Unal Aysal istifa etti ve Gitti!

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

Re: Unal Aysal istifa!

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bugun Kurumsal Aysal'dan kinama gelmis, yarin kulupten ihrac etmeye calisir ise...AY'a az kaldi. Sonra neden uluorta kiniyorsun, kongre uyesi, ve yönetimlerde görev almis insani....sen baskansin, yönetimdesin, yakisir mi. Sonra gene tutturmus ben gitmem diye...neden korkuyorsun? Sen gercekten camiayi dusunuyorsan secime gidip guven tazelemelisin. Bu ates sönmez.

...

Ozturk asagidaki kinamadaki her sozu hak etmis durumda.

http://www2.galatasaray.org/kulup/haber/18109.php

Millet aptal degil. Borc morc diye zirvaladiginda "o borclarda senin de sorumlulugun var. Onu bunu suna buna sikayet edecegine kendin de koy o borc listesine GS'a zarar verenler arasinda. Sen baskan yardimcisiydin bostan korkulugu degil" dediler bile. Agzini bile acamadi bu lafa. Yonetim kuruluna kopegi ile geldi diye o kurula alinan sarkici kadinla alay etti. Ama Serhat denen zirzop bile arkasindan "bence de biraz ieri gidildi. Candan hanim hehrhalde kopegini o gun birakacak yer bulamamis ama toplantiya kopek girmemis. Disarda bekciler kopege bakmislardir" dedi. Yani buna varincaya kadar ipligi pazara dokmege calisti. Eger bu tur davranislari olduysa kurulda iken ben onu iki gun yanimda tasimazdim. Yemin ediyorum ertesi gunu vinilayarak giderdi. Gerci baskanin kendi sectigi yonetim kurulundan kimseyi kovma yetkisi yokmus (ki olmali) o yuzden olagan ustu kongre diye bunu atmaya calistigi ortada. Bana soylese ben istifa ederdim diyor. Ama yaptiklarina bakilirsa hic oyle biri oldugunu inanamiyorsun. Ali Durust olsun ve Adurahman olsun boyle saldirmadilar. Her seyin bir yolu yordami var. Madem kozunu paylasacaksin cikar baskanliga talip olursun. Yapacagin bir bok degilse bacak arandaki gibi suzulup oturursun. Inan Kirac ilk defa mi bu tur islere parmak atiyor? O zaman simdi niye bagiriyorsun. Yaptigi edepsizlik. Bir daha oaraya gelemiyecegini bildigi icin her turlu edepsizligi ele almis durumda.

Divan toplantisinda gorusulecek ne var simdi de bu kadar onemli, Hasan? Aysal'i divana mi verecekler? Nedir konu? Bu Divan arada bir toplaniyor. Su bu disipline veriliyor ya da incir cekirdegini doldurmayan seyler karara baglaniyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Ali Durust olsun ve Adurahman olsun boyle saldirmadilar. Her seyin bir yolu yordami var. Madem kozunu paylasacaksin cikar baskanliga talip olursun....
Firsat vermiyor ki Kurumsal Aysal. Sonra bakma sen Ali Durust ve Abdulrahim Albayrak'in sustuguna...
Cengiz Akgun wrote:Divan toplantisinda gorusulecek ne var simdi de bu kadar onemli, Hasan? Aysal'i divana mi verecekler? Nedir konu? Bu Divan arada bir toplaniyor. Su bu disipline veriliyor ya da incir cekirdegini doldurmayan seyler karara baglaniyor.
Bilindigi gibi FT divan kurulu uyesi, toplantida olma ihtimali var (milli mac trafigi olsa bile), ama Kurumsal Aysal kesin olmayacak...neler konusacaklar onu merak ediyorum.

Adnan Özturk baskanliga oynamiyor. GS'da baskan adayi böyle davranmaz, bunu kendisi de biliyor. O zaman bu cikis neden? Aciksözlu oldugu icin, sözunu esirgemiyor, esirgemedi hic, sike surecinde oldugu gibi. Ekonomi, borc batagi, sorumlulu mu degil...bunlar hedef saptirma. Kurumsal Aysal 2 dönemin baskani, ve GS ekonomisi sicak paraya ihtiyaci olacak önumuzde ki 12 ay. Bu bir birikim ve bu dönem kaptan hep Kurumsal Aysal oldu, bunu unutmayin.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu da yalan haber olsun, Kurumsal Aysal cevap vermedi diyebilirsiniz, böyle dusunmek en dogal hakkiniz :-D

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348362SXQ

Bu adami ciddiye alan var mi?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Son paragrafa dikkatinizi cekerim. Yazinin tamami asagida.

"Eğer Fatih Terim söylendiği gibi TFF ile böyle bir sözleşmeyi imzalamamışsa, kendi elemanı ile sözleşme yapmadıysa büyük bir yanlış içine düşmüştür."

Sizin eleman o aksam cikip FT TFF ile anlasti, mukavele imzaladi demedi mi ? Bunu ek gerekce olarak gösterip görevine son verdik demedi mi ? Desenformasyondan bahseden sizler.... :-D Komiksiniz guluyorum aglanacak halinize...yahu insan gidip FT'e sormaz mi, imzaladin mi, bizi birakiyormusun diye. Bunun diyalog eksikligi ile bir alakasi yok. Tavirlari ile gösteriyorlar FT'e karsi nasil bir tutum icinde olduklarini. Yaziklar olsun sizlere emi.

Adam gibi cikip begenmedik gönderdik diye deklare etseydi anlardim. Bunlardan ne bag olur ne bahce. Kimse bir mok yapacaklarini, GS'i bir yerlere getireceklerini zannetmesin, bunlar...hikaye gercekten.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348420SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

sporx'i okuyamadigim icin ne denelediklerini (denelemek Konyaca bir terim) bilmiyorum. Hala Terim tartismasi yapiyorsa Aysal ve avenesi kocaman bir yuh olsun. Yok hala oradan buradan dedikodu uretiyorlarsa bu basin pacavralari hala bunlara bakmanin bir anlami yok. Is bitmistir. Terim kimle ne imzalamis ne imzalamamis hic bir onemi yok. Baskan cagirmis ve gitmemistir deniliyor. Bunu yalanlayan yok. Terim iki gundur telefonum kapali idi bakmadim diye bir beyan verdi ki palavranin daniskasi. Bu devirde telefonunu iki gun kapayan hiyar var mi acaba? Artik bunu sakiz gibi uzatip cekistirmenin ve ikiye bir sisirip balon yapip patlatmanin bir anlami hic yok.

Terim'in isi belli. GS hocasini bulmus ve isi belli. Basinin isi de olayi sicirtincaya kadar eselemek. Bunda da her zamanki gibi kultursuz bir ulke olan Turkiyede yapma konusunda basarililar. Asil yazik olan kisim bence bu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu arada bugun divan kurulunun gundemi de bu imis. Hasan merak ediyordu. Beni de bir merak sardi Aysal neden kaciyor diye. Fatih Trerim ile Unal Aysal kacirmaktan uzuntu duyacaklardir. Adamlarin divan toplantisi bu ise gerisini siz dusunun. Gerci divan toplantisi emekliler kahvehanesi tadinda bir olay derneklerde. Yalniz kahvahenede bile asagidakinden daha iyi bir gundem olusabilir. Hic olmazsa pispirik oynarsin. Prafa oynarsin. Maca kizi oynarsin. Tavla atarsin. Bu gundem kahvehane gundeminden bile bos gibi.

Gündem:

1. Geçen aya ait toplantı tutanaklarının takdimi ve oya sunulması,

2. Divan Başkanlığı’na gelen evrakın okunması,

3. Güncel Konular hakkında görüşme,

4. Teslim süresi 30 Eylül 2013’e kadar uzatılmış olan Divan Kurulu çalışma düzeniyle ilgili anket sonuçlarının açıklanması, bu sonuçlar ve genel olarak Divan Kurulu çalışmalarıyla ilgili görüşme,

5. Dilekler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

"TFF ile anlasti" yi sporx de okumadim, kendi agzindan duydum yanlis hatirlamiyorsam. Ergun Sukru'nun agzindan. Yanlisim var ise duzeltin. Beni ifade etmek istedigim islerin ne kadar ciddi bir sekilde yurutuldugu....not :-D

Telefonu 2 gun kapatma olayina gelince, ben 1 hafta kapatiyorum, kapattigim oldu...cok lazim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:"TFF ile anlasti" yi sporx de okumadim, kendi agzindan duydum yanlis hatirlamiyorsam. Ergun Sukru'nun agzindan. Yanlisim var ise duzeltin. Beni ifade etmek istedigim islerin ne kadar ciddi bir sekilde yurutuldugu....not :-D

Telefonu 2 gun kapatma olayina gelince, ben 1 hafta kapatiyorum, kapattigim oldu...cok lazim.

Ben Aysal'in kendi agzindan duydum. "Fatih Terim'in TFF ile yaptigi bir kontrat yok. Olsaydi biz resmi muracat yapip gormek istiyoruz dedigimizde bize gostermek zorundaydilar" dedi. Ben o zaman boyle sey olmaz. TFF'den isteyecegine Terim'den iste dedim. Simdi artik vardi yoktu tartismasina geri donmenin bir anlami yok. Artik Terim'in GS ile de bir kontrati yokken hem de.

Valla seni cell telefondan arayan filan yok galiba. Isvec'de bu telefon isi ne kadar populer bilemem. Amerikada bu is cok pahali iken herkez cell telefonunu sadece "bilmesi gerekenler" adi altinda dagitiyordu ve sakin baska kimseye verme diye de tembih ediyordu. Hala Amerikada cell telefon directories yok. Adamin telefonu bilmezsen ve sana da kimse vermez ise asla bulamazsin. Telefon sirketine acinca bile ya evet bizim musterimiz bile diyemiyor vermek soyle dursun o numarayi. Cunku telefon geldiginde sen de para oduyorsun. Adi da cok guzel "hava" parasi. Malum telefon artik kucuk bir radyo ve havadan baglaninca havayi kullanma (aslinda frekans dedikleri ve sirketlerin ac kurt gibi bandi artirmaya calistiklari bir olay). Ama gozunu sevdigimin acik pazar yarisi. Sirketler musteri cekmek icin musteri planlarinda sinirsiz kota koyunca hic onemi kalmadi bunun. Simdi supermarkette yolda filan deli gibi kendi kendine konustugunu sandigin bir toplum yaratildi artik bu memlektte malasef. Nedir bu kadar insanlarin birbirlerini arayip cene calmasinin sebebi bilemiyorum. Hadi supermarket de eve ne getireyim diye soruyor desem bu bir iki dakikada biter. Konustukca konusuyor can sIkIntisindan. Kulaginin icinde kulakligi goremeyince gozune bakarak konusan sana birseyer soyluyor saniyorsun. Ben kac kere efendim filan dedim ama artik demiyorum. Omuz silkip geciyorlar onunden.

Turkiyede ise bu isler Amerikadan cok once hal oldu. Coluk cocugun elinde telefon kulaklariin bir parcasi gibi yapisik artik. Nedense blue-tooth technolojisine alisamamislar. Hodukluk bir yerden fiskiracak. Belki akilli telefonu gosterip hava atmak daha hoslarina gidiyor. Kimbilir? O yuzden Terim gibi kirigi cok fazla olan birinin telefonum kapali idi lafina inanmak icin cok ama cok saf olmak lazim. Kizi var karisi var. Italyada bile dostlari varmis baksana ikiye bir arayip statu veren. Gununu guya Florya'da geciriryor ustelik. Telefonunu kapatabilir mi? Hem telefon kapatmak ne demek artik? Sessiz mod'a koyarsin isteren titrer istemezsen titremeden durur olur biter. Cebinden cikadigida kim aramis gorursun mesaj var diye uyardiginda. Bu da mi sorun yani?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence cok iyi yapiyor. Böyle bildiri yazilir mi, kisiye yönelik bir bildiri ustelik, nasil oluyor ise, bu yönetim ile 'ilkleri' yasiyorum...GS Spor kulubu adi altinda...kimin hazirladigini bende merak ediyorum. Bravo Adnan Özturk, takipcilige devam !

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348490SXQ

Onlardan önce davrandi gibi me geliyor, birseyler sezdi sanki. Bu tur olaylarda daha önce davranmak insanin lehinedir. Bakalim ne olacak...

FT BT'nin yakin arkadasiymis meger. Kurumsal Aysal git orada otur demis ona. Mancini'yi öksuz, zavalli birakmamak icin...ne profesyonellik ama :-) ...Sneijder ve Drogda transferlerinde ne kadar pay sahibi onu ögrenmek isterdim, ama sormayi unutmus. Ben sahsen ilk olarak onu sorardim. Diger transfer girisimler de önemli aslinda, nasil yapildi, kim istedi...adamini bulmussun sor kardesim....

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348482SXQ

Isler biraz tepe takla gittigi vakit (aslinda durum su an öyle) transfer haberleri ile karsi karsiya kalabilirsiniz. Bunun bir taktik oldugunu unutmamanizi rica edecegim.

FT hakkinda cirkin dedikodular var, gönderilmesinin asil nedeni hakkinda...bir o kadar da Kurumsal Aysal hakkinda dedikodular kulagima gelmeye basladi, hatta TV8 de biraz degindiler sonra reklam girdi araya (korkudan mi ne kestiler bilmiyorum). GS'in gelecegi söz konusu, cok uzucu...bunlara da kulak asmayin, ve buralara getirmeyin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Zirvalamaya devam ediyor, sansi futbol icinde gelmiyor olmasi, ve acikca görunuyor ki GS tarihinden haberi yok..."Türkiye'de bu çok olağan bir şey. (Gülüşmeler) Galatasaray tarihinde bu tarz değişiklikler var. Bu ilk değil"...ve ekliyor..."Bu sefer çok başarılıydı. TFF Türkiye Milli Takımı için onu düşündü. Sonra biz onun gitmesine onay verdik"...onay vermis mis...bunak mi ne.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348535SXQ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348565SXQ

Kurumsal Aysal futbolcu pazarliyor...onun orada Turk futbolunu temsilen görmek, okumak endise verici.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q348637SXQ

Uc yil kim ceker offff. Buraya yaziyorum, GS'in YD'si, AY'i olacak...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

'TR de bu olagandir' de, sonra yildiz gelmesini bekle. Kurumsal Aysal'in bir bildigi var galiba :-)

http://www.fanatik.com.tr/daha-cok-yild ... 337962.htm

Adamin vizyonu muthis, futboldan anlamadigi halde CL'i tasviye etmek istiyor...kurumsal Aysal'in kesin bir bildigi var. Orada kimin adina konustu, yetkiyi kim verdi, verilmesi gerekirmi sizce...bence kesin, agzindan her cikan söz önce bir gözden gecirilmeli.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/b ... Q348848SXQ

Bunu unutmusum, gecen hafta bilimsel olarak taraftar oranini yabancilar ile paylasmis. Pazarlama taktigi olsa gerek, ama dusunemiyor iste neden...cocuk ruhlu ve cok saf :-D

GS'a kim zarar veriyor acaba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

6 ya da 7 bilmem ama BJK her Zaman ucuncu idi bugun de ucuncu yarinda ucuncu. Niye boyle dellenmis BJK as baskani? FB en fazla taraftar bizde dese sayi saymayi ogren mi diyecegiz. Dogruya dogru egriye egri. Bedava
Sampiyonluk saydirdirip yildiz taktiklarinda onlara sayi saymasi ogrenin dememek kabahatti. Turkiyede modern anlamda UEFA'nin saydigi liglerin kurulusundan once siktriboktan gazozuna oynanan iki amator sampiyonlugunu saydiridiklarni ne cabuk unutmus dingil. Sonrasi malum hala ittirmeyle ikinci yildizi taktilarI gibi duruyorlar. GS dorduncunun esiginde. Otursun yerine daha fazla zavallik etmeden.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply