CL 6. mac: G.Saray Juventus 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Salih Bora

Re: CL 4. Kopenhavn 1:0 G.Saray

Post by Salih Bora »

Yazık... Zayıf bir rakibe yenildik.
Terim döneminden alıştığımız, 3. bölgeye oyunu yığan ve orada tıkanan, yan paslarla göbekten delmeye çalışan, kısır futbol anlayışının bir kopyasıydı oynadığımız.
Korner rezaleti devam ediyor. Rakiplerimiz hemen hemen her hafta birer ikişer kornerden sıkıştırırken, biz paso karavana atıyoruz.
Hava toplarını da hep Kopenhag'lılar aldı.

Bu takım nasıl düzelir? Bilemiyorum.
Mancini'nin işi çok zor.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Olan bir sey kaybolur. Ben bugun ne olacagini bastan soyledim. Yenecegiz diye gittiler ilk dakikalarda golu yiyip yenildiler. Gecen sene de aynen boyle idi. Ilk uc macta yenildiler. Mancini ile filan alakasi yok takimin bu halinin. Bu bir miras.

Ha Mancini bugunleri gorup kaleciyi biraz oynatmasi gerekiyordu. Ilk macinda Avrupayi boylayan adamin goldeki hatasi var mi idi yok mu idi bilmiyorum Maci seyretmedim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Maci seyret CEngiz abi, bilhassa 2. devreyi. Machini mac sonrasi "2. yari pozisyon vermedik" dedi, kardesim senin rakip kaleye attiigin sut var mi? Sonra adam RM macini kafada kaybetmis. "Simdi Juve'yi sahamizda yenmemis lazim" diyor.

Yabanci TD böyle iste, gaz, cosku yok.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Futbol kanatsiz oynanir mi ??

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Hasan Tezcan wrote:.Yabanci TD böyle iste, gaz, cosku yok.
Şampiyonlar Ligi'nde en son ihtiyacımız olan şey "gaz".
Terim'in ŞL karnesine baktığımızda, geçen sezon hariç gruplardan çıkabildik mi?
Akılla ve şuurla oynamamız gerekiyor Avrupa arenasında. Henüz alışık olmadığımız bir şey tabii. Harala gürele saldırıp, deli gibi gol kaçırıp, kendi kalemize gollerin sıralanmasına alışmışız. Terim ve Gerets ile ŞL'de bu taktiği denemiştik.
Aksini yapan bir tek Lucescu olmuştu. Onun da ŞL başarısı ortada.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:-D UEFA kupasi + SL ceyrek final gecen sene.

Salih bugun sahada coskulu bir takim gördun mu, veya senin degiminle suurlu ve akilli bir takim mi vardi. Yedikleri ilk gol pek ic acici degil, pozisyonda yerli oyuncu yok sanirim..gene Chedjou ve Eboue, daha önce topun pesine takilmis Riera mevkisinden uzaklasmis durumda...zaten adam soldan geliyor.

Bana kimse miras masalini anlatmasin, ben olaya bir butun olarak bakiyorum, lig maclari dahilinde.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Yenilmemize ragmen, Mancini’nin oyun icindeki mudahalelerini begendim. Benim bir ust tur icin umidim bu mac oncesine gore daha fazla.

4-4-2 ile basladik. Zaman zaman Bruma ve Aydin kanatlari degisti. Bunun bir nedeni solbeksiz oynamamiz ve Bruma nin, Aydin’a kiyasla, biraz daha fazla direnc gosterebilecegi beklentisi….

Hoca, 2. devre basinda oynatmaga calistigi 4-2-3-1 dondu. Burak cizgide, Bruma Snejdier’in pozisyonunda. Bruma’nin orada bocaladigini gordu, Aydin’i cikarip Ceyhun’u aldi. Drogba’nin arkasina Selcuk’u surdu, Bruma kanata gitti. Selcuk’tan da verim alamadi, Semih’i oyundan aldi, Ceyhun’u stopere koyup, 4-3-3 u denedi. Sona dogru kanatlardan topu tasiyacak Amrabat’i Burak ile degistirdi.

Mancini’nin kafasindaki oyun duzeni 4-2-3-1. Bunu takima monte etmege calisiyor, olmadigi zaman bir dizi alternatifleri denedi. Snejdier’in yoklugu bugun bizi etkiledi. Mancini’nin oynatmaga calistigi pozisyonda kilit rolde ve pozisyonunun en iyilerinden.

Tekrar not duselim:
Yenilmemize ragmen bir ust tur icin umidim bu mac oncesine gore daha fazla.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Şuursuzdu diyemem. Paldır küldür doldur boşalt yapmadı takım. Sakin ve ayağa oynadı.
Bizdeki sıkıntı, kilitlenen oyunu açmaya yardımcı olacak bir alternatif hücum varyasyonu bilmememiz. Bu da yeni bir sorun değil. Terim döneminde de vardı.
AYRILMAZ İKİLİ

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Lutfi Aribogan mac sonrasi neden demec vermiyor, bekliyorum kendisini.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

CEO demec vermemis mac sonrasi, ben sahsen signor Machini'ye tesekkur bekliyordum.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hayret CEO dan halen bir demec gelmedi...isi yogun sanirim, ama dun aksam oradaydi, kurumsal Aysal ile peptalk yaptilar oyunculara. Signore Machini alinmaz umarim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Yanlis duymamisim...

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q352442SXQ

Niye boyle keci gibi Mancini dusmani oldun ve adama kafayi taktin Hasan? Terim'e ayip ettiniz ben gelmem ne haliniz varsa gorun demedigi icin mi? Su anda GS ikincilik icin mucadele ediyor. Bunu ilk gunden beri soyledi. O zaman ikincilik icin rakibi Juventus'mu yoksa RM'mi? Bak bakalim bir puan cetveline. Diyelim ki GS RM yendi ama Juventuse kendi sahasinda yenilip puan verdi. Juventusun hala Kopenhag ile kendi evinde maci var son hafta. Yenme ihtimali de cok yuksek. Italyanlar durum bu hale gelince Kopenhag filan dinlemeyecekler ve de oyacaklar. Ayni iyligi GS icin de dusunuyrlar. Bu durumda ikinci olup son 16'ya kim kaliyor Juventuse puan kaptirirsan hic hesabini yaptin mi Hasan? Yapmadiysan Mancini'ye bir kulak ver. Yen Juventusu ondan sonra direksiyon eline gecsin diyor adam Kopenhag'da ak ak yikayip mor mor serdikten sonra. Hem Juventus maci RM macindan once. Bu durumda zaten yenme ihtimalin yuzde 10 bile olmayan bir takimi mi yenmek icin ugrasilir yoksa ikincilik konusunda en onemli rakibin Juventus mu mantik kurallari icinde bakarsan. Alay ettigin kurumsal Aysal ve Sukru gibi mi konussun? Zaten Juventusu bu takimla yenebilecegine kendi de inanmiyordur (ben sahsen inanmiyorum) ama cevir kazi yanmasin diyerek mantik yurutup yenersek sansimiz cok yukselir demeye getirmis iste. Ne yapsin? Kimse elini ayagini tutmuyor bu takimin. Adam olsunlar RM'de yensinler 6-0'in ustune serefinle ciksinlar ikinci tura. Ama bu olmayacak duaya amin demek. Torino'da eline geecirdigin firsati ancak son dakikada beraberlikle kurtarmissin. Adamin dedigi bu. Ayip olmuyor mu boyle adama dogru durust bile konustugu bir konuda bile yamuk atmak? Ama seni anliyorum. Bir kere Terim RM yendi ya gecen sene. Bunu hatirlatmaya calisiyorsun herhalde. Gecen sene yenmesinde bir boka yaradi mi ati alan Uskudari gectikten sonra? Kim atladi turu?

Bu arada Kopenhag macinin ozetini gordum. Boyle br takimi yenemeyen bir takimin ikinci turda isi olmamali zaten. Eray o ikinci golu cikip adamin ayaklarindan topu cekip almasa zaten olay cok onceden bitiyormus. Boyle birboktan gol yiyip bir suru pozisyondan yararlanamiyorsun. Juventusu nasil yeneceksin. Geciniz. Bari ucunculuk olsunda baharda Avrupa gorsunler. Bsverin SL'ni. Burasi bir iki numara buyuk GS icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Soruna cevabim cok kisa ve net olacak...Juventus macini neden dusunuyor, RM macini almaya baksin, kendisini daha iyi duruma sokmus olur, ama ezik oldugu icin Juventus macina bel baglamis simdiden. Onu da alamaz bu anlayis ile. GS'i deneme tahtasi yapti...yaziklar olsun sana Tugay.

Machini'ye kondisyon iddiasi icin 'taktim' senin degiminle, ayrica kadroyu her gecen gun darlastirdigi icin...malzemeyi iyi kullanmiyor. Kadro tercihi, kanatlari yok edisi hatalar zincirinin tuzu biberi. Ne demisti kurumsal Aysal hatirlatayim, "ben yurekli insanlari severim"...ben Machini'yi hic yurekli görmuyorum. Simdiye kadar bahane uretti o kadar. Adam olsun sartlara katlansin, yalan söylemesin, bahane aramasin, ona tavsiyem bu olacak. Isler hic tahmin edildigi gibi gitmiyor ayrica, takimin kosu oranina bakiyorum bir iyilesme görmuyorum...iddiasi bunu artirmakti. Sakatliklar artmaya basladi...diger hususlari simdilik bosverelim. Kadro size göre tuh kaka, simdi daha da kötu oldu, onun ve yönetimin sayesinde. Ufukta transfer var, ama ne fayda.

CEO Juventus maci sonrasi tiyatro oynadi, artistlik yapti, adam kayirdi, mesaj yolladi...siz bunu CEO ya yakistiriyorsaniz diyecegim yok, ama isterdim ki dun cikip konussun. Bunlar ancak isler iyi gittiginde, yerde yatan insana tekme atmak icin cikip boy gösterirler. Ne boy var ama eski basketci de...yaziklar olsun size, boyunuza posunuza.

Ben sahsen artik GS maclarina bakamaz oldum, TV yi belki ilk kez kapattim, baska islere daldim.

Konya macinda bana tribunler bos geldi...ama yönetimin umurunda mi, kombineleri satmissin.

Transfere az kaldi arkadaslar, gelin görun hazirlanacak cöplugu. Yeni bir Rijkaard dönemi ile karsi karsiyayiz...simdi cikip bazilariniz 'bu zihniyet ile olacagi o' ve 'FT'in cöplugune ne demeli' diyecek ve kararlarin arkasinda sonuna kadar duracak.

FT'in cöplugu ile 2 sene ust uste sampiyonluk SL de ceyrek final yasadik, sahada huzur vardi.

Simdi herkes kendi kabuguna cekilmis, ben ise patir patir yaziyorum.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Salih bak Ridvan Dilmen sana yazmis adeta :-D

http://www.sabah.com.tr/Spor/Yazarlar/d ... suursuzluk

Post Reply