Unal Aysal istifa etti ve Gitti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Unal Aysal istifa!

Post by Cengiz Akgun »

Aysal TRT1 Stadyum programinda ifi. Isim dolayisi ile boluk porcuk izledim. Bu konuda seyredenler varsa her konuya degindi. Bana gore bazi iftiralara guzel cevaplar verdi. Bunlara zamanim olunca deginecegim bu aksam.

Hasanim Cengiz agabeyin bu saclari drgirmende agirtmadi. Herhangi birini gormesem de beraber olmasam da yaptiklarina bakarak bagirsaginin nasil dondugunu anlarim. Bu sezgim beni hic yaniltmadi. O yuzddn kendimden baskasina kefil olmak istemem. Surada uc dort kisi idik. Sutu bozuklari hep birlikte gorduk, giderken bile arkalarindan nifak sokmaya calistilar.

Dun sana gidiyor dedim. Hele bir gitsin sonra konus dedin. Bugun 10 dakika evvel hadi bana musade ben aday degilim gidiyorum dedi. 10 bin km uzaktan koca Akdeniz ve Atlas okyonusu asiri secim dediginin aksami soyledim. Gitmesine dort sebeb gosterdi. Birincisi aynen soyedigim gibi divan kurulu. Ikincisi TFF, ucuncusu media, falan filan. Elbette ilki haric digerleri bahane. Seyreden varsa yazsin da konusalim. Bu arada soyleyeyim kalibina bakip bir is yapacak sanmistim. Ama her zaman soyledigim gibi adam yoklugunda cok kredi veriyoruz bu insanlara. Sonrasi da husran oluyor her zaman.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Efe Tuncel

Re: Unal Aysal istifa! ve Gitti!

Post by Efe Tuncel »

Terim'li kismi dinlediniz mi? Ne kazik atmis ama Terim, ona da yaziklar olsun.
Demiroren ile yoldas olmus adamdan daha fazlasi da beklenemez zaten.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Evet benim en ilginc buldugum kisim idi. Herif kendini hakikaten zimparator sannis. Aklinca at oynatacakmis. Haddini nildirmis. Ben olsam esyalarini da almaya gelme biz sana yollayacagiz derdim o yaptiklarindan sonra.

Vergiler kismi da ibret verici. Bizim tahakkuk eden vergiyi odememek gibi durimumuz yok. Yalniz verginis bu kadar dediklerinde itiraz edip inceletmeye hakkimiz vsr. Bunu butun klupler yapiyor vr vergilerini bizim gibi taksitle oduyorlar dedi. Ben buna inaniyorum. Bssindaki FB'li itlere bu Aziz tarafindan ismarlama yazdiriliyor.

Digrr ilginc yer bana 328M dolar borc devredildi bende ayni borcu bir kurus artirmadan devrediyorum. Dort senede transferlerin disinda 90M dolarlik faiz odedik. Gidenler arenanin isim hakkini 2019 kadar satmislardi. Dort senelik loca ucretleri alinmisti. Bize bu borcu bu kaynaklari tuketerek biraktilar. En azindan ben borcun ustunne koymadim dedi. Bence bu arastirilmali. Inanmak guc. Dogru ise yapilacak fazla bir sey yok.

Elbette kurumsallasdigini iddaa ettigi bir klubun Candan Ercetinle filan nasil kurumsallastigini ve avukat karinin nasil klubu 500 bin dolar dollandirdigini anlatirken inandirici olamadi. Ayni sekilde klubu 1.5m TL kayiba ugratan arenadan calinan formalari bir onceki yonetimin ustunde birakti. Bizim zamanimizda degil dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi sen merak ede dur, adam alkışlanarak uğurlanacak, teşekkür plaketi alacak, ve yönetimi ibra edilecektir. Gelenek bu.

Ben en çok taktığım 'Lucescu ilk tercimizdi' lafı oldu (akıl tutulması anı), gerisi iddia ve itham. FT bölümü kimseyi ilgilendirmiyor artık, neden bu şekilde 'içini döktü' anlam veremiyorum, kendine göre günah çıkarıyor. İş işten geçmiş artık
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi sen merak ede dur, adam alkışlanarak uğurlanacak, teşekkür plaketi alacak, ve yönetimi ibra edilecektir. Gelenek bu.

Ben en çok taktığım 'Lucescu ilk tercimizdi' lafı oldu (akıl tutulması anı), gerisi iddia ve itham. FT bölümü kimseyi ilgilendirmiyor artık, neden bu şekilde 'içini döktü' anlam veremiyorum, kendine göre günah çıkarıyor. İş işten geçmiş artık
Kendi icini dokmedi . Sordular neden kovdun diye. O da kendisine yapilanlari anlatti. Ben sadece dort maclik Dunya kupasi elemeleri icin izin verdim Demioren biz oyle konusmadik dedi o zaman ben bir dusuneyim dedi. Ertesi gunu kameralar onunde kontrat imzalarken gordum. Halbuki biz ve Terim hicbir para istemedik. Terim'e bu nasil is diye sormak istedim. Ama telefonlarima cevap vermedi guya kapali imis. Hatta Aribogan gitti Florya'ya cagirdigimi soylemek icin. Ona da cok mesgulum eger cok acele ise asistanim ile konussun randevu alsin demis. Bunun uzerine geregini yaptik dedi. Esek herife bak. Terimin yaptiginin neresi savunulacak bir hareket
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Biraz once gordum. Suren, Durust Ali, ve Altayli filan Aysal'in kapisina dayanmislar. Ben olsam Altayli'yi gosterip bu sopari neden getirdiniz. Bana demedigi kalmadi derdim. Bence demistir. Bu saatten sonra Aysal fikrini degistirmez. Hincal sopari da ortaya dalmis numara yapiyor demis. Herif dun soyledi ben is konusunda saka yapmam diye. Sanmiyorum fikrini degistirecegini. Zaten dun durumu aciklamadan once Suren ve Durust ile konusmus. Neden degistirsin kararini. Yine de kefil degilim.kimseye. Ama simdi kendi kendine divandakiler bana yalvarsin diyor ve aklinca burn surtuyor. Iste Yalman cikmis ortaya. Hincal Soparina gore Denizliyi getirecekmis. Sopar akli iste. Denizli sk ak yikayip mor mor sermemis gibi. Bu arada divandaki dingozlar tukurduklerini de yalayabilirler. Dun Aysal dedi. Polat da benim gibi hakarete ugradi ama istifa edip secime gidemedi. Sonunda ibra edilmedi ve turlu rezilligi signeye cekti. Ben o hatayi yapmam dedi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Evet cok ciddi insan :-D

Bence fazla ustune gitmesinler kalma ihtimali dogar...GS'in bugun basina ne geldiyse bu adam yuzunden gelmistir. FA sopari kapisina kadar gitmis ise gulerim ancak, ama yakisir dogrusunu söylemek gerekirse.

Kurumsal cok konusuyorsun bu hususta da, yeter artik, bitir su isi artik.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu is bitti. Simdi basindaki soparlara buyuk bir malzeme cikti. Uydurup uydurup yazacaklar asagidaki gibi. Belki gule gule yemegi verdiler.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/27275703.asp
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Taraftar dalgasini geciyor galiba :-D Bizimkisi cikip el sallamis. Absurt olay bu.

http://www.sporx.com/taraftarlar-aysal- ... Q409794SXQ

Bu adamdan hersey beklenir. Yemek sonrasi cikip 2020 ye kadar kaliyorum diyebilir, hazirlikli olun.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ben herhalde lafini tam duymadim. Zaten herhalde istenmiyorum ki bu kadar ustume geliyorlar dedim ve ben aday degilim diye ortada dolaniyor. Ama bu taraftar bozuntularinin Florya da kapida Aysal diye anirdiklarini TV de gordum. Hem kufur et hem de simdi bu boku ye. Insallah Aziz gibi beni isyiyorlar ne yapayim diye adayligini koymaz. Bu yuzsuzler secer yine. O zaman tadindan yenmez. Hasana bu forumu kapatiracaklar. Ulan herif gidecem demis. Yaptiklari ortada. Bir bok yok. Klubu soyan soyana. Umurunda degil. Ya kimse sen kurumsallastik ve sirket gibi yonetiyoruz diyorsun dun gelen avukat kari ameliyat olacam diye avans para cekiyor. Ulan burasi banka mi? Gitsin saglik sigortasi olsun. Sonra harc yatirdik diyor elinde resmi harc makbuzu yok. Ulen burasi dingonun ahiri mi? Parayi makbuz karsiligi uzerine zimmetl verirsin aksam makbuzu getirmez ise zimmetine gecer. Bir daha bu boku yiyemez. Kari bir sene icinde yarim milyon lira cekmis. Daha bu yakalanani. Kimbilir daha kimler carpiyor boyle. 1.5 milyon liralik futbolcularin giydigi diye pahali satilan forma kayip. Kimin aldigi belli degil. Herif hala Allaha sukur herseyi hallettik hersey saat gibi calisiyor diyor. Yuh derler adama. Kendi sirketinden boyle bes yuz bini yuruten ya da bir bucuk milyon liralik mali hic edrn var mi acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Les kargalari yine etrafi sardi. Gazetelerde Mustafa Denizli’nin gorev bekledigi turu yazilar cikiyor. Buyuk takim oyuncusu olmadiklari icin bu sene alinan Olcan harici hepsini (basta Pandev ve Dzemaili) postaliyacakmis. Gecen hafta Maraton programinda GSnin kadrosuna verdi veristirdi. Sanki yorumculuk yapacagina kontrat sartlarini dile getiriyordu.

Bu hikayeyi daha onceden duyduk. Bir suru oyuncu yaramaz diye yollanip yerlerine istenen oyuncular olmayinca acele ile adi sani duyulmamis, ne oldugu bilinmiyen, mumkun oldugu kadar dunyanin uzak koselerinden oyunculari topliyacagiz. Bakimsiz Tarzan Lutu; gelirgelmez CL macina cikarilan kale bosken gol cizgisine takilan Bruno; Meksika yildizi Almeguer; Belcika’dan adini hatirliyamadigim sevimli siyah inci; tek basarisi bir CL macinda ofsaytdan gol atan Brezilyali Pinto; ilk geldiginde CL macina on libero cikarilip kayiplari oyniyan uc kurusa satinca basarili bir kariyer yapan Gabriel Tamas; FTnin Milan donusu kiralik olarak getirdigi siyahi defans oyuncusu (Sarp??), ilk CL macinda gol atmisti; ligin ikinci yarisi icin getirilen ayagina top degmeden lig husranla bitice yollananlari saymiyorum bile. Bunlar geldi, gitti, kimsenin hesap sormadigi paralar harcandi, borc batagi genisliyor. Eger Mektebi Sultani’ye sahiplenmeye calisanlar bu ise el atmazlarsa ne olacagini bilemiyorum. Zamaninda batariz, iflas ederiz dedik hic bir sey olmadi. Pek kafam basmiyor bu gemiyi nasil ayakta tutuyorlar.

Denizli’nin gecmisine bakarsak 3 buyuklerde, Turk futbolunun dinamiklerine cok iyi hakim oldugu icin, basarili gorunuyor. Son olarak bir Yusuf transferi ile Besiktasi ataga gecirerek sampiyon yapti. Ayrildigi zaman geride bir sey birakmamisti. Ben gunu kurtarmasina raziyimda bunu eldeki kadro ile yapsin. Hic kimsenin gercek miktarini dogru olarak soylemedigi 100 milyonlar tutan borcu buyutmeye luzum yok. Isin biraz espirisine olsa bile Yilmaz Vural tipi eldeki kadro ile bizi sampiyon yapacak bir hocaya ihtiyac var

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'The wind of change...' :-D

Daha önce de dile getirdigim gibi, ben bu tarz hamlelere, degisikliklere karsiyim. Eboue'nin sonuna kadar oynamasina karsi cikmayacak kadar (yerlerde surunse bile), hatta Amrabat ile beraberliktelik ve Riera ile devam edecek kadar tutucuyumdur. Bu yuzden Prandelli ile yola devam edilmesinden yanayim, bekle gör misali ve belki ders alma anlaminda bir tavir bu. GS'in cöpe atacak parasi yok, var oldugu degerlerin ustune birseyler ekleyerek devam etmeli. Ister begenir, ister begenmezler. Bu acidan da kurumsal'i hic sevmedim.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Hasan Tezcan wrote:'The wind of change...' :-D

Hasan niye igneliyorsun anliyamadim. Simdiye kadar Adnan Polat’dan baska bir baskan hakkinda pozativ yazmadim, o da malum hayal kirikligi oldu. Internet cikali baskanlari takip ediyorum. Son 20 sene icin siralama yap desen en basa Faruk Suren, en sonada M Cansun koyarim. Aslinda aralarinda pek fark yokta FS “delivered”, MC cok yanlis seyler yapti. Yoksa, hepsi, mesela borclar hakkinda ayni yalanlari soyluyorlar. Yukarda Cengiz’in yazdigi Aysal’in bir onceki yonetimi borclar yuzunden sikayet etmesini daha once duyduk. Al birini vur otekine, sahada basarili olan benim gonlumde en iyisi ve bu Aysal degil.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sivasspor macini izliyorum, FT'e defans yapmiyor diye mok atanlara sözum...dk 10 4 pozisyonu yar Sivasspor'un :-) Neyse, ben gene de kalmasindan yanayim, baski altinda, zor gunler geciriyor diyelim.

GS'i bu hale dusurenler utansin, rezil herifler. Bu isten zerresine anlamadiklari halde söz sahibi zibidiler, yönetimi ele gecirmis fantazi yasamaktalar...sonra s...olup giderler.

Hakem dökturuyor bu ara, BY'a yapilan hareketi kartsiz es gecen hakem musvettesi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mehmet maksat ignelemek degil, hasa. Benim sözum genel olarak, gazetelerde yazilan cizilen, bilmem anlatabildim mi...100% taraftar icin yazilmis öngöruler. Medyamizda GS yalakalari var ya, simdi isim vermeyeyim.

Kurumsal seni cok ama cok seviyorum. Senin gibi baskan dusmanima.

Post Reply