52. Ziraat Turkiye Kupasi GS'in: GS-ES 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Kupa: G.Saray 2 : 2 G.Antepspor BBS (Gol: Engin, Amrabat

Post by Hasan Tezcan »

Vedat esitligi sagladi...

9. vurus.

Topun gerisinde Bruma...atiyor.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ufuk kurtardi, GS tur atladi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bence iyi kullanilan penalti yoktu.

Iyi aksamlar.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Heyt ulan (Basbakan gibi olsun) Gaziantep Belediye'yi elemissiz. Iyi ki karsimiza Gaziantep cikmamis. Sergen tozunu alirdi vallahi bu sapsallarin. Bu arada Murat Kara Kelaynak ile karsilastirmis bu sezonu. Hasanim bak tipa tip gidiyor. Gecen sene de ikinci lig takimi Trabzon 1461 canimiza sicmisti. Bu sene de Gaziantep belediyesinin cig koftesi aci gelecekti ki Allahtan yanlislikla agizlarina son anda baklava vermisler. Niye kiziyorsun. Nasrediin hocanin esegine sen kokladin ben topladim dedigi gibi bu yerlileri GS'a Mancini mi topladi. Buu transferleri kim yapti. Terim olmaz dese idi Snijder'i ya da Drogba'yi zorla alabilirler mi idi alamazlar mi idi. Once bu sorulara cevap ver. Mancini'ye neden vuruyorsun. Herif geldi onune bu adamlari verdiler. Sen de kalktin antremanda cok yukledi diyorsun.. Bugun oynayan heriflerin cogu lig maci oynamiyor. Ne yuklemesinden bahsediyorsun anlamis degilim. Engin' mi yuklendi. Reis denilen Sabri'mi? Yuhlamislar ben olsam arkalarindan teneke calardim.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu kadro ile 2 sene ust uste sampiyon oldular, CL de ceyrek final oynadilar...zavalli taratore böyle bir kadro devraldi ve netice ortada...oyunculari tanimak mumkun degil. Iyi uykular...

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cesur taratore...kurumsal Aysal'in agiz tadina göre bir davranis...hayati tehlikeden öturu mu korktu ne.

Bunu kacirmisim, gercekten dogru ise hemen istifa etmeli.

http://www2.sporx.com/futbol/superlig/g ... Q356919SXQ

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Bu kadro ile 2 sene ust uste sampiyon oldular, CL de ceyrek final oynadilar...zavalli taratore böyle bir kadro devraldi ve netice ortada...oyunculari tanimak mumkun degil. Iyi uykular...
Ama unuttugun bir nokta var. FB ve BJK kendi dertlerine dusmuslerdi Pek ya Avrupa diyeceksin? Orasini ben de cozemiyorum. Aslinda o gruptan cikmalari mucize oldu. Ilk uc macta yenilmislerdi. Oyuncular cok kotu. Kendi taraftari bile sosyal mediada Sabri'ye guluyorlar. Bunca senedir penallti atmasini grenemedi diye Aslinda baska biri olsa Sabri GS'da bu kadar uzun kalamazdi. Senin vefa bozacisi onu boyle sirtinda tasidi. Niye? Saygida kusur etmedigi ve gordugunde onunu ilikledigi icin.
Oyuncuyu tanisa ne olacak ki? Gaz mi verecek? Adam oyuncu degil oduncu. Dany'den ne olabilir. Bence haksizlik ediyorsun. Bugun GS'da kim olsa basarili olamaz. Kendi de bunu gordu milli takim isini bahane edip kacti deniyor.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Salih Bora wrote:Bu arada TFF'nin bir ayıbına değinmeden geçemeyeceğim.
GS pazar akşamı lig maçı oynadı. Federasyon, ne acelesi varsa, 48 saat sonraya kupa maçı koyuyor.
FB ise cumartesi akşamı ligde BJK ile karşılaştı. Kupa maçını ise çarşamba günü oynayacak. Yani arada 4 gün var.
Böyle dengesizlik olur mu?
Asları oynatayım dese Mancini, oynatamayacak.
Ersun Yanal ise yarın as kadrosu ile sahaya çıkabilir.
Bahane üretmek için söylemiyorum bunu... Bir haksızlığa dikkat çekmek için söylüyorum.
Bizimkiler oyle istemis, Cuma aksami da Elazig ile oynayip Sali gunku Juve macina daha cok hazirlanma vakti kalsin diye. Kasimpasa macinda butun mac patinaj yapip bir krampon degistirmeyi bile akil edemeyen veya planlayamayan bir zihniyetten herhangibir elle tutulur hareket beklemezsek daha iyi olur. Biz kendi kendimize zaten haksizlik yapiyoruz, TFF niye yapmasin.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Oyuncuyu tanisa ne olacak ki? Gaz mi verecek? Adam oyuncu degil oduncu. Dany'den ne olabilir. Bence haksizlik ediyorsun. Bugun GS'da kim olsa basarili olamaz. Kendi de bunu gordu milli takim isini bahane edip kacti deniyor.
Katilmiyorum cunku kovuldu, elleri ile teslim etti kurumsal Aysal, istemedi. Darbenin 2. ayagiydi...simdi otursun hokkabaz,sopar oturudugu yerde. GS'i kötu gunler bekliyor, bunu anlamak icin muneccim olmak gerekmiyor, bir sen anlamadin Cengiz abi. Saygi ve sevginin olmadigi yerde basari, birlik beraberlik olmaz. Bu adam ya gidecek ya gidecek, insallah kulubu batirmadan gider...ve yaninda cesur yurek'i alip gotursun (sahayi terk ettiyse yuh ona !!).

GS 8 senedir turkiye kupasini kazanmiyor bu ara, FT ile ne alakasi var diye sorma hakkim var sanirim. Adam sampiyonluklar getirmis, ceyrek final oynatmis, 1461 Trabzonspor'a yenilgisi ile mi hatirlanacak :-) Neyse bos laflar bunlar. Bu kadroda 2 ay önce isik vardi, simdi ise uzerine ölu topragi serpilmis...kondisyon dususte, kosu oraninda bir artis yok...pas yuzdesi dibe vurmus, zaten paslasma kalmadi. Oyuncular taninmaz halde, sahada disiplinsizlik dizboyu, ne oynadiklari belli degil. Defans ustasi ile gol yeme rekoruna birlikte kosuyorlar. Daha anlatayim mi ?

Ayrica savunulacak bir hali kalmamis bir durum ortadayken muasebesini bu sekilde yapmanin ne anlami var...rakipler zayifti diyerek alinan sampiyonluklari kucumsemek haksizlik olmuyor mu...Cengiz abi kusuruma bakma ama Sukru Ergun bile bu kadar ileri gitmiyor...FB zayif degildi, son maca kadar göturduler TFF sagolsun. BJK 'in beli bukuk...neyse zayif iken sampiyon olabilmek de basari sayilir, hele öyle bir katastrof sezon(lar) ardindan.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:[quote="Ayrica savunulacak bir hali kalmamis bir durum ortadayken muasebesini bu sekilde yapmanin ne anlami var...rakipler zayifti diyerek alinan sampiyonluklari kucumsemek haksizlik olmuyor mu...Cengiz abi kusuruma bakma ama Sukru Ergun bile bu kadar ileri gitmiyor...FB zayif degildi, son maca kadar göturduler TFF sagolsun. BJK 'in beli bukuk...neyse zayif iken sampiyon olabilmek de basari sayilir, hele öyle bir katastrof sezon(lar) ardindan.
Ben FB zayifti demedim. Futbol disinda baska seylerle ugrasmak zorunda kaldilar (ayni bugun GS icine dustugu gibi) ve yeterince hedefe kitlenemediler demek istedim. Bu hem TD'yi hem de oyunculari etkiledi hali ile. GS 8 yildir Turkiye kupasini alamamis ise son iki yilda sampiyonluk alirken de alamadi. Boktan takimlara elendi ustelik ayni dunku gibi maclarla. Ben faturayi Mancini'ye cikarma cabani anlamakta gucluk cekiyorum. Ekimde is basi yapip Turkiyede daha iki aylik bir TD. Elindeki adamlarin kalitesi de belli. Dunku macta goruldu iste. Yerli namina elle tutulacak yedek ve as oyuncu yok. Transfer politikasi bir rezalet idi. Bir iki adami alip daha oynatmadan sattilar Terim'in akli ile. Yekta idi Caglar idi bilmem ne idi ugrasip duruluyordu ve hala ugrasiyorlar. Selcuk iyi cikti diye TS'dan iki caplcu aldilar. Bunlari kim yapti? Ve bu adamlarin halleri ortada. Bunlarin faturasini Mancini mi odeyecek yani? Penalti atacak adam yok yahu. Ne yapsin Mancini topa nasl vurulacagini ogretmeye mi kalksin bu saatten sonra? Bu adamlar kac senedir takimin kadrosunda. Ne isleri var bu takimda? Niye tutulmuslar ve yerlerine adam gibi birileri alinmaya kalkisilmamis. Neden GS bu adamlara hala para veriyor? Bu sorulari kim cevaplayacak? Takimda sevgi ve saygi gaz ile saglaniyordu. Takimda sevgi ve saygi profesyonellige ve is ahlakina gore duzenlenmedikce cacik olmaz bu hiyarlardan. TD yerine coban aramak lazim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben faturayi Mancini'ye cikarma cabani anlamakta gucluk cekiyorum. Ekimde is basi yapip Turkiyede daha iki aylik bir TD. Elindeki adamlarin kalitesi de belli. Dunku macta goruldu iste.
Ben anlatamam sana Cengiz abi, gören göruyor, 2 ay öncesi ve bugun durum ne. Mancini ne dedi, ve neredeyiz. Adam geldigi ilk gunden itibaren bahane aradi, Scott Piri'ye bok attilar bir baslangic olarak (ahi cikiyor aheste aheste). Bizim yönetim, CEO basta olmak uzere, TV ler huzurunda aradi...ve bugun buluyor...antipatik hareketler bunlar, yersiz ve gereksiz...otobus olayini bosveriyorum ve onlara yakistiriyorum, sopar iste ne anlar. Kendilerine göre birsey yaptilar ama yuzune gözune bulasti iste.

Oyuncularin bir cogu, Yekta dahilinde, FT öncesi bu takimdaydi, yanlis hatirliyorsun. Engin gibi oyunculardan ilk sene iyi verim aldi, 0 maliyet ile, ama siz baska gözle baktiginiz icin öyle göruyorsunuz...neyse. FT'in ilk döneminde gelenler, Selcuk, Engin, Eboue, Melo, Ujfalusi, Elmander (Adnan Polat zamaninda baglanmis bir transfer), Riera, 2. sezon birkac daha...bana göre hepsinden yeri geldiginde verim aldi...Hamit dahilinde. Yigit var o muamma, dun oynadi, taniyamadim, her yeri dövme dolu, biraz kaslanmis.

Adnan Polat demec vermis bugun bu ara, mali kongreyi bekleyecegiz artik. Vakifbank haberine kontra bir durum.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:
Ben faturayi Mancini'ye cikarma cabani anlamakta gucluk cekiyorum. Ekimde is basi yapip Turkiyede daha iki aylik bir TD. Elindeki adamlarin kalitesi de belli. Dunku macta goruldu iste.
Ben anlatamam sana Cengiz abi, gören göruyor, 2 ay öncesi ve bugun durum ne. Mancini ne dedi, ve neredeyiz. Adam geldigi ilk gunden itibaren bahane aradi, Scott Piri'ye bok attilar bir baslangic olarak (ahi cikiyor aheste aheste). Bizim yönetim, CEO basta olmak uzere, TV ler huzurunda aradi...ve bugun buluyor...antipatik hareketler bunlar, yersiz ve gereksiz...otobus olayini bosveriyorum ve onlara yakistiriyorum, sopar iste ne anlar. Kendilerine göre birsey yaptilar ama yuzune gözune bulasti iste.
..

Ne dedi geldiginde Mancini. Bu takim sahane, Avrupa kupasini mi alacagiz dedi. Takimi tanimam lazim dedi ve taniyor iste. Taninacak kim varsa? Scott Piri'ye bok atan Mancini filan degil. Drogba alay etti boyle profesyonel takim calistirilmaz kosu yapip duruyoruz dedi ve takimin kondisyonunu beyenmeyen Aysal da olayin ustune atladi. Mancini ne gordude Amerikaliyi kovdu. Onu Terim'in kuyrugu olarak gorenler yolladilar. Ve takimda sakatliklar Hamit ve Snijder dahil onun zamaninda da vardi. Terim kovuldu ise Mancini'nin gunahi ne. Kendi yapti kendini kovdurttu. Adam gibi benim isim ve gucum var milli takima baska bir hoca bulun demediyse, al sana madem iki senelik kontrat dediklerinde burun kivirdi ise bunda Mancini'nin hatasi nerde. Mancini bu herifleri sene ortasinda kovmaz ise kendi gidisini hazirlar. Onunde bir suru ornek var. Rijkaard'a bir sorsun ne yapildigini. Servet neden oynatilmiyor diye herifin basinin etini yediler. Servet nerde bugun hakikaten neden oynatilmiyor? GS'dan sonra Eskisehire gitti. Orda oynuyor mu?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz abi bu adam degil mi, kondisyonlari yetersiz 1 ay kondisyon depoluyacagim diyen? O kadar yanlis hatirliyor degilim herhalde. Kondisyon asagi kondisyon yukari, simdi 3 ogun defans diyor taratore...bunu da zamani geldiginde hatirlatirim, hatirlarsaniz.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Cengiz abi bu adam degil mi, kondisyonlari yetersiz 1 ay kondisyon depoluyacagim diyen? O kadar yanlis hatirliyor degilim herhalde. Kondisyon asagi kondisyon yukari, simdi 3 ogun defans diyor taratore...bunu da zamani geldiginde hatirlatirim, hatirlarsaniz.
Kondisyonlari yeterliydi de yanlis laf mi etti? Bir ayda kondisyonu kim toplamis da o toplattiracak. Iste yan gelip oturuyorlar. Alismislar karpuz gibi yatmaya. Bak Arda cita gbi olmus. Ispanyada esege cevirmisler. Ne got kalmis ne de gobek. Turkiyede har ay kebabci aciyordu ve kimsenin giki cikmiyordu. O da 60 dakikayi ancak cikariyordu. Ispanyada papucun pahali oldugunu gormus.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

:-)

Kasimpasa veya FB kucak acmadi galiba.

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/201 ... t-stadinda

Post Reply