Super Kupa FB'nin

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Nezih Gunal

Super Kupa FB'nin

Post by Nezih Gunal »

Galatasaray- Fenerbahçe
25 Ağustos 2014 saat 20.30
Stat Manisa
Tv: ATV
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Re: Super Kupa

Post by Hasan Tezcan »

30. dakika, ne oldu diye sormayin :-D GS 'anadolu' takim gibi 11 kisi defansda, kontrollu top oynuyor...diyelim.

Bu dakikaya kadar macta siritan oyuncular Yasin, Burak ve Selcuk. Olcan'in varligi yoklugu belli degil. Chedjou, Semih, Telles, Veysel ve Muslera'ya cok is dusuyor. Idare edenler dedigim gibi Olcan, Melo ve bilhassa superstar Sneijder.

Arkadarlar bu tarz oyun avrupada gecerli ama TR de biraz fazla luks...gerci avrupa'da da pek is yapmaz.

Gelen gideni aratmiyor :-D
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

FB daha iyi gozukuyor. GS yari sahasindan cikamiyor. Bu Selcuk bazen cok kotu. Bugun ceza sahasi onunde bile 10m oteye pas veremeyip kaptirtiyor. Gol yedittecek sersem.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ikinci yariyi kesilmeler yuzunden dogru durust seyredemedim. Sahada iki deve dilaver var. Bizimkisi FB'ninkini rahatsiz bile edemedi. Hava sicak diyorlar. Kupa FB'nin hakki. Onlar daha cok istiyorlat. Is uzatmalara kaldi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ikinci yariyi kesilmeler yuzunden dogru durust seyredemedim. Sahada iki deve dilaver var. Bizimkisi FB'ninkini rahatsiz bile edemedi. Hava sicak diyorlar. Kupa FB'nin hakki. Onlar daha cok istiyorlat. Is uzatmalara kaldi. Oradan da penaltilara. FB uzandigi kupayi aptalca verir mi? Deve Dilaver penalti kurtarir. Yine kahraman olabilir.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Defans yapmaya o kadar odaklanmislar ki, ataga kalkacak halleri yok. Kanat oyunu diye birsey yok zaten...penaltilara kaldi.

Kupa organizasyonu bu TFF'a yakisir oldu. 'Seref' tribunde GS'li yönetici gördunuz mu, ben görmedim. Mahmut Uslu bas kösede, protokol geregi...ey gidi ey Turk futbolu kimlere kalmis :-)

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Cam yarmasi kurdurdu bu mac, yuksek atlama rekoru kirdi :-D

Neyse, kurumsalim 'insert a coin'...haydi transfer yapalim.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Dibine kadar haklari idi. Aldilar. Ulan o Yekta ve sebelek Selcuk'un attigi o penaltidan daha guzelini atmazsam (gol olur olmaz) bu gobegimle o cimenleri yerim. Bunlar futbolcu degil oduncu. Sezar efendinin cok isi var. Allah biliyor ya Su Melo'yu hic sevemedim. Attigi penaltiyi da goremedim. Kesildi. Bu adami niye geri getirdiler bilmiyorum. Tam bir sahtekar pezevenk.

Simdi gordum o da disari atmis. Sabri'nin gunahi neydi? GS da oynayan uc futbolcu ( biri de kaptan ustelik) topu penaltida kaleye tutturamiyorsa kapatin o klubu be. Bugun su oynadiklari oyun yuz karasidir. Aysal icin ciksin emi. Sen de buyuk bir sahtekar ciktin.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Murat Fahrioglu

Re: Super Kupa FB'nin

Post by Murat Fahrioglu »

Daha once de yazdigim gibi takimin hicbir mevkisinde dogru adam yok. Burak macin en cok faul yapan adami, kaleyi bulan sutu yok ve tek forvetimiz! Bakin disari alip yerine koyacagimiz alternatif yok. Sag bek yok, sol bek Telles cok kotuydu Gokhan o bolgeyi otoyola cevirdi. Hamle olarak oraya Hakan Balta'yi aldik :shock:

Kisacasi takimda iyi olan tek sey Muslera o da digerlerinin aciklarini kapatmaya calismaktan perisan oldu. Adam 2 tane penalti kurtardi, bizimkiler penaltiyi Manisa ormanlarina gonderdiler.

Mac zaten Fenerin hakkiydi cok gol kacirdilar, ama takimin ilk iki penalticisi Selcuk ve Melo inanilmazi basardilar.

Pozisyonumuz yok denecek kadar az, kabiz bir futbol. Hatalar zinciri her mac devam ediyor. Bu saatten sonra alacak adam da bulamazlar. Avrupalilar zaten kupa maclarinda oynadigi icin almak sacmalik olur. Turk oyuncular el yakiyor. Guney Amerika'lilar da kapali kutu. Zaten bir mok alacagimiz da yok. Laf yapip bizi kandiriyorlar.

Cok uzun bir sene olacak, sampiyonlar liginde kim cikarsa ciksin bizi 6 macta da madara edecekler. Ligin de ilk 6 haftasina bakin puan bile alamayabiliriz ve 6. hafta da Fener bizi bir guzel benzetir. Bu takimda umut bile yok. Yuzumuze baka baka da alay ediyorlar 2 transfer daha yapacagiz diye. Trabzon gibi 20 adam alsak ne yazar. Muslera disinda sakatlaninca amman yandik diyecegimiz adam bile yok, boyle takim mi olur.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Boyle parasi var diye secilen baskan olursa boyle de takim olur. Ayip denen bir sey var. Klubun parasini hat virulent Harman savurdu zampara herif. Utanmiyor da ben is adamiyim filan demeye.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

FA'nin yazisindan kopardim (kendisini hic sevmem bu ara)

"O kadar ‘’Negatif’’ bir yönetim var ki, onların ruh hali takıma yansıyor."

Taraftara da yansiyor diye eklemek istiyorum. GS taraftarlarinin (diyebilirmiyiz acaba) mac esnasinda yaptiklarini biraz da buna bagliyorum. Kurumsal Aysal ile bu kadar, öteye gitmez, gitmeyecek, inancim bu.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bekledigim aciklama geldi, ama nereden, bravo TS'a. Kurumsal ve ekibi rol oyunu oynamaya devam etsin...cek ulan takimi ligden...sIkarsa. Cam yarmasinin Melo'ya kurtaris sonrasi yaptigini icinize sindrebiliyorsun vay sizin halinize, kisiliginize...reziller.

Tam 1 gun bekledim, aciklama TS'dan geldi...ulan siz varya siz.

http://www.sabah.com.tr/Spor/Futbol/201 ... kane-tepki

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Turkiyede futbol izlemek azap oldu. Adamlar savasa gider gibi maca gidiyorlar. Yoneticiler ise bu olaylari korukluyor. Tipik bir ucuncu dunya ulkesiyiz. Bu kadar yabanci maddenin atildigi baska Avrupa ulkesi varmi? Futbola harcanan paraya yazik. Oynananda futbol degil zaten. Iki takimida ucuncu lige yollasinlar, taraftarlarida stada sokmasinlar bir kac yil. AYI volkanin soyldeigi sokak kopegi tarifi basta kendisi olmak uzere stadda o maddeleri atan butun taraftarlar (?) icin gecerli. Maci izlemek icin ayirdigim zamana acidim.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Kamuoyuna

Manisa’da oynanan ve Soma kurbanlarının yakınlarına yardım gibi “insani” bir amaç doğrultusunda yapılan maç sırasında ve sonrasında; rakip takımın bir oyuncusunun, hiçbir “insani” değerle bağdaşmayan eylem ve söylemleri nedeniyle, TFF Disiplin Talimatı uyarınca cezalandırılması amacıyla, Galatasaray Spor Kulübü Hukuk Kurulu, olağanüstü toplanarak, “şikayet başvurusu”yla ilgili dosyanın hazırlığına başlamıştır.
Suç kanıtlarıyla ilgili görüntü ve ses kayıtlarını da içeren dosyanın tamamlanmasıyla birlikte, TFF’nin yetkili kurullarına, söz konusu kişinin, yürürlükteki disiplin ve ceza yönetmeliklerine göre en ağır şekilde cezalandırılması için derhal başvurulacak ve kamuoyu gelişmelerden sürekli olarak haberdar edilecektir.
Galatasaray Spor Kulübü
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Buna ancak şöyle cevap verilir; 'dinsizin hakkından imansIz gelir'. Bu ülkede insan hakkını arayabilseydi, buralara gelmiş olmazdık.

Açıklamayı yeterli bulmuyorum, ve kendilerine yakıştırıyorum :-) Susarsan seni bu hale getirirler işte, yamulturlar. GS'a yakışmıyorsunuz, çekip gidin artık.

Post Reply