2013-2014 Super lig

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 2013-2014 Super lig

Post by Hasan Tezcan »

4 puan fark var, ve önumuzde ki haftalar Trabzon ile deplasmanda oynayacak, sonra Gencler maci var. Elazigspor 8 mactir sahasinda yenilmiyor bu ara...bilgi olsun diye astim.

Ne demistim zamaninda (sanirim kahrolasi 'operayonun' 2-3. haftasinda yazmistim) "Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste." diye. 2. lik pesinde kostururken (göstermelik) 3.luk elden gidebilir.

Not: Sabri kadroda yok, rotasyon kurbani :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Sabri sakat.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Su laflari Altay'lidan baskasi soylese yuregim yanmaz. Altay'lidan adam mi olur? Faruk Suren'e gelince degil stada klube bile artik sokulmasi caiz degil. Bu 550 milyon borcun cekirdegi sayilan 150'si filan onun. Bu klubu ilk beceren o. Ben Aysal'in yerinde olsam Altay'li da stada sokturmam.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yok ben anlatamiyorum, bold olan bölum hakkinda ne dersiniz acaba? 124 milyon TL dile kolay...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Yok ben anlatamiyorum, bold olan bölum hakkinda ne dersiniz acaba? 124 milyon TL dile kolay...
Ne var o koyu harflerle yazilan kisimda. Suren ile baslayip Ozhanla yiyip icip herifin kapisina gittiler su hisseleri al diye. O da aldi. Hibe mi edecekti Fatih Altayli gibi heriflerin soz sahibi olmaya calistigi bu klube. Bak ne guzel soylemis esek herif senin gibi enayi ariyorduk para verecen diye sectik diye. Niye cebinden para versin keriz mi? Bak para veriyorlar diye secilip FB ve BJK'a kol gibi koyup giderken verdigi parayi faizi ile isteyenlere. Elbette Aysal'in bir suru dingozlugu yuzunden sucu var. Ama kongrede hesap soramayan bunca ayi var. Buradaki genc arkadaslari kastedmiyorum. Altay'li gibi ayilardir hedefim. Altay'li okuzune niye sormamis o soylesiyi yapan adami madem GS iyi yonetilmiyor Aysal GS ustunden para kazaniyor niye boyle kancikca gazetende yazip cizip kongrede konusmuyorsun diye. Herif bu boku benden iyi yapacak ciksin ortaya secim yapalim aday olmayacagim dedi buzdek buzdek kacistilar. Altay'linin capi bu iste.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adam vergi isini hafife alip kulubun tarihi ceza almasina sebep olmus kimin umurunda (bu kadar dile getirmeme ragmen cit yok) :-D Olayin mali kongreden sonra patlak vermesi, ve konunun kongrede agiza alinmamasi hesaplarda gözukmemesi buyuk bir ayip ve bana sorarsaniz suctur. SPK olayi da öyle, ama burasi TR bu tur seylere hosgöru ile bakabiliyorlar.

Neyse, herkes her seyin farkinda, sadece anlamakta zorluk cekiyoruz. 'Ne yani eski yönetimler...' demekle gulunc duruma duseriz ancak, bir teselli olur o kadar, ama isin özu su, sorumlu insanlar mevcut yönetimde oturanlardir, gecmistekiler ise aklandilar...ama biz bu yönetimi de akladik, nasil oluyorsa oldu iste.

Bu adamin baskanlik sifati sadece kagit da kaldi. Bir GS baskanin gecmiste bu kadar agir laflar, ithamlara maruz kaldigini hatirlamiyorum. Hak ediyor mu, bence ediyor, konusanlarin hicbir menfaati yok, bir ajendasi yok bu insanlarin, sadece konusuyorlar, dogru veya yanlis, benim gibi. Bu duyguyu neden tasiyoruz acaba. Adamin yaptiklari o kadar antipatik, karakterime aykiri isler ki insanin elinde degil o kadar, sonra o kadar lapca agiz ki tarif edilemez. FA'nin yakistirdigi sifatlar bize yabanci degil, gecmiste baskalari da ayni seyleri yazmisti. Kurumsalim kimseye hesap vermez. Adnan Polat'in basini ezen kesim izin vermez hesap sorulsun, ve öyle de olmadi mi.

GS'da sevgi saygi kalmadi artik. Savas alani gibi, kutuplasma var. 2016 Mayis ayina kadar cekecegiz bu rezaleti, 4. olursa is degisir ama. 'O yanmasa, bu yanmasa...' dusunmuyor degilim acikcasi. Neyse aksam aksam icimi döktum, bu kahir bunlar gidene kadar gecmez.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben sporx okumadigim icin vergi cezasini bilmiyorum. Ama surpriz degil. Vergi kaciriyorlar. Ankaraya gitse ne olacak. Yalvarmaya mi gidecekti? Iyi olmus. Vergi veren filan yok ki. Hepsi boyle. Keske isi daha sIkI tutsalar..ama maliye bakani hirsiz cikarsa vergi veren ne yapacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Soyle bir internete bir baktim bir suru dallama sitede bir suru sallama haber var. Bu da klubun kamuoyu aydinlatma. Platformuna verdigi demec asagida. 59M borca 70M ceza kesmisler. Bu arada. Bjk ve TS dan elliser yuzer.milyon. vergi borcu silinmis. Bizimkiler de istiyorlarmis boyle bir babalik ve gerekirse biz de bir milyon liralik saat takariz eger buysa karin agrisi yapan sorun demisler. Bu mu vergi sorunu dedigin Hasan?

http://www.finansgundem.com/gundem/gala ... 586556.htm
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adam 9. sırada ki takımı 2. yapmış, siz ne diyorsunuz :-) Taratore'nin TR de ki yaşam tarzı sağlıklı değil bana sorarsanız, sosyal hayatı 0 mesela. Italya da verdiği demecin tamamı DigiturkWebTV de.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Supriz istifa, 'misyonu bitti diye' mi diye insan dusunmuyor degil...'Hz Ömer' bile bu ikilemi cözemezdi sözcugu ile bana göre tarihe gecti. Sirada baskalari mi var...insallah.

http://www.radikal.com.tr/spor/tffde_bi ... ok-1190582

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

3 sene bilançosu : 2 Super Lig Birinciliği , 1 ikincilik, 1 Türkiye kupası, 2 super kupa, Şampiyonlar liginde bir çeyrek final, bir de son 16 da elenmek, seneye dogrudan şampiyonlar ligine katılmak.
Ben de buna başarısızlık derim. Forum sessizlik icinde.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sessiz ama okunuyor sanirim Nezih abi. Sessizlik marka degeri ve insanlarin olaya bakis acisinin yansimasi bir bakima. Kisisel görusum bu. Insanlar sogudu; yönetimden sogudu, teknik kadro ve oyuncular heyecan vermiyor artik, gelecege daha baska bir göz ile bakiyolar. Mancini 'Italya'yi özledim' demis mesela, önumuzde ki sezon degerlendirildiginden verdigi bu demec hayra alamet degil. 5. hafta gönderilir mi bilemeyecegim (zannetmiyorum).

Sorulmasi gereken sorular sunlar bence:

- 5. hafta olanlar neydi öyle? Ben hayatimda GS'da böyle bir operasyon görmedim, hazirliklar Haziran ayinda baslamisti. Tamami ile GS örf ve adetlerine aykiri bir hareket.

- Mali kongre diye adlandirilan komedyaya ne kadar tehammul edecek bu camia. 'Spanish inquisition' adeta, kiblesi belli degil, lobi merkezi, ve igrenc bir sekilde sonuclandirilmasi. Adnan Polat'a (seveni sevmeyeni var) mok attilar, kurumsal aklandi, 124M TL (60M TL ceza) vergi borcu icaat etmesine ragmen...neyse. Bana sorarsaniz duzmece bir rapor ile uyelerin karsisina ciktilar, binbir eksigi olan.

- GS baskaninin TFF'ye karsi tutumu...omurgasizlik, ikiyuzluluk ne ararsan var.

- GS baskaninin FB yönetimine karsi ezikligi. 'Dinsizin hakkinda imansiz gelir' ilkesi ile davranmasi gerekirken olay nerelere geldi. GS baskanlik makami ayaklar altina alindi.

Bu son senenin özeti degil, benim genel degerlendirmem. Kupalar beni pek tatmin etmez, durus önemli (oyuncularin sahada durusu, özverisi, yönetim ona keza). 2. lik de dunyanin sonu degil ama durus önemli öyle degil mi. Avrupa kupasina gitmissin netice ne olursa olsun oyun ve durus önemli. Önumuzde sezon lig sampiyonlugunu acik ara almissin...kimin neyine ben durusa bakarim. Etrafinda ki insanlari kibrit cöpu gibi harcayan adami ben ne yapayim.

Post Reply