SL 2013 Group B: Galatasaray Real Madrid 1-6 (Umut)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SL 2013 Group B: Galatasaray Real Madrid 1-6 (Umut)

Post by Cengiz Akgun »

Hadi esek sipasi seni simdi. Cik mikrofon onunde gerdan kir da gorelim yine. Yine ayi boku gibi sismistin. Boyle gazini almak elzem olmustu. Ancelotti'yi nasip oldu. Sirada Bilic var bu hafta.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

6. da Ronaldo ayip etti - isi abartti biraz... BJK'ye de puan kaybi olursa artik iyice bir homurdanma baslar.

Mancini geliyormus :D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:6. da Ronaldo ayip etti - isi abartti biraz... BJK'ye de puan kaybi olursa artik iyice bir homurdanma baslar.

Mancini geliyormus :D
Mavi Tuna'yi mi caldiracakmis Mancini.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Fatih Terim'in eseri...
Kendisine Brezilya yolunda başarılar diliyoruz (!)

Böyle bir defansla nasıl kazanabilirsin ki?
Terim şapkadan tavşan çıkardı, bugüne kadar hiç yan yana oynamamış bir geri dörtlüyü sahaya sürdü.
Dany tam bir el bombası. Eboue hava toplarında sıçrayıp kendini yere bırakıyor, faul bekliyor. Geçen sene aynı haltı Gençlerbirliği maçında da yedi, Vlemincx kafayla golü attı.
Rakibe asist yapan bir defans...
Arkaya atılan her top tehlike...
Hücum kısırlığı beni şaşırtmadı. Bekliyordum.

Sezonun geri kalanı için bazı dersler çıkarmamız lazım.
Kadro planlaması sorunlu. Yerli oyuncu kalitesi yetersiz.
Yabancı transferi konusunda şuna dikkat etmek lazım: Mevkiye göre adam mı, ismi için adam mı?
Sneijder'e yer bulamadık daha.
Chedjou'yu alıyorsun, kontenjandan dolayı oynatamıyorsun. Şimdi Bruma da geldi. Kadro kurmak problem. Öyleyse ligdeki iyi yerlileri toplayacaksın.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Salih Bora wrote:Sezonun geri kalanı için bazı dersler çıkarmamız lazım.
...

Olur sen dersler cikar, not tut. Ben ders veririm ama almam dediginde sen neredeydin? Gecen sene egrisi dogrusunu gelmisdi ya heriflerin sinek gibi ezicez diye geldiklerini mac sonunda naladi mi acaba? Onun aklinca GS ille RM denk iki takim. Bak LUcescu Ispanyadan cebine uc puani koydu ve gidiyor adamacagiz.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hakan Balta'yı stoper oynat Dani den daha çok verim alırsın, iddia ediyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Boyle kucuk oglana aferin benim ogluma filan dedikce densizlesir nereye bastigini bilmez gelip nerdeyse basina sicmaya kalkinca bir saplak atasin kendine gelir. Iste oyle bir sey lazimdi. Simdi artik kontrat mi imzalayacak millli takim mi dyecek bir karar vermesi lazim yine bokunu cikarmis vaziyette idi. Vakit erkenken bu saplagin gelmesi iyi oldu. Belki BJK onunde aklini basia toplar. Bu arada Drobada sirazeden cikmisti. Pepe onu da zorunlu dinlenmege aldi ki, isabet. SU son zamanlarda bir bok yedigi yoktu. Umut'un kafasi calisirsa onu bir sure keser.

Dani ve Riera'ya gule gule demenin zamani geldi. Ocakta gidiyorsunuz kendinize takim bulun degilse kesiksiniz demesi lazim birilerin. Ikiside luzumsz birer transferdi. AMrabat'a da son sansini yasiyorsun ona goe derse belki kendine bir ceki duzen verir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şu anda NTV Spor'da defansın rezaletlerini yorumluyor. Pozisyon pozisyon oynatıyorlar. Kaptan Bülent yorumluyor.
Dany'nin öyle akıl almaz hataları var ki...
İlk golde Eboue'nin mallığı, Chedjou'nun şutu çeken Isco'nun önünü kapatmaması...
İkinci golde Melo'dan asist... Benzema topla buluşuyor, önü bomboş, sürüyor ve gol.
Diğer gollerde korkunç kademe hataları.
Necidir bu Dany ve Chedjou denilen adamlar? Dünyanın parası ödendi almak için. Sahada verdikleri sıfır.
Eboue hava toplarında Egemen'vari uçuşlar yaparak goller yediriyor.
Ligde hiç oynatılmayan adamlar böyle önemli bir maçta ilk 11'e konuyor.
Selçuk sağ kanatta başlıyor. Sneijder ve Engin serbest halde geziniyor.
Burak'ta anormal bir düşüş var. Zaten tek opsiyonlu oyuncu. Karşı karşıya kal, at. Havası kaçtı, şimdi onu da yapamıyor. Şuuruyla değil panik içinde oynuyor.

Nereden tutsam elimde kalıyor takım.
AYRILMAZ İKİLİ

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Dani faciası daha geldiği ilk sezon, ilk maçlarda bile bas bas bağırıyordu, ben buradayım diye. Herkes 2 senedir Amrabat kazığından bahsediyor inatla ve ısrarla. O Amrabat hiç bir şey yapmadı diyelim, tamam kabul, 2-0 iken Burak'ın kafasına bomboş pozisyonda al da at dedi. Bu bile başlı başına kendisine kredi tanınması için kafi bence. Dany hep bundan çok daha fazlasını mı verdi bugüne dek sanki?

Felipe Melo. Görünmeyen anti-kahraman. Takım arkadaşlarını, attığı inanılması güç paslarla zor durumda bırakma rekorunu yakında kıracak. Maçların fark edilmeyen intihar komandosu, bakalım kaç kişi bu gerçeği fark edip yazacak basında?

Bunlardan gayrı, olumlu/olumsuz yönleriyle öyle çok aşırı göze batan futbolcu yok gibi. Maç daha 2-0 iken duygusala bağlayıp, moralman çöktüler, hepsi maçı bıraktılar. 5'e gelmeye gerek bile yok, 3.gole bakın, herkes durmuş seyrediyor altı pasın içinde, skandal bir görüntü takım adına. Koskoca Galatasaray böyle olmamalı, bu kadar kolay pes etmemeli. Yenilgilere hiç lafım yok ama böylesi kabullenmişlik, kanıksanmış çaresizlik içerisinde oyundan direk kopmak ve tarihi bir skorla sahadan ayrılmak kesinlikle kabul edilemez. Şu Real Madrid Galatasaray'a 6 atacak bir takım değil. Lewandowski bunlara yata yata 4 tane yerleştirdi. Yazıktır, ayıptır, günahtır. Bayern'den 6 yesek, bu kadar üzülmem, karşımızdaki harbiden 6 atacak takım derdim. En son Bayer Leverkusen gibi bir takımdan da 5 gol yediğimizde böylesine kahrolmuştum. Ondan önce de Chelsea var zaten. El'e malzeme vermekten başka bir halta yaramıyor bu sonuçlar işte.. Ama adamların bir yanını takdir ediyorum, yakaladımı 3-5 ne varsa affetmiyor, atıyor, biz bunu öğrenemedik işte. Yenilgiden değil ama bu skordan dolayı utanması gereken çok kişi var. En acısı, şu gruptaki dandirik Kopenhag'ın bile bu Madrid'ten 6 yemeyeceğini biliyor olmak... İnsana o fena koyuyor işte.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Ayaklarimiz yere bassin biraz.Cok basit: yakaladigin firsatlari kullanamayip abuk subuk goller yersen R. Madrid karsisinda perisan olursun.Dany,Amrabat,Riera(bugunku) gibi oyuncularla SL"nde bir yere gelemezsin.En cok Chedjou'ya sasiriyorum,bu adam iyi bir bekti.

Neyse, grup maclari bir bitsin bakalim...
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kelaynak yine ezberden konusup alti gol yedikten sonra "hicte hak etmedigimiz bir yenilgi aldik" demis. Soytari desem buna hakaret olmamali bu laftan sonra. Alti gol yiyorsun teyzemin hayalari olsa dayim olurdu muhabeti yapip hak etmedik bunu diye onundeki soparlara hikaye anlatiyorsun. Bari susta adam sanmaya devam edilsin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Riera'ya neden yukleniyorsunuz anlamiyorum, bence bu sezon ilk defa maca cikmasina ragmen fena degildi kenarda...bu yuzden Hakan stopere dedim, Semih'i sakat varsayarak. GS elinde ki firsatlari kacirdi, yanlis transfer politikasi. Dany ve Elmander takasta kullanilabilirdi mesela, olmadi veya dusunmediler.

Dany elde patlayor, bunu buradan defalarca söyledim, 100m yi hizli kosuyor diye adi geciyor, birkac ay sonra onu da yapamaz, asil kel aynak o. FT bu kadruyu neden cikardi aciklamasi gerekiyor, taraftara saygi duyuyor ise aciklasin, yoksa sorarlar kendisine...ama Turk TD'lerin de adettir bu. MD bunun alasini yapardi.

Ben en cok Muslera'ya aciyorum, bu kaleci hakettiginden fazla gol yiyor. Muslera önunde ki defans oyuncularini hatetmiyor, takim arkadaslari ona yeterince saygi göstermiyor.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Yabanci sinirlamasi olmasa Riera'ya hicbir lafim olmaz;sadece aldigi ucret cok yuksek.
Elimizdeki orta saha ve bek oyunculari 2000 yilindaki oyuncularimiza oyun yapisi olarak benzemiyor.
Bu yuzden Sneijder'i da gerektigi gibi kullanamiyoruz.Eboue'yi de begenmiyorum,cok hata yapiyor.
Dany ve Amrabat'in oyunlarini zaten begenmiyorum.

Dunku macta Burak sanssizdi,bu hep boyle devam etmez, yakinda atar yine gollerini.O zaman cok sey degisir.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Burak artist, gol kacirdiktan sonra, attiktan sonra hareketlerine gicigim. Kendisini dev aynasinda görmeyi biraksin, baska golculere baksin. Gelistirmesi gereken bircok husus var, ama o hala baska yerlerde...

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Selcuk Samli wrote:Yabanci sinirlamasi olmasa Riera'ya hicbir lafim olmaz;sadece aldigi ucret cok yuksek.
Elimizdeki orta saha ve bek oyunculari 2000 yilindaki oyuncularimiza oyun yapisi olarak benzemiyor.
Bu yuzden Sneijder'i da gerektigi gibi kullanamiyoruz.Eboue'yi de begenmiyorum,cok hata yapiyor.
Dany ve Amrabat'in oyunlarini zaten begenmiyorum.

Dunku macta Burak sanssizdi,bu hep boyle devam etmez, yakinda atar yine gollerini.O zaman cok sey degisir.
Dun tam bir bozgun yasadik.

Kombinemiz ilk sirada. Oyunu suzmekten ote ayrintilari cok iyi yakaliyorsunuz. Sezon basindan beri kotu oynayan iki oyuncu var. Burak ve Eboue. Burak'in formsuzlugu pek anlatilacak gibi degil. Kimse kendisinden top tutmasini, takimi sete yerlestirmesini beklemiyor. Ama yapilan degajlardan bir ikisini al, sagina soluna duzgun indir. Ziplayamiyor! Zamanlama hatasi hemem her hava topunda soz konusu. Motivasyonunu yitirmis, oyuna konsantre degil. Kendine guveni azalmis. Stad icinden seyretmeniz ve gozlemlemeniz lazim! Bu form duzeyi ile oyunda tutmak ne takima ne kendine fayda getirecek. Umut'a sans verilmeli. Burak, belli ki yurtdisina gitmegi cok istedi, ama teklif al(a)madi.Ben satilmasi yonunde tercihi olanlardanim. Tabii ki teklif gelirse, olmadi.

Eboue'nin formsuzlugu bagiriyor. Sabri'nin cezasi onumuzdeki BJK macinda bitiyorsa sansimizi zorlamaga gerek yok. Forma hakki ile dagitilicaksa Sabri'ye sans verilmeli.

Amrabat benim icin hayalkirikligi. Fikrimi degistirecek herhangi bir isik ve parilti gozukmuyor. Bu sezon hic gorev almamis Dani'nin oynamasi ise Semih'in Milli Takim maclarindan sakat donmesi nedeniyle alinmis zorunlu bir karar. Ilk defa bu dortlu savunma beraber oynadi ve 6 gol yedi.

Muslera takimin acik ara en iyisi. Takimda Snejdier ve Riera' yi begeniyorum. Bu ikisi oyun icinde takimi iyi yonlendiriyor, uyariyor. Takim ileri ucta Burak ve Drogba ile oynadigi zaman orta saha ciddi aksiyor. Burak'in ileride topu tutma ve takimi sete yerlestirme becerisi yok. Madrid macinda bu iyice su yuzune cikti ve suratimizda patladi.

Emirates Cup'ta FT tek forvet dizilisini denemisti. Topa daha cok sahip, orta sahasi daha direncli takim huviyeti vardi. Ben bu diziliste israr edilmesi gerektigi kanisindayim. Mevcut kadro icerisinde Drogba ya da Umut tek forvet oynamali. Drogba'nin haftasonu oynama sansi az. BJK maci icin benim yabanci tercihlerim Chedjou, Snejdier, Melo, Bruma, Riera ve Muslera olurdu. Balta, Sabri, Selcuk, Semih, ve Umut yerliler. Juventus maci icin sadece kadroda Umut yerine Drogba ile baslamayi yeglerdim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply