Rakip Chelsea ve Maurinho

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Mert Tokman

Rakip Chelsea ve Maurinho

Post by Mert Tokman »

Jose'nin istedigi oldu.

Drogba ve MGC icin anlamli ve zor bir eslesme olacak.

Mancini Chelsea'yi; Jose'de GS'i iyi taniyorlar.

Kagit ustunde tabii ki Chelsea favori. GS defansina digru transferleri yaparsa bir supriz olabilir.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Rakip Chelsea ve Maurinho

Post by Cengiz Akgun »

Morinho disine gore kolay loka istiyordu. GS icin zor is. Bayen Munis disinda bir Alman takimi olsaydi belki. Neyse bakalim. Korkarim bu Avrupa isi GS'a lige mal olacak.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Mert Tokman wrote:Jose'nin istedigi oldu.

Drogba ve MGC icin anlamli ve zor bir eslesme olacak.

Mancini Chelsea'yi; Jose'de GS'i iyi taniyorlar.

Kagit ustunde tabii ki Chelsea favori. GS defansina digru transferleri yaparsa bir supriz olabilir.
Fantastik bir eslesme oldu. Ilk mac 26 Subat Carsamba, rovans 18 Mart Sali. Her iki teknik adam rakiplerini iyi taniyor. Mancini teknik dehasi ile one cikan Mourinho'yu, Mourinho ise Premier Ligi iyi taniyan Mancini'yi alt etmege calisacak.

Artilarimiz: Chelsea'nin defansi problemli. Chelsea'nin sahasi sadece Premier Lig'in degil Avrupa'nin en guzel cim sahasindan biri; bizimkiler bu sahada kora kor mucadele edecektir. Mancini, takim kurgusunu olusturmamak ile beraber CL maclarinda inat etmiyor, makul bir taktik ile oynuyor. Yenildigimiz Kopenhang deplasmani buna dahil.

Bizim temel sorunumuz defans. Mutlaka bir sol bek ve stopere ihtiyac var. Takimin ceyrek final sansi yadsinamaz. Yonetimin yerinde olsam devre arasinda, "loan" formulu ile bir stoper, ve sol bek alirdim.

Tahminim bu sefer Mourinho'yu ve turu gececegimiz yonunde.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:Korkarim bu Avrupa isi GS'a lige mal olacak.
Cengiz abi nedeni bu olduguna gercekten inaniyorsan yemin ediyorum sezon sonuna kadar bir satir yazmayacagim, rahat olun diye. Hadi bana eyvallah.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan Tezcan wrote:
Cengiz Akgun wrote:Korkarim bu Avrupa isi GS'a lige mal olacak.
Cengiz abi nedeni bu olduguna gercekten inaniyorsan yemin ediyorum sezon sonuna kadar bir satir yazmayacagim, rahat olun diye. Hadi bana eyvallah.
Bu eslesme Drogba'nin GS'dan ayrilmasina mal olacak. Sezon sonu %90 ayrilacagini bekliyordum, bu eslesme ile bence noktayi koyduk. Onumuzdeki sene Chelsea'ye doner!

Sadece Chelsea forumlarinda degil neredeyse butun Premier Lig forumlarinda bu eslesme ile yorumlar yapilmis. Defansa takviye ihtiyaci elzem. Bence Mourinho ve Chelsea'yi bu sefer eleyecegiz. Muthis, fantastik bir karsilasma bizleri bekliyor.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Murat sen bugun kurumsal Aysal'in demecini okudun mu? Hazirlik bilmem ne konusunda? Fantastik falan anlamam da, bu yönetim gitmeden hicbir sey duzelmez, keyif alinmaz. Kongre uyelerine buyuk görev dusuyor.

Cengiz abiden soruma halen cevap yok.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Murat sen bugun kurumsal Aysal'in demecini okudun mu? Hazirlik bilmem ne konusunda? Fantastik falan anlamam da, bu yönetim gitmeden hicbir sey duzelmez, keyif alinmaz. Kongre uyelerine buyuk görev dusuyor.

Yabancilar Avrupa maclarinda vitrine ciktik diye baska bir gayretle oynadiklari ortada diye dusunuyorum. Lig maclarinda ayni gayret yok iste. Ne deseydim ki? Ara her hafta aciliyor. Yalan mi soyleyim bu ara kapanir filan diye bu heriflerle?
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cengiz Akgun wrote:
Hasan Tezcan wrote:Murat sen bugun kurumsal Aysal'in demecini okudun mu? Hazirlik bilmem ne konusunda? Fantastik falan anlamam da, bu yönetim gitmeden hicbir sey duzelmez, keyif alinmaz. Kongre uyelerine buyuk görev dusuyor.

Yabancilar Avrupa maclarinda vitrine ciktik diye baska bir gayretle oynadiklari ortada diye dusunuyorum. Lig maclarinda ayni gayret yok iste. Ne deseydim ki? Ara her hafta aciliyor. Yalan mi soyleyim bu ara kapanir filan diye bu heriflerle?
Balik bastan kokuyor Cengiz abi, gidisatin yegane sorumlusu mevcut yönetimdir, ve gecmis yönetimler, ama bu yönetim bir baska. Tiksiniyorum desem abartmis olmam.

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Bayagdir yazamiyorum. Chelsea kurasini tum kalbimle istedim ve 1 hafta boyunca cevreme yazdim cizdim konustum.

Kendime gore nedenlerim var, cogu duygusal degil inanin.

1-Mourinho artik biraz farkli. Special one artik ilginc bir dinginlik icinde. Ferguson'un olmamasi ortami yumusatmis herhalde.Ama futbol zekasina her zaman guvendigim bir adam, cok iyi bir kadrosu var. Chelsea'yi kosmadan mucadele etmeden yenemezsiniz. Orta saha ve defans 10.000 metrelerin ustune cikmadikca bu turu gecemeyiz.

2-Popularite acisindan bana gore Barca, PSG, MANU, MANCity kuralarindan da ustun bir kura oldu. Mancity ile oynamak istemem, illaki senden bir fazla atiyorlar ve rezil ediyorlar. MANU duzelecektir o gunlerde daha iyi olacaktir, PSG belki bir nebze daha insani bir kura olurdu, Ibrahimovic'te insan Tiago Silva'da sakatlik var, ayrilik var :) Barca'yi zaten dusmanimiza tavsiye etmiyoruz.Ama oncelikli konu su, Dunya basini EPL i takip ediyor dolayisi ile Mounrinho'yu. DROGBA ve SNEIJDER'in Bridge'e cikmasi bile basli basina bir hikaye.

3-Mancini : Ingiltere'de sampiyon olmus bir TD dir. Cok populer bir adamdir. Galatasaray ve Mancini markalari bir arada bu sahnede yer alacak. Mancini'nin dunyadaki her takimdan futbolcu transfer etme sansi vardir. Reklamin iyisi kotusu yok, muthis bir PR olayi bu.Manchester City , Manchester United, Chelsea ve Arsenal ulkenin seksi futbol oynayan futbol devleri (Basgana selam) ,dunyada bu maci milyonlarca insan seyredecek.

4-Eleme sansimiz sorulursa acik ve net sekilde ifade edeyim, 0 SIFIR. Takimima inanmadigim icin degil, istatistikler var. Sag bek sol bek , kanatlar ve forvetteki verimsizlikle Chelsea'nin karsisinda isimiz Aydin'in oyuna girmesi ile cozulecekse, isimiz tutmaz. Cok kosan bir orta saha ile belki bir nebze direnebiliriz diye dusunuyorum.

Ivanovic, Cahill, Oscar,Azpilicueta,Lampard, Ramires,Obi Mikel, Essien gibi 8 tane kosan isiran adami var sende sadece MELO. Fark burada yatiyor. Chelsea Barca gibi tiki taka futbolu oynamiyor, yoruyor, kaciriyor ama sonunda atiyor.

Takimin sag bekinin yedegi Ashley Cole daha fazla aciklamaya gerek yok sanirim.

HAZARD buyuk bir yetenek oynarsa etkili olacaktir.

Juan MATA'yi satacaklar sanirim ama yerine daha buyuk fenalik geliyor.

Genc André Schürrle ve Kevin De Bruyne'u saymiyorum.

Ha bizim avantajimiz yok mu tabi ki var

They have TORRES we dont :) (Burak Yilmaz var diye siritanlar sussun, Burak bu maclari iyi oynayabilir :) )

Cok zor mac, abarti deyin isterseniz ama bana gore bu macin gucluk derecesi Kopenhag'in ustunde...

Herseyin hayirlisi... Biz de su devre arasi gelen sol bek sol acik ve Turk oyunculara bakacagiz artik.

KADRO SU AN BU:
Petr Čech
Branislav Ivanović
Ashley Cole
David Luiz
Michael Essien
Ramires
Frank Lampard
Fernando Torres
Juan Mata
Oscar
John Obi Mikel
Victor Moses
André Schürrle
Kevin De Bruyne
Marco van Ginkel
Eden Hazard
Demba Ba
Willian
Mark Schwarzer
Gary Cahill
John Terry
Sam Hutchinson
César Azpilicueta
Samuel Eto'o
Ryan Bertrand
Henrique Hilário
Jamal Blackman
TRUST GALATASARAY
MGC

Mehmet Gurdal Cetin

Post by Mehmet Gurdal Cetin »

Haftasonu ve Carsamba Chelsea Liverpool ve Southampton Chelsea maclarini izledim.

Su durumda Chelsea'yi elememiz mumkun degil. Ama onlara iyi bir oyun sunmamiz mumkun. Belki turun bir ayaginda.

Lampard ve Ivanovic sakatliklari bizim icin sevindirici. Cok iddiali yaziyorum Oscar sakatlanirsa tur sansimiz % 30 lara cikar.

Essien ve Melo esdeger guclerde, Melo Essien (ocak ayinda satilmazsa ) ile basa cikabilir. Buyuk ihtimal Ramirez,Essien,Oscar,Mikel Willian beslisinden cikacak bir orta sahaya karsi mucadele edecegiz. Ama Hazard'i seviyor ve oynatmak istiyor, Ramirez'i kesebilir ve Torres ilk 11 baslayabilir. Ben Mourinho'nun Istanbul'da tek santrafor Torres ile baslayacagini saniyorum. Ama yine gorunen o ki zor maclarda son gunlerdeki favorisi Etoo.

Adam takimla istedigi gibi oynayabiliyor. Her yerde alternatifi var.

Aydin ve Ceyhun'a karsi ne yapacagina da Mourinho dusunsun artik :)
TRUST GALATASARAY
MGC

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Senelerdir yabanci oyuncu, TD getirdiler, milli takimlari ayni tas ayni hamam. Chelsea'nin eksik tarafi bu, temelinde tahta bacak olmalari, cimentolasmis zihniyet, kendini bilmem ne zannetmek...bunlar halen kendilerini futbolunun Mekke'si zannediyorlar.

GS'in eksik tarafi yönetimi, herseyin para ile cözume kavusacagini benimsemis bir zihniyet. Mac öncesi leylek veya kurumsal baskan bir konusma yapip parayi basacak, bu kesin. 2014 konusmasini dinlediniz mi bilmiyorum, ben okudum....ne diyor bu adam diye dusundum, aslinda buyuk bir hic...konustuklari hava civa. 2014 de ne yapacagini anlamis varsa ciksin aciklasin. Saygi ve sevgi kelimeleri agzina yakismiyor, sahsi, durusu guven vermiyor. Ben ne edeyim böyle bir baskani. Kendimi siyasate bulasmis gibi hissediyorum.

GS'in sansi yuzde kac bilmiyorum ama aldiklari neticelere bakarsaniz, MGC'nin dedigi kadar degil kanimca, daha fazla olmasi lazim, aksi taktirde Basel kadar olamadilar diyecegim.

Tekrar herkese hayirli ugurlu saglik dolu bir yil diliyorum.

Post Reply