2013-2014 Super lig

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2013-2014 Super lig

Post by Hasan Tezcan »

Karabukspor'dan gecmiste Hakan Unsal gelmisti hatirlarsaniz. Fuat insallah böyle devam edip GS'a faydasi dokunur. Ishak hakkinda kararsizim, biraz erken diye dusunuyorum, kornerleri disinda bir baska özellik görmedim. MKE'den biliyorum az cok, 4 milyon euro etmez.

http://spor.gazetevatan.com/haber/manci ... u/594963/1
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tesekkur etmekten beli bukulmus...gelsinler burada isitma sistemi nedir görsunler. Ben iyi olduguna inanmiyorum (gördugum kadari ile), yakinda okuruz.

http://spor.gazetevatan.com/haber/gsara ... i/595069/1

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Tesekkur etmekten beli bukulmus...gelsinler burada isitma sistemi nedir görsunler. Ben iyi olduguna inanmiyorum (gördugum kadari ile), yakinda okuruz.

http://spor.gazetevatan.com/haber/gsara ... i/595069/1
Kimin sorumlulugu imis isitma sistemini devreye sokup calistirmak pekala? Ayni stadin yolunun yapilmasi gibi bir olay bu da. Bu stadi yarim yamalak teslim alanlar utansinlar. Nerede o santiyede yatip kalktim diyen Isin Celebi? Cehennemin kor dibine yatip kalksaydi denmez mi simdi. Polat efendiyi adamdan sayip bir sey demek zaten haram. GS'in gelmis gecmis en kotu baskanligini yapti. Her turlu rezillik vardi sayesinde. Buna isitma sistemi de dahil oldu. Gecen gun kurumus boka su serpmemek icin Statlar Genel Mudurlugunden birisinin verdigi demeci gorup okudum. Biz stadin ustunu de kapatip teslim edecektik. GS yonetimini stadi acmak icin yeni sezonu beklemek istemeyip bizden Ocak ayinda acilmasini istediler. Mart'daki kongreye stadin acilmasi ile girmek istiyorlardi. O yuzden yeni protokol yaptik ve stadin kapanma insaatini ustlerine aldilar ve iki sene icinde kapatmak yukumlulugu ile anlasma imzaladik diyordu. Kim imzaladi bu anlasmayi? Polat efendi. Kim verecekti o stadin kapanmasi icin gereken parayi? Mudure gore sadece 2M dolarlik is idi GS bu harcamayi ustune aldi diyor. Ulan eve kapi mi takiyorsunuz? Guya alt yapi isini bitirmisler cok az bri sey kalmis tavani kapatmak icin. 2M dolara stadin tavanini acar kapar yapmak degil stadin kapisini bile taktiramazsiniz Bunlar boyle esek herifler. Biz yapip teslim edecektik simdi mahkemelik olduk diyor mudur efendi. Ne oldu ama kongrede. O stad kicina bativerdi. Kiclarina tekmeyi yiyip vinladi gittiler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mukavelesi mayis ayinda bitiyor, cocuk GS'a gitmek istiyor, menajerinin araciligi ile bunu dile getiriyor, belki de ön mukavele imzaliyor...sikayetin ne olabilir bu durumda. Avrupa'ya bir baksinlar. Alper olayinda nasil bir satici huviyetinde davrandilar ise, buna katlansinlar artik, kaldi ki GS'in isi oralara cektigi de yok bana sorarsaniz. Ustune soguk su icsin artik. Yakinda bu ise FB de karisir benden söylemesi :-D Tam komedi.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/e ... Q360551SXQ

Öte yandan 'mac tekrar edilsin' ayaagina sahaya inip Fernandez'e saldiri olayi gume gidiyor sanki, cit yok mubarek. Bence hukmen maglup ilan edilmeleri gerekiyor, 5 mac saha kapatma cezasi veya daha agir bir ceza kesilmesi gerekiyor...ama yururlugu kim isletecek, bunlar amatör bile degiller, kaldi ki desem, amatör olarak sporu icra edenlere haksizlik yapmis olurum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Futbolcu gidecegi klubu secer. Ocakda olmaz ise Mayis olur. Bonservis yerine de az miktarda yetistirme parasi alirlar. Zararli cikan onlar olur. Veysel Sari adini gorunce urperdim. Neyseki arabacilar istiyormus. Alper'I kacirmamiz kotu oldu. Orta saha oyuncusu ama o aldiklari Chetju mu ne karin agrisi o madrabazin yerinde rahat oynardi. Parayi hem de yabanci uzerinden carcur ettirdi giden Kelaynak. Buyuk bir kazik yedik yine.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

...samar oglani teklifte bulunmus, Eneramo + 1 milyon euro. GS'i kullaniyorlar diye dusunmeye basladim. Ortada birsey yok iddiadan baska. Ben bunlardan ne oyuncu alirim, ne de satarim, gunahimi vermem. Karakter olarak oyuncu ve ve yöneticisi curuk. Önumuzde ki gunlerde bir baska takima imza atip 'hayalimde ki takima geldim' diyebilir...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Alper Potuk profesyonel. Ha GS olmus ha FB ne fark eder, ben alacagim paraya bakarim dedigi icin suclanamaz. Ama FB gitmekle yaptigi hatayi simdi gormustur. Iki sene Avrupa yuzu gormeyecek. Sonra ne olur diye sorarsa Salih ile konussun. Elbette bu isi hakki ile yaparsa iki sene gelip gecer. Daha genc. GS ise nedense bir iki olay yuzunden hakli olarak mimlendi. Futbolcu ayartiyorlar diye suclaniyorlar. Kayseriden bu yolla aldigi iki futbolcu da (biri Ali bilmemne idi artik adi sani duyulmuyor, oburu de malum Amrabat) boktan cikti ellerine yuzlerine bulastirdiklarina degmedi. Yedigi kazik kulaklarindan cikti. Abdurrahmanin kulaklari cinlasin. Simdi bu isi ustrubu ile yapsalar bile ustlerine kaliyor. O yuzden hic araya girmeden "oglum klubunu ikna et istersen Ocak ayinda gel olmaz ise Mayista gel bizim sana verecegimiz para su kadar, eger bu is Ocakda olursa da sana verecegimiz bonservis ucreti icin pazarlik ederiz ama biz senin kontratin varken direk olarak klubune gitmeyiz diyerek kenara cikmasini bilmeliler. ANladigim kadari ile de oyle yapiyorlar. Eskisehirdeki kiro kendi kendine gelin guvey olup piyasayi ateslemek istemis kendi capinda. Oyuncunun gidecegini gormus. BJK gitmek su anda kendini korlemek demek. Bunu gormuyorsa zaten oyuncu bize yaramaz demektir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS yöneticisi Tarik ile ilgileniyoruz demedi, ben sahsen duymadim. Adama sormazlar mi sana ne oluyor diye. Ali Turan, Amrabat olayi yönetici faciasi diyebilirim, farkli olay. Tarik'in mukavelesi 2014 Mayista sona eriyor, ve ortada imzalanmis bir protokol bile yok...fotojenik'in yalancisiyim.

Ayrica, aman sahsiyetli davranmasinlar, kurallari tanisinlar yeter...sahsiyetlik ugruna neler yapilmadi ki.

Kulupler arasi anlasma olmaz, öyle bir anlasma tabihatinda yanlis ve ilk firsatta bozulur. Bu hususta hesap ve kitap da tutmak yanlis olur, sidik yarisi gibi birsey bir bakima. Ne halleri varsa görsunler, senin altyapin, scouting olayin tikir tikir calisiyor ise kim takar boktan oyuncusunu, götu boklu yöneticisini. Eskisehirspor sike surecinde aklandi mi hatirlamiyorum bu ara.

Muhatap olacagin insani iyi sec, yoksa sende bit gun onun gibi olursun, veya daha beteri. Bir söz var, 'kötu dost, insana can dusmanindan daha cok zarar verir' diye...GS yanlis yolda ilerleye durdun...hesap ve kitap sadece bu hususta tutulur. GS sike surecinde gerekeni yapmamistir, bir kenara cekilip susmustur, oy vermeyerek, daha aktif olmayarak. Ben öyle dusunuyorum, ve bu yuzden kurumsal Aysal ve yandaslarini ayni kefeye koymaktayim...buna Ali Durust, Fatih Terim dahildir. Nezaket bir yere kadar, ötesi suc ortakligidir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan sen de soyluyorsun ki GS Eskisehirle muhatap olmamis. Biz senin su futbolcunla ilgileniyoruz dememisler ise Eskisehirli kiro olayi bulandirmak icin senin sporx mi artik her nerede gordugun demec verdi diye Aysal yonetimine catmani anlamis degilim. Yukarda demissin zaten. GS Tarik ile ilgileniyor diye bir dedikodu duymadim ve gormedim diyorsun. Bir evvelki mesajinda da cocuk belki GS gelmek istedi kendisi ile kontrati bittiginde gecerli bir on anlasma yapilmis olabilir ki bunda ne var demissin hatta. GS yonetimi neden iyi yolda degil belli degil su son yazdiklarinda. Adamlar Eskisehir ile soz duellosuna mi girmisler? Eger boyle bir sey yoksa Aysal ve avenesi ne yapmislar dogru olmayan?

Sike olayina filan girince olay GS'a pahaliya patlayacagini gorduler hatta tehdit bile edildiler. Bu yuzden kalkip olaya daha fazla bulasip klube bedelini odetmek istemediler. Su olaylari goruyorsun. Turkiyede isler nasil dondugu hakkinda bir fikir edinmissindir. Bence en dogrusunu yaptilar geriye cekilmekle. Tucunun nasil secildigini de gordun. TS'un nasil nana gibi kivirip uc bes takimi ortada birakip oyunu kime verdigini de herkezden iyi sen biliyorsun. Gazetelerde gordum Ihale filan yapmadan Ligtv'nin kontratini tek tarafli uzatmislar. Kasimpasa karsi cikiyormus olur mu boyle sey diye. Bizim Hincal efendi bile maydonoz olmus olaya. Bak su stad isinde bile ortada bir suru GS aleyhine calisacaklari bosluklar var. Hak hukuk malasef irzina gecilmis vaziyette. Kie ne diyecekler. Iste UEFA en temizini yapti ve GS bundan yeterince fayda gordu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Verilen cezalara bakin hele, Kasimpasa'nin sahasi 2 mac kapaniyor. O zaman bir takimi sabote etmek cok kolaymis. Sikiysa böyle bir cezayi GS veya FB'ye versinler de görelim.

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/201 ... tta-karari

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Verilen cezalara bakin hele, Kasimpasa'nin sahasi 2 mac kapaniyor. O zaman bir takimi sabote etmek cok kolaymis. Sikiysa böyle bir cezayi GS veya FB'ye versinler de görelim.

Dedim ya sana. Hak hukuk tamamen guguk diye. Kanun ya da kural olsa neye yarar. Bunu uygulayacak olanlar odun olduktan sonra. Onun icin kimseyi ayiplama neden bulasmiyorlar diye. Cunku mantik yok yapilanlarda.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bos isler bunlar, susmak, pasif kalmak suc ortakligi demektir. GS yönetimi bundan kendisi faydalaniyor gerektiginde...kurumsal Aysal ve yönetiminin ilk sezon takindiklari tavir ortadayken dediklerin bos Cengiz abi.

Eren Gumrukcuoglu

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Verilen cezalara bakin hele, Kasimpasa'nin sahasi 2 mac kapaniyor. O zaman bir takimi sabote etmek cok kolaymis. Sikiysa böyle bir cezayi GS veya FB'ye versinler de görelim.

Dedim ya sana. Hak hukuk tamamen guguk diye. Kanun ya da kural olsa neye yarar. Bunu uygulayacak olanlar odun olduktan sonra. Onun icin kimseyi ayiplama neden bulasmiyorlar diye. Cunku mantik yok yapilanlarda.
Abiler, kardesler, Turkiye'de yargi darbesi yapilmakta, futbol ceza guguk hukuk falan demeyin sinirlerim zipliyor. Cok aci seyler yasaniyor. Kerem'in dedigi gibi batsin Galatasaray'i da Fener'i de.
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eren Gumrukcuoglu wrote:
Cengiz Akgun wrote:

Abiler, kardesler, Turkiye'de yargi darbesi yapilmakta, futbol ceza guguk hukuk falan demeyin sinirlerim zipliyor. Cok aci seyler yasaniyor. Kerem'in dedigi gibi batsin Galatasaray'i da Fener'i de.
Ben de onu soyledim. Hasan bos laf dedi kesti atti.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Erciyes-GS maçı için başlık açılmamış. Ben de bari buraya yazayım yazacağımı.
Aslında çok fazla yazılacak şey yok... Maça mükemmel başladık, erken kopardık ve ikinci yarının ilk 10 dakikası hariç hep iyi oynadık.

Maçla ilgili iki not düşmek istiyorum.
İlki, son vuruş beceriksizliğimiz... Hangi takımla oynasak kalecisini kahraman yapıyoruz. Türkiye'de onlarca birinci sınıf kaleci olmadığına göre, bizim maçlarımızda devleşmelerinin sebebi onların büyüklüğünden ziyade bizimkilerin beceriksizliği.
Bugün öyle pozisyonlarda kalecinin üstüne vurduk ki, başta Bidon olmak üzere el birliğiyle Jorgacevic'e hayatının maçını yaşattılar.

İkinci önemli not, Mancini'nin oyuncu değişiklikleriyle ilgili.
Bugün ritmini ve havasını yakalamış Bruma'yı oyundan çıkardı, takımın hücum gücü darbe yedi.
Sonrasında kulübede ne kadar ön libero varsa hepsini sahaya doldurdu.
Faydasını görsek içim yanmayacak... Erciyes'i daha da cesaretlendirmekten başka işe yaramadı.
AYRILMAZ İKİLİ

Post Reply