CL 6. mac: G.Saray Juventus 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Salih Bora

Re: CL 5. mac: Real Madrid G.Saray 4-1 (Umut)

Post by Salih Bora »

Beklediğim gibi bir skor oldu.
Allah aşkına söyleyin, siz başka bir sonuç mu umuyordunuz?
Takım şu anda krizde... Florya darmadağınık. Bunu Aysal da görüyor. Ne yazık ki haziran ayında Albayrak ve Dürüst'ü silerek Florya'nın da huzurunu bozdu, Terim'in de.
Şimdi fellik fellik sportif direktör arıyor. İster misiniz Albayrak'ı getirsin... :D

Mancini eğer motive durumdaysa, bu kulübe emeğini ve mesaisini ayırmak istiyorsa, kesinlikle devam etmeli.
Zaman zaman anlaşılmaz işler yapıyor. Dany'yi sağ bek oynatmak gibi. Ama bu tip hatalarına rağmen yine de ona şans vermeliyiz.
Ve gelecek sezonun planlamasını şimdiden yapmaya başlamalıyız.
AYRILMAZ İKİLİ

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu arada, şimdi özet görüntüleri seyrettim.
Ömrümde gördüğüm en büyük kaleci faciası.
Çuval gibi yerlerde sürünen, maça çıkarken bir büyük rakı devirmiş gibi sallanıp devrilen bir kaleci ile bugün asla kazanamazdık.
Eray belki gelecekte çok büyük kaleci olacak... Şimdiden kötümser konuşmak istemiyorum. Ama bu akşam gerçekten akla hayale sığmayacak goller yemiş.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cilek cilek dedi iki lale aldi diyorlar kurumsal icin.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Yunus Isik

Post by Yunus Isik »

Takim iki mac üst üste ayni ilk onbirle oynayamiyor ki TFF'nin aldigi skandal yabanci sinirlamasi sayesinde, takimin böyle sonuclar almasi normal. Juventus'a karsi da berbattik, bes macta sadece evimizde Kopenhag'a karsi iyidik. Üstüne bir de yanlis transfer politikasi eklenince bu sezon tam bir fiyasko olmak üzere. Bari ara transfer döneminde Amrabat, Dany, Emre Colak gibi oyuncular kiralanip yerlerine adam gibi bir sol bek, Melo ve Selcuk'a alternativ olacak bir orta saha oyuncusu ve iki kanat'da da oynayabilecek deneyimli,kaleye sutlar atabilen ve iyi ortalari olan bir oyuncu alinmali. Takimdaki oyunculari hepsi nerdeyse orta yapma özürlüsü, Drogba gibi bir silahin var ve sen bunu kullanamiyorsun, cok yazik... Defans tam bir yol gecen hani, arkalarindan kacirdiklari oyuncularin haddi hesabi yok, buraya da aslinda taze kan lazim... yani uzun lafin kisasi takimin nerdeyse her yerine takviye lazim ve kiralanilacak veya satilacak oyuncu dolu, Engin, Aydin gibi yedeklerle bu is olmaz, Fener'in yedeklerine bakin bir de, hepsi ilk onbiri zorluyor, biz ise hepsi durumundan memnun gibi. Yani bu sezonu sileceksin ve bir iki kaliteli yabanci yani sira, bol bol genc ve yetenekli Türk oyuncusu alacaksin, ya bir iki tanesi tutarsa diye, aralarinda rekabet saglarsan kendilerini gelistirmek zorunda kalirlar. Insallah su herkesin gördügü tespitlerin yarisini bizim yönetim yapiyordur, buna bile raziyim
aslan her zaman aslandir

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bunlara kaleci ne yapsin. Herifler defans degil yerlerde surunuyor. Hepsini yollamak lazim.

http://webtv.hurriyet.com.tr/4/57384/0/ ... ozeti.aspx
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Takimin kondisyonu nasil sizce. Taratore Mancini 1 ay sonra takim kivamina gelir demisti, galiba fazla yukleniyor, cunku tempo berbat, pas trafigi, ataga kalkis orani, cabukluk. Bircok insanin ahini cekiyor takim.

Eray ancak karpuz toplar, kaleci degil o...bence. Ilk golde ayaklari yerde cakili duruyor, diger poziyonlarda cuval gibi bir saga bir sola oturuyor. Allah cusse vermis o kadar...kazma. Agir oldu ama gördugum kadariyla öyle, ekstra birsey yok, eksikleri cok...GS kalesini ona kimse emanet etmez.

Drogba'nin sartlar ne olursa olsun, siritarak oynamasini icerliyorum acikcasi.

Dun en cok yerlilere acidim, Selcuk, Umut, Gökhan.

Gazeteleri bir gözden gecirecegim ama gun gittikce bu asinin tutmayacagi asikar oldugunu göruyorum. Umarim transfer maniasi olmadan yollar ayrilir, ve bu rezil, saygisiz, sevgisiz yönetim cekip gider.

Mancini bu anlayis, bu görus ile hicbir yere varamaz. Dun bircok icaatina sait oldum, MD'yi bile gecti bu adam sacmaliklari ile.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Kaan Önem

Post by Kaan Önem »

Rakibin en iyi oyuncusu tribünde. Takım, bir üst turu neredeyse garantilemiş olmanın verdiği rehavetle sahaya çıkmış. Kendini hiç sıkmıyor bile. Tribünler maça ilgisiz ve üstüne üstlük Ramos henüz ilk yarıda direk kırmızıyla atılınca uzunca bir müddet 10 kişi oynamak zorunda kalıyorlar. Ama gelin görün ki, böylesine şartlarda bile, özellikle son 15 gündür, söylenip söylenmediği kendisi tarafından bile net olarak ifade edilemeyen Mancini'nin açıklamaları nedeniyle Galatasaray beraberliğe çoktan yatmış. durumda. Abartmıyorum, Real 8 kişi kalsa oradan alınacak 1 puan bizi sevindirecek :!:

Her ne kadar, rakibin salt pas trafiğiyle bile bizden kalite olarak fersah fersah ileride olduğunu gösterdiğini kabul etsem de, bu şartlardaki bir maçta 3 puan almanın, son hafta nasıl bir atmosferde olacağını asla kestiremediğimiz ve mutlaka kazanmak zorunda olduğumuz bir maçta, Juventus karşısında galip gelmekten çok daha kolay olduğuna inanıyorum. Ama öyle bir koşullanmışlık içindeki takım, rakip kaleye bile gidemiyor, gitmek istemiyor, düşünmüyor. Ancelotti'nin, 2-1'den sonra gelen 3.gol'ün sevincinde yaptığı hareket aslında her şeyi özetliyor. Gücünün sınırlarını bilmesine karşın, Galatasaray gibi bir takıma karşı maçı koparmanın sevincini yaşıyor adam yumruğuyla. Bir Kopenhag maçında öyle bir hareket yapacağına hiç ihtimal vermiyorum. Galatasaray'ı, Galatasaray'ın kendisinden bile çok daha fazla ciddiye aldığını, rakibinin yıllarca Avrupa arenasında savaşarak yaptığı o isme saygısını gösteriyor.

Maçlar kaybedilebilir ama bu zihniyet büyük takım olgusuyla kesinlikle örtüşmüyor ve asla kabul edilemez. Beraberliğe razı olan takım, oynamadığı maçta yine 4 tane, 2 maçta da toplam 10 tane gol yedi. Ne anladık peki biz bu işten? Korktuk, kaybettik. Cesur oynasak bundan daha kötüsü mü olacaktı yani? Veya oldu, maç diyelim 10-1 bitti. Ne farkı var? Kaybedilen ikisinde de 3 puan değil mi? Bu mantalitenin de sorumlusu tek değil; teknik patrondan kulup başkanına ve oradan futbolcuya kadar herkesin payı var.

Bu anlayışla -UEFA gelirlerini bir kenarda bırakıp sportif açıdan değerlendirirsek- gruptan çıksan ne olur, çıkmasan ne olur. Juventus İstanbul'daki maçın net favorisi. Yensek bile fikrim değişmez.

Yıllar önce leblebi gibi gol atan Jardel hiç koşmadığı, takımı eksik oynattığı gerekçesiyle aylarca hakkındaki karalama kampanyalarına maruz kaldı, Hıncal Uluç bıkmadan usanmadan, haftalarca sadece onu yazdı, nitekim neticede bir sene sonra adam gönderildi/gitti. Dany kusura bakmasın, sahaya bir kişi eksik çıkarım, yine de kadroya almam. Bu adam Galatasaray'da sürekli banko oynuyorsa, Bank Asya'da Mersin İdman Yurdu'nda oynayan örneğin bir Ben Yahia'ya, Türkiye'nin onlarca vilayetinde, futbolcu olmak hevesiyle yanıp tutuşan, arzulu, yetenekli, sayıları belki binlerle ifade edilebilecek futbol okullarındaki gencecik çocuklara yazık...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Aysal palavra ile klup yonetemeyecegini bundan iyi goremez. Yanindaki comezi Sukru ile gidecegi yemen colleri. Futboldan anlayan birkac eskilerden bilgi ve yontem konusunda yardim almasi gerektigini esek degilse gormus olmasi lazim. Etrafina topladiklarindan cacik olmayacagi bilincine vardigini ve cenesini tutup isi ciddiye almasi gerektigi ortada.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Aysal palavra ile klup yonetemeyecegini bundan iyi goremez. Yanindaki comezi Sukru ile gidecegi yemen colleri. Futboldan anlayan birkac eskilerden bilgi ve yontem konusunda yardim almasi gerektigini esek degilse gormus olmasi lazim. Etrafina topladiklarindan cacik olmayacagi bilincine vardigini ve cenesini tutup isi ciddiye almasi gerektigi ortada.
Kurumsal Aysal palavra, cacik olmaz ondan Cengiz abi, kötu liderin iyi danismani olsa ne yazar. Ben olsam onunla calismak istemezdim mesela, adam harciyor keyfince, terbiyesiz, saygisizca. Tarihte böyle insanlara cok sahit olduk, onun akibeti belli. Ocak ayinda ki transfer maniasindan cok korkuyorum acikcasi.

...palavra palavra palavra...70 lerin sarkisi.

...game over, insert a coin baskan.

Mert Tokman

Re: CL 6. mac: G.Saray Juventus

Post by Mert Tokman »

Kar fena inmeye basladi... Oyun bu sahada devam ederse Burak yerine Umut'u tercih etmesi lazim... Ben boyle dedim simdi Burak cakar bi tane :)

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Mert Tokman wrote:Kar fena inmeye basladi... Oyun bu sahada devam ederse Burak yerine Umut'u tercih etmesi lazim... Ben boyle dedim simdi Burak cakar bi tane :)
Su stadin catisini yapmadilar gitti... al iste :D

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Yapmam, gerek yok dedi baskan. Bunu da hanesine yazalim.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Yani bu sene universe bile aleyhimize calisiyor.
Halbuki harika baslamis ve devam ediyorduk; sakin, konsantre olunmus, ayaga ve hizli paslarla her an 1 tane sikistiracaktik gibi gozukuyordu.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

GS Mancini geldiginden itibaren gol bölgesine uzak, cogalamiyor, italyanlarin pozisyon oyununa karsi hareketlilik yok...top cevirerek nereye kadar. Juve gole daha yakin. GS topa sahip (gibi gözukuyor). Macin özeti bu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bu mac iptal olur da. Yarin o sahayi temizleyip adam gibi oynatamazlar bu maci. Simdi gordum obur maclarin arasinda gosterdiler. Kardan adam yapilir. Sadece kar degil buz yagiyor. Bu arada Aysal memnundur. RM golleri siraliyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply