gurultu ve kirginlik olmasa.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply