Avci gitmis

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Murat Biricik

Re: Avci gitmis

Post by Murat Biricik »

Yukaridaki post'u TFF binasinda yapilacak basin toplantisi oncesi yazdim. Canli yayin simdi bitti. YD ile Fatih Terim'in kucalasip opusmelerini bunca olandan sonra boylesine gormek Galatasaray taraftari icin kolay yutulur lokma degil. Gercekten mide ister.

Aysal'in onumuzdeki donemde lig suresince bu olan bitene verecegi tepkiler mutlaka olacaktir. Tahminden ote iddia ediyorum, Aysal'in bu olan bitenden son dakika haberi oldu. Biraz sakinlesip sonra bir iki satir karalamakta fayda var.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Futbol takiminin bu surecten olumsuz etkilenmemesini diliyorum. Sporda dengeler cok hassas, ufak bir degisiklik herseyi berbat edebiliyor.

Bugun yine gordum ki bizim ulkede hersey mumkun. Degil bir iki sene, 5 dakika bile onunu goremiyorsun.Tam bir Orta Dogu ulkesi. Insan umitle yasar(hope);umitlerin surekli kirilirsa hicbirseyden keyif almaz hale gelirsin.Bizim memlekette de surekli umitlerin kiriliyor iste. Kombine biletinin keyfini cikar (cikarabilirsen tabii) Muratcim :))
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Siz genclerin sorunu iki paralik heriflere hak ettiklerinden fazla deger veriyorsunuz. Sonrasi husran elbette. Ben bu herifler hakkkinda ileri geri konustugumda kizanlariniz oluyordu. Gordunuz iste adam yok adam. Elbette herkez cikarini kollayacak. Yalniz adam sansinlar diye sov yapip sonra can ciger kuzu sarmasi olacaklarini bilmeniz gerek. Terim aldigi ceza karsinda gunlerce agladi atti tuttu, sonra? Gorevden kacmam ayagi ile yarim yamalak bir is yapacak. Kimse de federasyona ulan okuzler Terim'den baska TD yok demek bu dunyada demiyecek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Neyse FT yardimcisi olarak bizim Edi ile Budu'den birini secmemis. Akhisar teknik directoru Hamza H yardimcisi olacakmis. Gazetelerden anladigim kadari ile oda 2 takimin hocasi olacakmis.

FT basina HH aciklamasini yaparken vatan, millet edebiyati yapip "...Aslolan Galatasaraydır. Ama var olan da Türkiye'dir.. Milli dava birisine nasip olmuşsa hayır diyemez...." demis.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:Siz genclerin sorunu iki paralik heriflere hak ettiklerinden fazla deger veriyorsunuz. Sonrasi husran elbette. Ben bu herifler hakkkinda ileri geri konustugumda kizanlariniz oluyordu. Gordunuz iste adam yok adam. Elbette herkez cikarini kollayacak. Yalniz adam sansinlar diye sov yapip sonra can ciger kuzu sarmasi olacaklarini bilmeniz gerek. Terim aldigi ceza karsinda gunlerce agladi atti tuttu, sonra? Gorevden kacmam ayagi ile yarim yamalak bir is yapacak. Kimse de federasyona ulan okuzler Terim'den baska TD yok demek bu dunyada demiyecek.
Abi ben senin elestirilerine kizmiyorum;katilmadiklarim oluyor, elestiri tarzimiz farkli ama kizmiyorum.Kizacak bir sey yok zaten, kimsenin avukati degilim, taraf da degilim. Kimse mukemmel degil tabii ki ama ben kisilerin yaptiklari ve basardiklari islere bakarak yazmaya calisiyorum. Fatih Hoca'nin basarilari ortada,hatalari olabilir ama bence cok iyi bir td. YD'nin TFF'nin basinda olmamasi lazim mesela.Bu arada Terim'in ulusal takim td'lugu icin emir yukaridan gelmis galiba,politik bir kararmis yani.

Bir sey daha var garibime giden:Madem GS yonetimi hocayla devam etmek istiyor, neden sozlesmesini simdiden uzatip bir jest yapmiyor?Neyi bekliyorlar acaba? Korkacak bir sey de yok, ileride (kucuk bir ihtimalle) olur da isler kotu giderse benim bildigim Fatih Hoca tazminat falan istemeden birakir cok buyuk ihtimalle.

Neyse bizim memlekette benim anlayamadigim cok sey var zaten...
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Adnan Özturk gene cok guzel özetlemis, bilhassa kurumsallasma uzerine ders vermis adeta.

http://www.fanatik.com.tr/bunun-adi-lau ... 332266.htm
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adnan Oturk dogrulari soylemis. AMa Turkiye gib bir yerde dogrularla is yapilamiyor. Elbette olay komik ama isin icinde politika ve siyaset var. Vatan'da Zapata Reha Muhtar yazmis bugun. Arastirmaci adam gibi bir basin adami olmadigi icin dedikodu ustune yazdigini yarisinida kendi komlo teorileri oldugunu inkar edecek degilim bugune kadar yazdiklarinin. Yalniz bu iste olayin taa RTE'ye kadar gittigi konusunda benim de fazla bir suphem yok. Spor bakaniyim diye ortada dolasan bir de gariban var. Zamaninda her turlu bok yenildi her spor dalinda.

Zapataya gore sonradan gorme TV zengini Acun efendi ile (Turk futbolu kimin ellerine kaldi) RTA'nin sevdigi adami Ridvan RTE'a ozel olarak Terim'i teklif etmisler. GS'i da calistirsin da onlarda sarlamasin diye akil vermisler. RTE de uygun gorus ve AYsal'a haber ucurulmus. Simdi Aysal Ozturk'un dediklerini yaparsa GS'in basina bir corap orulecegi kesin. Sen kalk koca devletlu RTE'i red et. Vergi borclarindan baslasalar yeter zaten. Aysal'in gucu yeter mi boyle bir tonga karsisinda TFF baskani gitsin o zaman dusunuruz demek, Hasan? El mahkum siz oyle munasip gordu iseniz bizim boynumuz kildan incedir hasmetlum diyecek elbette. Sonra TT Arena'dan baslarlar. Ne bok yesin. Bu isler boyle. Onun icin Adnan Ozturk artislik yapmasin. Kendi de orda olsa o laubaliligi esek gibi yapacakti. Cok bilyorsa secildiginde bildigi gibi yapsin yapabiliyorsa. Aysal babam degil emmim degil. Durup dururken ona arka cikmam icin hicbir sebeb yok. Ama goz gore gore de Aysal laubalilik etti soylediklerini yaladi yuttu lafini bos gecirtecek degilim. Eli mahkum idi bu zirdalligi ha demesi. Aysal'in gerekli gereksiz cok konusmasinindan ben de haz etmiyorum. Bu ikileme dusuyor o aptalca konusmalari yuzunden. Degilse kafasi calisan olayi goruyor.

Bu da Zapata'nin yazdiklari.

http://haber.gazetevatan.com/fatih-teri ... 4/yazarlar
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Post Reply