FB GS 1-0

Forum Galatasaray Spor Kulubu ve Turk sporu hakkinda ayrintili haberler, yorum ve analizler, ogretici arastirmalar ve diger onemli spor olaylari hakkinda bilgi akisini saglamak, yazilanlari saglikli bir yapi cercevesinde dunyadaki butun Galatasarayli arkadaslar ve diger sporseverler ile paylasmak amaciyla kurulmustur.

Moderator: Staff

Post Reply
Cengiz Akgun
Moderator

FB GS 1-0

Post by Cengiz Akgun »

Ne oluyor? Maci seyreden var mi? Ilk yari 0-0 bitmis.
Cengiz Akgun

"Asrın, yeni bir umdesi var, hak kapanındır
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye kavuk sallamayınca
Kürsi-i liyakat pezevenk, puşt olanındır.”
N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Re: FB GS 1-0

Post by Cengiz Akgun »

Ulan bir kere de o statdan basinizi egmeden cikin be.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Ulan ne bicim TD'luktur. Ne bicim futbolculuktur bu. Bu kadar beyinsizlik olur mu? Rakibin dort puan arkanda berberlik ile bile belki yaristan kopacak. Ustune deli danalar gibi saldiracagi belli ki galibiyet icin buyuk bir avantaj. Sen ne yapiyorsun. Iki pas bile yapamadan son dakikalarda maci kendi sahanda kabul ediyorsun. Adamlar bekleri ile beraber rahat rahat hucum ediyorlar. Adamlarina hucum ederken topu kaptirani yakarim deme. Rakip ataklari her zaman kalecilerinden basliyacak bunu yapamayanin zaten bu takimda yeri olamaz diye tembihleme. Yorulduklari anda kontra ile sonuca gidecegiz diyerek calistirma. Insan yenildiklere maclara bakar be. Gol bitirici adamlari yok. Kisisel beceri ile kalene geliyorlar. O yenilen golu Avrupada ikinci lig de yemiyorlar. Senin Arenada attigin gibi kalenin ust diregine lamba gibi assa Kuyt Wesley gibi amenna. Adam soldan ceza sahasina disardan paralel geliyor, Onunu bosaltip oylesine vuruyor ve attigi yerde kalecin var ama sinek avliyor. Evet defans adamin gorusunu biraz engellemis ama o gol yenir mi yahu 81'dakikada. Buna karsilik daha iyi pozisyonda sen atamiyorsun. Yazik ulan hepinize.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Adem Aygun

Post by Adem Aygun »

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı, Spor Toto Süper Lig’de 2014-2015 sezonu 23. hafta maçında Fenerbahçe’ye 1-0 mağlup oldu.

Fenerbehçe’nin golü 81. dakikada Dirk Kuyt’tan geldi.

Galatasaray aldığı bu mağlubiyet sonrasında 51 puanda kalarak Spor Toto Süper Lig'de liderliğini devam ettirdi.

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında 14 Mart 2015 Cumartesi günü saat 19.00’da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’da Başakşehir ile karşılaşacak.
TALİHİM YOK,BAHTİM SARI-KIRMIZI

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Cengiz Akgun wrote:Ne oluyor? Maci seyreden var mi? Ilk yari 0-0 bitmis.
Abi selam, macin bir bolumunu seyrettim. Seyrettigim bolumde FB daha istekli, daha hirsli oynadi.Tek kale oynadilar diyebilirim.Biz ise kazansak da olur kazanmasak da havasindaydik. Benim disaridan gordugum oydu. Butun atak denemelerimiz yanlis paslar ve/veya FB"li oyuncularin istahli savunmasiyla kesildi.Yakaladigimiz pozisyonlarda da gol atamadik.

Iki, uc pas yapip cikamiyoruz, hep boyle. Mehter futbolu. Gecen gun faal antrenorluk yapan bir arkadasim Bayern Munich'in antremaninda cekilmis bir klip paylasti. Ortada sican oynuyorlardi, topu nasil dolastiriyorlar inanamazsin, resmen cambaz adamlar. Ortadaki sican herhalde bas donmesi sonucu revire kaldirilmistir:) Ondan sonra da maclarda sen gozunu acip kapayincaya kadar kalende bitiyorlar.
Bu o video degil ama pas calismasina bir goz at:
https://www.youtube.com/watch?v=75y-uxmK_FM
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Once Melo, sonra Semih’in eksikliklerini cok hissettik. Hamit’in iyi topcu diye tanimlanmasini Bayern gunlerinden beri anlamis degillim. Balta’nin hem sari kart gormesine, hemde sakatlanmasina sebep olan pozisyonu gorenler ne demek istedigimi daha iyi anlarlar. Ingilizler o pasa “hospital pass” derler ve oglede oldu.

Yorumlari seyretmedim ama Volkan’nin sisirildigine eminim. Kurtardiklari toplar o seviyedeki bir kaleci icin normal. Yedigimiz golde Muslere bence hatali, tamam top onunde yere cartti ama klasina hic yakismadi.

Kadroda hazir defansif oyuncu azligi hocanin elini kolunu bagliyor. Gol atabilseydik geriye yaslanip durumu idare edemezdik. Olcan’in dustugu halleri gorenler ne demek istedigimi anlarlar. DNAmiz ileride oynamakda.

FBye gelince. Hatiraldigim Emre’nin serbes vurusu ve donen topu bos kaleye atilamamasi. Gerisi ayni Volkan’in kalesine gelen sutlar gibi sekmeden, hareketsiz, kalecinin gorusu acik toplar. Yedigimiz golde Chedjou azda olsa kalecinin gorusunu kapadi, sag ayigini cekti. Dedigim gibi Muslera’ya yakismadi.

Simdi enseyi karartmadan yapilacak Anadolu kluplerine ilerde basarak puan kaybetmemek.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Kalevi kapadigi yerden gol yiyorsa kaleciligini gozden gecirmesi lazim. Topun oraya atilacagini sezmis ve top da normal bir hiz ve yukseklikta geliyor. Elbette o sutu attiranda yenen gole ortak. Deve Dilaver ise Burak'in asirtmasinda caresizdi ama Burak o ustaligi yapamadi. Yasin zor vuruyor gozukse de yakin cekimde ona da rahat vurdurmuslar ama o Dilavere nisanladi. O duruma kirkta bir kere girebildigi icin acemiligi ortaya cikti.

Enseyi nasil karattmayacaksin? Basaksehir iyi. Buna karsilik Cavcav Ankarada yatar bunlara rahat.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Hasan Tezcan
Site Admin

Post by Hasan Tezcan »

Ayni maci seyrettik mi bilmiyorum, öyle gözukmuyor ama ben takimin sahada dik durusundan, suurlu top oynayisindan memnun kaldim. Maci alabilirlerdi, öyle FB tek kale oynadi görusunu katilmjiyorum. FB seyrci destegini alarak baski kurdu gibi gözuksede GS'in iyi cikislari oldu. Defans acik vermedi. FB'nin tesduflere kalmisti ki golu buldular. Golde bence Muslera'nin hatasi vardi, o topu cam yarmasi mesela rahatlikla cikarirdi. Neyse bir debiyi de rahatlikla atlatmis oldu. Baskan o lafi ile gözume girdi acikcasi, demek ki yönetim, takimin kendine guveni tam...öyle olmasi da gerekiyor. Taraftar denilen kesin bence ezik kaldi bu hususta, cakmadi davayi.

Koray'i cok begeniyorum, Chedjou golde hatali olsa da iyi isler yapti. Selcuk cok iyi oynadi, aslinda Olcan ve Yasin haric butun takimdan memnun oldum dun aksam.

Hamza hoca tercih hatasi yapmadi, zorunlu degisiklik hamle gucunu etkiledi biraz. Onun takimda kalmasindan yanayin,
yabancilar ile bu dönemi atlatmak zor olacak. Prandelli tutto istiyormus...ulan ben seni ne edeyim kurumsal Aysal.
Yaşadıklarımız ve bende yansıması, değerli sözler eşliğinde

Eşeğe altın semer de vursan eşek yine eşektir.
Alma garibin ahını; çıkar aheste aheste.
Vefa, İstanbul’da bir semt adı değildir sadece.
Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa o yine dilsiz sayılır.
Bozuk olunca maya; ne ar tanır ne de haya.

Nezih Gunal

Post by Nezih Gunal »

Hasana katiliyorum. Takim iyi yolda. Hatalar muhakkak olacak. Ben Yasini de begendim. Feneri dun Volkan kurtardi.
Üzülmegi bırak , yasamaya bak.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Takimin 81. Dakikada gol yemesi kotu. Hem de pozisyon yokken pozisyonu yaratip vermeleri dusundurucu. Gordugum kadari ile ikili mucadelede top kaybediyorlar. Hizli pas yaparak kaleye inmeleri topu kaybedeceklerine vurup ya disari ya da korner yaptirmalari lazimdi. Rakip dedigim gibi kale atisi ile kendi hucumuna baslamali o sirada defansin yerini alip forvetin orta sahada topu tekrar kapmaya calismali ve kaptigi topu onu acik degilse oyun kurucularina verip zamana oynamali idi. Bunlarin hicbirini yapamadilar. Dedigim gibi rakip defans adamlari ile destekli (Gokhan Gonul ve Canerle hatta Egemenle) kalene gelme cesaretini buldu. Sende boyle cogalmis hucumu kesecek dogru durust bir stoper yok. Devamli tehlike yasadin. Evet onlarda o kadar hucuma gol pozisyonuna giremediler cunku onlarda da Emenike disinda dagitan bir forvet yok. Bir iki kere kacti ama gozu yerde idi hakem yemedi. Rahat bir sekilde galip gelecegin bir maci berabere bile kalamayarak verdin. Arada en az dort puan olsa idi iki hafta sonraki Besiktas maclarina da cok stresli cikacaklar ve puan kaybedip belki yaristan bile kopacaklardi. Bunun neresi guzel ben de burayi anlamadim.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Marsan wrote:Once Melo, sonra Semih’in eksikliklerini cok hissettik. Hamit’in iyi topcu diye tanimlanmasini Bayern gunlerinden beri anlamis degillim. Balta’nin hem sari kart gormesine, hemde sakatlanmasina sebep olan pozisyonu gorenler ne demek istedigimi daha iyi anlarlar. Ingilizler o pasa “hospital pass” derler ve oglede oldu.

Yorumlari seyretmedim ama Volkan’nin sisirildigine eminim. Kurtardiklari toplar o seviyedeki bir kaleci icin normal. Yedigimiz golde Muslere bence hatali, tamam top onunde yere cartti ama klasina hic yakismadi.

Kadroda hazir defansif oyuncu azligi hocanin elini kolunu bagliyor. Gol atabilseydik geriye yaslanip durumu idare edemezdik. Olcan’in dustugu halleri gorenler ne demek istedigimi anlarlar. DNAmiz ileride oynamakda.

FBye gelince. Hatiraldigim Emre’nin serbes vurusu ve donen topu bos kaleye atilamamasi. Gerisi ayni Volkan’in kalesine gelen sutlar gibi sekmeden, hareketsiz, kalecinin gorusu acik toplar. Yedigimiz golde Chedjou azda olsa kalecinin gorusunu kapadi, sag ayigini cekti. Dedigim gibi Muslera’ya yakismadi.

Simdi enseyi karartmadan yapilacak Anadolu kluplerine ilerde basarak puan kaybetmemek.
Mehmet Abi selam,

Bayern'de kimseyi kara kasin kara gozun icin oynatmazlar, Hamit o seneler bayagi iyiydi. Simdiki Hamit o Hamit degil. Ataklari kesmede yine iyi de topu kullanirken problem yasiyor.Bence de enseyi karartmamak lazim, bir mac kaybetttik sonucta.
Narcissistic personality disorder is a mental health condition in which people have an unreasonably high sense of their own importance. People with narcissistic personality disorder may be generally unhappy and disappointed when they're not given the special favors or admiration that they believe they deserve.

Mehmet Marsan

Post by Mehmet Marsan »

Sevgili Selcuk,

Yanlis hatirlamiyorsam Hamit BM ve RMye bonservizsiz gitti, bir biz parayi bastirdik. Oynadigi takimlara, sozu gecen miktarlara bakinca beklentilerde artiyor. Helal olsun kendini iyi pazarladi ama benim gozumde Selcuk’un yarisi eder. BMnin secici olmasina gelince zamaninda Inter Emre ile beraber Okan’ da kapmisti, hemde bonservizsiz. Emre Italyan sahalarina yakisiyordu, Okan b.k bocegini andiriyordu. Herhalde ya tutarsa veya en azindan Emre’nin cantasini tasir, rahat ettirir diye almislardir.

Neyse bunlaar kisisel gorusler, muhum alan takimin performansi. Hafta sonu FB ve BJK birer hatali golle galip geldiler yani gol atmakda zorlaniyorlar. Biriyle oynadik oburu ile lig sonunda oyniyacagiz. Artik puan kaybetme luksumuz yok hele bu kadro bir atarim yatarim taktigini uyguluyamaz. BJK macina kadar silindir gibi gitmek icin bence kadromuz elverisli.

Selcuk Samli

Post by Selcuk Samli »

Mehmet Abi,

Bu tip yazismalar arsivdeki bilgileri de ortaya cikariyor:).Cocuklugumdan beri bende bir Bayern sempatisi vardir, Beckenbauer'li, Maier'li, Muller'li BM'i siyah beyaz tv'da seyrederek taraftar olmustum. Bayern bu buyuk takimlarin icinde parasini en dikkatli harcayanidir diyebilirim. Bir Deloitte Touche raporunda en iyi net gelirin Bayern'e ait oldugunu hatirliyorum.Gelirleri diger buyukler kadar olmasa da giderleri cok daha azdi. Benim hatirladigim Bayern'in bugune kadar oynattigi en kotu oyuncu,sonra BJK'ye gelen kaleci Aumann'di(BJK'li arkadaslar bozulmasinlar) :D . Selcuk konusunda sana katiliyorum, Almanya'da yetismis olsaydi ,su anda, o buyuklerden birinde oynuyor olurdu.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

1970'lerin basinda uzunca bir sure Avrupa sampiyonlar kupasi Ajax ile BM arasinda paylasildi. Selcugun dedigi gibi Almanlarin yildizlari Muller, Maier Beckenbauer, Honnes, Breitner gibileri iken Ajaxda Cruyff, Neeskens, Haan, Blackenburg gibi dev gibi adamlar vardi. Ben Ajax'i sever ve tutardim. Cok temiz futbol oynarlardi. Sonra bu efsane takim dagildi. Bir daha da yerine yenisini koyamadilat. Philips' in takimi Eindoven filan bir seyler yapti ama Hollanda takimlari istikrarli BM gibi Alman takimlari ile basa edemediler. Yabanci oyuncu sayisi artinca parasi bol Ispanya takimlari bunlari aldi. Almanlar genc oyuncularinin degerini bulmadan satmadi. Bu yuzden hala basa guresiyor. BM de Beckenbaur ve Honnes gibi adamlarin futbolu biraksalarda klupte cok onemli yerlere getirerek tecrubelerinden yararlandilar. Bizdeki soparlar Derwal ve Kalli disinda akintiya kurek cektiler ve hala Albayrak gibi heriflerle cekmekteler. FB ve BJK bizimkilerden daha ayi cikti. Toplama takimla sampiyon olduk diye sevinsinler. Yarim asirdir Turk futboluna yetistirdik diyecekleri tek bir uluslararasi oynamis futbolculari yok.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Cengiz Akgun
Moderator

Post by Cengiz Akgun »

Bugun GB'nin FB' yi nasil yendigini seyrettiniz mi? Nasil yendi? Herifleri ustlerini cekip attiklari ikinci golu gordunuz. Caner'in ve Topal' in aldiklari sari kartlarda ne oldugunu da gordunuz. Mesut Bakkalin yaptigini GS TD olarak yapamaz isen ayip olmuyor mu Hamza. Ilk golde Dilaverin yspacagi bir sey yoktu. Ikinci golde nasil avanaklari oynamis ama. Simdi dua edinde gelecek hafta mac berabere bitsin. Bizim avanaklar kimle oynayacak bakmadim. Ama kimle oynayacaklarsa hic fark etmez. Yapacaklari tek bir sey var.
Cengiz Akgun

N. Tevfik 1940.

Post Reply