CL 6. mac: G.Saray Juventus 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: CL 6. mac: G.Saray Juventus

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Maci izledim, bir bakima sahanin bu haline, yani yönetime dua etsin....kurumsal Aysal bunu da hesaba katmistir. Mancini'nin ve yönetimin kredisini arttirdi.

Gökhan Zan'i bilhassa tebrik etmek istiyorum.
Sen asil Mancini'yi bilhassa bir tebrik et once Hasanim. Adami yerden yere vurdun birader. Demek ki bir bildigi varmis isimiz Juventusle dediginde. O lig isini de duzeltecek ikinci yari insallah. Epey goygoycu var. Transfer ayinda epey bir temizlik yapacaga benzer.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dedim ya hersey cok guzel oldu, booom, simdi temizlik, adamin dehasi ön plana cikti, hadi bakalim :-D

Ben yerden yere vurmuyorum, aynayim, echo, ne yapmaya calisiyor anlatiyorum. 'Kanat oyuncusuz bir kadro' dedigim zaman bu gercegi yansitiyor, cunku kanat oyuncusu gercekten sahada yok o vakit.

Yönetim hakkinda ne desem azdir, elestiri de yaparim, 10 sene sonra gecerli olur...no risk.

Kendi parasi degil dagiriyor. Gaza geldi, tut tutabilirsen.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q358237SXQ

Sukru Ergun tedbir aldik demis mac sonrasi. Kureklere dikkatinizi cekmek isterim :-) Modern stat guya...sen kim stat kim, Dolmabahce balcigini animsatan göruntuler, yakisir.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... LQ14665SXQ

Son olarak genc yönetici, hukukcu. Ruhlar kazanmis ;-) Basin mensuplarina tesekkur etmis, neden bilmiyorum.

http://www2.sporx.com/futbol/sligi/bugu ... Q358214SXQ
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Arap delirmis La Ilahe, Ebubekir filan demis durmus. Film adamlar vesselam.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Salih Bora

Post by Salih Bora »

Bu zeminde önemli olan iyi futbol değil, 3 puanı almaktı.
Kötü oynadık ama tıpkı Torino'daki maçta Umut'un attığı goldeki gibi, bir yüksek top, Drogba'nın yükselerek iyi yere indirmesi, arkadan sürpriz bir çapraz koşu, topu alış ve vuruş... Gol!!!

Gruptan çıkmayı hiçbirimiz tahmin etmiyorduk ilk başta. 7 puan gibi az bir puanla gruptan çıktık.
Maçlarımıza baktığımda şöyle bir tablo görüyorum: Real Madrid siklet olarak bizim çok üstümüzdeydi ve her iki maçta da rezil olduk. Kopenhag ile denk güçteydik, ilk maçı şahane oynayıp kazandık, ikinci maçta çok uğraştık ama bal yapmaysn arı gibiydik...
Juve maçlarında ise rakibimizle aynı mücadeleyi ortaya koyduk. İlk maçın ikinci yarısında birazcık sahamıza gömülmüştük ama Amrabat'ın hatası olmasaydı kazanmak işten bile değildi.
Bugünkü maça gelince... Bu zeminde futbol filan oynanamazdı.
Bol bol uzun top denedik. Drogba ve Burak neredeyse hiçbirini indiremedi.
Derken Drogba bir indirdi pir indirdi.

Yönetim şu saha rezaletinden ders çıkarmalı.
Geçen sene aynı felaketi Cluj maçında yaşamıştık... Sonrasında ise saha zemini sezon boyunca düzelmedi.
Bugün gördüğüm zemin acilen düzeltilmezse, ligdeki iç saha maçlarında çekeceğimiz var.

Bir de şu stadın üstünü açılır-kapanır hale getirmek gerekiyor artık.
AYRILMAZ İKİLİ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote: Ben yerden yere vurmuyorum, aynayim, echo, ne yapmaya calisiyor anlatiyorum. 'Kanat oyuncusuz bir kadro' dedigim zaman bu gercegi yansitiyor, cunku kanat oyuncusu gercekten sahada yok o vakit.
Kendi cikip oynayacak degil. Elinde kim varsa oynayablecek durumda ise surdu sahaya. Ne Yekta'si kaldi ne Colagi, ne Amrabat'i ne de o'su bu'su. Bu kadar ekmek bu kadar kofte. Hamit desen yatiyor orda yigidim karpuz gibi. Sabri'si desen oynasa ne olacak oynamasa ne olacak. Adam gibi biri var da Terim gibi elimi opmedi diye birine kustugunu, kanca taktigini da duymadim. Iste Bruma'yi denedi eh iste. Hani inat herif inatciligindan canim oyunculari rezil etti denecek bir olay olsa seninle beraberim. Takim niye boyle ise sorun onu gidenden soracan gelenden degil. Iki ayda anca bu kadar oldu ve ikinci tura cikti iste. Benim de asla hc umudum yoktu dogrusu. Egrisi dogrusuna geldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Elenseydi 2 ay sonra nereye gelmis olacakti? Bu galibiyet neleri degistirdi önumuzde ki gunlerde görecegiz. Yönetici surusu simdiden havaya girmis gözukuyor. Mac sonrasi pes pese demec verdi.

Kanat oyuncusu yok ki oynatsin lafina katilmiyorum. Adam israrla Umut ve Burak'i kanat oynatti, bu elestiri degil bir saptama. Alinan sonuc ve oyun esliginde bir seyler anlatiyor adeta. Ne haddime elestirmek, o bir deha ben neyim ki :-D ...ayrica FT tuh kaka, bu isten anlamiyor...ve bu yönetim ve kurumsal Aysal gibisi yok, anladim anlamamayi.

Gelelim modern stat ve zeminin haline. Yakismiyor kardesim...ne is?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Elenseydi 2 ay sonra nereye gelmis olacakti? Bu galibiyet neleri degistirdi önumuzde ki gunlerde görecegiz.
Elenseydi de turu gecmesi de 2 aylik oldugunu degistirmez. Bekleyip gormek fikrine tam anlami ile uyman lazim. Ama sen iki aydir her mactan sonra adama giydirdin. Sezon sonunda bakacaksin ne yapmis diye. Aynen oyle.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Efe Tuncel

Post by Efe Tuncel »

Hasan Tezcan wrote:Elenseydi 2 ay sonra nereye gelmis olacakti? Bu galibiyet neleri degistirdi önumuzde ki gunlerde görecegiz. Yönetici surusu simdiden havaya girmis gözukuyor. Mac sonrasi pes pese demec verdi.

Kanat oyuncusu yok ki oynatsin lafina katilmiyorum. Adam israrla Umut ve Burak'i kanat oynatti, bu elestiri degil bir saptama. Alinan sonuc ve oyun esliginde bir seyler anlatiyor adeta. Ne haddime elestirmek, o bir deha ben neyim ki :-D ...ayrica FT tuh kaka, bu isten anlamiyor...ve bu yönetim ve kurumsal Aysal gibisi yok, anladim anlamamayi.

Gelelim modern stat ve zeminin haline. Yakismiyor kardesim...ne is?

Hasan, kazanan her zaman haklidir. Mancini'nin teknik direktorlugunu hic bir zaman begenmedim, bence getirilmesi hataydi. Ama oyle yada boyle bu sene takimdan beklenmeyeni yapti ve takimi bu gruptan 1 ust tura cikardi. O yuzden sene sonuna kadar kendisine hic ses ettirmeme kredisini kazandi.
Yonetim icin istifa konusunu ben actim biliyorsun, hala da ayni sekilde dusunuyorum. Ama Turgay Kiran, avukat bozuntusu, Kasimpasaspor yoneticisi kisileri gorunce simdilik orayi da kasimayalim demeye basladim. Yeterki bizim baskan tekrardan TVleri gezmeye ve dirdir konusmaya baslamasin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Arkadaslar bana ne Mancini den, kalip kalmamasi umurumda degil, onu tartismiyorum bile...ama GS'in TD'u kim olursa olsun yazarim ben, yorumlarim. FT zamaninda Hamit uzerine az yazmadim ben, Dany ona keza, o zaman kimse bana karsi cikmamisti. Yazmaya devam edecegim, ustune alinan cevap verir, Mancini, yönetim hersey hakkinda, gözume ne carpiyorsa, neyi yanlis buluyorsam dile getirecegim.

Benim takintim yönetimdekiler, su 2 isim CEO (kavak agaci), Aysal (kurumsal), Sukru Ergun (fotojenik)...bugun listeme Sedat Dogan (lawyer) ekledim. Mac sonrasi verdigi demece hicbir anlam veremedim, agzindan Cengiz abi, begenmedigin sporx den degil. Yahu insan digerleri nasil diye dusunmuyor degil.

Not: Kazanan her zaman hakli...Allah utandirmasin, daima kazansin o zaman.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Ha bitti bitiyor oluyordu olmazdı derken öyle veya böyle ikinci tur çıkıldı şimdi artık herkes şapkayı önüne koymalı ve iyi düşünmeli. Zaten devre arası geliyor, kim gidecek kim kalacak şu işin alfabesini yazıp çok ciddi bir hazırlık ile ikinci yarıya ve ikinci tura başlamak gerekiyor. Yoksa bu turu geçmenin bir getirisi olmayacak ibi. Bir şans yakalandı her anlamda çok iyi değerlendirmek lazım...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

GS – JUVENTUS macinin her iki bolumunu stadtan seyredebilen cok ama cok sansli taraftarlardanim. GS Dergi’sinde kalemi duzgun bir kisinin bu seruveni A’dan Z’ye, taraftar gozunden anlatmasi lazim.

10 Aralik aksami ilk raund’a giderken bastiran tipi ile aklim tarihi Werder Bremen macina gitti. Kuzenim ile bayagi endiselendik. Macta ilk 32 dakikayi dengeli ve akillica oynadik. Defans gobeginde Semih ve Zan, mukemmel performans gosterdiler. Takim Elazig macindaki besli defans, uclu orta saha, iki forvet duzeninden siyrilmisti. JUVENTUS macinda dortlu savunma ile oynadik.

11 Aralik’taki ikinci raund’a gidis, stad’a girebilme tam bir zulumdu. Arabayi bir gece once stad icerisinde biraktigimiz icin, METRO ile yola koyuldum. Sanayi METRO duraginda inenler, METRO’nun stad agizinda bulunan baglanti tunelleri cikisindaki turnikelerde asiri yigilma oldugunu soylediler. Baglanti tunelleri yerine, Sanayi METRO’sindaki cikisi kullanip stada tali yollar uzerinden kalabalik bir grup ile yurumege basladim.

Stada TEM’e paralel giden ince bir yaya yolu ile ulasiliyor. Bu yaya yolu buz tutmus. Bir sure yurudukten sonra, merdivenler basliyor. Her basamak cam gibiydi. Merdivenler genis olmasina ragmen sadece korkuluklarda cift sira olup, birbirinize yapisarak asagi inebiliyorsunuz. Yolu stada baglayan bu merdivenler ile METRO’dan gelen baglanti tunelleri ayni alana aciliyor. Bu acik alan uzerinde konsolide olan kalabalik biraz yuruyup, ilk polis barikatina geliyor.

Kar ve tipi altinda hangi akila hizmetse polis ile taraftar grubunu yine karsi karsiya getirmegi basardilar. Bir grup - ellerinde kombinleri olan taraftarlar, belesci degiller- cikan arbede sirasinda aradan siyrildi, stadin yolunu tuttu. Kalan grup icerisinde ben en on saftaydim. Polis kalkanlarina dayanip, kombinemizi gosterip iceri neden alinmadigimizi sorarken, biber gazi timi geldi. Bu sirada stada girisi saglayan ana kapilara kilit vurulmaga baslandi. Yaklasik dort bes dakika bagiris cigiris arbede oldu. Stresli bekleyis sonrasinda arkadan bir grup yuklendi, biz ondekileri canli kalkan olarak kullanip, zincir vurulmayan tek kapiya itekledi. Kapi arasinda ciddi sikismama ragmen aradan siyrilabildim. Bu arada sol ayagima kramp girdi. Bu kapidan yaklasik 50 metre sonra ikinci bir kapi duzenegi var. O kapilar da kapanabilir, zincir vuralabilir endisesi ile buz ve camurdan olusan katman uzerinde depar atip, GS Store’un bulundugu alana gecebildim. Kombinemi okutup stada girmem, kramp giren sol ayagimi strech ile acmam ve yerimi bulmam sonrasi basimi kaldirdim, dakika 39’du.

Devre arasinda kuzenim ile bulustum. O METRO tunellerini kullanarak gelmis… Stada giris suresince ayni sinir bozucu olaylari yasamis.

Herneyse, ikinci yari bulundugumuz Dogu Tribun onundeki kaleye hucum ettik. Televizyondan nasil gorundu bilmiyorum. Oyuncular cok ciddi efor ve gayret sarf ettiler. Kotu oynayan yoktu. Ozellikle Zan ve Semih gobekte cok cok iyi oynadilar. Dortlu defans, onlerinde besli orta saha ve ileride Drogba formati ile oynadik. 75. dakika sonrasi JUVENTUS oyunu bizim alana yikti. 85. dakikaya kadar mac cok stresliydi. Gol ile birlikte herkes sarmas dolas oldu. Umut’un alti pasa biraktigi ve Burak’in kayarak kacirdigi pozisyon sonrasi, one sendeledim sol ayagima yine kramp girdi. Uzatmalarda , Drogba’nin defansi gecip Burak’a verdigi pasdan sonra ahlar vahlar ile kendimizden gectik. Mac bitimi ile ben yine streching’e devam ettim. Park alanina lindik, arabamiza kavustuk.

Boyle bir mac ve tur seruveni kolay kolay yasanmaz. Havanin bu kadar soguk ve yagisli olmasi Aralik ayinin ilk haftasi icin pek gorulmus bir olay degil.

Oncellikle turun gecilmesine taraftar icin cok sevindim. Ciddi cile cekildi, emek verildi, ozveri gosterildi. Hava sartlarinin getirdigi olumsuzluklari ve ozellikle stada gelis gidisteki karmasik, tatsiz, sevimsiz ortami ancak boyle bir galibiyet silebilirdi.

GS Dergi’sinde kalemi duzgun birinin bu tur seruvenini okurlar ile taraftar gozunden paylasmasi lazim. O dergi alinir ve saklanir.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Her seyden ote Biricik Mancini'yi dogru yorumladigi icin bir dahaki sefer soylediklerini daha da guvenle yaklasacagim. Herkes cacik olmaz derken bu adam Juventusu iyi taniyor eleyecegine guvenim var demisti. Ikinci nokta bu yonetim ve stat mudurunun lagarligi. Ulan stadin disini bunca issiz gucsuz adam varken kurumeyip buzlanmaya tuz ve kum atarak taraftarin dusup bir yerini kirmasini onlemek yerine bu kadar duyarsiz kalmalarini nasil aciklarlar acaba? Okuz herifler ozel park yerinizden asansorle locaya cikacaginiza bu insanlar bu sogukta ne yapiyor diye bakmak akillarina gelmiyor demek bu vicdansiz serefsizlerin. GS dergisi demis. Onlar yonetim borozancisi. Boyle seyleri yazip sinirlendirirler mi kemik yedikleri efendilerini. Elbette asil taraftarin cilesini bunlara iletecekler onlar. Taraftarimizi bekleriz diye yagdanlik yapip gelenleri boyle surundurun ahlak yoksunlari.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Bu zemin kolay duzelmez artik, BMW arabaya bisiklet lastigi takmak gibi birsey olacak bundan sonra bu sahanin hali.

Fener aciklama yapmis kendi sahalarindaki isitma cok guzel calisiyormus onlarda hic kar birikmemis. Insan merak ediyor gecen sene butun zemini sokup altini kazim detayli bir calisma yapmislardi yeni drenaj falan koymuslardi bunlari yaparken isitma falan koymadilar mi? Bir yonetici isitma kar eritmek icin degil cimin altindaki mikro organizmalar olmesin diyedir gibi garip birsey soyledi. Duz mantikta sahanin iyi drenaji olmasi lazim ki su tutmasin ve su degil kar ise bunu suya cevirip drenajinin saglanmasi icin bir isitma olmasi lazim, yanlis mi dusunuyorum?

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Potansiyel rakipler icinde Dortmund en disimize gore olan gibi gozukuyor... GS'in Dortmund'da ve Ruhr bolgesinde tonla taraftari var ve gecmiste aldigi basarili sonuclar var.

Atletico Madrid eslesmesi de ilginc olur.

Devre arasinda defansa 2 dogru takviye yapilirsa bu takim yeni suprizler yapabilir. Omer Toprak ve iyi bir solbek bana gore oncelikli hedefler olmali.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Round of 16 ile ilgili:
Grup ikincileri ilk maclari iceride oynuyor; tarih 18 - 26 Subat.

Rovans grup birincilerinin sahasinda; tarih 11- 19 Mart.

Herkesin beklentisi farkli. Benim arzum bu turu gecip, ceyrek finalde Real Madrid'i cekmek. Madrid'ten iki macta 10 gol yiyecek takim degiliz. Ancelotti'yi Arena'da Nisan 2014'te misafir etmek isterim.

Kuralar bu Pazartesi cekiliyor. Bayern ve Barcelona haricinde her takim kabulum. Hele bir gelsinler bakalim Arena'ya...
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Post Reply