52. Ziraat Turkiye Kupasi GS'in: GS-ES 1-0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: T. Kupasi: G.Saray : Antalyaspor

Post by Cengiz Akgun »

Bari sonucu da yazsa idin Hasan. Yenildiler sandim. Gerci beraberlik de iyi bir sey degil ama bu maclar hazirlik maci gibi. Boylece rakip Eskisehir olacagina Bursa olmus.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: QF TC 1.Round: G.Saray : Bursaspor

Post by Hasan Tezcan »

Amanin de kupa maci varmis da, neler olacak görecekmisiz de, bilmem ne.

Taratore dökturecek gene, bundan eminim...kendi selameti icin iyi gitmesini diliyorum, yönetim ise Allahlik, beyond repair.

Rakip TD'suz gelecek, Daum'u sutlamislar. Melo cezali mi bilmiyorum ama biraz dinlensin artik, yoksa kizaracak.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: QF TC 1.Round: G.Saray 2:1 Bursaspor (2. Yari)

Post by Hasan Tezcan »

Levent Tuzemen'i speaker olarak koymuslar evlere senlik.

Ilk yarida bir Burdisso vardi, Dany'i aratmadi. Ne yapsin zavallim, aylardir oynama adam seni olmadik bir an sahaya sursun, manyaklik bu ama vardir bir bildigi öyle degil mi arkadaslar....yaziklar olsun size yönetici musvetteleri.

Kurumsalim maca gitmeme karari almis, iyi etmis.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: QF TC 1.Round: G.Saray 2:2 Bursaspor (2. Yari)

Post by Hasan Tezcan »

Kurumsal baskan gelmemekle ne iyi etmis.

Taratore'nin kupa bonusu tehlikede.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: QF TC 1.Round: G.Saray 2:2 Bursaspor

Post by Hasan Tezcan »

Mac bitti.

Ben isik görmuyorum, bu takim bir hic artik, A dan Z ye bir hic, ne hale soktular. GS'in selameti gibi bir tokat lazim ki, bu yönetim bilmem ne olup defolsun artik. Ujfalusi ne is yapar, Tugay...oyuncularin sahada ki tavirlari, bilmem dikkat ettiniz mi, yaziklar olsun sizlere.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tribunler bombos...marka degerini görurum ben senin. Cekip gidin, tarihe nasil gececeginiz net ortadayken, fazla ugrasmayin cekip gidin artik...yakismiyorsun amatörler sizi. GS'in icine ettiniz, hocasini daha 5.haftada yollayan is bilmez toplulugu. Hakettigini göreceksiniz. Bu mac sonrasi da bir toplanti yapin bakalim...sonunuz felaket, 2. lik hayal artik, cökus tarihi.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Turkiyede istikrarin olmasinin en buyuk sebebide bu zaten. En ufak bir sendelelemede hemen degistirelim deniyor. Turkiyeye gelen yabancilarin bizde basarili olmasi bu sartlarda mumkun degil. Bizler gunu birlik yasiyoruz. Hemene zengin olmak istiyoruz, hemene girdigimiz iste basarili olmamiz bekleniyor. Ileriye donuk calisma olmadigi icin gurbetcileri Milli takima alma derdindeyiz. Elin oglu yetistirsin biz kapalim. Emek, plan hak getire. Hatirlayin Terim'in ilk yilini. Fener karsisinda alinan 4-0m lik mactan sonra top yokun istifa sesleri vardi. O Terim o mac sonrasi yollansaydi UEFA kupasi gelirmiydi? Luce de ikinci sene sampiyon olamayinca yollandi. Bu sartlarda gelen elin oglu niye ugrassin senin alt yapinla, ust yapinla. Sampiyon degilsen yolla baskanini, salla TD'ni yeniden kur takimi. Iste bu yuzden UEFA kupasi sonrasi nal topladik. Jenerasyon gitti, oyun bitti. Yollayin baskani, kovun TD'yi sonra her sey poz pembe olacak. Istikrar, Turkce sozlukte bile olmamali. Marka degerimi? oda ne ola...

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ama 20 lig maci, 8 avrupa maci, 7-8 kupa macindan sonra bu takimi ben KurmadIm, ne yapayim dersen seni Avrupada da kovarlar. Ulan lig sonuncusuna Yeniliyorsun, kac mactir galipken son dakikalarda maci veriyorsun. Hadi ilk zamanlar alisma zamanindi. Sen lig biterken gotun gotun gidiyorsun. Sebeb ise sana sIkIyI veren aldigin paranin hesabini soranin olmamasi.

Var mi boyle bok yemek Sinyor?
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Tamam Cemal devam etsinler, yönetimi TD'u ile, ama 3-4 sene 0 cekerlerse bunun bedelini kim ödeyecek? Dediklerin fos cikarsa.

Sonra Cengiz abinin dedigi dögru, 'bu takimi ben kurmadim' diyerek insanlar ile dalga geciyor adeta. Her hafta ilk onbiri yumurtlayan, görunurde isleyen sistemi takimi bozan sen degilmisin...birakin Allah askina.

Kurumsal baskan vey yönetimi hakkinda cok agir seyler söyleyecegim, Inan Kirac'i isin icine katarak ama bosver agiz dökmeye degmezler.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Ama 20 lig maci, 8 avrupa maci, 7-8 kupa macindan sonra bu takimi ben KurmadIm, ne yapayim dersen seni Avrupada da kovarlar. Ulan lig sonuncusuna Yeniliyorsun, kac mactir galipken son dakikalarda maci veriyorsun. Hadi ilk zamanlar alisma zamanindi. Sen lig biterken gotun gotun gidiyorsun. Sebeb ise sana sIkIyI veren aldigin paranin hesabini soranin olmamasi.
Avrupada hic kovulmazdi. Arsenal ayni hocayla kac yil calisiyor. En son ne zaman kendi liglerinde veya CL'de sampiyonluk kazandi ? Kimse onu yollamaktan bahsetmiyor. Avrupada hangi takim her sene hoca degistiriyor. Sistem yok dige hayiflaniyoruz. Yarim sezonda hangi takim sistem kurmustu ? Turkiyeye gelen kariyerli hocalar, futbolculari getirip bir sezon bitmeden arkalarina teneke takip yolluyoruz. Hasan ve sen Hesap vermekten soz etmissin. Bu takim neler gordu. Vaad ettigi stadin maketini $5M 'a maal eden yonetim hatirliyorum. Futbolda basarili olduklari 4 sene icerisinde tarihin en yuksel gelirini elde ederken bu kulubu altindan zor kalkilacak finansal bataga sokanlar oldu. Hacizcilerden kurtulmak icin hisseleri ipotek edip kurtulanlar bugun itibarlarindan hic bir sey kaybettilermi? Bu kulube helikopterle getirilen futbolcuyu Avrupada kari kapi dolasarak satmaya calisanlar vardi. Kim kimden hesap sordu?
Konu Aysal veya Mancini sorunu degil. Bir takim yaratacaksan zaman tanimali, bu sansi vermelisin. Bu is 25 macla olacak is degil. Bu olusumu yapacak bir Turk hocada yok zaten. Yabanciyi getiriyorsan zaman tanimalisin. Bu Mancini olur Luce olur fark etmez. Derwall tesisilerde taslanmisti. FT'ye saldirmislardi. Hesap boylemi sorulacak? Bize CL"de ceyrek ve yari final oynatan Luce'yide yolladilar. Bu sartlarda akli olan hic bir kariyerli adam gelmez. Sonra Berlin panteri hikayelerine torunlarimiza anlatmak zorunda kaliriz. Bir sene bir az kipirdaniriz, sonra tepe taklak basladigimiz yere donus. Kovun hepsini ama geleceklerin daha iyisini yapacagini nereden bilyorsunuz ???

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cemal o lafi etsin derhal kovarlar. O da bunu bildigi icin orada bu lafi etmez. Ben Mancini yenildigi icin kovulmalidir demiyorum. Ama boyle bir mazereti olamaz. Kimse Chealsea'yi elemesini beklemiyordu. Vela deli vela akillilari saymiyorum. O gruptan sans eseri felaket bir hava ve sahanin sayesinde bile olsa cikmasi basari idi. Turkiyeye gelen yabanci isinin hakkini vererek yapmiyor. Adam ileri gidecekken geriye gitmeye basladi yahu. Niye? Denetim yok da onda. Denetimi yapmasi gereknler TV onunde ya da gazete soylesisinda soytarilik yapmakla mesguller. O denetilmeyince o da basta yabanci futbolcular olmak uzere futbolculari denetlemiyor. Rahatini niye bozsun ki? Oldugu kadar diyor. Utanmiyor yahu elinde Kayserinin takiminda oynayanlarin en az 15 misli para harcanarak kurulmus takima ne yapayim ben mi kurdum bu takimi diyebilme curetinde. Eline hangi takim kendi sectiklerini vermis. Yedigi boka bak haspanin. Kovmak soyle dursun o basin toplantisindan sonra takim otobusune bile binemez. Klupteki esyan icin adres bildir postalariz derler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bu yönetim gitse Mancini kalsa hic kimsenin itirazi olmaz Cemal, ben dahil. GS'i zarara sokmanin bir anlami yok, hava parasi verecek kadar aptal veya parali degil takim. Beni iyi okuyun, benim derdim kokusmus yönetim ile...Cengiz abi nokta atisi yapti, denetim...bu yönetim denetimden ne anlar. Yönetici, yönetim demeye sahit lazim.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Bu yönetim gitse Mancini kalsa hic kimsenin itirazi olmaz Cemal, ben dahil. GS'i zarara sokmanin bir anlami yok, hava parasi verecek kadar aptal veya parali degil takim. Beni iyi okuyun, benim derdim kokusmus yönetim ile...Cengiz abi nokta atisi yapti, denetim...bu yönetim denetimden ne anlar. Yönetici, yönetim demeye sahit lazim.
Ulkemizde futboldan anlamayan ne kadar adam varsa yonetici oluyor nedense. Aysal'in kurumsallasma anlayisi hakkinda bilgim yok. Sirf parasi var diye sectik diyen kulupten fazlasini beklemek fazlaca iyimserlik bence. Boyle kafaya bu tarak cok bile. Durust ve Albayrak kalmaliydi bence ama secim yapilmis ve baskan secmissin. Kendi yonetim kurulunu secme hakki olmali. Denetim sadece yontim kurulu icin gecerli bir konu degil, kongre uyelerininde sorumlulugu olmali. Bu kongre uyeleri kulubu finansal ucuruma getirenleride gordu ne yaptilar ???

Cemal o lafi etsin derhal kovarlar. O da bunu bildigi icin orada bu lafi etmez.

Karşılaşmanın ardından kendi futbolcularından "şapşallar" diye bahseden ve yedikleri üçüncü gol için görüşü sorulduğunda "komedi gol" yanıtını vererek, kendi defansını eleştiren Portekizli teknik adam Jose Mourinho,
Bu adami bu lafindan sonra kovarlarmi dersin :shock: Lafla TD degismez. Icraata bakmali. Kulube sistem getirmek icin gorev vermissin, kendi kadrosunu kurma sansi taninmali ...

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SF TC 2.Round: Bursaspor : G.Saray 2-0

Post by Cengiz Akgun »

Bursa kurtlu pirinci atti (Daum) GS'i satti. Ilk yari sonucu 2-0. Hadi Selcuk aglasin yine. Bana ayip ediyorlar diye. Bidon ise varil oldu. Beyinsiz herif. Mancini cikaracagini cikarmis. Ne bok yesin. Ipin ucunu kacirinca boyle olur. Bunlar ikinci de olmazlar. Bu sene Avrupayi unutun. AYsal gidip bir iki musmula daha bulsun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: SF TC 2.Round: Bursaspor : GS 2-3 (Snijder,Selcuk,Burak)

Post by Cengiz Akgun »

Abov. Ikinci yariya firtina gibi girip Bursayi dagitmis gibiler Selcuk ve Bidon'dan birer gol. Selcuk penaltidan.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply