STSL 28: G.Saray : F.Bahce 1:0 (Snijder)

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Hasan Tezcan
Site Admin

STSL 28: G.Saray : F.Bahce 1:0 (Snijder)

Post by Hasan Tezcan »

Kurumsalim bos durmamis, mac ile alakali cimbizlama.

"Futbolcuların moralleri çok iyi, kendi aralarında şakalaşıyorlardı. Florya'da şu anda ambians çok iyi, yurt dışından da bazı kanallar geldi ve çekim yaptı. Galatasaray'da derbi maçlardan önce her zaman böyle bir ambians vardır, savaşan giden bir takım gibiyiz. Muhakkak kazanmamız gereken bir maç, Şampiyonlar Ligi hedefimizi gerçekleştirmek için buna mecburuz. Futbolcularımızın moral ve motivasyonu üst seviyede, onlara güveniyoruz?"

"Telles ve Hajrovic hocamızın çok beğendiği bir oyuncu, Ontivero da hocamızın çok değer verdiği ve 'bunu kaçırmayalım' dediği bir oyuncu. Yerli oyuncular için de, Mancini'nin oyuncuları var. Hocamızın şu anda deneme yanılma senesi ve bir anlamda biz de bunun bedelini ödüyoruz. Ben şu anda sabırlı davranmaya çalışıyorum. Hocamız şu anda her şeyi deneyecek ve önümüzdeki sezondan önce bize bir rapor vererek; kimlerin gideceğini ve kimlerin kiralanacağını söyleyecek"

"Bu federasyondan memnun olmadığımı ilk geldiğimiz günden beri hep söyledim. Lehimize hiçbir karar almadı. Aldığı tüm kararlar Galatasaray'ın şampiyonluğunu önlemeye yönelik stratejik kararlar. Son derece taraf tutan, uzun vadede Galatasaray'a hiçbir zaman destek ve yardımda bulunmayı düşünmeyen bir TFF var."

iki yuzlu...ayrica beden lehine karar versin ki, dogru adil kararlar almasi gerekiyor.

ve son olarak, revisionism (utan be adam).

"Ben kimseye haksızlık etmek istemem, Fatih hocayla çok iyi 2 dönem geçirdik ama bir yorgunluk vardı. İki yıllık bir şampiyonluk didişme takım ve teknik heyet arasında bir yorgunluk vardı. Fatih Terim görevden ayrılırken 8 puan kaybetmiştik, şu anda 10 puan gerideyiz. Bana göre bir farklılık yok. Şampiyonlar Ligi'nde Real Madrid'den 6 gol yemiştik, bazı şeyler çok çabuk unutuluyor."

ve benden son olarak 'yerim ben senin kiyaslandirmani'.

Yakismiyorsunuz.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: STSL 28: G.Saray : F.Bahce 1:0 (Snijder)

Post by Cengiz Akgun »

IkI maglubiyet iki beraberlik. BJK alir. Antalya ve Rize bir pijlik yaparsa sampiyonuz. Emre pisligini Melo pisligi ile temizlemisiz. Selcuk fena yuhalanmis. Hamit ise agziniza layik tursu olmus. Ben sapsari bir hiyar oldum yenilecek kivama geldim. GS'a attigim kazik kulaklarindan cikti. Bana kadar iyi baiyorlar ve aldigim milyonlarca avro da cebime kaliyor. Var mi tursu suyu istiyen diyormus.

Sapsal Aysal bir cocuk daha yapsam mi kari genc diye dusunuyormus. Bidon ise beni Avrupadan isteyen yok. Varil olarak Turkiyedeki kariyerime devam etmek istiyorum demis. Mancini hicbir yere gitmem buradaki rahatligi tepmek enayilik olur diyormus. Aziz Hindistana gidecem diye tutturmus. Yuzbin FB'li ile gidecem "Gandi biz geldik" demeden hapse girmem diye bagiriyormus.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

"Felipe Melo'nun hareketine çok üzüldüm. G.Saray, Beşiktaş'ın Nouma kararını örnek almalı.. Beşiktaş'ın Nouma'ya yaptığını, G.Saray da Melo'ya yapmalı.."

Minimum kredibiletisi olan TTF Baskani boyle bir aciklama yapsaydi, defalarca saha icinde aleni kufur eden, oyunculari ve hakemleri tehdit eden, irkci soylemlerde bulunan oyuncu(lara) ceza verilemeyen bir ortamda bu icerikte bir tavsiyenin ne kadar inandirici ve samimi oldugu tartisilirdi.

Daha haftalar once olayin icinde olan GS’li oyuncuya macin hakemi tarafindan aleni kufur edildi, uc maymunu oynadiniz. Boylesine piskin, arsiz, yuzsuz, nursuz, ugursuz, sinsi birinin TFF Baskani koltugunu isgal etmesinin izahi yoktur.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Cam yarmasini bos verin. Melo'yu bokum kadar sevmem. Yaptigi hareketi gordum. Dilini cikarmis seyini cikarmamis. Bunun yaninda Emre denen soytarinin attigi tirpan da ortada. FB'li zavallilar. Senelerdir SS' de dovup yolladiklari GS'i unutup simdi magdurlari oynamislar. Gazaetler ise icler acisi. Ne bok yazacaklarini sasirmislar. Hakem elinden geleni yapmis. Ridvan'a koca bir yuh. Ulan artik bu kadar taraftarlik olmaz. Hakem icin neler soyledi yuzde bir futbol programinda. Once kendi evinin onunu temizleyecen Ridvan. Ondan sonra rakip ve hakem hakkinda konus. Iki tam sari kart ile kudurmus gibi saga sola saldiran Emre'yi derdest etmis hakem. SS yapabilir miydi? Yapamazdi. Simdi basinin derdi Selcuk olayini desmek. Olur ya bakarsin tutar. Ha bu saatten sonra av avlanmis tav tavlanmis. FB'yi yenseler ne olacak yenmeseler ne olacak. Arada 10 puan var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan' nin kulaklarini cinlatarak http://www.goal.com ' dan alinti yapiyorum.
Yigidi oldurelim ama hakkini verelim, tasi gedigine oturtmus.
Kullandigi kelimeler icerisinden begendiklerimi koyultuyorum.

"1905 Galatasaraylı Yönetici ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen "Galatasaray'da Yılın Sporcusu Ödülü" töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şükrü Ergün, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'e tepki gösterdi.

Demirören'in katıldığı bir televizyon programında, Felipe Melo'nun, Galatasaray Kulübü tarafından cezalandırılması gerektiği yönünde yaptığı açıklamaların hatırlatılması üzerine Ergün, şunları söyledi:

"Federasyon başkanımız maalesef abesle iştigal etmektedir. Daha önce rahmetli başkanımız Özhan Canaydın'ı bize örnek göstermek gibi bir şaşkınlık içine düşmüş ve çizmeyi aşan beyanlarda da bulunmuştur. Dün de Melo'nun gönderilmesini, ona ceza vermemizi bize tavsiye etmiş, gereğinin yapılmasını istemiştir. Aslına bakarsanız, hakemine tüküren, rakip takımın teknik kadrosuna alenen küfreden oyuncuyu görmezden gelen, Türk futbolunun çökmesi ve uluslararası arenada Türkiye'nin çok kötü durumlara düşmesi pahasına şike sürecinin üzerini kapatan Yıldırım Demirören'den bizim alacak hiçbir tavsiyemiz yok."

"DEMİRÖREN, ETİK KONUSUNDA KONUŞACAK EN SON KİŞİDİR"

"Yıldırım Demirören, sportif etik konusunda konuşacak en son kişidir" ifadesini kullanan Ergün, "Aslında gereğini yapması gereken kişi kendisidir. Bir an önce gereğini yapması ve istifa edip, o koltuğu, layığıyla dolduracak birine bırakması lazımdır. Kendisi federasyon başkanı gibi değil, bir kulüp başkanı gibi davranmakta ama daha önce görev yaptığı kulübün başkanı gibi değil. Bilmem anlatabildim mi?" şeklinde konuştu.

Şükrü Ergün, Fenerbahçe derbisi sonrası devam eden tartışmalarla ilgili olarak, "Her derbide olmadığı iddia edilen bazı olaylar gündeme fazlasıyla getirilerek, haklı galibiyetimizin üzeri kapatılmak istendi ama biz bu oyuna gelmeyiz" ifadelerini kullandı.

NOT: Yukaridaki alti cizili tanimlari, mevcut yonetimin hatalarini elestirmek icin ayni icerikte kullanabilirsiniz. Sadece Elma "Cilek" ile Armut ayrimini yapmak icin Sukru Ergun'nun aciklamalarini buraya kopyaladim.

13 Nisan gunu Olagan Mali Kurul bayagi hareketli gececek. Diger basliktan yorumlara ve konuya devam edelim.
"Adnan Sezgin'in attığı her imzanın altına ben imzamı atarım. Bu mesleği en iyi bilen adam." ADNAN POLAT

"Biri, vişneye çalan koyuca tatlı bir kırmızı, öteki de, içinde turuncudan iz taşıyan tok bir sarı."

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan suskun, Sukru ise kirk yilda bir ise arayacak seyler soylemis. Karsisinda cam yarmasi olunca elbette kolay bu sekilde seyleri soylemek. Acaba bu laflari Aysal mi soyletti ona? Malum TFF baskanina klup baskani olarak bu laflari soylemek icin su tekerlemeden esinlenmek lazim (bunu 1940'larda Aziz Nesin soylemis).

Halk Partisi tüzük ister
Demokratlar yüzük ister
Söylenecek söz çok ama
Söylemeye buzuk ister.

Bunu soyle cevirelim.

TFF iyi bir tüzük ister
Klupler ise yüzük ister
Söylenecek söz çok ama
Söylemeye buzuk ister
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Hasan yazilabilecek herseyi samimiyetle dille getiriyor, paylasiyor. GS’a bu kadar bagli olacaksiniz, siteye bu kadar zaman - herhalde 15 sene olmustur aktif hale geleli - ve emek harcayip yazilanlari kaleme alacaksiniz, bu pek kolay is degil. Ben yapamazdim.

Argumanlarinin, elestiri konularinin ne yazik ki cogu dogru. 2013 senesinde yapilan yonetim degisikligini kimse anlayamadi. Ben oy kullanmaya dahi gitmedim. Duzgun isleyen yada isledigini dusundugumuz bir sistemi niye bastan asagi degistirme ihtiyaci duydu? Bir cok kisi yapilan aciklamalar sonrasi tatmin olmadi.

Benim kabul edemedigim husus, Unal Aysal’a ve yonetime yapilan elestirilerde kullanilan sifatlarin/ tanimlamalarin, Turkiye’de Spor Endustrisi icinde yer isgal eden bir dizi ahlak yoksunu icin kullanilan sifatlar/tanimlamalar ile ayni duzemlede/ yatayda kesismesi.

Ornek: YD’e ve Unal Aysal’a “tutarsiz” sifati kullandiginiz zaman bu tanimin icerigini yatayda degil dikeyde degerlendirmek lazim. 1 den 10 bir skala olsa, “ tutarsiz” tanimi icin YD 9 ise, Unal Aysal 1 yada 2 alir.

Olagan Mali Kurul’da bircok konu tartisilacak, tartisilmasina firsat saglayacak. Ben yapici gececegini tahmin ediyorum. 13 Nisan'a kadar bende "mute" moduna geciyorum. Onumuzdeki hafta Nisan 2013 Olagan Mali Kurul basligi altinda yazilara devam edelim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:Hasan yazilabilecek herseyi samimiyetle dille getiriyor, paylasiyor. GS’a bu kadar bagli olacaksiniz, siteye bu kadar zaman - herhalde 15 sene olmustur aktif hale geleli - ve emek harcayip yazilanlari kaleme alacaksiniz, bu pek kolay is degil. Ben yapamazdim.
...Duzgun isleyen yada isledigini dusundugumuz bir sistemi niye bastan asagi degistirme ihtiyaci duydu? Bir cok kisi yapilan aciklamalar sonrasi tatmin olmadi.
Hasan hicbir zaman takdir edilmedi Aksine o ve burada GS'i elestrirenler GS dusmani olarak goruldu. Kalkip bir iki vela deli vela akillinin lafi ile sitenin kapatlmasi icin resmi sekilde tehdit aldi. GS adini kullanmak ile menfaat sagladigi iddiasi ile suclandi. O siralada halbuki ultrazirzoplar forma basip flama satip GS'in gelirlerine ortak olmuslardi.

Hasan biraz fazla Turkiyede cikan spor basini denen dandik yerlerden ortaya atilan laflara ve yazilara itibar ediyor. Elbette bugune kadar sadece GS'in basina degil Turkiyede her klubun basina gecenler zirvalamaktalar.

O duzgun islayen denilen seyin bozulmasindaki tek etken Aysal'in Terim onunde karizmasinin cizdirtmesidir. O yuzden Terim'e yakin gorduklerini Yonetim Kurulundan atti. Elbette herkesin baskani oldugu bir kurulda rahat calismasi icin kendisi ile uyusmayacagi kimselerle calismak istememesi hakki. Yalniz Aysal benim sandigimin disinda pek dirayetli biri olarak karsimiza cikmadi. Cilekti kirazdi diye topladigi ici gecmekte olan unluler klubun bir ciftlik olarak yonetildigini anlayinca Aysal'i parmaginda oynatmaya basladilar. Drogba kalkip 36 yasinda olup futbol hayatinin bitis donemine bakmadan prim pazarligi adinda posta koydu. O gunden beri dogru durust oynamiyor. Takimda yabancilar ile yerliler arasinda Lucescu doneminin son yilinda bas gosteren arazlarin ustune bile cikildi. Klupde ne futbolcuyu ne de TD ile ekibini dogru dusurt denetleyebilecek bir adam var. O yuzden bu yil heba edildigi gibi ortada duzeltme durtusu olmadigi icin gelecek senelerde kusku altinda gozukuyor. Aysal ipin ucunu kacirmis vaziyette. Terim'e karsi gosterilen kararlilik ne kadar dogru ise Drogba ve Snijder'in basini cektigi yabanci unlulerin hegomonyasi ve bunun karsinda Mancini basta olmak uzere Aysal'in dirayetsizligi had safhaya cikti. GS kotu bir sezon gecirmekte ve bunun da tek sorunlusu Aysal ve yonetimidir, Cikip bunun hesabi sorulamaz ise bu duzelmeyecgi gibi daha da kotuye gidecek.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Sidik yarisi, samimiyet ve kararlilik yok dediklerinde. Fotojenikten bahsediyorum.

Kurumsali zaten adam yerine koymuyorum, ve inanin cok zarar verdi bu kulube, her acidan. Ben yazacaklarimi yazdim. Kulup su an sahipsiz, birkac kisinin elinde. Önumuzde ki seneler icin umutsuzum, cunku birlik beraberligin, cogulculugun olmadigi yerde huzur olmaz. Insanlarin hor göruldugu, asagilandigi yerde ise kaos egemen olur.

GS'in 'elit' kesimine bir dur demenin zamani geldi artik diye dusunuyorum. En basta 'liselilerin' bu davaya sahip cikmalari gerekiyor. GS dingonun ahiri degil, saygi ve sevgi lutfen.

Not: FT'in gönderilis seklini hayatim boyunca unutmayacagim.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Hasan Tezcan wrote:Sidik yarisi, samimiyet ve kararlilik yok dediklerinde. Fotojenikten bahsediyorum.

Kurumsali zaten adam yerine koymuyorum, ve inanin cok zarar verdi bu kulube, her acidan. Ben yazacaklarimi yazdim. Kulup su an sahipsiz, birkac kisinin elinde. Önumuzde ki seneler icin umutsuzum, cunku birlik beraberligin, cogulculugun olmadigi yerde huzur olmaz. Insanlarin hor göruldugu, asagilandigi yerde ise kaos egemen olur.

GS'in 'elit' kesimine bir dur demenin zamani geldi artik diye dusunuyorum. En basta 'liselilerin' bu davaya sahip cikmalari gerekiyor. GS dingonun ahiri degil, saygi ve sevgi lutfen.

Not: FT'in gönderilis seklini hayatim boyunca unutmayacagim.
GS'in elit kesimi liseli olanlardan olusuyor. Elbette Anadolunun barindan cikip bursla okumuslar haric. GS'da her zaman elit kesim olacak ve ona dur demek icin yukarda yazdigim tekerlemedeki gibi buzuk ister. Kim diyecek dur diye? BU esyanin dogasina aykiri. Terim ben derim sandi ve nasil gitti gordun. Bence kasinmisti ama orasi baska. Bana dokunamazlar diye saniyordu bir ufurukte yolladilar attaya.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ersun aptal biri degil ama o da takmis kafaya Melo'yu. Ulan dilini cikarmis. Herif kopek taklidi yapan biri. Kufur etmemis. Sen once kuduz kopegini bir bagla bir. Yerdeki adamin kasiklarina basan kirarcasina tekme atan. Ondan sonra sira Melo'ya gelsin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Biricik

Post by Murat Biricik »

Cengiz Akgun wrote:
Murat Biricik wrote:Hasan yazilabilecek herseyi samimiyetle dille getiriyor, paylasiyor. GS’a bu kadar bagli olacaksiniz, siteye bu kadar zaman - herhalde 15 sene olmustur aktif hale geleli - ve emek harcayip yazilanlari kaleme alacaksiniz, bu pek kolay is degil. Ben yapamazdim.
...Duzgun isleyen yada isledigini dusundugumuz bir sistemi niye bastan asagi degistirme ihtiyaci duydu? Bir cok kisi yapilan aciklamalar sonrasi tatmin olmadi.
Hasan hicbir zaman takdir edilmedi Aksine o ve burada GS'i elestrirenler GS dusmani olarak goruldu. Kalkip bir iki vela deli vela akillinin lafi ile sitenin kapatlmasi icin resmi sekilde tehdit aldi. GS adini kullanmak ile menfaat sagladigi iddiasi ile suclandi. O siralada halbuki ultrazirzoplar forma basip flama satip GS'in gelirlerine ortak olmuslardi.

Hasan biraz fazla Turkiyede cikan spor basini denen dandik yerlerden ortaya atilan laflara ve yazilara itibar ediyor. Elbette bugune kadar sadece GS'in basina degil Turkiyede her klubun basina gecenler zirvalamaktalar.
Sitenin kapatilmasi konusu ile ilgili; “mefaat saglamak” iddiasi icin burada yazan hemen herkesin zerre kadar ne suphesi ne de kuskusu vardir. Sitenin ne amacla kuruldugu neye hizmet ettigi acik. Bu konuda fazla yazmaga luzum dahi gormuyorum.

Gelelim GS’i elestirenler vs GS dusmani konusuna. Burada temel problem elestirme degil, elestirinin iceriginin ve kullanilan sifatlarin, yapilan yakistirma yada kiyaslamalarin zaman zaman rayindan hatta sirazesinden cikmasi ile ilgili.

GS Spor Klubu Baskanlarindan gorev aldiklari donemde Rahmetli Canaydin, Adnan Polat, Unal Aysal icin elestiri yapilmiyor demek abesle istigaldir. Bu yapilmiyor derseniz Vay Halimize! Sadece Adnan Ozturk’un 2013 secimleri sonrasi Unal Aysal icin yaptigi elestirileri Turkiye’de hangi klup kongre yapisi dinleyeyip, tartisip, yorumlayabilecek huzura sahip?

Mali Kurul’a gidip yorumlari paylasacagim. Yarina kadar biraz sukunete ihtiyacimiz var. Yonetim Sorunlari/Cozum Onerileri/Beklentiler iceriginde bir baslik daha uygun olacak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bekliyoruz. Uzunca. Ve ilk elden basinda carpitmaya ugramayan yorumun icin simdiden tesekkurler.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Murat Biricik wrote:
Cengiz Akgun wrote: Mali Kurul’a gidip yorumlari paylasacagim. Yarina kadar biraz sukunete ihtiyacimiz var. Yonetim Sorunlari/Cozum Onerileri/Beklentiler iceriginde bir baslik daha uygun olacak.
Herhalde ben yanlis anladim. Yorumlari paylasacagim demisti ama Murat Biricik'ten bir ses yok. Belki de paylasacak bir sey yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply