STSL 8.Hafta: Galatasaray 2:1 Karabukspor (Gol: Sneijder 2)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Eren Gumrukcuoglu

Re: STSL 8.Hafta: Galatasaray 2:1 Karabukspor (Gol: Sneijder

Post by Eren Gumrukcuoglu »

Salih Bora wrote: Yılların problemi bu... Hagi, Gerets, Feldkamp, Skibbe, Rijkaard, Terim... Bu hocaların hiçbiri 90 dakika makina gibi işleyen sistem takımı yaratamadılar. Aslında suçun büyüğü bu hocalarda değildi. Türk futbolcusunun oyun zekası ve temel futbol bilgisi açısından yetersizliği, sistem takımı olmalarını engelliyordu.
Ama bu demek değil ki hocalarımız tümüyle kabahatsizdi.
"Eğitmen hoca" değil, idare-i maslahatçı hoca oldu bunların çoğunluğu.
Ayrıldıkları zaman enkaz devrettiler.
Bazi futbolcularin egitilecegi falan yok. Ulke insaninin cogu boyle. Kisa surede hic bir hoca birseyi degistiremez. Yillardir dilimizde tuy bitiren altyapi yapilanmasinin gerceklestirilmesi gerekiyor. Koskoca Cumhuriyet tarihi egitememis bu koca milleti, komsularimiz egitememis, zavalli teknik direktorler mi egitecek?
Agac yasken egilir.

Ha bir de azicik insan sarrafi olmak lazim. Turklerin hepsi mi tu kaka? Bulacaksin icinden bazilarini cikarip futbolcu yapacaksin. Gerci adam olan adam da zaten futbolculuga merak salmiyor nedense.

Bizim polisimiz de boyle politikacimiz da, hakimimiz de, hakemimiz de, esnafimiz da.

Ama bir yandan da gidiyorsun karakollara (karimin ikamet benim de pasaport isleri yuzunden bol bol karakol tecrubem var), masabasi polisleri o kadar iyi egitimli o kadar kibar ve hizlilar. Ama cevik kuvvetimiz de bir o kadar ayi ve okuz. Koy masabasindakileri cevik kuvvete bak nasil vucut calisiyorlar izbandut gibi oluyorlar ama bir yandan da sakinligi birakmiyorlar. Obur ayilari da koy masabasina biraz disiplin ogrensinler.

Iste bu isler biraz gonul isi. Ama futbolu da cazip kilmak bu takimlarin altyapilarinin isi. Bul cevherleri tesvik et sporcu olsunlar madem.
Cengiz Akgun wrote:Mancini degil Ferguson gelse ne olacak Allah askiniza.
Yani simdi bu takima belki hop diye sistem oturtacak mucize bir hoca da gelir. Ama kardes demezler mi Florya'nin kapisindan ciktigim anda kaosa giriyorum. Insanin psikolojisi kaldirmaz hayatinda bu kadar kontrasti. Ki zaten kaldirmiyor. Del Bosque'ler bilmem kimler o yuzden buralarda yapamiyor edemiyor. Kuyularinin kazilmasindan falan daha evvel esas sorunun ulkenin (ya da Istanbul'un) genel kaotik hali oldugunu dusunuyorum.

Evden cikiyorsun iki saniye sonra sinirlerini tepene ziplatacak bir seyler oluyor. Normal olabilmek cok zor. Bir de futbol gibi avam ortamlarda. Aman diyeyim. Sneijder'in kontratina TR'de araba kullanmasi yasak maddesini koydurmasi bundan Aysal'in.
Eren Gumrukcuoglu

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Snijder'in golu Jenerik. Bugun PSG de oynayan Ibrahimovic yuzu kaleye donuk arkasina dusen topu hava da topuklayip bir gol atti. Yilin golu olacak. Bu da ilk bese girer. Akpala da dusup kalkip gol atiyor defans bakiyor ve bizim Hasan faturayi Mancini ile hala Aysal'a kesiyor.

Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Faturayi kesecek baska insan var mi (var gerci ama söz hakkimi sakladim)...ayrica ben dediklerini yediriyorum. Dun takim cok dengeliydi mesela, daha cikardigi kadrodan belliydi zaten. Hizini alamadi Ceyhun'u da oynatti bu kadroda.

Kurumsal Aysal hakkinda ne yazsam azdir. Kurumsallasma ugruna neler yapmaz ki adamim benim.

Siz asil cunbusu devre arasinda görun. O zaman yönetimin genel olarak fotorafini cekerim, sizler de 'taktin gene' diyebilirsiniz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Sneijder bekleneni yapmis bugun. Kimse Sneijder'den Sabri gibi kosmasini beklemez; ama Sneijder forvetlere golluk ortalar yapabilir, yine yerden gol paslari verebilir, paslariyla kanatlari daha verimli kullanmamizi saglayabilir, ve bugunku gibi gol atamadigimiz bir zamanda topu uzaktan doksana takabilir.Yapabileceklerini yapmasi lazim kisaca...
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Adam yabanci oynatiyor yerliler ne olacak diye kiziyorsun. Terim'in aldirdigi tosbaga yerlileri oynatiyor hani Nasreddin hocanin gunduz kokladikca torbaya doldurup aksam esegin onune koydugu seyler gibi. Bu sefer. Bruma nerde diyorsun. Bruma gec ve yorgun gelip Cuma gunku antremani kacirinca tribunu boylamis. Carsamba gunu Danimarkalilarla macimiz var diyor adam. Gulselami Baytari bu takima alan kenarda sucsuz. Neden Milli takima cagirmamis bu molozlari acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Dedim ya ne berbat miras bırakmış gerçekten diye :-). Mancini herşeyi düzeltir şimdi. Doğru transferler yapılır, doğru taktik anlayışı benimsenir vesayre. Sistem oturur, altyapı tıkırımda olur.

Takımı tanımasına kaç hafta gerekli, yoksa bütün takımı satıp Manchester City'yi mi getirsek acaba. Kurumsal Aysal aç kesenin ağzını, nasıl olsa kimse senden hesap sormayacak, fantazi yaşa viril, çocuk ruhlu başkanım benim.

Ultraslan işin kolayına kaçıyor bence, Bülent Tulun tutturmuşlar, ama hiç samimi gelmiyor bana.

Iyi uykular.

(Oynayan, pas yapan takım ne hale geldi)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Hakan Balta'nin durumu hakkinda en ufak bir habere rastlamadim. Bulduklarim, zorlanma ne demek, cok ciddi gözukuyordu.

http://www.fotomac.com.tr/galatasaray/2 ... fire-verdi
http://www.fanatik.com.tr/cimbomdan-hak ... 339078.htm

FT UEFA kupasi aldigimiz sene söyledigi bir laf aklima geldi..."Turk futbolcusu defans yapmasini bilmiyor, bu yuzden ofansa agirlik vermek daha mantikli geliyor bana" :-) Mancini bu sorunu nasil cözecek, 'dengeyi' nasil kuracak hep beraber görecegiz. Transfer diyecegi kesin gibi gözukuyor...2. bir Riykaard vakkasi, isin kötu tarafi bu sefer daha borclanma olanagi var.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

LigTv'deki adi herifler milleti tehdit edip youtube'a konan videolari sildirtiyorlar. Ama millet de inadina koyuyor. Zaten klupler adam olsalar mac bitiminden sonra uc dort saat icinde kendi maclarinin ozetini kendi web sitelerine koyma hakkini elde ederler. Milliyetde filan var ama klubun web sitesinde yok. Youtube'a koyanlari da mafyavari tehdit edip sildirdiyorlar. Habuki hicir haklari olamaz. Mac oyanirken maci verirler ondan sonra kendi yorum programinda kullanirlar ondan sonra video halkin mali olmalidir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:..
FT UEFA kupasi aldigimiz sene söyledigi bir laf aklima geldi..."Turk futbolcusu defans yapmasini bilmiyor, bu yuzden ofansa agirlik vermek daha mantikli geliyor bana" :-) Mancini bu sorunu nasil cözecek, 'dengeyi' nasil kuracak hep beraber görecegiz. Transfer diyecegi kesin gibi gözukuyor...2. bir Riykaard vakkasi, isin kötu tarafi bu sefer daha borclanma olanagi var.

Kendi biliyor mu FT nasil defans yapilacagini? Asil sorun burada idi. Kendi de bilmedigi icin onca senedir bir bok ogretemedi. Odun gelip odun gittiler

Bu arada Sabri soyledi. Mancini artik kollari ve pacalari sivamis sahada koca ayilara nasil yer tutacaklarini nasil defans yapacaklarini anlatmaya baslamis antremanlarda. Ne yapsin adam? Nereye geldik birader diyordur. Milyonlarca dolar Avro ya da dolar alan ayilar futbolun temelini bilmiyorlar. Ziya Sengul koca GS'in kaptaninin bu lafi soylemesi benim burada oturdugum yerde agirima gitti dedi adam.

Kurumsal Aysal is basina. Bebelere futbol ogretecek kurslar filan bulmasi lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Iyiki anlatmis Sabri, bizim yazdiklarimizi dogrulamis oluyor. Kimsenin agirina gitmesin gercekler acidir.

Genc takimlara isinin ehli yabanci antrenorler de gelmisti, ama fazla kalamamislardi.Bunun tahminen iki sebebi vardi: Birincisi, onlarin orada olmalarinin, ahbap cavus iliskileri ile genc takimlari kullananlarin isine gelmemesiydi; ikincisi, sporcularin ve ailelerinin dayanilmaz istekleri ile kafayi cizmeleriydi(bunu Mert Tokman anlatmisti).

Ben olsam isinin ehli yabanci antrenorleri goreve getirir,bir de onlara yardimci olacak ve daha sonra da sporcularimizi egitebilecek Turk antrenorler bulurdum.Bir sure de,kontrol eder, ama oraya dokunmazdim.

Bu arada istatistiklere baktim, dun Sneijder Sabri'den daha fazla kosmus. Sapka cikarir devamini getirmesini dilerim:)
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Selcuk Samli wrote:Iyiki anlatmis Sabri, bizim yazdiklarimizi dogrulamis oluyor. Kimsenin agirina gitmesin gercekler acidir.

Genc takimlara isinin ehli yabanci antrenorler de gelmisti, ama fazla kalamamislardi.Bunun tahminen iki sebebi vardi: Birincisi, onlarin orada olmalarinin, ahbap cavus iliskileri ile genc takimlari kullananlarin isine gelmemesiydi; ikincisi, sporcularin ve ailelerinin dayanilmaz istekleri ile kafayi cizmeleriydi(bunu Mert Tokman anlatmisti).

Ben olsam isinin ehli yabanci antrenorleri goreve getirir,bir de onlara yardimci olacak ve daha sonra da sporcularimizi egitebilecek Turk antrenorler bulurdum.Bir sure de,kontrol eder, ama oraya dokunmazdim.

Bu arada istatistiklere baktim, dun Sneijder Sabri'den daha fazla kosmus. Sapka cikarir devamini getirmesini dilerim:)
Pek bahsedilmedi ama altyapinin basina Bulent Under getirilmis, futbolu cok iyi bilen ve sanirim bu konuda da epey egitmenlik yapmis birisi. Bence temel egitim verebilecek ender elemanlardan birisi ben sahsen cok sevindim.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Bu arada Sabri soyledi. Mancini artik kollari ve pacalari sivamis sahada koca ayilara nasil yer tutacaklarini nasil defans yapacaklarini anlatmaya baslamis antremanlarda. Ne yapsin adam?
GS'in yedigi golu gördun mu Cengiz abi, görmussundur, Semih ve Chedjou ne guzel yer tutuyorlar ama, bilhassa Chedjou...ki o Frenk guya, oralarda egitim görmus oyuncu. Kanatsiz oynama Manci'nin stili olsa gerek bu ara. Bosver Cengiz abi, maya tutmayacak gibi me geliyor. Adam kesin dunyanin transferini isteyecek. Elde ki kadro (ki bu kadro ceyrek final oynamis kadro) tuh kaka ona göre, böyle dusundugunu cok iyi biliyorum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Bu arada Sabri soyledi. Mancini artik kollari ve pacalari sivamis sahada koca ayilara nasil yer tutacaklarini nasil defans yapacaklarini anlatmaya baslamis antremanlarda. Ne yapsin adam?
GS'in yedigi golu gördun mu Cengiz abi, görmussundur, Semih ve Chedjou ne guzel yer tutuyorlar ama, bilhassa Chedjou...ki o Frenk guya, oralarda egitim görmus oyuncu. Kanatsiz oynama Manci'nin stili olsa gerek bu ara. Bosver Cengiz abi, maya tutmayacak gibi me geliyor. Adam kesin dunyanin transferini isteyecek. Elde ki kadro (ki bu kadro ceyrek final oynamis kadro) tuh kaka ona göre, böyle dusundugunu cok iyi biliyorum.
Gormez olur muyum? Video'da ilk ona baktim. Akpala vuruyor ve dusuyor. Topun dondugunu gorunce kalkip kalkiyor ikinci kere vuruyor etrafinda bakan uc GS defans oyuncusu varken. Gerci Akpala sansli imis top direkten donup tekrar ona geliyor ama ilk hamlede onu bos birakanlar en azindan ikinci hamle yapmasini engelemeliydiler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Cengiz,
Video' ya dikkatli bakarsan top direkten donmuyor. Muslera o kafa vuruşunu karşılıyor . Keşke direğe çarpsaydı , belki o zaman Muslera ayakta olup ikinci vuruşu kurtarabilirdi. Ancak müdafaa hatası affedilmez o posizyonda.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Cengiz,
Video' ya dikkatli bakarsan top direkten donmuyor. Muslera o kafa vuruşunu karşılıyor . Keşke direğe çarpsaydı , belki o zaman Muslera ayakta olup ikinci vuruşu kurtarabilirdi. Ancak müdafaa hatası affedilmez o posizyonda.
Haklisiniz. Direk rolu oynamis.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply