52. Ziraat Turkiye Kupasi GS'in: GS-ES 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: T. Kupasi: G.Saray 1 : 1 Antalyaspor (Selcuk(p))

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Kim salak? Sucu futbolcularin ustune atmak adilce mi? 3-5-2 de israrci olmasi (Melo stoper ustelik), rakip kontraatak ustune kontraatak yaparken ne kadar dogru bunu konusalim istersen. GS'in ilk yari verdigi pozisyonlari, verilmeyen 2 kirmizi karti mesela. Bosver Cengiz abi isin kolayina kaciyorsun.
Ben maci seyretmedim ama 90. dakikada oyle gol yenmez. Duran toptan gol yiyorsun Hasan. Ne 3-5-2'si ne 4-4-3'u. Adam senin sag kanadindan neredeyse tac cizgisinden ceza sahasina 20m den diagonal kaleye 35-40m'den frikik atiyor kafaya cikip vuran rakip oyuncu. Kalecin de dahil defansin seyrediyor. Hadi kalecin acemi diyelim ve alirlar diye dusundu. O frikik vurusu icin defans oyle mi dizilir be dingiller. Herifin 9m onune 3-4 ileri uc oyuncusu gelip diagonal gorusunu bozmak bile akillarina gelmemis. Ayip yahu. Hic mi kopekler sevisirken gormediniz ulan.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FT zamaninda bu baska turlu yorumlanirdi, diye dusunuyorum..."kelaynak defans ögretmesini bilmiyor, oyuncular ne yapsin" gibi, ama simdi 3 ögun defans ögreniyorlar netice ortada.

Göbege saglam stoper yerlestirmeden bu is cözulmez...bir elestiri olarak söyluyorum, Drobga'yi cikarmasaydi GS o golu yermiydi, bence yemezdi, veya son dakika Melo'yu orta sahaya cekmeseydi. Neyse bunu sonu yok, ben izledim, degerlendirdim ve temel hatalarin yapildigina kadar kildim...sizler ne dusunuyorsunuz bilmiyorum.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:FT zamaninda bu baska turlu yorumlanirdi, diye dusunuyorum..."kelaynak defans ögretmesini bilmiyor, oyuncular ne yapsin" gibi, ama simdi 3 ögun defans ögreniyorlar netice ortada.

Göbege saglam stoper yerlestirmeden bu is cözulmez...bir elestiri olarak söyluyorum, Drobga'yi cikarmasaydi GS o golu yermiydi, bence yemezdi, veya son dakika Melo'yu orta sahaya cekmeseydi. Neyse bunu sonu yok, ben izledim, degerlendirdim ve temel hatalarin yapildigina kadar kildim...sizler ne dusunuyorsunuz bilmiyorum.

Dogru derdim ve hala derim Kelaynak icin. Kornerden az mi gol yediler. Ama Mancini hala artik bu kadarida olmaz diyordur bunlar profesyonel adamlar diye. O da ogrenecek kimlerle dans ettigini. Bitis dudugune kadar bu ayilara talimat verecek; baraj kurun, gorus acisini bozun filan diyerek. Kredi bitmek uzere.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Aydin'im sakatlandi :-( Kirik mi, dizi mi döndu bilmiyorum...bakamadim....ah Aydin ah.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: T. Kupasi: Elazigspor 1 : 0 G.Saray

Post by Hasan Tezcan »

Mac bitti.

Gaziantepspor macina bu kadar rahat cikmasinlar, yoksa fark acilacak.

Defans calismalari eksime yapti.

...ayrica, böyle mac olmaz olsun, her acidan.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ne guzel olmus bak. Elazig sopalamis. Al bakalim simdi Antalyada yenen herzeler boyle adami tepeler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Simdi Hasanim cok yuklendiler Aydin o yuzden sakatlandi diyecek. Aydin'da bir umit varmi idi futbolcu olarak. Bence yoktu. Bu adamlar profesyonelce yasamasini bilmeyen, kendilerini korumaktan aciz zavallilar. Biri vardi aklima adi gelmiyor. Konyada buzlu sahada dusup dizini parfcaladi idi. Ondan sonra iflah etmedi. Milliyet'deki soparlara gore dizinde yirtik ve ayakbileginde kirik varmis Aydin efendinin. Buna da sukurmus! Hadi simdi otursun bir alti ay. Kontratinda da yoktur. Alacagi paranin yarisini bile vermezler. Daha ikinci yari baslamadan iki gazi verdiler. Sirada Emre Colak dingili var. Bir kar yagsin onun da isi tamamdir. Bakalim sehit ne zaman?

Bu da macin ozeti:

Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Abi selam, sizin oralar cok sogumus galiba, umarim gecen seneki gibi olmaz. Florida bile soguk valla:)

Aydin kayarak topa mudahale etmek isterken ayagini kirmis;ayak bileginde Allah'tan bir sey yokmus.
Bruma da saha yuzunden sakatlandi buyuk ihtimalle. Ugur'un sakatliginda sahanin kotulugu kadar aldigi bir darbe de vardi.

Patates tarlasi gibi sahalar. Hala bu sahalarda mac yaptiriyorlar.GS izin istemisti; saha iyi durumda degil Antalya'da oynayalim diye. Muhtesem TFF'miz nayir dedi.Bruma gitti.
Otursunlar tartissinlar yabanci oyuncu saysini,baska bir sey yaptiklari yok zaten.4-4-2, 3-5-2, 4-5-1, 4-3-3, 3-3-4, 1-9-0......

Ayak bilegimi kirdigim icin az cok anlayabiliyorum Aydin'in durumunu. Allah'tan bilekte kirik yok.Kendisine iyi bakarsa yaz kampinda calismalara baslayabilir.Ama futbolu ne seviyede olur bilemem.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Selcuk Samli wrote:Cengiz Abi selam, sizin oralar cok sogumus galiba, umarim gecen seneki gibi olmaz. Florida bile soguk valla:)

Aydin kayarak topa mudahale etmek isterken ayagini kirmis;ayak bileginde Allah'tan bir sey yokmus.
Bruma da saha yuzunden sakatlandi buyuk ihtimalle. Ugur'un sakatliginda sahanin kotulugu kadar aldigi bir darbe de vardi.

Patates tarlasi gibi sahalar. Hala bu sahalarda mac yaptiriyorlar.GS izin istemisti; saha iyi durumda degil Antalya'da oynayalim diye. Muhtesem TFF'miz nayir dedi.Bruma gitti.
Otursunlar tartissinlar yabanci oyuncu saysini,baska bir sey yaptiklari yok zaten.4-4-2, 3-5-2, 4-5-1, 4-3-3, 3-3-4, 1-9-0......

Ayak bilegimi kirdigim icin az cok anlayabiliyorum Aydin'in durumunu. Allah'tan bilekte kirik yok.Kendisine iyi bakarsa yaz kampinda calismalara baslayabilir.Ama futbolu ne seviyede olur bilemem.
Bilekte kirilma degil genelikle catlama oluyor. Kirilsa at gibi beynine kursun sikmak lazim. Saka ediyorum. Bayagi buyuk bir ameliyat hakikaten kirilip dagildi ise hakikaten. Nerdeyse 30 sene once bir basket macinda potaya yukseldigim anda birinin faulu ile ben de yere kotu bir sekilde basarak ayagimi burktum (ayak bilegimi catlatmistim). Elbette oldugunda bir sey anlamadim. O ilk aci gecince vucut o ilk soka alisiyor. Bir de bir arkadas bilirmis gibi ayagimi saga sola dondurdu. Bir sey yok esneme var dedik aklimizza. Evbezleri ile soguk buz mesaji filan ile gelip sarip sarmaladik. Gece sizisina dayanamadim. Evde sevgili karimin "Com'on be a man" gazi ile sabahi dar ettim. Sabah sargiyi acinca dalak gibi morarmis bilegi gorunce ambulans cagirmaya kalkti. Hala hatirlattigimda ozur diler. Sonunda elbette hastahanede rontgen cekilip cizgi halindeki catlama tespit edildi. 40 gun ayagim alcida kaldi. Iki hafta evde istirahat dedilerse de 27 yasindaki adam yaz gunu evde durur mu? Ucuncu gunu sag ayagim olmasina ragmen arabaya atlayip (duz vitesli idi) ise gittiim. Koltuk degnegini flan atmistim. Yarim cast dedikleri topugumdan diz kapagimin altina kadar alci (o zaman bile artik alci yoktu. sentetik bir sey ile alcilamislardi. Alci ayagimdan ciktiginda parangadan cikmis gibiydi. Sonbaharda yine basket oynamaya basladimdi. Aman icine su kacmasin diye cok tembih etmelerine ragmen bir gun sardigim nylon cop torbasi dusta kayinca yirtildi ve icine su doldu. Hemen sac kurutmasi ile kuruttuysamda o kac gundur hava ile temas etmeyen deri su ile tanisinca o kasinmasi cin iskencesine donmustu. Doktor sakin sert bir sey sokup kasima yara edersin basina buyuk is cikar bize yeniden alci isi cikartma dedi idi telefonda. Yani ayak bilegi catlama isinden ben de iyi anlarim. Ama ben profesyonel degilim. Boyle usturuplu dusmeyi filan bilemezdim elbette. Turkiyede profeyonel futbolcunun ilk ogrenecegi isler bunlar ama dedigin gibi sahalar bir alem. Yuzde 60 saha yuzde kirk Aydin diyelim madem oyle. Diikkat et yabancilarin sakatlanmasi az. Bizdeki Bruma'ya bakma. O da daha caylak.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:
Selcuk Samli wrote:Cengiz Abi selam, sizin oralar cok sogumus galiba, umarim gecen seneki gibi olmaz. Florida bile soguk valla:)

Bilekte kirilma degil genelikle catlama oluyor. Kirilsa at gibi beynine kursun sikmak lazim. Saka ediyorum. Bayagi buyuk bir ameliyat hakikaten kirilip dagildi ise hakikaten. Nerdeyse 30 sene once bir basket macinda potaya yukseldigim anda birinin faulu ile ben de yere kotu bir sekilde basarak ayagimi burktum (ayak bilegimi catlatmistim). Elbette oldugunda bir sey anlamadim. O ilk aci gecince vucut o ilk soka alisiyor. Bir de bir arkadas bilirmis gibi ayagimi saga sola dondurdu. Bir sey yok esneme var dedik aklimizza. Evbezleri ile soguk buz mesaji filan ile gelip sarip sarmaladik. Gece sizisina dayanamadim. Evde sevgili karimin "Com'on be a man" gazi ile sabahi dar ettim. Sabah sargiyi acinca dalak gibi morarmis bilegi gorunce ambulans cagirmaya kalkti. Hala hatirlattigimda ozur diler. Sonunda elbette hastahanede rontgen cekilip cizgi halindeki catlama tespit edildi. 40 gun ayagim alcida kaldi. Iki hafta evde istirahat dedilerse de 27 yasindaki adam yaz gunu evde durur mu? Ucuncu gunu sag ayagim olmasina ragmen arabaya atlayip (duz vitesli idi) ise gittiim. Koltuk degnegini flan atmistim. Yarim cast dedikleri topugumdan diz kapagimin altina kadar alci (o zaman bile artik alci yoktu. sentetik bir sey ile alcilamislardi. Alci ayagimdan ciktiginda parangadan cikmis gibiydi. Sonbaharda yine basket oynamaya basladimdi. Aman icine su kacmasin diye cok tembih etmelerine ragmen bir gun sardigim nylon cop torbasi dusta kayinca yirtildi ve icine su doldu. Hemen sac kurutmasi ile kuruttuysamda o kac gundur hava ile temas etmeyen deri su ile tanisinca o kasinmasi cin iskencesine donmustu. Doktor sakin sert bir sey sokup kasima yara edersin basina buyuk is cikar bize yeniden alci isi cikartma dedi idi telefonda. Yani ayak bilegi catlama isinden ben de iyi anlarim. Ama ben profesyonel degilim. Boyle usturuplu dusmeyi filan bilemezdim elbette. Turkiyede profeyonel futbolcunun ilk ogrenecegi isler bunlar ama dedigin gibi sahalar bir alem. Yuzde 60 saha yuzde kirk Aydin diyelim madem oyle. Diikkat et yabancilarin sakatlanmasi az. Bizdeki Bruma'ya bakma. O da daha caylak.
Yok abi catlak olsaydi keske. Kirdim bilegi, hem de 3 kemik birden kirilmis( 3 kemik tutarmis zaten ayak bilegini). Acil serviste stabilize ettiler, ertesi gun ameliyat oldum.3 ayin sonunda bastonsuz kisa mesafeler yuruyebiliyordum. Tam iyilesmesi 6 ay surdu. Fizyoterapistim sporcu olsaydin kariyerin bitmisti demisti, hic unutmuyorum.
nefvakfi.org

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Simdi merak edip resmi siteye baktim, kirik ayak bilegindeymis maalesef:(
Internet haberinde ayak bilegi ile dizi arasindaki kemik diyordu, sevinmistim bilegi kurtarmis diye.
Neyse gecmis olsun yapacak birsey yok.
nefvakfi.org

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dedim ya genc adam, uzulmemek elde degil. Ayak bilegi kirilirsa ameliyat olmadan alci filanla olmaz. Aydin unutsun artik futbol oynamayi. Saglam iken oynayamayan bu halde iken ameliyat ile tel cubuk filan ile yapistirilmis bilekle yururken bile dikkat edecek. Senin de basindan gecmis iste Selcuk. Araba kazasi filan mi idi. Malum kafa kafaya buyuk kazalarda bilekler ilk kirilan kemikler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:Dedim ya genc adam, uzulmemek elde degil. Ayak bilegi kirilirsa ameliyat olmadan alci filanla olmaz. Aydin unutsun artik futbol oynamayi. Saglam iken oynayamayan bu halde iken ameliyat ile tel cubuk filan ile yapistirilmis bilekle yururken bile dikkat edecek. Senin de basindan gecmis iste Selcuk. Araba kazasi filan mi idi. Malum kafa kafaya buyuk kazalarda bilekler ilk kirilan kemikler.
Hayir abi evde dustum,oyle kotu bir aciya denk gelmis ki kirilmis bilek.
nefvakfi.org

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: T. Kupasi: G.Saray 1:0 Elazigspor (Ilk yari)

Post by Hasan Tezcan »

Ceyhun atti, dk 38.

Sahanin hali berbat, olimpik stat olacak...tumsek yuvasi.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: T. Kupasi: G.Saray 1:0 Elazigspor Gol: Ceyhun (Ilk yari)

Post by Hasan Tezcan »

Macta ilginc detay, Dani stoper oynuyor :-) Sabri gene sol acik.

Post Reply