Mancini resmi olarak GS'a TD olmus

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Mancini resmi olarak GS'in TD olmus

Post by Cengiz Akgun »

GSTV bedava mi? Nerden cikiyor internette? Ben gerci boyle borazan yerleri seyretmekten hoslanmiyorum ama hic olmazsa resmi haberleri gormek icin bakmak lazim arada. Ayni GS resmi sitesi gibi. Mecbur olmadikca bakmiyorum zaten orayada.

Ben nedense Terim'e pek isinamadim. Onun o TV'daki hali bana itici geliyordu. Ikincisi onda seytan tuy olduguna da inaniyorum. Baskasi olsa coktan ezilip buzulup kaybolmustu. Nasil o hirsi ile devirip dokerekte olsa neler yaptigini cozemedim. Gecen sene SL'de yine madara oldu sandigim bir anda hersey tersine dondu ve MU'dan daha iyi bir yerde bitirdi GS. Bu onun futbol bilgisi ile olmadi elbette. Belki kalbi temiz. Allah yuru ya kulum diyor. Kaybedecek fazla seyi yok. Aptalca riskler alip tuuturuyor. Degilse adam gibi bir TD olsa takimin defans sorununu cozerdi. Kac senedir GS'i calistirdi. Bir milim ilerleme var mi bu konuda. Yok! Usetelik her zaman bir huzursuzluk cikariyor. Sinir harbi icinde olmaktan herkez sIkIldi. Surada paylasilamayan ne vardi bilmem.

Ikincisi bu Terim'in altini oydular lafina da hic inanmadim ve inanmiyorum. Boyle adamin sevmeyeni olur. Ama basarili iken altini oyamazlar. Oyle bir komplo olsa onu da der top ederlerdi gecen sezon sonunda. Tribunde bitirdi sezonu cunku. Kalkip iki senelik kontrat yaptilar gecen Mayista. Onu atmaktan korkacak adam dun de atamazdi. Aysal monser. Boyle Abdrahhim gibi tribunde atlayip ziplayan Terim gibi ona buna horozlanan adamdan haz etmiyor. Ben buna hak veriyorum. Ben monser degilim ama bu kultursuzluk kanima dokunuyor. Ikincisi kendi patron iken bu sekilde posta konulmasina da fena halde icerledi Aysal. Kim olsa icerlemez ki? Ha kendisi de hic beklemedigim bir is adamina ve Avrupada sirket sahibi olan bir adama yakismayacak idari hatalar yapti. Etrafinda bir suru dalkavuk var haberi nasil olmuyor bu heriflerin kendine de zarar verdigine inanasim gelmiiyor.

Terim GS'yi gecen sene degnekcileri yonetimden atilinca siranin kendisine geldigini gormez mi. Seytan gibi. Aptal biri asla degil. AMa tam kasaba tuccari. Ne cektiyse bu ham halatligindan cekti zaten. Dedigim gibi siranin kendisine geldigini gorunce Milli takim isini birinci siraya koydu. GS ikinci plana itildi. RM'den alti yiyince de defteri duruldu. O yuzden de telefondan buzdek buzdek kacti.

Bakalim Mancini ne yapacak. Gorecegiz. Benim sirtimda yumurta kufesi yok. Sacmaladiginda agzima geleni soylerim. Babamin oglu mu elin Mancini'si. Frank Rijkaard yapamadi o nasil yapacak diyenler hakli cikabilirler. Hakikaten cok kotu bir donem gecirildi kendisi ile Frank adama benziyordu ama boyle deli gullabiciligi yapmasi gerektigini bilmiyordu. Takimdaki bebeler adami dort tepe domuzuna cevirdi. Bakin Arda efendi nasil ceki duzene girdi. Ne got kaldi ne de gobek. Adami el oglu esege ceviriyor.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Boyle olacagini tahmin etmistim - cunku marka budalasi bunlar.

Albayrak ve Terim ikilisini soylu Galatasaray kulturlerine yakistiramadilar, cok avam ve Anadolu'lu kacti bu ikili onlara --- gittigi yere kadar gitti ve sonunda ipler koptu.

Simdi tam kendilerine yakisir, boynunda fularli, yakisikli, yonetimin kafa yapisina marka olarak cok yakisan birini buldular getirdiler. Artik yonetim ile TD arasinda monser kafa yapilari birbirine yaklasti - o duzeyde uyum saglandi ama TD ile takim arasinda ucurum olacak gibi.

Basarili olunan donemde... Aysal -> Tulun -> Durust -> Albayrak -> Terim -> Takim seklinde olusmus Avrupa'li monserden Anadolu'lu delikanliya giden bir zincir vardi. Once Aribogan'i getirdiler sonra arada kopru olan Durust ve Albayrak'i attilar, simdi de Terim'i gonderip Mancini'yi getirdiler... Bu durumda yonetim + TD ile takim arasinda kulturel bir ucurum olacak - ustune birde yabanci kisitlamasi ve takimda Turk oyuncularin artmasi daha da kotu etkileyecek bu durumu.

Turk futbolcusu ne profesyonelligi bilir, ne sporculugu, ne de yaptigi sporun temel ilkelerini. Profesyonellikten anladigi sozlesmesi bitince yenisi icin pazarlik yapmaktan ibarettir (Sabri gibiler bunu bile yapamaz gider bos mukavele imzalarlar); sporculuktan anladigi kebap yiyip yazlari gunesin altinda malak gibi yatmaktir - ne saglikli beslenmeyi ne de vucuduna bakmayi ve gelistirmeyi bilirler (bknz Emre Colak, 3 senedir hala fizik olarak gelisecek diye bekliyoruz); futbolun temelinden anladigi ayagina top bekleyip, gelince kafasini one egip onune gelene calim atmaya calismaktir (yine bakiniz Emre Colak ve Engin). Arda'nin 4-4-2 yi milli takimda Hiddink'ten ogrendim lafi kafama kazinmis durumda. Boyle hicbir temeli olmayan sozde profesyonel sporcularla gecmiste Hiddink'lerin, Del Boseque'lerin, Rijkaard'larin falan basarisiz olup Terim'in cok basarili olmasi tesaduf mu zannediyorsunuz? Hayir... tamamen bir dinsizin hakkindan imansiz gelir hikayesi. Terim'in tarzi bizim sozde profesyoneller icin bicilmis kaftan... yeri geldiginde eli sopali, yeri geldiginde babacan - bizimkilerin ne mal oldugunu en iyi anlayan adamdi. O yuzden FT ayni modeli yurt disinda uygulayamadi ve basarisiz oldu.

Mancini daha evvel TR'ye gelen bircok diger markali TD gibi bizim Turk futbolculari tanimaya baslayinca buyuk bir saskinliga ugrayacak ve o noktada nasil bir tavir alacagi cok onemli. Profesyonellik, sporculuk ve fundemental eksikliklerini gorunce ya pes birader ben bununla mi ugracagim deyip maasini alip kovulana kadar yatmaya baslayacak (bkz Del Bosque); yada inat edip kollarini sivayacak ve elindekinden az cok bir sistem olusturmaya calisacak --- bu noktada sistem takimin yapisina uyarsa basarili olacak (bkz Feldkamp) uymazsa basarisiz (bkz Rijkaard).

Mancini'nin en azindan yakin sureli de olsa bir denemeye gidecegini saniyorum. Kisa vade de once elindeki yabancilarin kafasindaki sisteme uygunluguna bakacak. Bu durumda devre arasinda birkac tane yabancinin gidip yerlerine yenilerin alinacagini zannediyorum - bu konuda yonetimi maddi olarak bayagi bir zorlayacak. Yonetim istedilerini verirse isine devam eder - yonetim parayi harcamazsa direk salla basi al maasi moduna doner. Adam daha 48 yasinda ve kariyerine devam etmesi icin basarili olmasi gerektigini dusunuyorsa GS icin bir arti olabilir.

Bakalim gorecegiz - ben pek umitli degilim; yeni bir Rijkaard durumu ile karsi karsiya olabiliriz.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Alacagi paralar da burada...

http://www.fanatik.com.tr/mancininin-al ... 336499.htm

Sampiyonlar ligi kupasinin primini 10 milyon euro yapsalarmis - ne fark ederdi ki :-)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Eline saglik Mert örnek bir yazi, dusuncelerimi kagida dökmussun gercekten ! Ben FT asigi degilim, sadece pratik dusunuyorum...bu yuzden takimi Senol Gunes paklar dedim mesela, ama monserler onu da begenmez, 'begeniyorum' demesine ragmen...bu adam guven olmaz kardesim :-)

Evet bence akibeti Rijkaard gibi olma olasiligi yuksek, sonra bu pisligi temizlemek baskalarina kalacak...her zaman ki oldugu gibi.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Mert Tokman wrote:Alacagi paralar da burada...

Sampiyonlar ligi kupasinin primini 10 milyon euro yapsalarmis - ne fark ederdi ki :-)
Yardimcilari hakkinda bir sey yazmamislar, asgari 1m alirlar, 6 tane varmis :-D

...bosver ne guluyorum ben ya, bunlar gercekten budala, olasi bir ekonomik kaosta ibra etmeyip bunlari mahkemeye vermek lazim, usulsuzluk sorumsuzca, tum ekonomik isaretlere ragmen GS'in borc batagina iyiden iyiye sokmak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu ayrintiya takildim
...kazanılan her kupa için prim tutarı 500.000 EUR'dur....
buna TR kupasi dahil mi :-D

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Calisan kazanir. Oyle degil mi? Al kupayi ver parayi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:

Calisan kazanir. Oyle degil mi? Al kupayi ver parayi.
Kupadan kupaya fark var, bu yuzden sordum TR kupasi icin 500K euro mu diye?

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

http://www.sporxtv.com/futbol/superlig/ ... VQ49314SXQ

GSTV deki yalakalari dinleyin. Italyan efsaneye...fazla tekrarlamasinlar lakabi fasafiso ciktiginda rezil olacaklar...

Elemanlar ne kadar cabuk gelmisler...bir ordu adeta, Lombardo var mesela. Total maliyet ne acaba?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Mert Tokman wrote: tamamen bir dinsizin hakkindan imansiz gelir hikayesi. Terim'in tarzi bizim sozde profesyoneller icin bicilmis kaftan... yeri geldiginde eli sopali, yeri geldiginde babacan - bizimkilerin ne mal oldugunu en iyi anlayan adamdi. O yuzden FT ayni modeli yurt disinda uygulayamadi ve basarisiz oldu. .
Boyle de olunca esegin kuyrugu gibe ne uzayip ne kisaliyorsun. Egrisi dogrusuna gelemez ise husran, gelirse kahraman oluyorsun. Bu kbul edilecek bir metod mu kalici bir basari istiyorsan. Allah Terim'in onune sansa Hagi ve Popescu'yu cikarmasa idi UEFA kupasi alinabilir mi idi. Alindi da ne oldu? Osmanlinin mehter takimi gibi iki adim ileri bir adim geri ile seneler geciyor. Su koylu die begenilmeyen bizim Anadolu delikanlilarinin burun kivirdigi Lucescu her sene SL ikinci turu mesken edindi. O zaman ben de attim tuutudu. SImdi baiyorum da buyuk haksizlik etmisim. Adam UEFA kupasini da aldi cebne koydu. Kac senedir Shartar'in basinda. Ne kavga ediyor ne de itisiyor.

Bu zincirin kirilmasi gerekmiyor mu idi sence? Birisinin artik gozunuzu ayiliktan alip adam olup TD'lugunuzu futbolculugunuzubilin yeter oldgunuz yeter demesi gerekmiyor mu? Daha ne kadar vakit kaybedilecek Terim gibileri ile. Iste takimin hali. 10 senedir GS'da bir sistem lafi var agzinda. O sistemin ne oldugunu kimse bilmiyor. Hala kornerden ayni sekilde gol yiyorsun. Hala Dany. Eboue, Melo gibi adamllar bu takimda ekmek yiyor. Hala Avrupada artik gorulmeyen goller yiyorsun. Tamamen duyguar ile oyun oynaniyor. Soyle bilincli bir atak yapilip toplu bir defans yapilamiyor. Neden diye kimse soramiyor. herif kopek gibi pacandan yakaliyor. Tehdit ediyor. Bu kafa ile Avrupada kasaba takimi bile olunmadigini sen benden daha iyi biliyorsun Mert. Bu sene bu grupta sifir cekme sansi bence yuzde 95. Belki simdi en azindan Uefa kupasina gitme sansi dogdu.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:http://www.sporxtv.com/futbol/superlig/ ... VQ49314SXQ

GSTV deki yalakalari dinleyin. Italyan efsaneye...fazla tekrarlamasinlar lakabi fasafiso ciktiginda rezil olacaklar...

Elemanlar ne kadar cabuk gelmisler...bir ordu adeta, Lombardo var mesela. Total maliyet ne acaba?
Sporx'den baska link vermiyorsun. Versene GSTV'nin linkini de biz de seyredelim. Ben is yerimde sporx banli. Iddia middia var diye kumar yeri saniyorlar. GSTV'den anladiklari yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi 'zincir kirma' sözune cevabim lafim bir atasözu ile olacak.

"esege altin semer de vursan esek yine esektir".
"balik bastan kokar".
"benligini inkar edene bilmem ne derler".

und so weiter...

Bilmem anlatabiliyormuyum, bak daha net konusacagim...o kadar sinirliyim ki tarif edemem.

Yönetimde ki kirolari göruyorsun iste. Agizlarinda fair play, sportmenlik kelimelerini ciklet gibi kullaniyorlar, bunlara simdi de kurumsallasma kelimesi eklendi.

Az kollamiyorsun bunlari Cengiz abi, insallah utandirmazlar seni.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:http://www.sporxtv.com/futbol/superlig/ ... VQ49314SXQ

Sporx'den baska link vermiyorsun. Versene GSTV'nin linkini de biz de seyredelim. Ben is yerimde sporx banli. Iddia middia var diye kumar yeri saniyorlar. GSTV'den anladiklari yok.
Asagida video linki var, ayni sayfada. Efsaneyi anlatsinlar sana...kadroya dikkat et...ne kadar cabuk gelmisler, puskul mu ne bunlar. Taffarel, Scott Piri sutlanmistir...bunye kaldirmaz bu kadar elemani.

Mert Tokman

Post by Mert Tokman »

Cengiz Akgun wrote:
Mert Tokman wrote: tamamen bir dinsizin hakkindan imansiz gelir hikayesi. Terim'in tarzi bizim sozde profesyoneller icin bicilmis kaftan... yeri geldiginde eli sopali, yeri geldiginde babacan - bizimkilerin ne mal oldugunu en iyi anlayan adamdi. O yuzden FT ayni modeli yurt disinda uygulayamadi ve basarisiz oldu. .
Bu zincirin kirilmasi gerekmiyor mu idi sence? Birisinin artik gozunuzu ayiliktan alip adam olup TD'lugunuzu futbolculugunuzubilin yeter oldgunuz yeter demesi gerekmiyor mu? Daha ne kadar vakit kaybedilecek Terim gibileri ile. Iste takimin hali. 10 senedir GS'da bir sistem lafi var agzinda. O sistemin ne oldugunu kimse bilmiyor. Hala kornerden ayni sekilde gol yiyorsun. Hala Dany. Eboue, Melo gibi adamllar bu takimda ekmek yiyor. Hala Avrupada artik gorulmeyen goller yiyorsun. Tamamen duyguar ile oyun oynaniyor. Soyle bilincli bir atak yapilip toplu bir defans yapilamiyor. Neden diye kimse soramiyor. herif kopek gibi pacandan yakaliyor. Tehdit ediyor. Bu kafa ile Avrupada kasaba takimi bile olunmadigini sen benden daha iyi biliyorsun Mert. Bu sene bu grupta sifir cekme sansi bence yuzde 95. Belki simdi en azindan Uefa kupasina gitme sansi dogdu.
Zincirin kirilmasi sozde profesyonel A takima Mancini'yi getirmekle olmaz Cengiz abi. Simdi yonetim Hasan'in dedigi gibi bizim esege altin semer vurmus oldu. Aciyorum yine giden paralara. Gosteris yapmak icin getirilen bir adam. Su harcanan paralarin onda biri alt yapiya aksa ---- dunyanin en iyi alt yapi hocalari, tesisleri, scouting sistemleri, okullari Mancini, Drogba, Sneijder, Hamit, Riera vesaire gibi luks varliklara giden paralarin onda birinden azina getirilir/yapilir. Ancak ondan sonra sistemden, duzenden, surdurulebilirlikten soz edilebilir. Mancini GS'in altyapisi ile ilgilenir mi? Ft en azindan elinden geldigi kadarini yapiyordu - kredisi bol oldugundan az cok pismis cocuklara sans veriyordu.. Onun zamanlarinda takimda Fatih Akyel, Emre Belozoglu, Arda Turan, Semih Kaya, Emre Colak, Aydin Yilmaz gibi oyuncular takimda yer bulmaya basladi --- hepsini toplasan bir bok etmez belki ama alttan cikan malzeme de bu... en azindan FT onlara sans verebilen cesarette bir adam. Lucescu dedigin adam ucuz etle iyi yahni yapar ama altyapiya falan dokunmaz.

Bu arada ekleyeyim... Sampdoria'da iken Mancini-Vialli ikilisini cok severdim...

Image

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Evet Mert dedigin gibi altyapiya falan dokunmaz, görevi de degil, ona göre...hazir oyuncu ister ustelik...Ocak ayinda yapilacak transferleri görun siz.

Post Reply