SL 2013 Group B: Galatasaray Real Madrid 1-6 (Umut)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Efe Tuncel

Re: SL 2013 Group B: Galatasaray Real Madrid 1-6 (Umut)

Post by Efe Tuncel »

28 yasinda sinir hastasi olmamak icin 60. dakikada, 3. golu yedikten sonra cikip gidenlerden biri de bendim.

Eboue denen futbolcu musvettesinin sahtekarliklarina dayanamiyorum artik. Yalandan yerde kivranmalari ile 3 kontra atagimizi kesti. Ilk golde adamin ustune ziplayip yalandan kendini yere atarak faul almaya calisti, hakem yemeyince amator kumede dahi yenmeyecek sekilde gol yedik.

Drogba her frikikte topun basina geciyor, Selcuk ile en tehlikeli oldugumuz alanlardan birini bitirdi sagolsun. Frikiklerde topun basina gectiginde Real Madrid ile oynarken dahi insanlar baraji dahi gecmez diyerek yerlerine oturuyorlardi, hakli ciktilar! Sezon basindan beri dokuluyor, ne top surebiliyor ne sut cekebiliyor. 2 top indirecek de falan fistik... Antalyaspor macinda Amerika'li 1 arkadasimi agirladim, kendisi bile forvetinizdeki ne kadar tembel bir adam hasta mi diye sordu.

Sneijder bal yapmayan ari. Ne ortada oluyor, ne de solda. Bu herifi nerede oynatmak icin almisiz anlamakta zorlaniyorum. Melo ile Selcuk'un oyunu da bu pasa da topla oynasin diye yok yere dusuyor.

Riera'siz defans 4lusunu komple cope atmak lazim. Inanilmaz agir olmasina ragmen akliyla geriden oyunu harika yonlendirebiliyor.

Amrabat'a millet neden takmis anlamak mumkun degil, bazen yanlis kararlar verse de adam sahada durusu ile futbolcuyum diyor. Onun gibi dinamik ve topu rakibi dove dove tasiyabilen 1 oyuncumuz daha yok. Iddia ediyorum bu adamin oynadigi hic bir macta rakibin ne sag beki ne de sag acigi dogru durust top oynayabilir.

Ozetle, Drogba ile Sneijder belalarini basimiza kim sardiysa yaziklar olsun. Adamlarin isimleri ve maddi yukleri o kadar yuksekki oynatmasan olmaz. Oynatsan dengesiz ve kici basi ayri oynayan 1 takim oluyoruz, oyle ciddi bir faydalari da olmuyor. Ne yapariz da durumu duzeltiriz inanin bilmiyorum...

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Kisisel gorusum en buyuk takimin yapisindan kaynaklaniyor. Sneijder ile ciktigin zaman cift forvetle CL'ne cikmak bence cilginlik. Orta saha bu yuku kaldiramiyor. Sneijder oynayacaksa tek forvete donmek zorundayiz. Burak oynayacaksa Sneijder tribune yollanmali. Bu transfer sadece ismi icin yapilmis gibi. Ona verdigimiz paraya Inler alinabilirdi. Hem Turk statusunde oynar hemde orta alana direnc getirirdi. Ilk yari fena degildik aslinda. Ikinci yari gol icin ciktigimizda orta alan coktu ve direk ataga cikan Real bizi zaten guven vermeyen defans sayesinde farka gitti. Ilk yari formatinda ciksaydik en azindan bu fark olmazdi. Bu mac bana 6-0 lik Fener macini animsatti. Bir iki mac daha kaybedersek yonetim Terim sorunu takimi bitirir. Bugun Chelsea, Basel macini izlerken toplu defans nasil yapilir ornegini gozlemledim. Riera, asla kotu adam degil. Millet olarak futbolcularin aldigi paraya takiyoruz. Parayi adam zorla almadigina gore en azindan kendisinden yararlanilmali. Alisik olmadigi mevkide eldekilerin en iyisi. Ara transferde Sneijder'i yollayip adam gibi orta sahaya (DM) adam alsinlar. Bu takim ligde sampiyonluga oynar.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bana lutfen o 6-0 lik mactan bahsetmeyin, bu mac ile turk futbolu icin o yuzkarasi maci karsilastirmayin...GS o gun futbol oynamadi, adeta dayak yemisti, ne korner kullanabildi, ne tac atabildi.

5-0 lik Chelsea maci deseniz anlarim...

Böyle bir arifesinde yabancilara yuklenmek dogal, ben ise 'acaba Yekta ne durumda, neden oynamiyor' diye dusunmeden edemiyorum. GS'da yerli kalitesi o kadar ahim sahim degil, ustelik önumude ki seneler icin pek yatirim yaptiklari gözukmuyor. BJK her yeri silip supurdu, adamlar faal, bizimkiler calismiyor...belki 5-10 senelik yatirim yapiyorlar ama cok uzun vadeli bir yatirim, kime ne fayda eder...kumar.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eboue mi dediniz? Demek forumsuz. Vah vah. Biraz gec kalmadiniz m olayi fark etme durumundai? Ben iki senedir diyorum ama futboldan anlamaz diye dediklerim bosa gidiyor. O koca gotu ile futbol hayatinin bittigi ortada. Herif kendini patates cuvali gibi birakiyor sikisinca. Bunu yeni farkediyorsaniz biraz gec olmus. SIra cok sevdigim Melo'ya da gelecek. Paralari car cur etti esek herifler.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Hem taraftar hem kulup uyesi oldugum icin futbolcular icin harcanan paralara takarim,kulubun kasasindan cikan her kurus beni ilgilendirir.Riera da 3 milyon Euro'yu hakkedecek bir futbol oynamiyor,en iyi sekilde yararlanmak lazim tabii ki o ayri mesele...Ayni sey Hamit icin de gecerli.

Amrabat da koca bir balon(bugune kadar).Tribunler Hasan Sas'a soverdi de,Amrabatin 10 firin ekmek yemesi lazim Sas gibi bir futbolcu olmasi icin. Bruma hazir duruma gelince oynayamaz zaten.
Amrabat,Dany,Yigit'e odenen bonservis ucretlerine yaniyorum.10 milyon Euro'dan fazla bir para.

Ote yandan Drogba ve Burak'a hicbir lafim olamaz,cunku attiklari gollerle SL'nde ve TR liginde bir suru mac kazandik.Kazandiklari her kurusa helal olsun.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Para sikintisi var, diye dedikodu cikmaya basladi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Post Reply