2013-2014 Super lig

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2013-2014 Super lig

Post by Hasan Tezcan »

Salih ayagina kursun sikarsan is daha da zorlasir. GS'da oyuncu mu biraktilar, artik kadroya hic giremeyen oyunculardan bahsediyorum. Engin kayiplarda...GS da joker oyuncu birakmadilar. Yabanci TD ile olacagi bu, statikoculuk....neyse.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Engin geçen sezonki Süper Kupa maçında aldığı cezadan beri ortalarda yok.
Açıkçası kadromuzda zaten joker olarak oyuna girip maçı çevirecek oyuncu hiç yoktu Hasan abi.
Yabancı sınırlamasından dolayı yedek kulübemiz hepten zayıfladı.
Fener'e bakıyorum... Webo, Salih ve Emre'yi oyuna sokuyor.
Bizde Aydın'lar, Ceyhun'lar giriyor.
Ligi domine etmek istiyorsan yerli iskeletin iyi olacak, üstüne kaliteli yabancıları ilave ederek kusursuzlaşacaksın.
Bizde tam tersi... "Çilek"lere maşallah... Yerlileri ise birkaçı dışında at gitsin.
İki sezon üst üste şampiyon olurken hem Terim hem de yönetim fena havaya girdi. "Elimizi kolumuzu sallaya sallaya ligi alıyoruz" psikolojisine büründüler. Oysa eksiklerimiz kabak gibi meydandaydı. Görmediler.
Sezon başında FB ile BJK güçlenirken biz yerimizde saydık... Sonuç ortada.
AYRILMAZ İKİLİ

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Hasan Tezcan wrote:3-2 oldu, FB öne gecti, free kick akabinde karamblden geldi gol, dk 94, gol Egemen.

Mac bitti.
Free kick pozisyonunda Bursali Webo ile yukselip topa kafa vuruyor, Webo'ya temas bile yok Webo kafasini tutarak yere dusuyor ve zaten care arayan hakeme sans veriyor o da sari kart ve faul diyor. Bursali adam cildiriyor ben sadece topa kafa vurdum diyor ama nafile. Caner vuruyor barajdan birinin dotune carpiyor Egemenin onune dusuyor ve gol! Pozisyonda hersey var artistlik ve pislik yapilarak alinmaya calisilan faul, hakemin bariz yanlis karari ve bir taraftan damlayan Fener bali.

Gol sonrasi Bursanin gelistirdigi akinda Volkan topa yukseliyor Bursali adamin arkasina diziyle vuruyor topu iskaliyor ve bunu farkedince yere atiyor kendini Bursali topa vuracakken hakem dudugunu caliyor Volkana faul yapilmis diye.

Gelen haftanin hakemini cok merak ediyorum bizim futbol konusmamiza gerek yok, kazayla Feneri yenecek duruma gelirsek kesin izin vermezler burdan simdiden ben size soyluyorum yine hakem faciasi yasanacak. Fenerde bir de bu bal oldukca bunlar bir daha puan kaybetmez belki ayip olmasin diye biriki mac mahsustan takilip Lig TV'nin gelirleri zarar gormesin diye yarisi yakin tutarlar.

Bu kadar gostere gostere yapilmaz bu is, bu kadari da ayiptir! Fener guzel oynuyormus her takildigimda bana da yardim etseler ben de guzel oynarim. Bu kadar artist adami bir takima nasil toplamislar acaba.

Bize Messi'yi Ronaldo'yu getirsen ne olacak, maksat Fener uzulmesin bari annesinin ligini kazansin. Bence hic bosuna futbol analizi yapmayalim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB'ye takilmayin. Yarali onlar. Boyle maclar analarinin ak sutu gibi helal. Bosuna nefes tuketmeyin. Hakemlerin gonul bagi var. Adam FB'li ise ne yapsin. Yenilmesine dayanamiyorlar. Bursa da son saniyede yemesin birader. Adamlar iki haftadir son saniyede atiyorlar iste.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu sene forumsuzluk yasiyorum GS gibi. Kondisyoner mi tutsam ne yapsam acaba. Genel siralamada birinci goxuksem de durum aldatici. Haftalik performansim kotu. BJK Kayseriyi uclemis. Kayserisuper lige iki takim cikarinca sacmaliyor nedense. Eskisehirin ikinci golu Necatiden. Enfes bir vurusla tam doksandan capraz bir sekilde topu asmis ampul gibi. TRT Arapcada gordum. Bu arada bizim takunyalilar iyi is basarmislar. Senelerdir yanlis bir politika ile ihmal edilmis burnumuzun dibinde bize kultur olarak daha yakin insanlari hedef almalari Avrupalilarin gotunu yalamaktan daha mantikli. Elimiz hamur karnimiz ac senelerdir aralarina girmeyi denedik iste. Bence yaptiklari en akillica is bu. Sinirimizdan taa Fas'a kadar milyonlarca buyuk bir pazara sirtimizi donmus senelerce vakit ksybetmisiz. Bati dunyasi somurup giderken bakmanin bir anlami yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Damarima basiyorsun Cengiz abi, GS'in neden 'formsuzluk' yasadigini bir sizler anlamadiniz, veya anlamak istemiyorsunuz, ayrica kurumsal Aysal gözunuzde buyute buyute bende antipati yarattiniz. Adam AY olma yolunda (belki oldu bile) bunun farkinda degilsiniz. Sezona 2 kupa ile baslayan, BJK macindan sonra bir hava yakalayan takimin tabiri caizse icine ettiler, ve bugunlere geldik. Insanin olaylara genis acidan bakma adeti adamina ve sartlara göre degisken olabiliyor...bu tarihi sil bastan yaz gibi bir durum adeta, öyle oldu bir bakima. Neyse yeterince konustuk tartistik. Bir kac hafta veya ay sonra kim hakli kim haksiz ortaya cikar.

Yarismada formsuzluk yasamiyorsun Cengiz abi, bizler biraz daha iyi olduk gibi me geliyor. Kendimden pay biciyorum, ilk haftalarin durgunlugunu attim ustumden, takimlari daha iyi taniyor gibiyim mesela, maclari izlemeye calisiyorum en azindan...daha aktif olduk :-)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su Konyanin yaptigina bak. Antalya gibi iyi bir takimi net bir sekilde yenmis. Ben maclari izleyemiyorum ama yarismadwki takim performansina dikkat ediyorum. O dort battalion istatistik bir fikir veriyor. O yuzden tepeden kopmadim ama son macinda iyi oynamaya baslayan takimi gormek pek kolay olmuyor. Simdi Konya duzeldi mi yoksa sansa mi maci aldi gormem mumkun degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada TS 2-0 dan maci verdigini yeni gordum.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bizim dalyapraklara kizdigim icin bu :bu hafta Fenerin macini asiyorum.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ligten tamamen kopmus gibiyim. Antalya'nin ve Daum ve Battalya ile sorun yasandigi soylenen Bursa'nin yukselis grafini goremedim. Antalya'yi kim calistiriyor bilmiyorum ama son haftalarda iyi sonuclar alirken FB'ye takilmislardi son dakika golu ile. Elazig'da sogukta 3 gol atmislar. GS gibi ben de dagildim bu arada. Yarismada nal toplamaya basladim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sivasspor'un cok eksigi vardi, bilhassa defansinda...Antalspor'un TS'u Samet sanirim, adam kontraatak oynatti neticeye gitti.

Yarisma inisli cikisli, hang on there :-)

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Herkezin bir belalisi var. Fenerinki de BJK. Yine Saracoglunda bizim ruyalarimiza girecek sekilde FB'yi dagatacaklar. Simdiden FB on kisi ve 3-2 yenik. Bunu bile bile beraberlige oynamisim GS'a yarasin diye. Bu isi kalp isi degil. Bu arada Sergen Antep'i adam edecek. Bizim Tugay hala agzini poyraza acmis oyle duruyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Neyse ki Necip sapsali takim dengesini kurdutmus ve FB beraberlikle namusu kurtarmis. GS yarin yenebilirse pek oyle gozukmuyor ara iki puan kapanir. Degilse op esigi cik disari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Furkan Özcal bugun FB'ye karsi harikalar yaratti, GS'dan kiralik giden oyuncu, umarim önumuzde ki sene tekrar degerlendirmeden gecer.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu çocuğu Fatih Terim harcamıştı. (Tıpkı Y. Gökoğlan'a yaptığı gibi)
Hem transfer etti, hem de bütün sezon boyunca 1 dakika bile forma vermedi.

FB'nin çekirgesi bu sefer sıçramadı.
16 haftalık performanslarına baktığımda, gerçekten de ligin en iyi futbolunu oynadıklarını ve en iyi fizik kondisyonuna sahip olduklarını düşünüyorum.
Ama şu da var: Birçok maçta, kırılma noktalarında -biraz da şansın yardımıyla- son dakika golleri bularak maçları kurtardılar.
Şampiyonluk yolunda son dakika gollerinin çok büyük önemi var... Hem takıma moral katar, hem de rakiplerin moral düzeyini sıfıra indirir.
Bizim 2005-2006 şampiyonluğumuzdaki son dakika golleri halâ hafızamda.
FB bu tür maçlarda oyunu rakip yarı alana yıktığı için goller bulmadı. Bireysel patlamaların eseri olarak golleri buldu. Yani "çekirge sıçradı"...
Umarım bundan sonra sıçramaz.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply