Emirates Cup

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Nezih Gunal

Emirates Cup

Post by Nezih Gunal »

Galatasarayin Emirates Cup maçlarını Amerika'da ESPN Deportes ve WatchEspn verecek.

Cumartesi 3 Ağustos 2013 Galatasaray - Porto 6 AM PDT
Pazar 4 Ağustos 2013 Galatasaray - Arsenal 8 AM PDT

İlgilenlere bildirilir.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Burak Ayyildiz

Re: Emirates Cup

Post by Burak Ayyildiz »

4-4-2 cesaret değil, intihardır! Çare 4-5-1...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak Ayyildiz wrote:4-4-2 cesaret değil, intihardır! Çare 4-5-1...
Hele geride adam gibi bir solbekin yok onun yerine sabalak Danny ve koca gotlu Eboue filan gibi keresten varsa. Bunlar antremanda ne calisiyorlar bilen var mi. Hayatiminda Terim kadar goygoycu bir TD gormedim. Okuz olsa trene bakarak defans isini ogrenir ve ogretirdi. Napoli macinin ozetlerini gordum. Mac sabahi onbir kisiyi toplasan o uc golude yemezlerdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

Yok abi tanıyan tanımayan deli sanacak ama ya bu adam doğruyu bulacak ya da ben gerçekten kafayı yiyeceğim. Bu şekilde oynayan başka bir takım yok artık; bu şişik egoyla başka maçları izlediğini de hiç zannetmiyorum.

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

İşte böyle hoca! 4-5-1 e devam ;)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Porto normal durumda rahat 2-1 kazanacak iken iki penaltiyi harcayinca bizim sahtekar Melo'nun attigi penalti ile maci 1-0 almislar. Ama al kicina sok misali. Bu arada ilk penaltiyi yaptiran kim diye sormayin. Bizim okuz. Ikinciyi ozetlerde goremedim. Oduncu olsa o topa daha iyi vururdu. Portoda garip adamlar varmis. Terim'den adam olmaz serserilige devam. Bu seneki mazareti de belli. Nedense sevemedim gitti bu adami. Mehmet Snijder tribune cikar demis. Bence tribunde biri var zaten. Keske hic inmese.

Guncellestirelim buldugum yeni ozetle. Okuzler belli olsun. Bu kadar olur be. Hic mi kendilerine bir ceki duzen vermeyecekler. Muz tiryakileri diyecegim irkci olacagim ama durup dururken soylemiyorum. Icim katildigi icin soyluyorum bu zavalliligi gorunce. Hicbir zeka piriltisi yok bunlarda. Isleri gucleri sahtekarlik birader.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Takım ikinci devre iyi oynadı. Mevsim bası fazla beklenti olamaz. Gecen seneki tenkitleri hatırlayın. Sonuc ne oldu.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Savunma yine kotu durumda. Hoca Dany'i tumden kaybetmemek icin oynatiyor ama resmi maclar baslayinca isler degisir. Yeni kurali da dusunursek Dany'nin isi zor gozukuyor, 2 sene de sozlesmesi var galiba.Bir spor psikologu ile calismasinda fayda var. Savunma yine en zayif halkamiz olmaya devam edecek gibi gozukuyor.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Takım ikinci devre iyi oynadı. Mevsim bası fazla beklenti olamaz. Gecen seneki tenkitleri hatırlayın. Sonuc ne oldu.
Nezih agabey dunya takimi olacagiz diyorlar ya. Boyle egrisi dogruna her zaman gelmiyor. Terim ile bunlari hep yasadik. Bir sene iyi bir sonuc ikinci sene bas asagi gelmekten memnunsan mesele yok. Gecen sene olanlar normal degildi. Ilk uc macini kaybedip son uc macini alacaklar deseler inanirmiydin gruptan cikmak icin gecen sene. Ha olmasina oldu. Bu sene yaparlar diyorsan mevsim basi diyelim. Ama oyun gecen seneki ayni oyun. Bundan iyi degillerdi ve bundan daha iyi olacaklarini sanmiyorum. Yeni adam almadilar ayni okuzler ayni oyunlarini oynuyorlar. Danny ve Eboue ve hatta Melo bu kadar. Fazlasini bekleme.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Geçen seneki takımla bu seneki hemen hemen aynı. Ancak arada büyük fark var. Burak, Umut, Amrabat, Dany, Sneider, Drogba ilk defa beraber oynadılar. Futbol takım oyunu. Ne kadar beraber oynarsanız o kadar başarılı olursun. Hata da olacak. Zira kaydedilen gollerin 90% ni karsı takimin hatasından oluyor. Sen ne kadar kızarsan kız ben Fatih'i çok takdir ediyor ve beğeniyorum. Adamın başarıları inkar edilemez. Oyuncunun ruhunu çok iyi anlıyor. Üstelik gecmisine bakarsan kendisini bukadar geliştiren bir spor adamı az bulunur. Sen kendini üzme. Bir aksilik olmazsa bu takım gecen seneye nazaran daha başarılı olacak. 2000 ruhu geri geliyor gibi geliyor bana. Erman ve Enginin de takıma oldukça katkıları olacağını düşünüyorum.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Galatasaray gene dünkü gibi ikinci devredeki güzel oyunuyla ve Drogba'nın iki golüyle Arsenal'i 2-1 yenerek Emirates kupasını kazandı. Senenin ilk kupası .

Burak Ayyildiz

Post by Burak Ayyildiz »

4-5-1'e devam! Çift santraforlu sistemle 4-5-1 arasındaki fark, geceyle-gündüz, ilk devreyle ikinci devre kadar açık...Aman hoca FB maçında Burak'la Drogba'yı yan yana oynatayım deme lütfen, gör artık bazı şeylerin tesadüfi olmadığını...Mücadeleye devam! Eylemlerim sürecek :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Oyundan sonra sahada ingiliz muhabir soruyor biraz kolay dustun gibi diye Drogba "aaah come on"diyerek ayibi ortuyor. Gerci daha sonra daha inandirici bir dususte hakem vermiyor. Neyse bu kupayi yan cebimize koyduk. Biraz da Ingilizler uzulsun.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply