CL 6. mac: G.Saray Juventus 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: CL 6. mac: G.Saray Juventus

Post by Hasan Tezcan »

Stat hususunda cikip adam gibi aciklamada bulunmadilar, cunku ne diyecekler...kurumsal Aysal 'borcumuzu ödeyecegiz' dedi (ne demek oluyorsa), Ergun Sukru 'butun teknik önlemler alindi ama havanin azizligine ugradik' dedi (gunlerdir kar yagicak diye anons yaptiklar TV'lerde), CEO stada giriste siritti ve telefonu ile konustu (poz), Sedat Dogan ise basin mensuplarina tesekkur etti...tam bir komedi aslinda.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Suat Kilic GS yönetimi cati istemiyor, isteksiz diyor...canli yayinda. Mevcut sözlesmenin getirdigi yukumluklerin yerine getirilmesini istiyor, sadece cati degil, diger hususlar da var diyor. Yönetim buna nasil bir karsilik verecek görecegiz, buyuk bir ihtimal bir mok yapmayacaklar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote:Potansiyel rakipler icinde Dortmund en disimize gore olan gibi gozukuyor... GS'in Dortmund'da ve Ruhr bolgesinde tonla taraftari var ve gecmiste aldigi basarili sonuclar var.

Atletico Madrid eslesmesi de ilginc olur.

Devre arasinda defansa 2 dogru takviye yapilirsa bu takim yeni suprizler yapabilir. Omer Toprak ve iyi bir solbek bana gore oncelikli hedefler olmali.

Toprak SL oynayabilir mi? Galiba bu hafta gol bile atti SL. Hani bir kural vardi bir futbolcu iki ayri takimda Avrupada ayni sezon top oynayamaz diye. Bir de kagit ustunde Celtic Barcelona'yi iki senedir kendi sahasinda yenen bir takim gozukuyor. Yani Barcelona Messi sakatlandiktan sonra bir dusus gosterdi. Gerci Celtic ile av avlanmis tav tavlanmis olarak yedeklerle filan belki oynadilar iki senedir. Ama malum RM yedeklerle bize ne yapti. Ne olursa olsun BM olsa bile GS'in bir Alman takimi ile eslesmesi digerlerinin yaninda dis sahada seyiirci destegi konusunda positif bir etken. MC Sali gunu 2-0 geriden gelip Almanyada bunlara (BM) 3 tane atti. Gerci grup birinciligini garantilemislerdi.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Suat Kilic konusuyor, TT Arena hakkinda söyledikleri dikkatimi cekti.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/s ... Q358382SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Suat Kilic konusuyor, TT Arena hakkinda söyledikleri dikkatimi cekti.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/s ... Q358382SXQ
Evet asil dingil bu olsa gerek. Ben de ne dediklerini buradan okudum.

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/25342765.asp

Utanmadan stadin tepesini GS kapatmali filan demis. Amerikada araba krizi sirasinda 1980'lerde yeni araba alacagimda Chrysler galerisinde yan ayna istermisin, radyo istermisin, stepne ekstra para filan diye zirvalamislardi ve bunlarin fiyatlarindan 4-5 bin dolar daha ucuza A/C ve stero kasetli radyolu herseyi olan Japon Subaru'yu almistim. Sonra Chrysler'a ne oldugunu biliyorsunuzdur belki. Tepe takla oldu iflas etti. Subaru ise kapis kapis giderken hem de. Sonra Iacoca diye biri basa geldi ve bu adam bu Japonlarin taktigi ile devlet yardimi ile kapanmaktan kurtulan Chrysler'i bir sene icinde devlete olan borcunu zamanindan once odeyip Chrysler'i tekrar ucuncu siraya yerlestirdi idi. O yuzden 80'lerin sonunda Chrysler'in New Yorker modeli (top of the line) luks arabalarini almistim. Cadillac kadar lukstu ve hersey icinde olarak Cadillac'tan 10 bin dolar daha ucuza satiliyordu. Dash bordu digital. On cami ie tavanin birlestigi yerde o zaman daha hicbir arabada olmayan computer displayli (arabanin butun can alici fonksiyonlarini gosteren) Sonradan ustunde Chrysler yazan motorunun Japon Mitsibushi oldugunu ogrenmistim. Ama adam ilk defa "arka tampondan on tampona hersey dahil" 5 yil ya da 50 bin mil garnatili araba satti. O arabayi 20 yil neredeyse 200 bin mil kullandim. Simdi altimdaki Acura'yi alirken icim sizlayarak hala ici piril piril derilden, amartisorleri yola gore hava basincini ayarlayan duzenegi ile yolda kaar gibi giden ve A/C disinda (ondada 2000'lerin basinda kanun degisti freon'a yasak geldi. Yeni sisteme cevirmek icin $500 istemislerdi. Elimde ikinci bir araba oldugu icin degmez diye yaptirmamistim) arizasi olmayan arabayi bir hayir kurumuna hibe ederek biraktim. Icim sizladi idi ayrilirken.

Bunlari niye mi soyluyorum. GS basindaki herifler beyinsiz olduklari icin. Beyinsiz Polat (Hasan pek sever. Ona haksizlik edildi diye uzulur ustelik) ve ekibi ustune got operek o stadi yapim isini elerine yuzlerine bulastirdilar. Yaptiklari kontrat ortada ve ustelik yarim yamalak da teslim aldilar. Yolu filan yok idi acildiginda. Stadin tepesi kapanacaksa bunu kiraci mi yapar be deyyuslar. ASY stadinin yeri elbette devletindi. Ama ben stadin yaninda GS'in aldigi arsayi (likor fabrikasi mi ne diyorlardi) verdigini de duydum. Ha bu yalansa orasini bilmem. Ama ne olursa olsun ev sahibi olan kiraladigi yerin damini bacasini yapmak zorundadir. Belki zemini isitma filan bu lukstur kiralayan yapar diyebilirler. Ama stadin tribunlerinin isitmasini ve oyun alaninin zeminini adam gibi yapmak zorunda idiler. Ama bu esogluesekler zemini bile dogru durust yapmadilar. Ne yaptilar belli degil. Murat'in da dedigi gibi drenaj sistemini insaat kalfasinin design ettigi ortada. Bunun alt yapisi yapilmaz ise sen ustunden istedigin kadar ugras o suyu akitamazsin bir yere. Boyle balcik deryasi olur. GS aslinda bunlari mahkemeye verip catir catir her kurusunu almasi gerekir o zemine harcanan para konusunda. Utanmiyor yahu GS klubu ile ihtilafliyiz demeye. Bu arada ipsiz cazgirlar var Serhat Ulueren gibi sap yiyip saman sican. GS zemini bozmusmus o stadi Madonna konserine kiralamakla diye cikmis ortaya. Ulan kuru havada ustune oturuldu ise cimeni bozulmustur. Drenaj ile konserin ne alakasi var. Sen su akitacak altan kanal yapma ondan sonra bu zemin su tutuyor diye ikiye bir ustu ac ve kapa. Beyinsi herifler sizi. Boyle olunca isitma sistemi filanda calismaz. Su akacak yeri olmayinca isitsan ne olacak isitmasan ne olacak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Vallahi mevcut yönetime toz kondurmuyorsun Cengiz abi, Sukru Ergun'den daha iyi basin sözcusu olursun.

...ama gecmiste ki yönetimlerin yaptigi hatalari dile getirerek gercekleri örtbaz edemezsiniz. Ortada yapilmis anlasma var, belli ki bir ihtiyac var (tecrube konusuyor), uyacaksin. Gerezekalilarin kacinci vukuati bu, modern stadini yerim ben senin. Calis kardesim, ne gerekiyorsa yap, sonra hakkini ara, ne hakki ise. Kiracisin ama gereken ne ise yapacaksin. 'Isteksiz' kelimesinin ustunde durmak isterdim, ama daha fazla keyfinizi bozmak istemiyorum. Bu adam para ile saadet olur, ekonomi buyur zannediyor. Kendi sirketleri ne halde bilmiyorum ama ileriye yatirim 100% para ile yapilmaz. Borcumuzu ödeyecegiz dedi dun, sarlo iste...ne borcu oldugunu aciklamadan, ucan kusa borclusun sen. Ayrica senin sözune guvenen kaldi mi?

Stadin ustunu kapanmanin bir suru avantaji var, yer isitmasi ihtiyacini kadirir, veya minimum seviyeye indirir, seyircinin kötu hava sartlarinda gelmesini saglar, insanlar medeni bir sekilde usumeden mac seyreder (gelsinler Isvec'e göstereyim)...maliyeti 1 oyuncu transferinden dusuk. Borcunu ödeyecekmis, al o cilegini...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Vallahi mevcut yönetime toz kondurmuyorsun Cengiz abi, Sukru Ergun'den daha iyi basin sözcusu olursun.

...ama gecmiste ki yönetimlerin yaptigi hatalari dile getirerek gercekleri örtbaz edemezsiniz. Ortada yapilmis anlasma var, belli ki bir ihtiyac var (tecrube konusuyor), uyacaksin. Gerezekalilarin kacinci vukuati bu, modern stadini yerim ben senin. ..
Ben gercekleri ortbas etmiyorum. Zemin o halde iken guya basinda Isin Celebi mi ne vardi, sen o stadi teslim alirsan boyle olur diyorum. Nasil bir anlasma yapilmis bilmiyorum. Tek bildigim sey o stad yarim yamalak iken sezon ortasinda acmak icin el got optukleri ve ellerine yuzlerine bulastirdiklari gercegi ustune bastigim. Bundan AYsal'a ne? Eger o stadin ustunu kapamayi tahuut etti ise o angutlar, kongrede hesap sorulmasi gerekir. Eger anlasma da GS o catiyi yapacak deniyorsa o zaman o zemini duzeltmek icin harcanan milyonarca para ne olacak? O parayi tazmin etsinler ve GS da o catiyi yaptirsin madem oyle. Sen zemini dogru durust yapma ama catiyi kapa diye ortaya cik bugun demecler var. Zaten mahkemeliklemis. Versin mahkeme kararini ne verecekse madem. O stadin teslim alinmasindaki imza Polat dangaliginin. O yuzden de zaten karga tulumba ibra etmeyerek dusurup baskanliktan attilar ve vinladi arkasina bakmadan gitti. Borclara gelince. Daha gecen gun gordun. $40 Milyonu mi ne bankaya odemisler iste daha nasil odeyecekler? BJK dustugu durumda degiller. Su anda GS'yin dama bacaya verecek parasi yok. Borclari on sirada. Aysal'in cati icin direnmesini olumlu buluyorum. Versinker TOKI'yi mahkemeye ki vermisler o zemin drenaj isini duzelttirsinler. Cati isine ondan sonra bakalim. Su anda o zemin konusunda Polat ve avenesinin ceremesi cekiliyor. Bu bir gercek. Masal degil.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Verecek parasi yok, ama bonkör mubarek...

Bende yöneticiyim su an, cati akiyor ise önce yapilir, sonra sorumlular aranir hesap sorulur. Yapilmasi gereken bu, ama kim yapacak, takip edecek, bu yönetici musvetteleri mi? Sov icin oradalar, bu gune kadar ne mok yaptilar, ciksin aciklasinlar? 1 degil 2 degil 3. oldu, utanmada yok bunlarda, sahanin o hali, yagmuru görduk, kari da.

Not: Sedat Dogan karara kizmis bugun, tehditler savurmus, görecegiz, tipki ulu önderi gibi davraniyor mubarek, kuru sIkI atiyor. Yahu konustukca batiyorlar farkinda degiller.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q358430SXQ

Murat Kara

Post by Murat Kara »

Basinin gozden kacirdigi (ya da bilincli comak soktugu) bir nokta var. Yagan sey kar degildi, findik gibi dolu yagdi. Bunu isitma sistemi degil mangal getirsen eritmek kolay degil. Hakem de yer karla kapli diye maci ertelemedi (yoksa tekrar ertelerdi zaten). Findiklar milyon dolar adamlari tirtiklar diye erteledi. Topa kafaya cikarken adamin gozune findik kacsa kim cikaracak sonra?

Gozune findik kacmasa da, oraya buraya bakan fakat goremeyen Kilic'a ise sorunun ne oldugunu gostermisler sonunda. Zemin, ustu kapali tasarima gore yapilmis. Ustunu kapatmayinca, zemin de etegine guvenip don giymeyen birine benzemis. Boyle havali olmayan seylere gelince cimriligi tutan Aysal ucuz bir G-string ile yetinince findiklar isi fena bozdu.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Murat Kara wrote:Basinin gozden kacirdigi (ya da bilincli comak soktugu) bir nokta var. Yagan sey kar degildi, findik gibi dolu yagdi. Bunu isitma sistemi degil mangal getirsen eritmek kolay degil. Hakem de yer karla kapli diye maci ertelemedi (yoksa tekrar ertelerdi zaten). Findiklar milyon dolar adamlari tirtiklar diye erteledi. Topa kafaya cikarken adamin gozune findik kacsa kim cikaracak sonra?
Basinda bunu yazacak, paylasacak birisi cikacak mi diye beklerken forum'dam Murat Kara noktayi koymus. Tesekkurler!

Stada araliklar ile yagan iri taneli doluydu. Internet'te donen bir vdieo var, buraya asiyorum. Sahaya yagan dolu taneciklerini en guzel gosteren cekim burada.

http://vimeo.com/81721861
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hmmm demek ustu kapanacak diye TOKI stadin zeminini alti kaval ustu sishane diye yapmis da simdi bakan efendi sikriyormus ustu kapali degil diye GS'in basina gelenler mustehaktir diyor. Yalcin Dogan cok guzel yazmis Hurriyette. Kuzay Avrupada lapa lapa kar yagarken stad'din ustu kaali olmadigi halde kac sehirde ayni gun maclarin hicbir sorun olmadan oynandigini tespit etmis. TOKI'nin TT Arena stadi diye de baslik atmis. Kendisi de fanatik derecede FB'lidir. Ama vicdan sahibi oldugu ve AKP'nin bu tufalarini cok iyi bilip, dile getirdigi icin civiyi cakmis. Cunku ayni boklar hizli tren yaptik dediklerinde tren devrilince kabagin makinistin basinda patladigini bir hatirlayin Marmaray'i bayrama yetistirecegiz diye actiklarinda olan rezalet de ortada. Insan utanir be. Stad yaptik verdik diye konusmaktan. Hasan'im zaten gicik bu yonetime o yuzden vur abaliya diyor. Evet ben taaa Amerikadan gordum macin tatil edilis anlarini TV'den o sira baska maci verirken kesip verdiler. Murat Findik diye iltimas gecmis. Golf topu ile tenis topu arasinda birseyler yerde ziplayip duruyordu. Ne gozu kafa bile yarardi o parcalar. Hasan sen elestir elbette. Cunku o isi sisteminin bile dogru durust calismadigini kabul ederim. Cunku o zemin sakat. Stadin disini taraftarin gelecegi yollari merdivenleri filan temizlememelerinin savunulacak hicbir mazareti yok. Tamamen isi savsaklamak. Yani sutten cikmis ak kasik demiyorum sorumluluk konusunda uzerine duseni yapmayan pezevenkler icin. Oyun alanin yaz zamani tamamen sokulup kanali ile filan sil bastan yeniden yapilmasi lazim. Oyle acalim yama yapalim ile olacak bir sey degil cunku. O da oyle bir iki milyon avro filan degil o tavan icin soylenen 10-12 milyon avroluk is. Bu da GS'yin gorevi degil. Ustelik basinda UEFA'dan GS'a buyuk bir para cezasi gelsin diye kasiyip duran hergeleler var. Ama gelmiyecek cunku UEFA hicbir ulkeye stadinizin tepesi acilir kapanir olmasi lazim diye bir sarti yok ve de olamaz . Aziz Yildirim SS pek guzel yapmis zeminini filan. Takdir ediyorum o kadar kendisini elestirsem de. O da biz cebimizden verdik diye comakliyor ya da comaklattiriyor. Bu arada unitmayin bir de BJK'yi GS basina bela edeceklerdi de GS yemedi o oyunu. Zapata Reha filan ne aci aci yazdi idi dostluk kaybetti diye. Simdi dut yemis bulbul gibi agzini acamiyor. Iste Yalcin Dogan'nin yazisi

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/25337677.asp?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Yalcin Dogan cok guzel yazmis Hurriyette. Kuzay Avrupada lapa lapa kar yagarken stad'din ustu kaali olmadigi halde kac sehirde ayni gun maclarin hicbir sorun olmadan oynandigini tespit etmis.
Yerim onun tespitini ben. Isvec'te sezon Kasim ayinin ortalarinda bitiyor.
Murat Findik diye iltimas gecmis. Golf topu ile tenis topu arasinda birseyler yerde ziplayip duruyordu. Ne gozu kafa bile yarardi o parcalar. Hasan sen elestir elbette. Cunku o isi sisteminin bile dogru durust calismadigini kabul ederim. Cunku o zemin sakat.

2. gun golf topu mu yoksa kar mi yagdi?
Onun bir yaz zamani tamamen sokulup kanali ile filan sil bastan yeniden yapilmasi lazim. Oyle acalim yama yapalim ile olacak bir sey degil cunku.
Bu iste bir rant var o zaman :-D Sök yap sök yap...
O da oyle bir iki milyon avro filan degil o tavan icin soylenen 10-12 milyon avroluk is. Bu da GS'yin gorevi degil.
Daha önce dedim, hayirsiz kiraci gibi davranmanin kimseye faydasi yok, kendin zararli cikiyorsun neticede. Stat yapimi olayina benzedi. Kendi gucun ile ne yapiyorsan yap. Kusuru sadece kendinde ara, ve duzelt. Geresi bos.
Bu arada unitmayin bir de BJK'yi GS basina bela edeceklerdi de GS yemedi o oyunu.
Evet kurumsal Aysal cok akilli davrandi, demeclerini hatirliyorum. Adnan Özturk acik sözlulugu olmasaydi onu da pazarlik konusu yapardi, tipki FT'i sepetledigi gibi.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Yalcin Dogan cok guzel yazmis Hurriyette. Kuzay Avrupada lapa lapa kar yagarken stad'din ustu kaali olmadigi halde kac sehirde ayni gun maclarin hicbir sorun olmadan oynandigini tespit etmis.
Yerim onun tespitini ben. Isvec'te sezon Kasim ayinin ortalarinda bitiyor.
Eee bitsin ligleri. Rusya'da da bitiyor. Ama onlarin ligleri bitti diye Avrupa kupa maclarini Kasim da bitirmiyorlar. Yalcin Dogan'in verdigi butun ornekler uluslararasi oynanan maclar GS-Juventus maci oynandigi gunde. Neye itiraz ettigini anlamak zor. Adam ligleri bitti bitmedi tartismasinda degil. O gun bu maclar vardi hepside lapa lapa kar yagarken oynandi demis. Hem de sahalarinin ustu filan kapali filan degil diyerek. Yani sen zemini adam gibi yaparsan sahanin ustu acik kapali fark etmiyor diyor iste. Daha ne desin anlamadim. Sen stad yaptim diye veriyorsun zeminini adam gibi yapmiyorsun ondan sonra GS'dan zemini sen yap diyorsun. Var mi boyle bir sey stad yaptim verdim deme konusunda. Adam demis stad dort duvar degil diye. Yaptim demen icin her seyini yapmak zorundasin. Ben de sana dun bunu soyledim. O stadi boyle teslim alan Polat ve ekurisi bugun siritarak dolaniyor etrafta biz yaptirdik bu stadi diye. Niye onlara degil de Aysal yonetimine faturayi kesiyorsun? Sen onu bir acikla hele. Aysal ve yonetimi boyle yarim yamalak yapilan bir stadi verenlere bu eksikleri yapmadiginiz icin bunun zararirini GS cekmez diye mahkemelik olmus iste. Asil mahkemeye vereceklerinin basindaki kisi Polat olmali idi bana gore. Ama kibarlik edip ustune gitmiyorlar. Cunku akbabalar bekliyor birbirlerini yiyorlar diye ortalikta teneke calmak icin.

Evet Ozturk'un kedi olali tuttugu tek av bu BJK ve TFF'yi geri puskurtmek olayi idi. Aysal'in gotu basi oynadigini hatirliyorum. Ayni Terim olayinda yaptigi gibi. Coban kopegi gibi Ozturk'u one surdu. Eh o da baskan yardimcisi idi. Bu kadar katkisi olsun canim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Lig maclarinin cogunu seyrettim, en kotu sahalar Istanbulda. Besiktasin oynadigi Kasimpasa stadi rezalet, Saracoglu'nun pek farki yok, Koca 20 milyonluk sehirde birinci kalite top oynanacak saha yok. Velhasil bu isi milletce beceremiyoruz.

TT stadinda bir turlu cim tutturamadilar. Forumda zemin hakkinda uzun uzun yazismistik Stadin kapatilmasindan, drenaj sistemi, altdan isitma, Hollandadan gelen sihirli lambalara kadar yaz baba yaz koca klup bir cozum bulamadi. Daha dogrusu beceremedi. Birde yonetici bozuntularinin ozurlerini dinliyoruz. Hele bir tanesi laf arasinda alakasiz bir sekildeTevfik Fikret adini andi. Halbuki, Mecidiyekoyde oynarken stad muduru sifati ile biri basina sahanin kotu durumu hakkinda hesap verilirdi. Cilekler sira sira geliyor bir gun biri saha sartlarindan dolayi sakatlanacak paralar cope gidecek. O zaman suclu olarak, eger varsa, stad mudurunu dinleriz.

Her seye ragmen sahit oldugum en kotu zeminde oynanan Avrupa maci bizim Tromso faciasiydi.

Post Reply