Super Kupa FB'nin

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Cengiz Akgun
Moderator

Re: Super Kupa FB'nin

Post by Cengiz Akgun »

Yahu herif super kupa macini seyretmeye gelmiyor. Izmirde Manisaya gitmeden once laf olsun diye ugramis sonra cekip buldumcuk oglu ve Despina ile Yunan adasina gitmis kart pezevenk. Fb'li deve dilavere gelince. Bugun gotu uc bucuk atmaya baslamis. Ben o penaltiyi canli izleyemedim. Kesildi. Soylenene bakilirsa Melo'nun sirtina binmeye kalkmis. Ama iddia ediyor ben sevincten arkadaslarima kosarken onumu kesti diyor. Melo yapar boyle seyler yapmaz degil. Hakemin gozunun onunde olan seyler. Msctan sonra soylediklerinin savunmasi yok ayni bu yenilgide GS'dakilerin payi olanlar gibi. Birileri sen necisin ulan baskan degil mi? Senin kupa macinda olmayip Yunnan adasinda isin ne. Mac oynansin ondan sonra cehenemin kore dibine git diyecek adam yok mu? Bak sikeciye stada sokmuyorlar nerdeyse bacadan girecek.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Deve Dilaveri bilmedikleri icin ayni demisler. Mahmut Aziz ve Volkan okusun.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/futb ... zetme.html
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Utanmadan bir de yalan soyluyor onume cikti diye. Orospudan beter. Nasil oluyor da hakem Melo'ya sari kart cikariyor. Direk kirmizi kart Ayi Dilavere. Nerde o agzi ishal olmus gibi mac boyu konusan Doberman? Gormemis mi?

http://metro.co.uk/2014/08/26/felipe-me ... d-4846105/
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Aysal ve Yıldırım cezalılar . Maca gidemezler.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Nezih Gunal wrote:Aysal ve Yıldırım cezalılar . Maca gidemezler.
Bunu bilmiyordum. Bizim kart ne zaman ve neden ceza aldi. Zaten cezali olmasa da pek maca filan gitmiyor. Milliyetteki orospu cocuklari Izmirde takimla yemek yedi arkasindan Yunan adasina tatile gitti diye beni gaza getirdiler. Okumamak lazim. Oburu malum. Adam olsalar bir daha hayat boyu stada girmemesi lazim mikrobun.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kurumsal cezali evet, nedenini hatirlamiyorum ama önemi yok zaten.

- Sedat Dogan dönus yok demis :-D Yoruldu galiba.

- Basariya endeksli kurumsalim, acaba diyorum, 5. hafta da olasi bir basarisizlik neticesinde Cesare Prandelli'yi gönderir mi (tazminat vererek tabii). Olabilir, gelecek isim, adim gibi biliyorum, MD olacak. Oh ne iyi iste diyenler olacak aranizda :-)

- 'Game over. Insert a coin' cumlesini cok okuduk gecmiste, ama simdi ne olacak. Transfer icin temasa gecmisler...

- Alex Telles'in tahti sallaniyor, Balta onu kesmis (en komik durum bu iste). Böylelikle 2013-2014 devre arasinda yapilmis transferlerin tamami fos cikmis olacak, 25 milyon euro bonservis bedeli. Ekonomik hesap yapanlar icin söyluyorum.

FT'e tuh kaka dediniz ama adamin 'kirintilari' ha öyle ha böyle kiralanip gönderiliyor. Bugun ziyan ciddi boyutta ama cit yok. Eboue'dan faydalanip gönderecegine hava para vererek kurtulma da ziyan mesela. Dany öyle...bu yönetimi ibra edenler dusunsun, her haliyle bir ukubet. Icinde olanla utansin, aslinda hepsi mahkemelik bana sorarsaniz.

...adamlar simdi cikmis transfer yapma pesinde, ama yapmasinlar GS mevcut yönetici kadrosu ile cöpe atacak parasi yok.

Camia olarak hak ediyoruz. Kongre uyeleri butun bunlara göz yumurak suc ortagi oluyor.

Bursa'dan beraberlik cikarsa sevinsinler.

Son olarak, onu oralara getirenler, yapilanlara göz yumanlar utansin...
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Murat Fahrioglu

Post by Murat Fahrioglu »

Takim her hazirlik macinda dokuluyordu, 3. lig takimlarina karsi bile, ve bunu goren mahalledeki cocuklar bile transfer takviyesi lazim diyordu. 2 aydir bizi oyaliyorlar, bugun 37. kez takima forvet, stoper ve sag bek alinmasi uzere harekete gecildi yaziyor gazeteler. Bir isi yapacaksan harekete gecersin ve bu birinci defasinda olur 37. defada degil. Albayrak'a yapilan da gercekten cok ayip!

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Su macin oncesine, sonrasina bakiyorum da komedi hakikaten. Bizim baskan iyi niyetli bir aciklamada bulunuyor, Uslu da ters bir cevapla ortami geriyor.Bir haftadir iki kulup adeta aciklama savasi yapiyor.

Demiroren'i dinledim, adam hakli kardesim. Her turlu imkan yaratilmis, bir de kulupler ayak uydurabilse ligin marka degeri tavan yapacak. Ona gore yabanci futbolcular Turk futbolunun onundeki en buyuk engel. Ama 5 kusur yillik anlasma yaptigi ve cok guvendigi futbol direktoru Terim yabanci kisitlamasina karsi.Komedi...

Belki de ligin marka degerinin artmasi icin gereken en onemli seylerden biri iyi yabanci oyuncular. Kisitlayin yabanci oyuncu sayisini, kalalim biz bize. Tarik'a 6 milyon Euro istesinler. Cikin bir arastirin, Tarik icin 6 milyon Euro bonservis bedeli odeyecek bir Avrupa kulubu bulursaniz haber verin.

Bizim kulup de garip. Cok iyi bir stoper ve forvete ihtiyacimiz var, lig basliyor ne stoper var ne forvet. Gecen sene bizi Wesley tasidi, bakalim bu sene ne olacak?
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Bizim Hakan Calhanoglu'na ihtiyacimiz vardi ama almadilar, simdi kici kiriklara para versinler bakalim (sanirim Hakan 10 milyon euro'ya Leverkusen'e gitti). Orta sahada ciddi bir belirsizlik var, Selcuk ve digerlerine guvenim yok benim. Hele bu oyun sisteminde cok zor gözukuyor.

Cemal Savas

Post by Cemal Savas »

Sanirim Xabi Alonso Bayern'e gidiyor. Konusulan bonservis ucreti $10M Euro felan. Bizim o paraya aldiklarimiza bakin. Aslinda bir gercek var. Turk futbolu pazari olmayan bir lig. Gelecek adamlar nazla ve extra parayla geliyorlar. Buraya gelince, tembel, profosyennelkten uzak bu ortama uyup, yatarak para aliyorlar. Onlara bu parayi baska ulkelerin takimlari vermeyecegini bildiklerinden gitmekte istemiyorlar. Getirmek bir dert, yollamak daha buyuk bir dert.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Kultur ile alakali bir durum. Kötu örnek oluyoruz, medyasi, seyircisi ile.

'Zor kurtuluyoruz' derken sanirim hatali davraniyoruz. Eboue ve Dany örnekleri var mesela, daha önce Riera...ne vardi bu oyuncularda? Sen bir oyuncuyu bu sekilde, amatörce dislarsan verim alamazsin, satamazsin, elinde patlar. Aptallar bunun farkinda degiller, taraftarlara kalsa bu is her sene 3-4 yabanci oyuncu alinacak...sonu ekonomik acidan felaket tabii.

Al, aldigini icine sindirmeyi bilmelisin. Her oyuncunun pazari var, akilli ol biraz. Medya'ya malzeme verme.

Bunlarin hepsi mahkemelik bana sorarsaniz, onun icin bir daha ki mali kongrede ibra etmeyin bu insanlari, kendinize ve kulubunuze ihanet etmis oluyorsunuz.

Kurumsal gercenten bos insan, her haliyle. 1 sezon icinde takimi ne hale soktu (daha 5. haftaya gelmedik).

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Eboue ayakta duramiyordu. Danny gibi bir suru kazma var Turkiyede. Riera ise artik emekli olmustu. Bu adamlar kontrat yapmasini bilmiyorlar. Al iste Hamit tosun gibi yatti ve tikir tikir parasini aldi. RM'de bir sezon bile tutunamadi.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ben gene anlatamadim galiba. Oyuncun hakkinda ileri geri konusarak baskalarina malzeme vermis oluyorsun, pazari kuculuyor, neticede elinde patliyor...dedigim gibi aldigini icine sindireceksin...sunun surasinda 1-2 sene kalmis...alirken dusunseydin, öyle degil mi. Normalde mal sahibi böyle gibi davranmaz, ama bunlar miras yedi, görgusuz insanlar, ayrica bu isten anlamadiklari kesin.

Bir daha ki kongrede bunlari ibra etmeyin, hakli olarak, laf olsun diye degil. Dunyanin hicbir yerinde böyle bir yönetim ibra edilmez zaten, ya da ben bilmiyorum.

Post Reply