11. Hafta SL: F.Bahce 2:0 G.Saray

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: 11. Hafta SL: F.Bahce 2:0 G.Saray

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:FT olsaydi demisken, ben iddia ediyorum FT'in GS'i bu FB'yi rezil ederdi. FB maca korkarak cikti, Alper'i yedeklere almayan bir zihniyet vardi sahada. "Beraberlik bize yeter" dusundu, göruntu öyleydi.

Futbol kalitesi cok kötuydu, dunya derbisi demeye sahit lazim. Söyleyecegim son sey bu olacak.
Su lafi soyleyebilmen icin Terim'in Fb' yin rezil ettigi hem de en iyi takimiyla bir macini hatirlatman lazim. Hayatinda boyle bir mac yok. Ben Hagi'nin TD iken 5-1 yendigi bir kupa maci hatirliyorum o kadar. Terim'in rezil oldugu maclar ise saymakla bitmez.
Sizler ne zaman skora bakmayacaksiniz ? Ben GS'in coskusundan, gol kacirmasindan bahsediyorum...rakibi sahasina hapsetmesinden. Sen forvetlerini kaleden uzaklastirirsan olay buralara gelir. Drogba hakkinda söz hakkimi sakliyorum simdilik ama onun mevcut taktik icinde faydasi ne, kime en cok zarar veriyor. Neyse Cengiz abi zaten asabim bozuk...Cengiz abi GS'in gol atacak hali yok, kalmadi. Rakip takimlar GS'i adam yerine sokmuyor, korkmuyor, isirmayan rakibi neden ciddiye alsin ki?
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Burak'i bu haliyle oynatip Umut 'u harcamak asil ihanet. GS buyuk transfer hatalari yapti. Burasi bir gercek. Melo gibi penalti atmaya mecali kalmamis adama para verildi o da utanmadan penalti atacam diye topun arkasina gecti.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Soner Özaltındere

Post by Soner Özaltındere »

Herşey'in bu kadar kötü gitmesine o kadar memnunum ki şu anda; bizim için tam bir fırtına öncesi sessizlik gibi...İstiyorum ki; kulüp içerisindeki herkesin ve hatta herşeyin biçimi, varlığı, yokluğu sorgulansın..Neyin nasıl olması gerektiği konusunda, tekrar tekrar düşünülsün. Hedefin ne olduğu, ne istendiği tekrar tekrar düşünülsün. Eminim ki; bir çok şeyin değişim süreci içerisindeyiz. tahminim, bugün oynayan kadrodan çok önemli isimler Ocak ayında burada olmayacaklar. Bu ne getirir, ne götürür bilemem ama ben şunu çok iyi anladım ki; Türkiye'de efendilik, adamlık kulüp başkanları için sökmez. Sen işini kapalı kapılar ardında halledeceksin, her yerde sağlam adamların olacak. Aziz Yıldırım gibi kahve kabadayılığı yapmayacaksın ama herkesi yerinden ettirebileceğini de yerinde zamanında hissettireceksin. Bugün yine Kadıköy'de rezil bir futbol oynayan Galatasaray ama öbür taraftan bir şeylerden korktuğundan, tırstığından ödü bokuna karışmış bariz hatalar yapan, daha doğrusu görevini iyi yapan bir hakem vardı. Ben hiçbirşeyin arkasına sığınmıyorum ama şu net; futbolun arka planı çok farklı işliyor. Sen en iyi dünya yıldızlarını da alsan getirsende burada oyunun kuralları farklı. Başkanın anlamadığı bu...Heryeri kontrol etmezsen, saha da rezil oluyorsun. Galatasaray bunu hala anlayamadı...
Galatasaray,
imkansızı olağana çeviren ruh....

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Soner Özaltındere wrote:Herşey'in bu kadar kötü gitmesine o kadar memnunum ki şu anda; bizim için tam bir fırtına öncesi sessizlik gibi...İstiyorum ki; kulüp içerisindeki herkesin ve hatta herşeyin biçimi, varlığı, yokluğu sorgulansın..Neyin nasıl olması gerektiği konusunda, tekrar tekrar düşünülsün. Hedefin ne olduğu, ne istendiği tekrar tekrar düşünülsün. Eminim ki; bir çok şeyin değişim süreci içerisindeyiz. tahminim, bugün oynayan kadrodan çok önemli isimler Ocak ayında burada olmayacaklar. Bu ne getirir, ne götürür bilemem ama ben şunu çok iyi anladım ki; Türkiye'de efendilik, adamlık kulüp başkanları için sökmez. Sen işini kapalı kapılar ardında halledeceksin, her yerde sağlam adamların olacak. Aziz Yıldırım gibi kahve kabadayılığı yapmayacaksın ama herkesi yerinden ettirebileceğini de yerinde zamanında hissettireceksin. Bugün yine Kadıköy'de rezil bir futbol oynayan Galatasaray ama öbür taraftan bir şeylerden korktuğundan, tırstığından ödü bokuna karışmış bariz hatalar yapan, daha doğrusu görevini iyi yapan bir hakem vardı. Ben hiçbirşeyin arkasına sığınmıyorum ama şu net; futbolun arka planı çok farklı işliyor. Sen en iyi dünya yıldızlarını da alsan getirsende burada oyunun kuralları farklı. Başkanın anlamadığı bu...Heryeri kontrol etmezsen, saha da rezil oluyorsun. Galatasaray bunu hala anlayamadı...
Soner ben yazidan bir anlam cikaramadim, lutfen aciklik getirirmisin. Ocan ayinda kimler gidecek, yerine kimler gelecek...efendi, adam kim sana göre...'her yeri kontrol etmek' ne demek?

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eger baskan olsam bu sahtekar herifin kontratini yirtip eline verip yollardim boyle bir profesyonel futbolcu olmaz diye. Istedigin yere git, uefa ya da fifa. Elimde boyle bir kanit olduktan sonra sana degil GS'a tazminat hakki verirler diyerek ugurlardim. Ulan tribunden adam indirsen daha izanli vurur bu topa be. Volkan yatip tutuyor topu kaleci antremani gibi.

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Olur mu olur, kurumsal Aysal yönetimi toplamis mac sonrasi, bunu kacirmisim...hayir etsin, tekinsiz adamin ne yapacagi belli olmaz.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q353279SXQ

Soner Özaltındere

Hasan Tezcan wrote:
Soner Özaltındere wrote:Herşey'in bu kadar kötü gitmesine o kadar memnunum ki şu anda; bizim için tam bir fırtına öncesi sessizlik gibi...İstiyorum ki; kulüp içerisindeki herkesin ve hatta herşeyin biçimi, varlığı, yokluğu sorgulansın..Neyin nasıl olması gerektiği konusunda, tekrar tekrar düşünülsün. Hedefin ne olduğu, ne istendiği tekrar tekrar düşünülsün. Eminim ki; bir çok şeyin değişim süreci içerisindeyiz. tahminim, bugün oynayan kadrodan çok önemli isimler Ocak ayında burada olmayacaklar. Bu ne getirir, ne götürür bilemem ama ben şunu çok iyi anladım ki; Türkiye'de efendilik, adamlık kulüp başkanları için sökmez. Sen işini kapalı kapılar ardında halledeceksin, her yerde sağlam adamların olacak. Aziz Yıldırım gibi kahve kabadayılığı yapmayacaksın ama herkesi yerinden ettirebileceğini de yerinde zamanında hissettireceksin. Bugün yine Kadıköy'de rezil bir futbol oynayan Galatasaray ama öbür taraftan bir şeylerden korktuğundan, tırstığından ödü bokuna karışmış bariz hatalar yapan, daha doğrusu görevini iyi yapan bir hakem vardı. Ben hiçbirşeyin arkasına sığınmıyorum ama şu net; futbolun arka planı çok farklı işliyor. Sen en iyi dünya yıldızlarını da alsan getirsende burada oyunun kuralları farklı. Başkanın anlamadığı bu...Heryeri kontrol etmezsen, saha da rezil oluyorsun. Galatasaray bunu hala anlayamadı...
Soner ben yazidan bir anlam cikaramadim, lutfen aciklik getirirmisin. Ocan ayinda kimler gidecek, yerine kimler gelecek...efendi, adam kim sana göre...'her yeri kontrol etmek' ne demek?
Gidecek kalacakları kendimce takımın önemli bir bölümü olarak nitelendirebilirim...Tahminlerime göre Mancini'nin kafasından bu takımın yarısını yollamak geçiyordur. Her yerden kastım ise gerek hakem komitesi, gerek federasyon ve her neresi aklınıza geliyorsa... Siyasi arena da buna dahildir. Galatasaray, Türkiye gerçeklerinden uzakta bir yerde yaşıyor. Dün hakemin yaptığı facia işler, bunun en bariz kanıtıdır. Gökhan Gönül'ün kendini yere atışına ve üstüne bundan dolayı penaltı verilmeyişine itirazlarına sarı kart çıkartamayan bir UEFA hakemi, benim için başka şeyler ifade ediyor. Bakın bu Galatasaray'ın kendini hiçbir yerde ifade edemeyen ve temsil edemeyen bir kulüp olmasından kaynaklanıyor. Sorun dışarıda değil, içeride... Ersun YANAL gibi futbol cahili bir adama yeniliyorsa Galatasaray, sorunu kendi yapamadıklarında aramalı...Efendilikten kastım da tam bu işte; biz efendiliğimize yakışmaz diye kulüp kültürüne takılmış kalmışız hiçbir yere sözümüzü geçiremiyoruz, kendimizi koruyamıyoruz. Bir stadyumun yapılması bile nasıl zor olmuştu hatırlıyorsunuz...Maalesef ben uzun zamandan beri kulübün haklarını sonuna kadar çatır savunan bir Galatasaray yönetimi hatırlamıyorum, göreceğimden de ümidim yok...
Galatasaray,

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dun tabakhaneye bok yetistirirmis gibi gece yarisi mactan sonra yonetim kurulunu toplamanin anami ne olsa gerek? Panik mi? Yoksa biz neden FB'nin samaroglaniyiz sorusuna bir de gece yarisi dusunup cevap arayalim fantazisi mi? Hem cik ortaya biz ilk defa mi yeniliyoruz SS'da. 15 senedir kos kos gidi geldik ve serefli beraberlikle gecen sene sampiyonluk kupamizi oarda kaldirdik de. Sonra kalk mac bitip yenilince yonetim kurulu is basina diye cagri yap. Bu hafta mac yokmus iste. Acelen ne? Hesap soracaksan otur gunduz gozu ile cagir Tugay ile Mancini'yi sor 'ulan sahada bu takimin hali ne boyle. Olumusunuz siz" diye sor ve durumu nasil duzelticeklerse onu iceren bir plan iste. Bak bakalim ne oluyor. Gece yarisi oturup penaltiyi mi tartistiniz yoksa SNijder ve Hamit hangi cehennemde, ne zaman oynayacaklar da aldiklari parayi hak edecekler diye kafa mi yordunuz ha Habenegalar sizi. Kameralari gordugunuz de hemen sova hazirsiiz dostlar alisveriste gorsun misali. Dosta dusmana gotuyle halinize guldurmekten ne zaman vaz gececeksiniz acaba?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Atisma devam ediyor, seviyesiz, yersiz. Sukru Ergun gene tarih yaziyor, bir insan ancak bu kadar asgilanir. Kigili oturttu, simdi kulup cevap veriyor. Yaziklar olsun sizlere, yakismiyorsunuz, o insanlarin ekmegine yag surdugunuz icin yaziklar olsun sizlere.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q353557SXQ

Soner Özaltındere

Hasan Tezcan wrote:Atisma devam ediyor, seviyesiz, yersiz. Sukru Ergun gene tarih yaziyor, bir insan ancak bu kadar asgilanir. Kigili oturttu, simdi kulup cevap veriyor. Yaziklar olsun sizlere, yakismiyorsunuz, o insanlarin ekmegine yag surdugunuz icin yaziklar olsun sizlere.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q353557SXQ
Anlatmak isediğim tam olarak buydu işte; Efendiliğe Kabadayılıkla cevap veriliyorsa, kabadayılığa kabadayılıkla cevap vermek lazımdır. Bizim kulüp; hala yargıydı, adaletti diyor...Komedinin son perdesi....Aralarına bir taen bıçkın delikanlı lazım bunların... Biz ise ne yapıyoruz? Hala fair play ödülü dağıtıyoruz Fb'li sporculara...Hiçbirşey bu şekilde düzelmez artık ama kafaları basmıyor basamıyor bir türlü...
Galatasaray,

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne olmus formayi soktuysa? Sirtina almak istememis. Beline de sarabilirdi. Melo inegi peneltiyi atamamisken golu atan Baroninin formasini ne bok yemege aldi diye soran yok. Aysal Sukruyu bulmak icin cok aradi galiba. Rezil herifin teki.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Ne olmus formayi soktuysa? Sirtina almak istememis. Beline de sarabilirdi. Melo inegi peneltiyi atamamisken golu atan Baroninin formasini ne bok yemege aldi diye soran yok. Aysal Sukruyu bulmak icin cok aradi galiba. Rezil herifin teki.
Yok gene yanlis anladin Cengiz abi, ben orasina soktu yapmamaliydi demiyorum, bilakis, ne hali varsa görsun, ekmegine tag surme diyorum. Sukru Ergun denen adam dilini tutamayip cevap veriyor, Kigili onu oturtuyor, kulup bu sefer hizini almayip yazili aciklama yapiyor...yakisir mi, UA'ya yakisir elbette, ona göre altta kalmiyor, ama bana göre sidik yarisi iste ? Sen hani bunlari muhatap almayacaktin. Sen ne bicim baskan ve yönetimsin kardesim, samar oglani oldunuz, olmaya devam ediyorsunuz. Adnan Özturk bunu cok iyi yapiyordu, o FB'yi direk muhatap almayip '3. sahis' ile arguman yapiyordu mesela, ve ele aldigi mevzular sidik yarisi niteligi tasimiyordu. Sukru Ergun gibi kendinden emin olmayan, ne konustugunu bilmeyen, zirvalayan yönetici cok...siz adamin FT'in postalama nedenini kavradigina inaniyormusunuz mesela, ben inanmiyorum, adam cikip aciklama yapti o aksam. Gecenlerde yaptigi o aciklamayi izledim...nereden nereye gelmisiz, ve kurumsal baskan bunu yönetime nasil pazarlamis...bravo baskan, ve bravo size yöneticiler, karsinizda böyle saf. viril baskan var diye afalladiniz galiba. Tekrar yaziklar olsun sizlere.

Post Reply