CL 6. mac: G.Saray Juventus 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Zafer Yazici

Re: CL 3. G.Saray 3 : 1 Kopenhavn (Gol: Melo, Sneijder, Drog

Post by Zafer Yazici »

Galatasaray biraz gayret etse Real Madrid maçında yediği golü telafi edecekti.Ama olsun 3-1 de gayet güzel bir sonuç.Beni sevindiren esas konu Sneijder'in yükselen formu.Hollanda'lı hafiften uçusa geçti gibi.
Karabük maçında 2 gol bu maçta 1 gol hollanda milli takımı ile 1 gol.Son 2 haftada çıktığı maçların hiç birini pas geçmedi.Bence Galatasaray'ın yaptığı en akıllı transferlerden bir tanesi Terim elinde bulamadığı değeri Mancini ile bulacaktır diye düşünüyorum.
Galatasaray için en kritik maç 15 gün sonra Kopenhag 'ta .Oradan mutlaka galip dönmesi lazım.Juve maçından da 1 puan çıkarması lazım.Yani sekiz puanı bulursa aradan sıyrılır düşüncesindeyim.Tabii avaeraj hesabı nasıl olur bilemem (Juve nin Reali tekrar yenemeyeceğini düşünüyorum)
İlk yarısı seyir kalitesi yüksek bir maç oldu.
Yapılan olumsuz eleştirilere rağmen Melo ve Sneijder'in bu takımda her zaman yeri olmalıdır.
Galatasaray bir yasam bicimidir..
Galatasaray sabrın sembolüdür.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

SL"nde net bir galibiyet, oyuncular ve teknik ekibi tebrik ederim; grup maclari henuz sonuclanmadi umarim bugun yedigimiz gol bir gun isimize engel cikarmaz

Sneijder iyi gidiyor, kalitesini gosterdigi surece de oynamali zaten. Umarim Riera da bir an once hazir hale gelir. Juve'nin Real ve Kopenhag'i yenecegini tahmin ediyorum, bizim de Kopenhag ve Juve'yi yenmemiz gerekiyor ki, bu da isimizin hala zor oldugunu gosteriyor.

Bir sekilde gol atiyoruz da, takim savunmasindan cekiniyorum.
nefvakfi.org

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Keyifli bir aksamdi. Taraftarin saha disi olaylara degil saha icine konsantre oldugu sezonun ilk maci diyebilirim. Oyunun geneline ve oyunculara ( bizimkilere, misli ile rakip takima) ciddi yansimasi oldu.

Ozellikle Melo cok iyi oynuyor. Snejdier ve Bruma’nin su anda kadroda alternatifleri yok, boyle oynadiklari surece aramaga da gerek yok. Muslera ve Drogba cok farkli iyi oyuncu, bu ikiliyi takimin butununden ayiriyorum.

Turk oyuncularda bir mutsuzluk, formsuzluk var. Selcuk idare ediyor. Semih dun aksam iyi degildi. Burak bir iki topu kafasi ile onune indirip gectigimiz sezondan hatirladigimiz kosularini yapti, o kadar. Hamit’in ne zaman donecegi supheli. Takimda isini yapan goruntusu veren Umut, o da yedek. Devre arasinda Avrupa’ya akincilar gibi saldiracagiz. Super Lig’den oyuncu alacagimizi tahmin etmiyorum ( hem oyuncusu kalitesi hem finansal yuk dusunuldugunde).

Turk oyuncular kendini toparlamadigi surece ligde iyi performans gostermemiz hayal. Bunun da Avrupa maclarina etkisi oluyor. Bir kazan, bir kaybet ile istikrar bulmamiz mumkun degil. Kayseri maci dahil bir iki maci alip, goturmemiz lazim.

CL 13 -14 seruveni icin yorum yapmak cok erken. Juventus’un iceride oynayacagi iki maci var. Bizim ise iki deplasman. En az bir puan cikartmaliyiz ki en kotu senaryoda dahi ust tur sansimizi son maca tasiyalim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik'in verdigi ASY havasi haberleri iyiye alemet ama gazetelerde sopali gosteriler yapildi kale arkasinda Italyan usulu. Imparator Terim filan gibi zevzeklikler vardi. Mancini'in adi gecmyordu gibi munafikliklar kaniksanmali herhalde.

Burak icin uzgunum. Konusmasi filan duzgun biri ama su anda vites bosluga sikismis durumda bir turlu disliye geciremiyor. Bu arada da olan Umut'a oluyor. Dun kacirdiklari akillara seza. Ayip denen bir sey var. Sen soyle gec bir kenera kafandaki bulutlar dagilsin ve biz de bu arada asil Bulut'a sans verelim demek yerine zorla sicirtincaya kadar Burak uzerine odaklanmanin hicbir faydasi yok. Bunu Kelaynak yapsa anlardim ama Mancin'i gii pozitif futbol bilgisi ve ilmi olan bir adamin bu tur tuzaklara dusmememsi lazim.

Hamit'in transferi azaten bir fiyasko idi. RM sakat oldugunu gorunce bize dehledi. Oturdugu yerden para kesiyor. Selcuk ize bu sene kendini ziyan etme derdinde. Kariya kiza mi dadandi ne bok yedi bilmem. Altina son model bir Italyan arabasi cekmis (Lombarghini mi Ferrari mi bilmiyorum). Onun hayali ile sahada. Aklini basina al diyecek biri yok herhalde.

Eger Tugay Kerimoglu Hasan Sas ve Davala'yi oynayacaksa niye geldi bilmiyorum. Yerlileri o adam edecek diye umutlananlar vardi. Simdilik ortada gorunen birsey yok.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kimisi sopala, kimisi baska turlu protesto ediyor iste. Bu devam etmeli. Bu yönetim hakkinda ne desek azdir. Bugun malzeme bol gene, Beyaz TV'yi hedef göstermisler, demek ki izliyorlar...izlenecek program olsa...neyse, bunu da yakistirdim kendilerine...kuru sIkI atmasalar...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Kimisi sopala, kimisi baska turlu protesto ediyor iste. Bu devam etmeli. Bu yönetim hakkinda ne desek azdir. Bugun malzeme bol gene, Beyaz TV'yi hedef göstermisler, demek ki izliyorlar...izlenecek program olsa...neyse, bunu da yakistirdim kendilerine...kuru sIkI atmasalar...

Basin ve yayin mudurlugunun isi basini iyi kotu demeden takip etmek. Yalan dolan hakaret iceren yayinlarla tekzip ve mahkeme yolu le ugrasilmasi lazim. Bu is gurultu patirdi ile degil ve web sitesinde duyurulur gibi yazilarla da olamaz. Bu ancak o gazetede ya da TV kanalinda hukuk yolunda ozur diletilmekle olabilir ki ilerde cok isine yarar. Cunku bu yapilmazsa ilerde bu yayinlari kaynak gosterip olayi carpitmaya ve yalan tarih yapmaya heveslenenlerin eline malzeme verilir. Webkartallarinda bir lastikci vardi. Tugrul Yenidogan mi idi neydi adi. 20-30 hatta kirk senelik gazete kupurleri ile tarih yazmaya kalkmisti. Malini da satti, TV programi filan yapti idi boyle yalan yanlis gazete kupurlerini referans gostererek. O zamanlar basin bugunku kadar dejenere degildi ama yine de bak iste ispati denilecek sekilde spor haberleri asla guvenilir kaynaklar olamazdi.

Bizim Sukru'ye epey is dustu ve dusecek. Ama Sukru'nun de her dedigine de inanmak zor. Kas yapayim derken goz cikariyor bazen.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Protestolarin bitmesinde ben de fayda goruyorum, cunku kisa surede birsey degismeyecek. Anlamak isteyen anlamistir ve mesaji almistir. Gule oynaya goturebilecegimiz bir sezonun bu hale gelmesindeki en buyuk sebep de ,kimse kusura bakmasin ama, Baskan'in yanlis kararlaridir.Ne kadar zarar gorecegimiz de sezon sonunda belli olur.

Murat Selam; Turk oyunculardaki problemlerden bahsetmissin. Problemler net gozukuyor hakikaten. Hoca, Emre ve Umut'a pek sans vermiyor;neden acaba? Dedigin gibi yurt disinda ava cikmak gerekecek.

Dun sahada gordugum birsey rahatsiz etti. Bekler, rakip baskisi altindayken topla gereksiz hareketler yapip risk aliyorlar.Kopenhag macinda problem olmayabilir ama Juve ve Real karsinda boyle laubalice oynarsan topu kalende gorursun...
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu yönetimi hazmetmek zor, imkansiz benim icin. Mide meselesi iste. Takipciligin puf noktasi detayda. Bugun begenmedikleri medya da verilen kare mesela, neyin nesi, nereden cikti, hangi mac? Halen cevap almis degilim.

Medya tuh kaka, ama her Allahin gunu demec ver. Kurumsal Aysal neredeyde medya kuruluslari önunde cadir kuracak. Samimi degilsiniz kardesim, gözumde 0 siniz.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: CL 4. Kopenhavn : G.Saray TSI 21:45, 5/11

Post by Hasan Tezcan »

Muslera ve Sneijder kesin yoklar. Muslera 1 ay, Sneijder 3 hafta yok deniyor.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Muslera ve Sneijder kesin yoklar. Muslera 1 ay, Sneijder 3 hafta yok deniyor.
Iyi ya. Terim'in yetistirdigi alt yapi mamulu olanlarla sagdan Soldan topladigi yerli molozlara firsat cikmis iste. Kiziyordun hep Mancini yabanci oynatiyor diye. Uc sezondur takimin basinda idi imparator. Yaptirdigi transferler bunlar degilmi yerliler olarak?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

O molozlar ile idare ediyordu iste, 2 senede 2 sampiyonluk, 2 super kupasi, CL de ceyrek final vesayre. Devaldigi miras neticesinde alinmis buyuk basari kanimca.

Ayrica kadro darligindan bahsediyorsun Cengiz abi, ve FT'i suclu buluyorsun yanlis okumadiysam, eh o zaman söyleyecek lafim kalmadi :-)

Yeni tatatore simdi herseyi duzeltir, altyapiya ceki duzen getirir. Rotasyon, kadroyu degerlendirmek gibi özelliklerini ortaya koyar.

Zavalli yerli oyuncularim, gunah kecilerim benim. Taraftar ilk onlara yuklenecek.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Taratore Eray'a guveniyormus, öyle dedi...sormazlar mi TR liginde neden daha önce sans vermedin diye. Kendine göre mac öncesi basin toplantisinda ona guven asilayacak. Eray'a FT zamaninda da sans verilmedi, verdiginde iyi isler yapmadi. Umarim beni bu mac yaniltir. Muhtemel kadroda adi gecen bir baska oyuncu Ceyhun...Selcuk ve Melo ile oynayacak, Bence Ceyhun icin ideal bir mac olur, Selcuk veya Melo'yu da biraz ilerde görmus oluruz.

Chedjou'nun da belinden sakatligi var, bu mac sonrasi FB macinda forma giyer mi görecegiz. Sneijder gibi olmaz umarim. Sakatliklarin böyle pes pese gelmesi siz tesaduf mu? Bence degil, ve arkasi gelir tahminen. Scott Piri'nin ahi ve yanlis yuklenmenin neticesi bu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:.
-----
Chedjou'nun da belinden sakatligi var, bu mac sonrasi FB macinda forma giyer mi görecegiz. Sneijder gibi olmaz umarim. Sakatliklarin böyle pes pese gelmesi siz tesaduf mu? Bence degil, ve arkasi gelir tahminen. Scott Piri'nin ahi ve yanlis yuklenmenin neticesi bu.
Sakatliklar elbette tesaduf degil. Sadece miras. Agusrosta sezonu aciyorsun. Bir ay kamp donemin var. Eylul'un ortasinda liglar basliyor. Eger sen hala kasimin ortasinda yuklemede hata var diyorsan o zaman bu adamlara kondisyon filan yuklenmemis. Ne doldurusmus acaba bunca zaman zarfinda diye dusunmezsen vah Piri diye dizlerini dovemek kaliyor geriye. Drogba gibi adam sicarim Piriye Siriye ve de Diriye diyerek kendine ozel kondisyoner tutuyorsa (ya bu Piri profesyonel futbol takiminin kondisyon isini duz kosularla yaptiriyor. Burasi lise takimi degil. Ustelik olimpiyatlarda bitti filan dedigini iddia edenler var) bu iste bir seyler var demektir. Herif boga gibi ve 36 yasini devirmis. Hala daha iki sene daha oynarim diyor. Her macina cikiyorsa eyvah sakatlandi deiklerinde kalkip oynuyorsa insanin oturup bir dusunmesi lazim bu is tesaduf isi degil diye. Drogba'nin bildigi bir seyler var galiba diye biraz kafa asindirmak gerekiyor.

Elbette bir de su var. Hamit ve Snijder Avrupada sakatliklarindan dolayi iskartaya cikinca GS'a geldiler. Saglam boga gibi tuttugunu koparan Snijder'in GS da isi ne diye sormak da gerekiyor. Sormaz isen kafan karisiyor bu herif geleli bir sene oldu hala kondisyon tutacak diye bekliyoruz dersin elbette. Olayin faturasi kondisyonere cikiyor. Hamit nerde? Iyilesiyor. Ulan burasi revir mi oynayacaksan oyna oynamayacaksan defol git diye kendine soran yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi netice ortada, fazla agiz dökmeyecegim bu hususta. 2 sene icinde sakatliklar, tempo ve alinan neticeler...gerisi bos. Son Konyaspor macini ibretle izleyin, ben dun izledim, takimin ahi cikmis vahi kalmis, islanmis kedi gibi, taniyamadim, biraktigimdan daha kötu oynadi. HU bu mac serisi hakkinda birseyler yazmis, GS'in oynadiklari takimlar...unuttugu bir sey var bence, her takim GS'a karsi istahli oynayacak, cunku karsilarinda korkak, caresiz, halsiz ve isteksiz bir GS var.

Drogba'yi sisire sisire ne hale getirdiniz bu ara, bunu söylemeden edemeyecegim. Kurumsal Aysal heykelini dikecek bu gidisle. Adam basli basina özel bir insan, özel kondisyoner, özel prim, özel danisman, özel taktisyen vesayre, cok icli disli oluyorsunuz bana sorarsaniz, kendisi takimin bir elemani, isine baksin, aldigi paranin hakkini versin, daha fazlasini veren olsaydi oraya giderdi, GS'a malolmus bir oyuncu degil, korkarim olmayacak...

Hincal Uluc'un yazisi, tam kivaminda yazmis.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q352321SXQ

Mac sonrasi daha 'ilginc' yazilar asmama umudu ile.

Bu aksam maci alirlar, 2-3 mac idare eder, ama kacinilmaz sona care yok gördugum kadari ile.

Bahane uretmek cok kolay onun icin, ama Machini'nin sansizligi FT'in arkasinda basarilari bir takim biraktigidir.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun garanti yenilirler. Kaldirmaz bizimkiler poh pohu. Istanbuldaki gibi oynamayacaklar. Beyinsiz olduklari icin ustlerine gelen rakibi kontralarla sindiremezler. Geri pasi filanderken bir tane yerler. Macin basinda bir tane yediler mi cozulme ihtimalleri cok yuksek. O 3-1 macin rovansini daha kotu bir sonucla vermeseler bari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply