Unal Aysal istifa etti ve Gitti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Unal Aysal istifa!

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada Cavcav cam yarmasinin altini oyuyor diye haberler var. O ne haci cavcav o oyle. O herifi TFF getirenlerin basini cekiyordu.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Buna da bir bildiri hazirlasinlar, agizdan, yorumsuz.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/fe ... Q382846SXQ

"Kamu vicdanindan aklandik", kendin pisir kendin ye, senin federasyonun senin kanunlarin kardesim :-D

Kurumsal hakkinda dedikleri tarihe gecer bence. GS baskanlik makamini ayaklar altina sokanlar dusunsun artik.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Buna da bir bildiri hazirlasinlar, agizdan, yorumsuz.

http://www.sporx.com/futbol/superlig/fe ... Q382846SXQ

"Kamu vicdanindan aklandik", kendin pisir kendin ye, senin federasyonun senin kanunlarin kardesim :-D

Kurumsal hakkinda dedikleri tarihe gecer bence. GS baskanlik makamini ayaklar altina sokanlar dusunsun artik.
Sap yemis saman sicmis. Aysal hakkinda soylediklerinde tarihe gececek ne var? Adam yalan mi soyledi o ates uflemek ile sonmez diye. Sondu mu? O lafi cuk diye oturdu onlara. UEFA agizlarina sicti. Bu seneki sampiyonlugu kicina soksun. Var mi bir onemi? Bunlar Aziz'in kuklasi. Adam mi bunlar da lafi tarihe gececek?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tarihe gecen Mahmut Uslu'nun tavri, uslubu, saygisizligi GS baskanina karsi.

Kurumsalin dedikleri cuk oturmus oturmamis anlamam, sözunun eri degil bir kere ('ne yapti' diye sormayin lutfen, gene siralarim), olmaz da, karakter yapisi bu. Hazmedenler var, benim gibi hazmedemeyenler de. Neticede eziksin ezik kalacaksin kurumsalim benim (salya sumuk saldiriyorlar sana, cunku serbest, dur diyen yok, öyle bir ortam yarattin kendine). Firket Orman bile seni kurcaliyor basin toplantisinda, öyle lackalasmis bir ortam...bunu sen yarattin, inkar eden olmaz sanirim. Benim baskanim degilsin, GS baskanligina yakismiyorsun, bundan agir söz söylenemez sanirim.

Sen ve yönetimin sampiyonluk, avrupada basariyi unutun artik. Kimi getirirsen getir, veya hangi oyuncuyu alirsan al, hicbir basari elde edemeyeceksiniz, cunku genetik olarak bir ariza var Hasan Sas'in dedigi gibi. 2016'yi bekleyecegiz artik.

Bir sezon icinde 'marka degeri' nasil ayaklar altina alinir bunu görduk bu ara.

Not: Vergi borcu hakkinda cit yok. Cengiz abi kurumsal'in plani ne olabilir sence? Kendi beceriksizligini nasil örtbaz eder diye sormuyorum, kongrede ne oldu görduk...devlet ile nasil anlasir (ben olsam anlasmam, vatandaslik hakkimi isterim ve anlasmam).

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne yapsin? Bu kopek heriflerin seviyesine mi insin, kufur mu etsin? Bence
Boyle biraksin kopek gibi havlasin pezevenkler. .

Vergi isini bilmiyorum. Haklilarsa maliye versin mahkemeye. 59 Milyon borca 70 Milyon ceza olmaz. Ama vergi kacirdiklari ortada. Italya dogru ise Mancinik'in maasindan yuzde elli vergi aliyormus ve bizim ayilar o vergiyi oduyormus. Asil acikli olani bu. Herif aldigi 4.5M dolar maasi cebe atiyor. Bu maas muhakkak bizim maliyeye cok dusuk gosterilip cuzi bir vergi odeniyor. Ben olsam GS'in azi disini sokerim. Oburleri de ayni boku yiyor. Turkiyenin vergi kaybi korkunc.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

4.5M cebe, bir o kadar da vergi...yani senelik bedeli 10M euro ya yakin...peki bu adamlar maasini neden FT'den az göstermeye calisti...rezil herifler, bir halt ettiler örtbaz etmek icin mi, ne kadar dogru bir karar aldiklarini veya FT'in ne kadar paragöz oldugunu göstermek icin mi bu oyunu oynadilar.

Su Lufti Aribogan var ya, deplasmanda Juve maci sonrasi siritmasini hayatimda unutmayacagim. Cengiz abi anlattiklarini, bir yerde okumadigim icin bilmiyordum (umarim yanlistir), siritmasi simdi bende baska anlam olusturdu. Bu yönetim gercekten icler acisi, bana eziyet cektirmekte.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Basinda korkunc bir GS dusmanligi var. Hele Milliyetteki pezevenkler hergun GS iflas etti Mancinik gidiyor Lucescu geliyor palavrasini salliyorlar. Bir yerlerde gozume ilisti. Eger Mancinik giderse iki senelik kalan parasi 9m dollar bir. De Italyaya vergisi 4.5 M dolar verilecek lafi var. Butun yabancilarin vergisini ustlerine aldigini heriflere net para verildigini satire sultan duydu. Degilse Turkiyeye gelmiyorlar. Bunu hepsi yapiyor. Ama kendi ulelerine olan vergiyi bilmiyordum. O yuzden haberin dogrulugunu bilemem ama yapmazlar da diyemem.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Basinda ki korkunc GS dusmanligindan bir örnek mi, yoksa hayatin bir cilvesi mi.

"Başkana selamlarımı gönderiyorum. Kendisi beni aramış. Konuşma imkanı bulamadım." - Mancini

Kurumsalim cezali diye maca gidememis, vah vah kupa törenini kacirdi...bu mualemeyii haketmiyor diyebilirim, ne yapmis olabilir ki mesela; fedarasyon baskani ile görusme mi talep etti, AY'a davetiye mi yolladi...garip, bu kadar esnek, sevecen, dunyalar tatlisi adama yaptiklari cok yazik. Taratore de demis zaten.

Tuh kaka Melo el sikmamis, ama bence el sikmayan TFF baskani, o el uzatmiyor...basinda ki GS dusmanligindandir ki bunu bugun baska turlu lanse etmeye calisiyorlar. Bu kayitlarda net görunuyor...bence tupcu daha önce davrandi, ama Melo da sikmazdi buyuk ihtimal. Ne mac olmus ama, oturmusuz neleri tartisiyoruz...basta GS olmak uzere, bunlardan bir mok olmaz, uzun lafin kisasi bu. GS'in bende marka degeri gittikce azaliyor bu ara, DigiTurk'u iptal ettigimde Sansal ve ekibi bunu nasil hissedecek ;-)

Iyi seyirler.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kurumsal Aysal benim 3 sezon önce dediklerimi demeye basladi...köseye sIkIstI diye mi, yoksa gercekten buna inaniyor diye tartismaya acik. Bence ilki gecerli.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Kurumsal Aysal benim 3 sezon önce dediklerimi demeye basladi...köseye sIkIstI diye mi, yoksa gercekten buna inaniyor diye tartismaya acik. Bence ilki gecerli.
Ne demis mesela Hasanim. Oyle seyler soyledin ki kurumsal bir gunde aynilarini soylemesine imkan yok. Belki de seni okudu hak verdi. Bir iki ornek ver de ben de bileyim. Altan aldikca Azizin basina sicacagini gormus olmali.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS turk futbolunun bekcisi, önderidir dedi mesela. Sike'nin ve buna benzer olaylarin yaninda degiliz, artik tavrimizi koyacagiz dedi...ama bana sorarsan is isten gecti artik, tribunlere oynuyor su an, köseye sIkIstI gundem degistirmeye calisiyor.

'Alttan aldikca Aziz'in...' lafina katiliyorum ama gec degil mi biraz? Daha alinan ilk sampiyonlukta belliydi (bardagi tasiran son damla olmaliydi o aksam), ustune ustluk mevcut TFF yönetimini onayladilar bir bakima (sen istedigin kadar GS hayir oyu verdi diye dur, ama olan oldu ve hicbir sey yapmadilar). Onayladilar diyorum cunku yanlisliklari, kokusmuslugu degistirmek icin hicbir girisimde bulunmadilar, islerine geliyordu...o gun...2 sampiyonluk geldi ya (alin o sampiyonluklari...). FT'i o sekilde yollamalari ise bir akil tutulmasi bence, ve bu is ile bir alakasi var...bu hususta tamami ile FT'i suclu buluyorum ben. Oyuna gelmedi o, cunku kendisi bu tezgahin bir parcasi istemesede, tezgahta varolmasi icin evet demesi gerekiyordu ve öyle oldu...ama GS yönetimi ne yapti...GS yönetimi suni bir kriz yaratarak ekmegini yag surdu bu heriflerin.

Ben oturup saatlerce yazarim, ama anlamazsiniz korkarim.

Olmaz olsun böyle yönetici, olmaz olsun böyle taraftar...dunya kupasina bakiyorum, Almanya, Belcika ve Hollanda'yi özenerek izliyorum...adamlarda oyuncu yok ama sentezi olusturmuslar.

Bunlarin hepsi bos insan gözumde, bu kadar kafa yormaya degmez aslinda.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Seni kizdirmak icin soyemedim. Ne soyldegini bilmedigim icin sordum. Dogrudur TFF baskani secilince onun suyundan gittiler ama elleri mahkumdu. Kafa tuttukca GS zarar gorecekti ve goryorda gordugun gibi.

Ligden cekilsinler demesi kolay. Nerde oynayacaklar? Bak dun Gezi'de kahramanlik yaptilar yok Berkin'in arkasindan agladilar denilen adamlar yine BB'nin kicini opuyorlar. Aziz siki mi artik atip tutsun federasyona yada hukumete. Kulagindan tutar atarlar iceri yatar bir uc sene daha. Kic yalamasi bundan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.sporx.com/futbol/superlig/ga ... Q392362SXQ

Duzmece haber olabilir, ama gercek payi vardir...Haldun my man is back!

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Duzmece haber degilmis, ustelik Moyes ile konusmus kurumsal Aysal (akil tutulmasi olsa gerek, kulagina su kacti mi ne, beyni sulandi galiba, und so weiter) :-) Haldun Ustunel'in icaadi bu kesin, anglo saxon diyarindan adam getirmek onun bilecegi is...gelsin bakalim sezon sonunda hesaplasiriz, adet olmus bir kere. 'Harry'e bunu yapamazdik' ile un yapmis bir yönetici hatirlarsaniz, Nonda'yi harcadi ama...o günden sonra GS'ın iki yakası bir araya gelmemişti, tıpkı bu gün olduğu gibi...neyse.

Bu yönetim daha cok kucuk dusecek, surunecek. 'Sen ne bicim taraftarsin' demeyin bana lutfen, böyle yönetim olmaz olsun.

Gece vakti beni guldurdu bu adam :-D Moyes demek...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/201 ... 50-milyon-

Vergi borcu (cezasi dahilinde), Hajrovic katastrofu hesapta var mi acaba?

Adnan Özturk dusuncelerimi dile getirmis, bilhassa TD'leri tercihleri uzerine belirlenen 'strateji'...o zaman mevcut kadroyu göz önune alirsak diyorum...ve halen kadroya ekol ayari yapmakla mesguller.

Post Reply